Автор Тема: Философията умира?  (Прочетена 5207 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Философията умира?
« Отговор #60 -: Май 29, 2008, 13:15:59 pm »
Такаааа да предполагам че сме се изяснили вече и занапред няма да се ръбаме за щяло и нещяло.Преди да ударим Публикувай ,да вземем да прегледаме какво сме сътворили и дали няма да обидим някой .Защото не ни се иска и нас да ни обиждат нали/ :)Айде мир! [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #61 -: Май 29, 2008, 13:28:24 pm »
Философията не умира, но на мен ми се уби желанието да влизам тук  [lol] [lol] [lol]

Лек ден, седмица и т.н  [lol]


Деа и лапешките работи, отбират от фризиорство, отбират от математика и давай философията да е безкрайно море, в което всеки може да се удави .. Ма така е, не е лесно да си рус по душа


Мир, бабо  [lol] [lol]


Ае сега да хващаме големия свят и да потърсим друго място, където няма тесногръдие и лелки от детски градини  :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Философията умира?
« Отговор #62 -: Юни 01, 2008, 16:53:17 pm »
 [molitva] [flyyy] [flyyy]
Философията никога не е умирала и няма да умре, докато свят светува. Дървените филосфи са такава жилава порода, както кактусите, и са вечни, и нищо ги не плаши. Умират истинските философи.
 А те са малко; рядкост са  големите математици  и композитори,  големите философи. Което си е естествено.
В България не се е раждал:
математик...като Карл Фридрих Гаус;
композитор като Шопен;
философ като,като Кант.
Според мен е невъзможно.  Не сме такъв народ. Липва ни нещо  съществено. Не се наемам да го дефинирам,защото и аз съм любител във философията, но личи във всичко и по-всичко.
Вижте как живеем. Как си редим и нареждаме живота. Как всеки ден ни правят на идиоти завършени мошеници и идиоти, и се намират хора, и не са малко, за които те са едва ли не богове. Като че ли Сидеров и "Атака" не са изключение,  а правило.
Как като нация и народ, ако направим една крачка напред, винаги,за коммпенсация ли, не знам защо, ще направим крачка,може и милиметър да е- назад. И това е желязно правило в нашето обществено-икономическо развитие, в нашата история. Поне аз  виждам нещата така.
Като народ и нация ни лпсва дълбочина,честност, и смелост, безаветната смелост на един Бейкан напремер, като канцлер готов да отиде и на ешафода, ако потрябра, но да не остъпва от свойте разбирания и идеи, защото ги смята за полезни и правилни.
Знаем какво е Великобритания, Британия, Англия въпреки всичко и напук на съдбата и днес. Що за народ са и как живеят.
Та народа ражда и създава големите си умове и таланти. А един народ, за болШинството от които Азис е кумир, един Стоичков е бог, а плешивия от БТВ образец за подражание, не може да роди големи личности като една Индира Ганди например...
Дребен народ и нация раждат дребни умове и интелекти, подражатели и епигони, и ако се появи нещо по голямо и различно, не го опазва, а просто го унищожава.
Какво стана с Ботев, Яворов, Дебелянов, Смирненски, с Вапцаров.
Със Стефан Стамболов, с Алесандър Стамболийски.
Посредствеността е вечна, жилава и агресивна и сама се оправя в живота, докато големите таланти в науката и изкуството  искат внимание и грижи, средства, за да се реализират. Те са крехки, свръхчувствителни и уязвими, не се огъват навсякъде като тръстиката и не се нагаждат, и  загиват,или си отиват рано-рано неоценени, не успяли да се реализират, както трябва.  
ТАКАВА Е НАШАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ И ИСТОРИЯ, И ЗАТОВА СМЕ ТОВА ТОВА, КОЕТО СМЕ...
Дребен народ, дребна нация, с дребна,подражателна култура, с дребен манталитет и нисък хоризонт, с дребни перспективи и неясно бъдеще.
 А ФИЛОСОФИЯТА НЕ УМИРА, ТЯ Е ВЕЧНА КАТО СВЕТА.
Малко са истинските филосфи, което си е нормално. Преобладават дървените филлософи и философки. А от времето на Демокрит и Хераклит, и до днес, навсякъде по света е било, е, и ще си остане так
НЯМА НИЩО НОВО ПОД СЛЪНЦЕТО,  Е КАЗАЛ ОЩЕ СОЛОМОН.
И Е ПРАВ...
To be,or not to be