Автор Тема: Абсурдите в България  (Прочетена 11023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #15 -: Юни 16, 2008, 13:27:42 pm »
Доган към Борисов: Ела, ако ти стиска
15.06.2008 10:11  / dnes.bg

Доган предизвика Бойко за Сарая.

Лидерът на Движението за права и свободи Ахмед Доган допусна екип на столичен вестник в т.нар. Сарай в елитния столичен квартал Бояна.

Имотът е регистриран като 4-звезден хотел на името на фирмата "Делта епсилон", собственост на Красимир Дюлгеров и Румен Асенов.

На въпроса защо никой досега не е казал, че това е хотел Доган отговаря: Ами никой не е питал.

"Това е неформален клуб "Витоша", в който не всеки може да влезе. Има и членски внос, който е тайна", казва с усмивка Доган и не може да се разбере дали се шегува или говори сериозно.

Във фоайето на хотела под часовника има голяма икона на "Свети Георги победоносец", покровител на имота.

В двора има бял паун, който гордо се разхожда из градините.

В градината има и парник за тропически растения. Когато репортерите на в. Труд поискали да видят барбекюто преди кметът на столицата Бойко Борисов да го е бутнал, Ахмед Доган казва: Да дойде, ако му стиска.

Лидерът на ДПС казва, че овчарското куче, което е получил през 2004-та година от Борисов за рождения си ден работи по специалността си - охранител.

„Изкарва си хляба като охранява стадо. Нали е овчарско куче“, подчертава още лидерът на Движението за права и свободи.

Ахмед Доган признава, че се занимава с бизнес. "Не е тайна, че се занимавам с бизнес, но не с рекет, комисионерска дейност, продажба на наркотици, оръжие и пр.

Не се притеснявам от нищо, което правя", казва още Доган и съобщава, че в най-скоро време ще организира в градината в "Бояна" специална пресконференция, за да задоволи любопитството по финансовите въпроси и по всички останали теми.

Ахмед Доган посрещнал репортерите с атеве - високопроходимо бъги, което редовно кара в елитния столичен квартал.



ето коментарите от dnes.bg под новината:

32. - 15.06 23:48 -
От: Анонимен
Деца на майката природа,тия от дпс-то напредват бавно,но сигрно.Отидете в Дулово(намира се до Силистра).Това градче е на бай ви Доганчо.Има си одставено лице човека.Наричат го БУКИТО(подставеното лице).Всичко в града става с разрешението на букито,т.е.,на доганчо.Имат министри в сегашмото правителство,имат свои хора навсякъде.Бойко не може да ги пребори сам.

-----

16. - 15.06 16:46 -
От: kimon georgiev
NQMA KOI DA SPRE DOGAN OT NA6TE POLITICI ZA6TOTO AMED AGA E UMEN I POSTAVIL V MATOVA SITUACIA BALGARSKITE GQURI POSTAVLI GO NA VLAST..EDINSTVENIQ NA4IN DA SE SPRAVIMS AMED DOGA E DA BADE SNIMAN OT TV BBS PRI POREDNATA SI ALKOHOLNA ORGIQ S MALOLETNI MOMI4ETA I DA LASNE PRED CQLA BG I EVROPA ...BBS NESPI AMED DOGAN BADI NA6TREK!

------

9. - 15.06 14:06 -
От: Анонимен
Доган не е вчерашен,100% всичко е законно.Не го уважавм,но историята на демокрацията говори достатъчно ясно.Успех на Б.Б ако нистина се исправи срещу него(надявам се да го направи)

------

5. - 15.06 13:28 - На Бойко. . . . . . .
От: to
Ех много си далече на малкия пръст не може да му се намаже
на Доган, само ББ може да хвърля прах в очите на хората, туко
хвърли някоя лъжлива бомба за пиар акция, та той само това може и овцете започват да блеят след него.
Абсолютно сигурно е, че обекта е узаконен и то от
бивш главен архитект на Столична община, за обема му
районана община намя тези правомощия.
Доган не е вчерашен въпреки, че не съм му фен, но
му признавам качествата.

-----

68. - 10:12 -
От: sevi
Доган е на- голямия стратег на времето от 10 ноемри до момента.Хитър ли е умен ли,кой както иска така да го приема , но той доказва,че тихо мълком без мн да се говори,се върши голямата игра.Ако имаше и в др партии по един ДОГАН БЪЛГАРИЯ щеше да екъде къде.

----

66. - 09:28 -
От: xxxxxx
чудесно...браво на Доган, но докато всички си мълчим и траем - така ще бъде...да си ходи в Турция и да си прави каквото си иска, заедно с целия си електорат, като преди това оставят в нашата България всичко онова, от което сега се вйзползват без право...ще ми гласува Доган в парламента еди каква си минимална заплата и еди каква си пенсия...а той в "сарай"... ако е в друга държава едва ли ще позволи това

---

45. - 15.06 15:09 -
От: анти
Доган е супер нагьл.Зад него стоят службите на Анкара.Той дьрпа конците на безродните комунисти от БСП и НДСВ.Трябва да гласуваме масово против тройната коалиция.А до марк №39 Какво може да направи БПЦ след като власта е в ДПС та тя е неправителствена организация и няма никакви властови правомощия.

---
30. - 15.06 12:38 -
От: Анонимен
Какво сега? И аз ли трябва да плюя срещу Доган? Един човек в тази Държава си е оправил живота, живее си щастливо и не ни се натрапва с присъствието си. Вие помните ли едно предизборно обещание от Доган Аз не си сомням такова? Така че и за това не мога да се хвана - човека е хитър и знае как да си опича работите! А това, че е турчин не е причина да го мразя, би било много малоумно!...

---

17. - 15.06 11:30 - Бах ти наглото :
От: az
"На въпроса защо никой досега не е казал, че това е хотел Доган отговаря: Ами никой не е питал." - това не може да е нормално - да се изгавриш така с целия народ. И мен за много неща не ме питат, ама си спазвам закона, нали? А тоя резняк да си помисли какво ще стане, ако започнат да го питат за щяло и нешяло - ще му избега мазната турска усмивка от физиономийката.

---

6. - 15.06 10:30 - Ашкулсун бе Манго
От: Дон
Манго отдавна слуша как Мюезина пее за него, стегнал си е белия чаршаф и не му пука.
По-ЗДРАВ за всички който докараха мадридския комарджия респ. Манго на власт. Машала бе балъци

--

5. - 15.06 10:28 - Защо ли не съм изненадан
От: Slavii
Палатът на Доган се оказал хотел !!!!???? Докога ли ще продължава да се лъже българският народ ? И между другото докато Доган е на власт нищо хубаво не я чака милата ми родина : - (


Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Абсурдите в България
« Отговор #16 -: Юни 17, 2008, 21:46:15 pm »
Никак даже, защото темата е за абсурдите, а не за неповторимостта ... след като не ти се пише дълго (нежелаейки да споделиш един абсурд) тогава просто не трябваше да пишеш отговаряйки на забележката ми ... :)

Равен нямаш като почнеш да правиш забележки кой какво е трябвало да каже. :question: Ами аз това исках да кажа и го казах .Защо просто не приемеш поста ми ,а трябва поучително да отбележиш как нещо не е по темата и какво всъщност е трябвало да кажа. Сори за забележката ама понеже не е за първи път това ,та вече не се сдържам. [confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #17 -: Юни 20, 2008, 00:04:20 am »
.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #18 -: Юни 20, 2008, 00:14:56 am »
.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #19 -: Юни 23, 2008, 17:08:50 pm »
Притискат граничаря, убил турския бракониер
23 юни 2008 / News.dir.bg
Граничният полицай, който беше обвинен от Военна прокуратура за това, че простреля смъртоносно турски рибар-бракониер, е бил притискан да се признае за виновен.
Това разказа бащата на граничаря Михаил Цонков, цитиран от Дарик. Пенчо Цонков заяви, че подозира политическа намеса в това синът му да бъде обвинен и съден.
Не може 20 дни отвсякъде да го тупат по гърба и да му казват: „Не се притеснявай, ще ти бъдат снети всички обвинения и всичко ще бъде нормално” и изведнъж да му се повдигне обвинение и да го карат да се признае за виновен. Мога да кажа открито, че това нещо ми беше казано от началника на Региорналния граничен сектор-Бургас - Ваньо Иванов, по време на конфиденциален разговор. Той първо твърдеше, че синът ми няма да бъде обвинен, но в конфиденциалния разговор ми каза: „Защо не се признае за виновен, за да мине на споразумение и да го осъдят условно", разказа бащата.
В Бургас започна подписка в защита на граничаря. Пръв подписът си сложи кметът Димитър Николов. Представители на почти всички бургаски медии пък изпратиха декларация до главния прокурор, президента, Народното събрание и всички български евродепутати, в която настояват да вземат отношение по подвеждането под съдебна отговорност на Цонков.
Съюзът на българските командоси също се обяви в защита на Михаил Цонков. Налице е абсурдната ситуация да бъде съден граничен полицай, който е изпълнявал заповед за защита на държавната граница на Република България и външната граница на Европейския съюз, се казва в декларация на "баретите".
Инцидентът с турския рибар-бракониер стана на 17 април. Той и няколко негови сънародници, влезли с риболовна гемия в български териториални води за незаконен улов на калкан, бяха засечени от граничен патрул. При разразилата се схватка Цонков простреля единия от тях - Ялчън Ерджан, който по-късно почина. Стрелбата обаче беше провокирана от съпротива на турците, като при схватката с тях с тежки наранявания по ръцете пострада колега на Цонков.


Ръцете на граничаря, пострадали от ударите с металните остриета


Цитат
Турски рибар бракониер убит в бой с граничари
17 април 2008 / News.dir.bg
Турски рибар бракониер е убит при стрелба в района на Резово. За инцидента съобщи БТА, като се позова на "Гранична полиция", Окръжна прокуратура-Бургас и община Царево.
Турската гемия е навлязла в български води около 6.40 часа, вероятно за да прибере мрежите си, но е била прихваната от граничните власти. Рибарите са ловували незаконно в български териториални води. Според данни на разследващи, преди да бъдат заловени, бракониерите са ловили калкан. Уловът на тази риба е забранен от 15 април заради размножителния период.
Към 7.00 ч. турската лодка е започнала да събира мрежи на 2 морски мили от българския бряг и на 1.5 мили навътре в българската акватория на Черно море. Към мястото на инцидента е бил изпратен катер, срещу който турските граждани са оказали съпротива. Двама от граничните полицаи са успели да се качат на турската лодка, но там са били нападнати с дървени пръти с метални остриета (канджи). Единият от полицаите е ранен сериозно по ръцете, уточни МВР. Започнал е ръкопашен бой, в който един от рибарите няколко пъти е опитал да отнеме огнестрелното оръжие на граничния полицай. Двамата са паданали, оплели са се в мрежите, при което оръжието произвежда изстрел и ранява рибаря, се посочва в съобщението на министерството. В 7.30 часа турските рибари са били задържани.
Чужденците опитали да пробият лодката, за да я потопят и така да заличат следите от незаконния улов. Плавателното средство е задържано и е на кея в Резово.
Турският гражданин е починал в болницата в Царево. Предстои извънредна среща на смесената българо-турска гранична комисия в Царево.
От няколко месеца зачестяват случаите на нарушение в южния участък на териториалното море и прилежащата зона на България от турски риболовни кораби и по-големи риболовни лодки.
На 6 февруари около 9.20 часа дежурен граничен полицейски кораб е открил на 17 мили в прилежащата зона, североизточно от Резово, турския кораб "Канакчилар", който извършва риболовна дейност. След използване на полицейска лампа, прожектори и сирена, при опит да бъде спрян за извършване на бордова проверка, екипажът на турския риболовен кораб не се подчинява, предприема опасно маневриране, за да избегне проверката и с максимална скорост напуска прилежащата зона на страната ни.
На 20 март гранично-полицейският пост за техническо и визуално наблюдение - Резово, съобщава за турска риболовна лодка, която е навлязла в териториалното ни море и поставя мрежи на 1,5 мили от поста. По-късно турските риболовни мрежи са намерени на посоченото място и предадени на териториалното звено на ИАРА-Бургас.
На 1 април т.г. от поста за наблюдение в Резово е получена информация за група от 8 малки риболовни кораба на 10 морски мили - в български води. При приближаване на дежурния граничен полицейски кораб към района, корабите напускат териториалното море.
На 13 април т. г. дежурен граничен полицейски кораб открива на 29 морски мили източно от нос Шабла плавателен съд, който се движи със скорост 1,5 възла и поставя мрежи за калкан. При приближаване на граничния кораб плавателният съд предприема действия за напускане на района със скорост 9 възла и курс на изток. Нарушителят е задържан на 32 морски мили източно от нос Шабла. При извършената бордова проверка се установило, че това е турският риболовен кораб "Юсуф Каптаноглу". Той е конвоиран до пристанището в Балчик.

Налице е абсурдната ситуация да бъде съден граничен полицай, който е изпълнявал заповед за защита на държавната граница на Република България и външната граница на Европейския съюз
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Абсурдите в България
« Отговор #20 -: Юни 26, 2008, 23:04:44 pm »
Не знам колко абсурдно ще ви се стори, но на мен ми беше изключително смешно и потресаващо :

Майка ми е нощна смяна в Бърза помощ. Всички са се събрали в 1-2 да хапнат след няколко тежки случая. През това време, през прозореца на едно от помещенията, влизат някакви сладури и открадват телевизора на отделението, цигарите на майка ми и някакви 2лв на една от сестрите...

Що за идея е това да обереш болница... [oops]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #21 -: Юни 26, 2008, 23:23:11 pm »
Ей такива да ги хванеш, без полиция, бой бой бой ама после да не могат да си кажат фамилията ... а ако ги заровиш добро ще направиш ... мама им мръсна  ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Абсурдите в България
« Отговор #22 -: Юни 26, 2008, 23:27:23 pm »
Мхм.. а знаеш ли кое ме накара да изтръпна .. идеята, че лекарите и сестрите дават много нощни дежурства .. и ако някой реши да влезе с друга цел .. абе не ми се мисли .. а тъпите им шефове чак сега се усетиха да сложат решетки на прозорците ... Между другото знаете ли къде се намира Бърза помощ във Видин .. там, където едно време е било мазето на болницата...
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #23 -: Юни 27, 2008, 09:25:37 am »
Трагично положение ... а когато са на повикване ... посред нощите в 2-3 отиват за операция ... никой не знае какво ги чака долу - пред/във входа ... радвам се, че майка замина за Испания ... а не е тук в тази идиотщина и малоумност ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Абсурдите в България
« Отговор #24 -: Юни 27, 2008, 10:36:37 am »
Искам и аз да изкажа един абсурд  случил се току що...


Попринцип съм редовен пътник купувам си билетчета но днеска като за каръшки ден имам точно 1 лев в мене....смисал забравила съм да си зема 5те от нас и в портмонето имах левче на стотинки...реших че няма да го дам и без тва съм без пари все пак трябва и да ям нещо  (примерно  фурнети за 80 стотинки поне ще ми залъжат глада) та реших че няма да си зема билетче...
и рочно днеска ,от 2 месеца насам е е имало и точно днеска имаше контрола...
идва при мене и ми вика Билетче и аз му казваям че нямам и нямами 7 лв за глобата  тъй като в себе си нямам никакви пари

1 поиска да ми види чантата аз му казах че няма да стане защото няма право
 точно в тоя момент ми звъни шефа да пита къде съм (малко уточнение сутринта ми тече кръв от носа и се обадих че ще закъснея) при което контролата ми вика я глей имаш телефон ама пари нямаш след което ми вика не те ли е срам  толко си хубава и да си гратис... след което тъпака с цялата си наглост ме удари..... зад врата и ми вика другия път да си земеш билетче да не се разправяме пак

ай кажете ми ок хубаво пътувам гратис...да ми напише акт..... откъде накъде ще ме удряяяя!!!!!!!!!!!!! [grrr] [grrr] [grrr] [aaaaaaaaaa] [aaaaaaaaaa] [aaaaaaaaaa] [aaaaaaaaaa] [aaaaaaaaaa] [aaaaaaaaaa]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Абсурдите в България
« Отговор #25 -: Юни 27, 2008, 10:43:56 am »
 [boiiiii233]Аз ако бях такъв щях да му зашлевя ,че и майка му няма да може да го познае. [evil]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Абсурдите в България
« Отговор #26 -: Юни 27, 2008, 13:34:51 pm »
И ти нищо ли не направи, след като те удари? Не му ли видя името на табелката с името, която е задължителна, за да подадеш оплакване? Няма ли да си потърсиш правата? Баси, аз ако бях щяха цяла година гратис да ме пускат да се возя, че и не само... [evil]

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Абсурдите в България
« Отговор #27 -: Юни 27, 2008, 14:05:08 pm »
номера обаче е че не си спомням да имаше карта с име или нещо такова беше в няква синя риза и значка... сиреч той не е контрола а е контрол по транспорта които са ебати задниците...

пробвах да пусна някакви връзки ама като не му помня името единственотго с коеот разполагам е тролей номер 5 около 10.10 - 10.15 сутринта леко пълен  и оплешивяващ............ знаеш ли колко тролея номер 5 има в този час?и колко чичковци затлъстели с падащи косми?? няма да е лесно


а иначе не ме заболя но той няма право да постъпва така....божеее боже народа се изчанчва все повече и повече

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Абсурдите в България
« Отговор #28 -: Юни 27, 2008, 14:43:21 pm »
Ти трябваше да искаш името му. Той е длъжен да ти го даде. За съжаление ние не умеем да търсим правата си и за това всеки си прави каквото си иска. Не се отказвай така лесно и продължи да го търсиш тоя мерзавец, защото днес те е ударил леко, утре може да направи по-голяма беля на някой друг.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #29 -: Юли 09, 2008, 18:48:58 pm »
Търпи ... търпи ... на това сме научени поне ...

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.