Автор Тема: БНТ сменя лицето  (Прочетена 1041 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
БНТ сменя лицето
« -: Юни 05, 2008, 11:01:56 am »
Митко Цонев готви и говори осем часа

Метъли слушат чалга, скинари живеят с роми в ново риалити

Стела Стоянова // http://paper.standartnews.com

Не обичаш цветя, а ти се налага всеки ден да поливаш цяла оранжерия? Винаги си твърдял, че мразиш чалгата, а ти се налага да делиш покрив с гласовита силиконова фолкпевачка. Твърдиш, че си скинхед, а те заселват в ромско гето. От есента БНТ предлага странно предизвикателство за зрителя - да се пробва да изживее живота на онези, които мрази най-много.
Риалитито, с което Каналът ще хвърли ръкавицата на другите медии и главно на "Биг Брадър", се казва "Животът на другите". Продуцент ще бъде Нико Тупарев, който напусна "СИА адвертайзинг" и създава собствена продуцентска къща. "Бащата" на "Големия брат" смята, че предаването му може да се нарече "обществено риалити", тъй като ни учи на толерантност към различните от нас. Затова и според него мястото на рубриката е под покрива на обществената телевизия. Награда за победителя обаче няма да има, освен популярността, която ще добие. Предстои да бъде обявен кастинг за играта, който много ще прилича на "страшния съд", шегуват се продуцентите. Кандидатите ще се явяват, ще казват какво не обичат, а авторите на предаването ще им измислят най-оригиналното изпитание.
Предаването на Тупарев не е единственото, с което БНТ ще изненада наесен. Като начало самата телевизия ще претърпи "промяна на самоличността" - ще бъдат сменени и името, и фейсът й. Каналът вече ще се казва БНТ 1, а сателитът - БНТ САТ. Нови "шапки", заставки и музика ще опаковат всяко предаване с изключение на новините, които няма да се разделят с вечното си кълбо. И то обаче ще бъде "ъпгрейднато", така че ще изглежда по-различно, казаха от медията.
Най-крупният проект на бъдещата БНТ1 е свързан с неделята, когато ще тече истински осемчасов тв маратон основно с лицето на Димитър Цонев. Зам. програмният директор ще бъде главен водещ на "В неделя с..." - рубрика, която ще започва преди обедните новини и ще стигне почти до филма. Тя ще обхване както емисията на "По света и у нас", така и тегленето на Тото 2, и "Спортна треска". Цялата рубрика ще върви на живо от зала 2 на НДК, която ще стои отворена непрестанно - така че зрителите да влизат и да излизат, когато пожелаят. Оркестър без име (поне засега) ще подгрява атмосферата, а още в първото предаване ще бъде обявен конкурс за кръщаването му. Също в ефир ще текат кастинги за водещи на отделните рубрики на "В неделя с..." Някои от тях вече са ясни - Богдан Томов например ще прави подобие на "Мюзик Айдъл" и някогашния "Хит минус едно", като ще търси млади музикални дарования. Бившата депутатка Юлиана Дончева пък ще бъде лице на 40-минутна лайфстайл рубрика.
Ключов момент ще бъде готвенето в ефир, което заклетият гастроном Митко Цонев ще надзирава лично. Над тигана ще свещенодействат видни готвачи от водещи заведения в страната. Продуктите обаче ще бъдат обявявани предварително, така че зрителите да могат да си ги купят и да готвят заедно с тях. След това те могат да донесат кулинарния си шедьовър в студиото и майстор-готвачът да се произнесе кой се е справил най-добре. На финала на рубриката ще има един основен гост, който ще отговаря на въпроси от всички области на живота. "Не е задължително той да е политик и със сигурност в началото няма да бъде. Ще каним изявени културни дейци, спортисти и други", каза Цонев. "И царят ще дойде, когато му дойде времето", допълни той.
Цонев нарочно избрал летния сезон за старт на рубриката, за да има време тя да се "напасне" до есента, когато основната част от аудиторията се връща от море и включва телевизорите. Също в неделния ден на екран се завръща и двойката Радина Червенова - Коко Каменаров. Те няма да четат новини, а ще водят своя предиобедна рубрика.
Още една игра от типа на "Мама, татко и аз" ще тръгне по БНТ1 наесен. Тя ще върви два пъти седмично и в нея родители с малко дете ще се състезават с друго семейство в различни спортни игри. Петък ще си остане запазена територия за "Панорама", но с нова шапка.








Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: БНТ сменя лицето
« Отговор #1 -: Юни 05, 2008, 11:12:28 am »
Звучи добре. Мисля, че малко промяна и обновяване няма да се отрази никак зле. Идеите за някои от плануваните нови предавания, ми допадат :)
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: БНТ сменя лицето
« Отговор #2 -: Юни 05, 2008, 12:01:13 pm »
И аз съм на това мнение. :) БТВ и Нова доста дръпнаха напред, да видим БНТ как ще отговори  [lol]