Автор Тема: Абсурдите в България  (Прочетена 11026 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Абсурдите в България
« -: Юни 06, 2008, 11:41:44 am »
Знам че темата ще бъде прочетена от хора, бройката на които се събира на пръстите едната ми ръка ... хайде от мен да мине - на двете, понеже това не е забава или музика, че да се напише какво слушаме в момента ... защото "нали на мен не се случва" ... Но се надявам, малкото прочели по-долу целите цитати да имат едно на ум, защото те или са шофьори или ще бъдат скоро ... от някъде трябва да се започне, ако ние самите не започнем да си изграждаме "уличното възпитание" ... няма кой ... законите са нищо - те са зависими от парите и интересите, закони ние нямаме ... няма и да имаме ...

Ще започна с темата за прегазеното момиче от автобуса, очаквам и вие да се включите с глупави абсурди от нашата "мила държава", ...

ето и самите коментари :

Cory (05.06.2008 г. | 20:54ч.)
Господ да пази душата на момиченцето. Преди няколко седмици аз и детето ме щяхме да сме на нейното място. Пресичахме на пешеходна пътека пред училището на детето ми и някакви се идиотчета, натъпкани като сърдели в трошката си едва не минаха отгоре ни. Имам чувството че нарочно се засилиха, когато ни видяха да пресичаме с детето. Демонстрация на ”сила”, какво друго. Аз съм малоумник и ще газя наред. Много се радвам, че съвсем скоро напускам тъпия булгаристан. И се чудя дали след някой и друг месец да не се откажа и от гражданството си. Имам всички основания да се срамувам от него.



Варненка (06.06.2008 г. | 09:00ч.)
Абе, каквото и да говорим, още един млад живот е прекъснат в разцвета си. Като Дени (мир на праха му). . . който беше прегазен на автобусна спирка във Варна, на път за училище, от пиян шофьор без книжка. И като много други деца. Шофьори, осъзнайте се! Това може да е вашето дете! Бъдете внимателни и предпазливи, спокойни и разумни! Давайте винаги път на пресичащия, било то на пешеходна пътека, или пък не, това няма значение. Нека пазаим човешкия живот. И аз съм шофьорка, но като видя човек на средата на пътя, винаги спирам за да му дам път. Въпреки, че отзад надуват клаксони. Да си ги надуват, нека се нервят, ако от това ще им олекне. За сетен път се убеждавам, че сме прост народ, никаква култура при шофиране и пресичане. Язък за децата на България, които намаляват с всеки ден благодарение на нашия шофьорлък.



----------- (06.06.2008 г. | 01:11ч.)
Моите съболезнования към семейството на починалото момиче! Но такива неща стават и ще продължават да стават, докъто всеки мисли само и единствено за себе си и всички обръщаме внимание на тези проблеми само при такива ужасяващи инциденти. Всеки ден виждам как пътниците се качват в автобусите в движение, само защото онзи, не знам как да го нареча, зад волана го мързи да си спусне още малко крака върху педала на спирачката. Всеки ден чувам разнообразните и много пикантни думи носещи се в шофьорската кабина на автобуса. Всеки ден виждам надписите по всеки един автобус на СКГТ ”Търсим автобусни шофьори. Осигуряваме категория D” всякаш това са сервитьори. Всеки ден виждам как на кръстовището на Яворов при семинарията, автобусите минават на червено и при ляв, и при десен завой. Всеки ден виждам колко ”културни” са почти всички шофьори, опитвайки се да се набутат колкото може по напред, въпреки че това е причина за много по-бавното преминаване на чакащите и предпоставка за запушване на кръстовището. Всеки ден виждам как шофьора на автобуса бърза незнайно защо и в резултат на това бързане настига колегата си напред по линията, без да се замисля, че това влошава качеството на услугата (ако може да я нарека така) по линията назад, оставяйки стотици хора да чакат за следващия автобус понякога и по повече от 2 часа, и най вече създава предпоставки за произшествия преминавайки на червено през няколко светофара, неспирайки на няколко спирки и качвайки се на няколко необезопасени тротоара. Виждам и как маркировката на все повече места започва да изчезва и ако случайно я възстановят то тя е объркваща и често водеща до излишни маневри затрудняващи движението. Същото е положението и със знаците, които пък са закрити от дървета или изкривени на една страна. Да не говорим за приятното усещане да те окъпят поради не доброто отводняване на улиците и образуващите се локви в дупките направени от тежките камиони. Това всичко ме навежда на мисълта, че докъто ние не се замислим какво правим, никой друг няма да се замисли за нас. За това хора никога не се оплаквайте и си търсете правата (колкото и трудно да е това). Отваряйте си очите и следете всичко което става около вас. Имайте уважение към органите на реда, въпреки че не го заслужават. Спазвайте правилата, защото всичките са писани с много кръв! Ако бързате, тръгвайте по рано. Не се гневете на шофьора пред вас, и изобщо не винете себе си когато някой сгреши или нахалства. Така разваляте своя ден, а при натискане на клаксона изнервяте поне още един шофьор, докъто виновните за всичкия този хаус си се возят спокойно в служебния автомобил, често във специален режим на движение. Спирам дотук, въпреки че имам още много за казване. Надявам се да успеем да превърнем преминаването по столичните пътища в малко по-приятно усещане от сега.



раздразнен (05.06.2008 г. | 21:51ч.)
Чета и НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ! ПО-долу са се изказали няколко шофьора, че пешеходците били виновни. Уважаеми шофьори, колата е привилегия, а не даденост! Във всяка НОРМАЛНА държава, където се цени човешкият живот пешеходецът е с ПРЕДИМСТВО! Не знам как пешеходец сгазен на ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА и ЗЕЛЕН СВЕТОФАР е виновен!!!! Просто трябва да си голям олигофрен за да кажеш такова нещо! За мен на всички шофьори трябва да им се отнеме книжката, вкл. и моята и докато не минат проверовачен и не се научат да УВАЖАВАТ ЧОВЕШКИТЕ същества, но не заслужават да управляват автомобил! Да си бъдат и ТЕ от ”простите” пешеходци! Някой от простаците шофьори, изказали се по-долу, ходил ли е в бяла държава? Е там ако ще да ходя и по магистралата ще спрат колите за да ми направят път!!!! НО там са светлинни години пред вас!!!



Европеец (05.06.2008 г. | 19:42ч.)
Лека му пръст на момичето, да почива в мир и колко, колко жалко за един така нелепо свършил живот. И нека точно в тази връзка да попитам Кирил от Виена, по-долу, а и всички останали, които се прехласкват пред реда, полицаите и камерите в Австия и другаде, а защо само във Виена или на подобни места спазвате правилата? Аз си ги спазвам и в кочината наречена София. Карам по всяка буква на правилника. Пускам пешеходците, пускам тези, които искат да се престоят или завият. Колкото и да са разбити и без маркировка улиците, колкото и знаците да са изкривени, откраднати, скрити от храсти или просто непоставени, колкото и нелепо да са подредени понякога светофарите. Не крия, дразнят ме мутрите с безумните си грамадни камиони, често купени на старо или ”без роуминг”, които като бесни изправарват в насрещното, дразнят ме дребните селски - софийски тарикати, с прогнилите си таралясници, дето все гледат да се шмугнат нейде отпред, дразнят ме рейсовете, дето като знаят, че са най-големи карат както им падне, дразнят ме маршрутките, дето карат по тротоарите и приличат на огромни консерви с човешки сардини, дразнят ме ченгетата, дето ги няма където трябва, но са винаги налични на местата, удобни да хванат някой дребен нарушител и да си поискат рушвет, дразнят ме мутреските, които за да си купят някои фалшив чорапогащник спират по средата на Патриарха. ДРАЗНЯТ МЕ, но аз карам по правилата, карам така, както съм карал и в Лондон, Германия, Нова Зеландия, Австрия (там за пръв път видях шперплатови полицаи, една доста хитра идея) и къде ли още не (уточнявам, че не съм шофьор, а турист). Французите са казали, че наказанието ражда добродетели. Да, ама не, възпитанието ражда добродетели. Не можеш до всеки шофьор да сложиш по един полицай, защото по тази логика трябва и до всеки полицай да сложиш едно вътрешно ченге и т.н. до безкрай. Ако ги е нямало мама и тате да те научат, че ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ, колкото и ченгета да сложиш простаците все ще гледат да изшмекеруват, а отгоре на всичко ще се оплакват, че живеят в полицейска държава. Правилото трябва да ти е в главата, а не някой да ти го набива с палка всеки ден. Затова в Берлин, през Втората Световна война, когато почти всчики коли са били реквизирани и пратени на фронта, светофарите са работели, а хората са пресичали празните улици на зелено. Това кога ще го видиш при нас? Пък после защо в Германия им е хубаво, а тук за нищо не става и качеството на живот е по-ниско сигурно и от Грузия? Ако повечето от маймуните в България еволюираме до хора, тогава все ще се появят хора и сред ченгетата, които ще почнат да ловят останалите маймуни, защото ние хората ще искаме това. Много пространствен станах, но накрая нека кажа, че същите тия французи са успели да намалят броя на загиналите по пътищата с 1/3 за 10-15 години, като това е станало с целенасочени усилия на държавата да подобри пътищата, да засили полицейскто присъствие, но преди всичко, да образова и подготвя по-добре шофьорите. Успех и дано по-рядко четем такива ужасяващи новини.



ПОТРЕСЕН (05.06.2008 г. | 18:14ч.)
Е тва е да си тъп като шофоьор на автобус! и мен веднъж щеше да ме згази автобус 84, пак при десен завой, добре че скочих напред иначе можеше и аз вече да не съм между живите. Значи тая гад ме видя че пресичам на още преди да започне завоя, но си зави с немалка скорост все едно ме нямаше на платното. Хора пазете се, в България очите и ушите да са ви на четири!



стоянка (05.06.2008 г. | 18:10ч.)
почивай в мир,приятелко! с момичето бяхме колежки,много близки и завършваме право в СУ.Тя утре щеше да си получи дипломата. Прекарахме 4 месеца заедно в САЩ на бригада,но се върнахме за да вземаме изпити, да спазваме закони,да градим нова държава и да ЖИВЕЕМ. но не би... ОБИЧАМЕ ТЕ ВСИЧКИ МНОГО МНОГО МНОГО



uf (05.06.2008 г. | 18:05ч.)
Това,което искам да споделя не е много по темата,но ми писна хораааааа!Искам да се махна вече от тая скапана държава.Този следобед някаква мутра ни засече на Медицинска академия в София.За малко да се ударим.Малко по-надолу пак същия п*дал ни засече и приятелят ми му показа среден,защото не се издържа вече как всеки си кара като шериф на пътя.Онзи забърза,мина пред нас,като почти не се удари в колата и наби спирачки.Слезна от колата,взе да удря по стъклото и да крещи.Отвори вратата и започна да налага приятеля ми крещейки,все едно е някакво животно.Само това,че взеха да минават много коли помогна да не се стигне до ак побой.И най-тъпото е,че никой не спря да помогне.Никой не спря да разбере,защо бият невинен човек,само защото не е издържал на простотията по пътищата,която е обхванала цялата държава.




Христо (05.06.2008 г. | 17:23ч.)
Стойте в българия.. ще ви мачкат автобуси/трамвай маршрутки, мутрите ще ви бият, СерГЕЙ ще ви се смее как мизерствате, а Гоце ще раздава ордени наляво и надясно. Ахмед-Совата, пък ще доносниче пред турските разузнавателни служби и ще действа да присъедини част от България към турция! Пак гласувайте за тях!



Кирил-Виена (05.06.2008 г. | 17:12ч.)
Това ми е втори коментар по случая. В първия обясних как е в Австрия. Във всички страни които съм посещавал 90% от кръстовищата са така: Зелено за пешеходци и зелено за дясно-завиващи МПС. Но пешеходци и шофьори в България правят каквото си поискат защото няма нормална полиция. А това води да тргедии като днешната. Едн Българин с пристигането си тук във Виена, започва да се съобразява със закони, правила и светофари, защото тук полицията е безкомпромисна, навсякъде има камери и едно нарушение независимо дали си пешеходец или шофьор ти коства солена глоба или арест. Аз самия докато живеех в България-София бях същия нарушител. Карах както ми е гот и пресичах където си поискам. При спиране от полицай за нарушение, всички знаем как се оправяме с тях. Тук такова поведение като в БГ ти коства много... И какъв е извода?!? Българина може да е нормален и колтурен, само ако има контролен орган който да го следи. Такъв в БГ няма...



Baby (05.06.2008 г. | 16:17ч.)
Лоша работа. Нямам думи просто. Чета и просто се потрисам. Вчера минах по Драган Цанков имаше катастрофа. Умрял млад маж. Днес не минах през катастрофата но отново бях по пътищата, седнах на компютъра когато се прибрах и пак умрял човек. Какво става? Защо всеки ден умират нелепо хората? Защо самите ние не се пазиме. Ако караме по - внимаелно винаги се намира някой да ни нервничи и да ни псува, ако караме по бързо после сме в хрониките. Нямам думи... Мир на праха и. Жалко че още едно семейство е почнрнено заради нас... всички ние който караме както си искаме и се замисляме само когато стане трагедията...



svidetel (05.06.2008 г. | 14:51ч.)
Kak ne vi e sram da pi6ite 4e momi4eto sa e podhlyznalo.Az se razminah s nego.Reisa go blusna jestoko i posle go premaza..... Molq neka istinata da byde takava kavato e ..... JESTOKO e sled kakyv ujas da pi6ite podobni gluposti .... mnogo mi e tejko ... ni6to drugo ne moga da kaja .... tragediq




Milen (05.06.2008 г. | 12:38ч.)
Преди 2 години бях във Грац, Австрия по работа и нали съм си българин реших по невнимание да пресека една малка уличка, подобна на нашите в центъра. Още стъпил с единия крак на шосето и гледам един мерцедес ес класа да намалява и спира, за да пресече ”господина”. Пресякох , но се чувствах неестествено и някак виновно. Аз имах намерение както в БГ да пресека като изчакам автомобила, но той не...докато не пресека не тръгна. Нямаше и клаксон и грам нервнечене от шофьора. Това ме учуди много. Извода е, че е необходима повече толерантност и от страна на шофьорите и от страна на пешиеходците и да се спазва правилото ”бързай-бавно”!!! Съжалявам, че момичето си замина, заради неуредиците в нашето транспортно законодателство и поради невнимание и считам, че трябва органите по контрол на транспорта да глобяват не за кокошкарски работи, а при такива ситуации, които ще създадат непосредствена опасност.



Руми (05.06.2008 г. | 12:15ч.)
Преди една година работех близо до бул. Г.М. Димитров, където на една пешеходна пътека колите изобщо не спираха и като отивах в обедна почивка всеки път се страхувах като пресичам. В рамките на една две седмици едно младо момче бе убито, а една жена я видях как бе цялата в кръв, защото пресекла на пешеходната пътека, без да е уверена, че колите ще спрат наистина! Май след тези инциденти колите поспряха малко с бесните си скорости, но вече не работя там и не знам как е сега......Във всеки случай съм сигурна, че изобщо не даваха предимство на пешеходците! Все едно им пречим, като пресичаме улицата на пешеходната пътека! Ами нямаме крила тук! Вярвам, че на небето ще имаме, но тук и сега трябва да се съобразяваме едни с други!



WrathchilD (05.06.2008 г. | 10:35ч.)
Това трябваше да се очаква! Тази сутрин между 8:38-8:40 на спирката на хотел ”Плиска” в София посока центъра, водач на тролейбус с рег. номер 1250 по линия 5, замалко не преби сумати хора! Вместо да спре на спирката този идиот мина с отворени врати при което пътниците трябваше да се качват и слизат в движение. При направената му забележка от една жена този идиот изпадна в транс. Видимо шофьора бе от малцинствата. Добавете в това децибелите чалга и картинката е ясна! Много добре в тази картинка се впсиваха новите у-ва за самотаксуване! Докага ще ни возят като прасета и ще се отнасят като боклуци тези дебили? Ламтят само за пари! Вижте какви са автобусите по линия 84! Въпросната линия е дадена на концесия и качествово на обслужване е фантастично.



Danyel (05.06.2008 г. | 10:34ч.)
Мир на душата на момичето!!!! А тези така наречени шофьори на автобуси и полицай трябва публично да ги разтрелват като едно време!!!! Искам да ви разкажа една случка от многото които съм преживял. Спрял съм в дружба 1 на кръстовището към аерогара софия за десен завой под моста. Зад мене наближават 2 рейса минават в ляво и ме заобикалят и завиват надясно точно пред мен ПРИ ТОВА НА ЧЕРВЕНО... аз възмутен си изчаках светофара и като светна червено тръгнах и веднага след като завих ме спря полицията която е била там през цялото време и е видяла всичко... а като ги попитах Ами рейсовете които минаха на червено? те ми отговориха - Няма такова нещо... Е какво да направим срещу такава мафия



 потресена (05.06.2008 г. | 12:44ч.)
Видях спрелия автобус и покритото с одеяло тяло.Душата ми се сви,видях лицата на хората наоколо........потре тялото лежеше от лявата страна на автобуса,значи е пресичало откъм сладкарницата към Алианц. Няма начин да не е видяло автобуса.Шофьор съм и понякога се изумявам на някои пешеходци как слизат на платното без дори да погледнат.Какво ли е мислело това дете в поседните секунди от живота си!!?? Мир на праха му!!!



Автоинструктор (05.06.2008 г. | 13:27ч.)
Чл. 119 (4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на завиващите пътни превозни средства са длъжни да пропуснат пешеходците. § 6. По смисъла на този закон: 54. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) ”Пешеходна пътека” е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.












Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #1 -: Юни 06, 2008, 13:11:16 pm »
Ами, аз май ще бъда първа...


Това се случи един-два дена преди да си замина за София. Бяхме излезли на разходка с мои приятелки и пресичахме пешеходната пътека и сме вече по средата ,когато един полицай ни видя ,че сме на пътя ,но не ни даде да преминем... Даже с цялото си нахалство пибиткаше да се махнем по-бързо от пътеката. Кажете ми това на какво прилича? Той като човек на реда трябва да е пример на народа , да е образец в обществото ... а самия той нарушава правилата по пътищата... Бях възмутена а и не само аз... как е възможно това да се случва в България и то посред бял ден...  [oops] [evil]?
Иска ми се да го познавах за да му кажа в лицето какъв нещастник е !  [evil]  [confused]

Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Абсурдите в България
« Отговор #2 -: Юни 06, 2008, 13:47:48 pm »
Четейки коментарите, настръхнах, осъзнавайки за пореден път какво ни е положението. Като цяло, а за шофирането да не говорим!
И аз съм шофьор от известно време, но само при мисълта да карам в София изпадам в ужас. То това не е каране, за да стигнеш до някъде със собствен превоз, а борба да оцелееш докато стигнеш набелязаната цел. Принципно живея в малък град. Тук си карам и за разлика от много други шоьори си включвам мигача, когато завивам, нищо че няма друга кола... Някои го смятат за смешно...Тъжно, но факт.

Зашофьорите на автобуси и какъвто и да е градски транспорт направо не ми се говори. Става ми зле само като си помисля. Карат като малоумни (повечето, естествено има и изключения, но бройката им е нищожна и граничеща с - безкрайност), не дават предмиство, минават на червено и т.н. , и т.н. Не знам дали е по-страшно да ти се наложи да пресечеш пред автобус от градския транспорт или да се возиш в него. Със сигурност обаче и двете са много опасни!

Скорпи е писала за полицай, който не им дал предимство на пешеходна пътека. Аз пък ще спомена за полицейска кола, която на супер оживено кръстовище завива без да осведоми за това останалите, подавайки сигнал .....т.е да си включи мигача.

Примери за опасни, неспособни и прочие шофьори (от градския отранспорт) са дадени много. Аз ще дам положителен пример, който ми направи впечателение...силно.
Пътувах в тролея и една възрастна жена попита шофьора къде трябва да слезе за "еди къде си". Стигнахме до тази спирка, човека спря на нея и излезе от кабината,за да попита коя точно е жената и да й каже, че точно тук трябва да слезе. Личеше си, че е добър и възпитан човек. Повече такива трябват......много повече!


Еднакво опасно е да си и шофьор, и пешеходец. И в двата случая не знаеш от къде и как ще изкочи някой луд, който ще те отнесе и окото му няма да мигне......и на него нищо няма да му има, нито пък ще му пука какво е сторил. За това мили сънародници - пешеходци или шофьори - ходете и карайте с ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ и се ПАЗЕТЕ от тези, които си мислят, че за тях закони няма!
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #3 -: Юни 06, 2008, 15:11:07 pm »

от news.bg


The Capitalis  Регистриран на: 05.05.2007, 19:40
Пуснато на: 06.06.2008, 14:07
Искам да ви разкажа един случай за един педофил който е сериен изнасивач на деца(момчета и момичета)От малък е бил по ТВУ-та,мисля че бил убил баща си!Бил е в затвора за около 20год!!!Излиза и продължава да изнасилва зверски! Този човек е на свобода в момента макар че е блудствал с десетки и продължава да го прави!!!Защо ли ,и как е възможно?Жертвите му са толкова унизени че нямат смелост да отидат в съда и да подадът показания,други директно остават с психически отклонения за цял живот!!!Този изрод живее на свобода в България!До колкото ми е известно е имал познат съдия когото също е малтретирал и се е крие в продължение на години с различна самоличност!Дори съм чувал че е изнасилвал със синовете си!
Знам че не е за вярване но е факт!
Незнам как такива неща все още се случват?Но за жалост ще продължат да се случват тъй като няма смъртно наказание.Какви ще станат едни убиици или изнасилвачи в затвора след 20г???Още то големи и по закоравели изверги!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Абсурдите в България
« Отговор #4 -: Юни 06, 2008, 15:12:43 pm »
И аз настръхнах, докато изчета всичко, стана ми мъчно, дори гузно на моментите, когато и аз съм била от невнимателните пешеходци. И всеки коментар ми припомняше различни случки, на които съм била свидетел или са се случили с мен и мои близки.
Когато пресичам оживени улици винаги гледам за светофар, нищо, че ще повървя малко повече, поне ще съм сигурна. А на пешеходна пътека шанса е 50 на 50 - има случаи, когато те пропускат да минеш без нерви и надути клаксони, друг път пък се правят, че не те забелязват.
Веднъж чакахме да пресечем на един светофар, точно до ж.п. гарата. Светна си зелено и тръгнахме. В този момент от паркинга излиза една кола, вижда ни, набива рязко спирачки, разсвири се, че сме пречели, и шофьорът дори тръгна да излиза от колата ... Странно, зелен светофар за пешеходци, в правилника май пишеше, че те са с предимство...
Не съм шофьор и не мога да говоря от тази гледна точка, но ясно си давам сметка в дадена ситуация какъв е правилния начин за реагиране.
За градския транспорт какво да говорим. Веднъж ми затиснаха ръката, защото онзи не можа да ме изчака 3 секунди, добре, че всичко ми беше наред. Виждала съм как затиснаха крака на едно момиче, а шофьора дори почна да се държи арогантно: "И к'во ся ще ме съди ли? Ми айде да видим ..." Затварят ни вратата под носа, въпреки че виждат, че бягаме към автобуса. А още по-лошо, че това се случва и с възрастни хора ... И още много подобни неща видях за 5 години всеки ден по автобусите. Естествено имала съм и хубави впечатления. Отново шофьора за малко да затисне едно момче, но после слезе и му се извини възпитано. Хубаво ще е да се намират повече такива...
Ами такова е положението, за съжаление. И ще става още по-лошо, докато шофьорските курсове стават все по-скъпи и накрая ще е много по-евтино да си купиш книжката и улиците ще се напълнят с още повече некадърници. Но щом управляващите спят, нека поне ние станем малко по-отговорни за себе си и за другите като излезем на пътя, без значение дали сме шофьори, или пешеходци.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Абсурдите в България
« Отговор #5 -: Юни 06, 2008, 15:19:24 pm »
Изправи ми се косата, като четях някои мнения. Просто... Не знам какво и дали да коментирам... [confused]
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 15:30:39 pm от Don_NUTSO »

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #6 -: Юни 06, 2008, 15:31:14 pm »
Естествено, че трябва да коментираш, дълъг и задълбочен коментар - като за бъдещ правист!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Абсурдите в България
« Отговор #7 -: Юни 06, 2008, 15:52:05 pm »
Като бъдещ правист/юрист аз съм възмутена и огорчена от беззаконието което цари в скромната ни държавица. На никой не му пука за другия, всеки брани само собствените си интереси, гледа какво и колкото се може повече да сложи в джоба си и до там се изчерпват всичките му усилия. Срамота е, че имаме не лошо законодателство, а никой и никъде не си прави труда да го спазва и прилага както е редно. Жалко ми е да кажа, че в моята родна страна, хората са загубили морала и са потъпкали ценностната си ситема, заради Х лева, евро, или каквато си там валута щете. Отвратително ми е да гледам, колко са нетолерантни и егоистични българските шофьори на пътя. Как без за миг да се замислят, най-безрасъдно и безотговорно карат пияни, друсани, надекватни, или просто се правят на турбо гъзари и яко вдигат скоростите, за да може всички да ги видят какви големи мъжкари са и колко много пари имат, като са си взели някаква сносна кола на лизинг, та в резултат на това си отива момичето Х, момчето У и кой ли още не, чиито имена, рядко и ние, които се възмущаваме толкова не помним дори. Чувствам се много кофти, като знам как повечето дела в съда се уреждат под масата и никой не си получава заслуженото. Жалко е, че се точат с години наред, без на никой да му пука. Как може, да се прави нещо, само когато е необходимо да се отчете някаква дейност и на всичкото отгоре, дори и това не се прави както трябва, ами е с хиляди изгъзици и простотии, та чак прилича на цирк. Не знам... Просто съм почти отчаяна. На път съм и да се обезверя, че нещо би могло да се промени.  [confused]
П.П. Мерси за поправката, Нутско :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #8 -: Юни 11, 2008, 13:30:38 pm »
Доста хора ме критикуваха заради моите изьказвания за "идолите" ... но тази статия е доста интересна потвърждаваща моите изказвания, които бяха съобразени с критериите на "журито" ...
За чудещите се - защо има думи в кавички, май му викат сарказъм ...


Дискриминация и простотия без граници
дата : 4 юни 2008 г. 13:03 ч. автор : Йоан Кръстев // actualno.com

Почти нищо не може да ни учуди в България - това е страната на неограничените възможности на простотията.

И на хората, на които това им прави поне лошо впечатление явно вече са толкова уморени, че само я регистрират - без даже да я отбелязват. Ако въобще е имало някакъв пъклен план на прехода всички да се отвратим от всичко, за да може да си вилнеят някои хора - уви, успял е.

Напоследък рядко гледам телевизия. Колкото повече не гледам, толкова по-голямо облекчение изпитвам.

Така аз избирам новините и местата, откъде да ги научавам; филмите, които да гледам; публицистиката, на която да вярвам; научно-популярните филми, които са подарък към западната преса и приятели ми носят от чужбина.

Снощи, все пак, реших и аз да погледам много обсъждания (не разбирам защо) Music Idol 2 - България. Попаднах на финала му и реших да го изгледам.

Голяма грешка! Простотиите, които ръсеха водещите, опитващи се да се направят на интересни, бяха безгранични. Шоуто беше смешно и пошло, като цяло.

Но каква беше изненадата ми, когато дадоха стари кадри как етническата туркиня Есил Дюран прави критика на една от кандидатките за участие, че понеже била много пълна не ставала. А иначе момичето пееше великолепно.

Беше стигнало до финала, но след архивните кадри темата пак се развихри около пълнотата на конкретната девойка.

От всичко казано отново от Есил Дюран стана ясно, че българският музикален идол не може да е пълен и талантлив, но може да е слаб и не чак толкова талантлив. То горе-долу така се и получи с последните двама финалисти.

Интересно ми е, къде е Комисията по дискриминация и защо тя не се самосезира за такива очевадни примери на дискриминация или тя само съществува, без да действа?

И ако всичко това се случва в някакво тъпо телевизионно шоу, то сутринта бях още по-изненадан. Отваряйки новинарските портали в Интернет прочетох следното:

"Квартал "Люлин" е като един голям град; там работят предимно хора от предприятията, вследствие на което възпитанието там е загубено. От "Люлин" са произведени най-големите босове от престъпния свят. Това каза новият директор на Столичната дирекция на полицията комисар Николай Янев, който е бивш директор на ІХ РПУ, в което влиза и кв. "Люлин"

Оставям го без коментар... Дискриминацията и простотия у нас са без граници.

« Последна редакция: Юни 11, 2008, 13:32:32 pm от Don_NUTSO »
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #9 -: Юни 11, 2008, 13:50:49 pm »
Ще доживеем ли?
дата : 1 юни 2008 г. 9:17 ч., автор : Йосиф Перец, Про и Анти /actualno.com


На 2 юни се прекланяме пред подвига на Христо Ботев. Преди 122 години безсмъртният поет и революционер даде живота си за свободата на Отечеството. И на този 2 юни ще почетем неговата памет, макар и да не е кръгла годишнина.

Затова пък има една кръгла годишнина, която е повод не за гордост, а за срам. Точно преди 60 години ние, учениците от ХI прогимназия, под строй бяхме заведени на близкия площад в центъра на София.

Свиреше духова музика, някой прочете тържествено слово и бе положен основният камък за паметник на Ботев. Беше 1948-а, един век след героичната гибел на поета. Странно време. Комунистическият терор вилнееше с пълна сила, но режимът все още не бе станал напълно тоталитарен, в училищните коридори още висяха портретите на Отец Паисий, Неофит Бозвели, Васил Априлов, Левски, Ботев.

Година-две след това техните ликове щяха да бъдат сменени с мутрите на членовете на политбюрата - нашето и съветското.

И така, основният камък бе на мястото си. Чакахме паметника. След десетина години камъкът бе преместен с няколко метра поради реконструкция на движението на площада. Но паметник все още нямаше.

Минаха десетилетия - и той се появи. Скромен, незабележим бюст. Няма нищо общо с проектите за величествен монумент, които се обсъждаха при полагането на основния камък.

През това време се построиха много паметници. Високо над столичния център вдигна шмайзера си съветският солдатин. В Борисовата градина (тогава Парк на свободата) щръкна обелискът на така наречената Братска могила. От главния вход на същата градина започна строго да ни следи монументалната фигура на Сталин.

На площад "Света Неделя" (тогава площад "Ленин") каменният Ленин ни поучаваше с вдигнат пръст. На Владайското дефиле всеки влизащ в столицата е посрещнат от войник, който, заблуден от пропагандата, бе дезертирал от фронта. На най-личното място бе изграден варварският мавзолей, в който се съхраняваше мумията на Георги Димитров.

Е, слава Богу, мавзолеят бе сринат. Както и паметниците на Сталин и Ленин. Но най-високият паметник в София - на Съветската армия - продължава да хвърля сянка върху столицата ни. Не е ли редно да има паметник на Българската войска, при това поне с метър по-висок от монумента на армията на чужда - при това вече несъществуваща - държава? Има ли друга столица, в която да е построен паметник на чужд цар, а да няма на нито един свой владетел? И в която катедралният храм да носи името на чужд пълководец?

Макар и да не е огромен, паметникът на Васил Левски е представителен. Казват, бил построен с финансовата подкрепа на чешките специалисти, пристигнали у нас да помогнат на новоосвободената държава. Достойна постъпка, още повече че с парите си не съградили паметник на техния крал Вацлав, както направили руснаците с конната статуя на Александър II.

И така, истински паметник на най-великия български поет в столицата нямаме. Защо? Само от немарливост и невежество ли? Или пък се дължи на непоносимостта на комунистите към духа на Ботев, за който свободата е най-ценното човешко притежание?

А може би причината е истинското отношение на Ботев към Русия, чиито имперски амбиции към България той бе прозрял напълно? Ето какво пише поетът в своето "Знаме" за българите, подмамени да се преселят в Бесарабия:

"...Русия, тая мнима защитница на славянството, тя употреблява още по-радикални средства, за да изтрие от лицето на земята българските колонии. Тя отне земите на колонистите, подложи ни с всичката своя немска строгост и подлост под закона на "общата повинност" и, когато ние пожелахме да оставим пепелищата на ногайските татари, които трудолюбивата българска ръка преобърна на рай, и да се върнем в своето старо отечество, изпроводи няколко черни български души, за да ни отвърнат от това намерение. Но това, което не можиха да направят устата на продадените блюдолизци, направиха казаците със своите сулици и камшици и с копитата на своите коне, направи правителството със своите тъмници, със своя Сибир и със своите 25 по гърба..."

Надявам се да доживея деня, когато в София ще се извиси истински величествен паметник на Христо Ботев. Инак... Инак напълно ще си заслужим горчивите думи на поета:

"А вий... вий сте идиоти!"
 
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #10 -: Юни 11, 2008, 13:58:19 pm »
Двойният аршин на правосъдието
дата : 14 май 2008 г. 13:07 ч. автор : Наталия Финашкова, вестник "Монитор" / actualno.com

Слушам вчера присъдата на Боян Георгиев - приятелят на ТВ водещия Кембъла, който го уби, като катастрофира пиян в София. Слушам и се чудя - какво й става на нашата правосъдна система.

Значи световнонеизвестният Боян, който пиян подкарва мерцедеса си със 135 км/ч по "Цариградско", блъска се в микробус и убива седящия до него близък приятел, ще трябва да лежи в затвора 5 години.

А звездата на леда - Максим Стависки, който пиян скача в суперлуксозния си танк "Хамър", подкарва го с над 100 км/ч към Бургас, блъска се в друг автомобил и убива на място един младеж, а едно момиче все още е в кома, се разминава с условна присъда.

И това, ако не е раздаване на справедливост с двоен аршин - здраве му кажи. Въобще не твърдя, че въпросният Боян трябва да се отърве с условна присъда за безумния начин, по който е решил да се позабавлява.

Напротив - всеки, който си мисли, че е хванал Господ за шлифера, и видиш ли, той е по-важен от другите, затова ще пие, ще хвърчи по улиците като Шумахер и ще трепе хората, трябва да знае, че много се е объркал.

Въпросният пич трябва да е наясно, че за това се лежи в затвора, и то доста повече от 5 години.

Защото, след като за доза хероин може да откараш 10 години зад решетките в компанията на любвеобилни затворници и една обща кофа за хигиенно помещение, убиецът на пътя трябва да получи двойно наказание. Все пак нали в нашата държавица уж има и закони, и органи, които да следят за спазването им.

Но се оказа, че май има значение кой е сгазил лука. Ако това е Боян - 5 години ще се върти в килийката и ще се учи на затворнически чалъми. Но ако престъпникът е Максим, българският съд ще му даде възможността да помисли хубавичко какво е направил на свобода, докато маха гащи по света, пие с приятели и прави редовен секс.

Само че не става така. Хубаво - има медали, пари и слава. Но досега не е платил един лев за лечението на момичето, което сам осакати. Чакал решението на съда. Защото поисканите 2 милиона лева му се виждат множко, нищо че само хамърът му струва 200 хиляди, пък за бензина, дето смуче, за да лети - да не говорим.

Но да си продадеш колата, за да намериш пари за лекарства, е нещо, което може да стори простолюдието. Нещо, което може да направи бащата на осакатената Мануела. Но богопомазаният Максим, такова нещо не може да направи. Той най-чинно си чака решението на съда. А то беше ясно на всички, и то два дни след зверската катастрофа.

Е, хората са го казали - "За кокошка няма прошка, за милион - няма закон". Даже чалга песничка с тоя лайтмотив се въртеше по едно време в дискотечниците. Защото народът отдавна е свикнал само да цъка с език на подобни прояви на "правораздаване". И си знае, че ако един ден стане така и него го опнат на дръвника, прошка няма да има. Тя е запазен приоритет на помилваните от съдбата.

В чужбина обаче не е така. Отвъд океана наследничката на милиарди Парис Хилтън полежа в зандана, защото е карала пияна. Подобна съдба сполетя и суперзвездите Ник Нолти, Никълъс Кейдж, Ръсел Кроу... И мога да изброявам така до безкрай.

Така че нека родните управници въобще да не реват, че ЕК ни критикува заради лошото ни правосъдие. А по-добре да си припомнят, че още в римското право е записано, че всички са равни пред закона. Всички! Без изключения!



Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Абсурдите в България
« Отговор #11 -: Юни 11, 2008, 20:27:45 pm »
Абсурди колкото искаш и въпреки това -България си е България! :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #12 -: Юни 11, 2008, 21:25:55 pm »
Абсурди колкото искаш и въпреки това -България си е България! :)
Не виждам в каква връзка го казваш ...


Ето още един забравен абсурд ... може би повечето даже не помнят случая ... нали не Ви се случва на Вас ...

http://play.vbox.bg/s9e8k1l0/Otechestven-front-30-iuni-chast-1.html

http://play.vbox.bg/s9e8k1vf/Otechestven-front-30-iuni-chast-2.html

http://play.vbox.bg/s9e8k1p9/Otechestven-front-30-iuni-chast-3.html


Забелязвам, че майката нещо не е в ред ... но дали по принцип си е такава, дали след убийството ... едва ли ще разберем ... по начина и на обяснения се заражда мисъл в мен - да не би тя да има пръст в "работата" ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Абсурдите в България
« Отговор #13 -: Юни 11, 2008, 21:33:06 pm »
Абсурди колкото искаш и въпреки това -България си е България! :)
Не виждам в каква връзка го казваш ...




Е,в каква връзка ли?
Ок,ще обясня.С абсурдни ситуации се сблъскваме всеки ден.Днес имам прясна такава на разположение,но е дълго за разказване и въпреки всичко ,както казах и в другите теми в този същият раздел:Страната ни е неповторима,въпреки абсурдите си. :) Дано сега съм ясна. [namigG]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Абсурдите в България
« Отговор #14 -: Юни 11, 2008, 21:45:55 pm »
Никак даже, защото темата е за абсурдите, а не за неповторимостта ... след като не ти се пише дълго (нежелаейки да споделиш един абсурд) тогава просто не трябваше да пишеш отговаряйки на забележката ми ... :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.