Автор Тема: ЖокеР  (Прочетена 4354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
ЖокеР
« -: Май 23, 2008, 20:39:36 pm »
          Мога да бъда вале каро.Мога да излъжа кралица пика.Мога да прикрия краля.Мога да изкарам асо от ръкава си.Но не аз съм просто един жокер.
          Жокер, шут, клоун имената са много.Не го правя за парите , не го правя и за другите.Правя го,защото това умея най-добре, защото ми доставя удоволствие , а именно да забавлявам хората.
          „Защо сте толкова сериозни? Не сте ли чували за лечебните свойства на смеха? Хайде направете ми услуга – сложете по една усмивка на тези измъчени лица.Погледнете се!Вижте колко по красиви сте.”
            Някой би си помислил , че се опитвам да направя света по-добър и красив.Този някой сериозно би се излъгал.Аз съм....клоун – не ме интересуват другите.Знам , че в техните очи никога няма да бъда нещо повече от шута , който те виждат вечер в двореца.Винаги ще бъда подценяван , винаги ще оставям грешно впечатление у хората. Но това е без значение , важното е , че представлението ми поражда смях у зрителите , а аз си умирам за техния смях.
             Така минават вечерите на жокера. Но щях ли да ви разказва тази история , ако нямаше повратен момент в нея?
             Поредната вечер в двореца.Аз- клоунът върша това , което мога най-добре.Усмивките са много , смехът е силен.Тогава мина тя – кралица купа – ослепителна дори в нейното мълчанието. Тя развали всичко.”Ако е любов ще връхлети като вятър.Като циклон” , казваше краля.Е сякаш връхлетя.Не мога да откъсна поглед от нея.Няколко прекрасни момента стоя като хипнотизиран.Тя ме поглежда само за миг и без да отваря уста кзва : „Ще разбъркам в теб , ще разхвърля душата ти , ще взривя покоя ти.” Така и стана.Романтиката , погребана като великолепна жилка метал в граните на душата ми се събуди.Оттогава аз бягам и мечтая – бягам от действителността и мечтая за пленителната кралица.Но кой съм аз – аз съм един жокер, който трябва да забавлява хората , не да ги обича...
             Представленията в двореца не спират , но не са същите , липсва им предишната енергия . И разбира се как да подскачам , как да пея , как да танцувам.Как да се смея , когато вътре в мен любовта ме разяжда , както киселина желязо. Смехът вече не е толкова шумен , усмивките не са толкова много.
            Дните се превръщат в седмици , седмиците в месеци. Аз все още съм шут , тя – кралица .Аз съм долу , тя – горе и не мога да я достигна . Защо ми е любов ? – Зашото най-великото нещо ,което ще науча  е да обичам и да бъда обичан.Нееее стига клишета.Защо ? Защо?.....А да верно – за да запълни дупката в сърцето ми.
             Шоуто продължава, болката също.Болка , която ме е хванала за гърлото и не ме пуска .Болка  като ангел , който бди над мен и никога не си отива.Ако дам име на моята болка , тя ще се казва любов.
            Аз умирам. А кога умира един клоун?Когато няма публика , която да забавлява.Публиката си тръгна , защото шоуто вече не е смешно.Това е така , защото я няма вече жарта в очите.А кой ми я отне ? Точно така беше любовта .
            Дали съжалявам , че онази нощ се вгледах в очите на най-красивата жена и в последствие се влюбих в нея? – Не. Тя преобърна живота ми , разчупи го , създаде хаос в него.Съжалявам единствено , че кралица купа се появи толкова късно.
                                                                   *       *       *
Ако ми се предостави възможност отново да изтегля карта от тестето на живота съм сигурен , че тя отново ще е  жокер, зашото това , което умея най- добре е да създавам усмивки.Пък и смехът лекува








Неактивен savkom

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 744
  • Пол: Жена
  • Мама на две слънца!
Re: ЖокеР
« Отговор #1 -: Май 23, 2008, 23:21:54 pm »
   :) Страхотно е  [inlovee]

 
Most biggest sin is to love the love of other!

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #2 -: Май 24, 2008, 12:56:49 pm »
мерси

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЖокеР
« Отговор #3 -: Септември 11, 2008, 06:24:13 am »
  [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo]
[cvetee] [cvetee] [cvetee]
Здравей, здравей!Написал си великолепно разказче.
Моите най-искрени поздрави...
Не бях го видял досега.
Браво и брависимо!
« Последна редакция: Август 08, 2009, 12:24:47 pm от Gentiana »
To be,or not to be

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #4 -: Септември 11, 2008, 14:00:03 pm »
брейй мерси много
за мен е чест да получа поздравления от теб

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: ЖокеР
« Отговор #5 -: Септември 11, 2008, 18:29:38 pm »
Заслужаваш си поздравите - успял си да пишеш умно, без блудкава романтичност или излишни отклонения.

С удоволствие ще се връщам към този разказ.
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #6 -: Септември 11, 2008, 19:02:42 pm »
много мерси  [shame]

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЖокеР
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2008, 17:13:06 pm »
          Мога да бъда вале каро.Мога да излъжа кралица пика.Мога да прикрия краля.Мога да изкарам асо от ръкава си.Но не аз съм просто един жокер.
          Жокер, шут, клоун имената са много.Не го правя за парите , не го правя и за другите.Правя го,защото това умея най-добре, защото ми доставя удоволствие , а именно да забавлявам хората.

Началото ми напомни веднага на песента на Sting "Shape of my heart"  [bravisimo] много хубаво разказче!!!
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2008, 22:29:44 pm »
          Мога да бъда вале каро.Мога да излъжа кралица пика.Мога да прикрия краля.Мога да изкарам асо от ръкава си.Но не аз съм просто един жокер.
          Жокер, шут, клоун имената са много.Не го правя за парите , не го правя и за другите.Правя го,защото това умея най-добре, защото ми доставя удоволствие , а именно да забавлявам хората.

Началото ми напомни веднага на песента на Sting "Shape of my heart"  [bravisimo] много хубаво разказче!!!

еми то си е и взето началото от въпросната песен

Неактивен Annyyy

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 394
Re: ЖокеР
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2008, 23:39:05 pm »
Браво  [a taka] [cvetee]
Noli dicere "Ego te amo".
Permitte mihi ut hoc sentiam!

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2008, 17:59:16 pm »

Неактивен srebarna_liliq

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1712
Re: ЖокеР
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2008, 18:12:21 pm »
Най-накрая и аз се реших да го прочета. Намери ми се излишно време в повече =)
Та наистина е много красиво. Адски много ми харесва.
А това с дупката ... е най-гадната част от това да си влюбен (по мое мнение ест)
Та както казах, прекрасно е  [inlovee]
« Последна редакция: Август 08, 2009, 12:29:28 pm от Gentiana »

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2008, 23:45:27 pm »
Най-накрая и аз се реших да го прочета. Намери ми се излишно време в повече =)
Та наистина е много красиво. Адски много ми харесва.
А това с дупаката ... е най-гадната част от това да си влюбен (по мое мнение ест)
Та както каза прекрасно е  [inlovee]



DANKEEE

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: ЖокеР
« Отговор #13 -: Май 15, 2011, 19:42:59 pm »
Как съм го пропуснала?!
Браво, наистина много ми хареса..  :)
Особено това:
Ако дам име на моята болка , тя ще се казва любов.
[bravisimo] [a taka]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: ЖокеР
« Отговор #14 -: Май 15, 2011, 20:04:51 pm »
Ехеее, мерси, мерси. ;];];]