Автор Тема: Интервю с Aldebaran  (Прочетена 11918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Интервю с Aldebaran
« -: Май 18, 2008, 13:52:04 pm »
Здрасти... пак :)

1. Обикновено най- ценните вещи на хората са свързани с някакъв талант, който притежават или любимо занимание. Кажи ни кои са 3- те любими предмета на човек с толкова много таланти като теб.
2. Покажи ни любимата си снимка (направена от теб).
3. Откъде идва зарядът на фотографиите ти?
4. Черно- бяло или цветно и защо? (знам отговора, но ми хареса начинът, по който ми го описа и реших, че ще е интересно и за останалите) :p
5. Фотоапарат или четка и платно... или микрофон? :>
6. Коя е най- отличителната черта в характера ти и коя е тази, която най- много харесваш в другите хора?

П.П.: Поради моментното отсъсвие на интервюирания, отговорите на зададените към него въпроси, ще започнат от утре, надявам се :)

« Последна редакция: Май 18, 2008, 21:54:08 pm от vanilla_g »








"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #1 -: Май 18, 2008, 14:41:56 pm »
Здрасти Алди, как си?

ето и официалните 13 въпроса:

1. Кое място на Земята според теб е най-добро за да бъде претворено в пейзаж?
2. Коя музиката, те кара да се замислиш над нещата от живота?
3. Любимо животно?
4. За какво най-често ползваш Интернет?
5. Кой е твоя Бог?
6. Какво би работил и за без пари?
7. Как виждаш света след 50 години?
8. Какво би подарил на човек, който ненавиждаш?
9. Кое е най-екстремното ти преживяване?
10. Коя е последната книга, която си купи?
11. За кого би направил нещо наистина лудо, с цел да му докажеш себе си?
12. Какво се молиш да не те попитат в темата, защото не искаш да говориш за него?
13. Традиционния фатален въпрос: какво мислиш за мен?
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #2 -: Май 18, 2008, 14:44:54 pm »
Здрасти и от мен..

Аз имам само един въпрос:
Повече обичаш да си зад фотообектива или пред него?Защо?

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #3 -: Май 18, 2008, 14:50:03 pm »
Хей,как си?:)
Радвам се,че си на интервю  [shame]
Ще ми подариш ли котката си или сама да си я крада следващия път?
 [lol]
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #4 -: Май 18, 2008, 17:12:30 pm »
Здравей.  :)


Какво предпочиташ да снимаш - хора, предмети, природа?
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен иринка

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4069
  • Пол: Жена
  • Take it easy
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #5 -: Май 18, 2008, 17:23:20 pm »
Хей,как си?:)
Радвам се,че си на интервю  [shame]
Ще ми подариш ли котката си или сама да си я крада следващия път?
 [lol]

Детииии,аз на тази котка и се точа от месеци наред....

Та как така се озова тук?Харесва ли ти ? А за мен котка?
[lol]

Неактивен DeTe_Ha_Xaoca

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3282
  • Пол: Жена
  • Super girls don't cry!
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #6 -: Май 18, 2008, 18:56:28 pm »
Тъй като хората те питат много неща и всички заявяват, че имаш много таланти освен фотографията, но аз не знам какви са те, за това би ли споделил?

Какви са ти талантите, точно???
You can't stop me from loving again, breathing again, feeling again... I will love again

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #7 -: Май 18, 2008, 20:09:28 pm »
Здравей.  :)


Какво предпочиташ да снимаш - хора, предмети, природа?
Искам да добавя още едно въпросче.

 :arrow: Какъв ти е характера според теб самия ?  :)
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #8 -: Май 18, 2008, 23:36:03 pm »
Привет! :)
1) Любим анимационен герой? Защо?
2) На какво би искал да обърне внимание в теб човек, който не те познава?
3) Кое е по-важно: приятелите, или семейството(препоръчително е отговорът да е без златни среди, моля)?
4) Ако знаеш, че ще се преродиш, какво животно би избрал да бъдеш?
5) Вярваш ли в хората? А в себе си? Защо?

Благодаря! :)

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #9 -: Май 19, 2008, 09:29:15 am »
слушам само за някви котки....какви котки имаш?
колко са?
каква порода?
защо гледаш точно котка?

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #10 -: Май 19, 2008, 11:22:51 am »
брат ми, взе ли си изпита днес? :р
Let your soul be your pilot

Неактивен Aldebaran

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 124
  • Пол: Мъж
  • Всяка крачка е победа. Лао Дзъ.
    • Facebook
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #11 -: Май 19, 2008, 15:09:58 pm »
Здрасти... пак :)

1. Обикновено най- ценните вещи на хората са свързани с някакъв талант, който притежават или любимо занимание. Кажи ни кои са 3- те любими предмета на човек с толкова много таланти като теб.
2. Покажи ни любимата си снимка (направена от теб).
3. Откъде идва зарядът на фотографиите ти?
4. Черно- бяло или цветно и защо? (знам отговора, но ми хареса начинът, по който ми го описа и реших, че ще е интересно и за останалите) :p
5. Фотоапарат или четка и платно... или микрофон? :>
6. Коя е най- отличителната черта в характера ти и коя е тази, която най- много харесваш в другите хора?

П.П.: Поради моментното отсъсвие на интервюирания, отговорите на зададените към него въпроси, ще започнат от утре, надявам се :)



Преди да отговоря на въпросите на всички искам да благодаря за интересът, който проявявате към мен (доста неочаквано, но много приятно). Vanilla_g, благодаря и на теб най-вече, тъй като ти си виновна :) Благодаря ти и за чудесните въпроси!

1.   Любимите ми вещи - фотоапаратът (естествено); 40-годишен швейцарски златен часовник Atlantic; очилата ми (те са ми от изключителна важност, иначе не мога да вниквам в деталите на нашият свят, а и не мога да си използвам фотоапаратите, така че за 7 години се научих да ги ценя като мой верен помощник)
2.   Държа много на повече от половината си снимки, но две са ми любими. Първата е натюрморт с ябълка, орех и бадем (вече е поствана, но я качвам и тук, за да не се разкарвате из сайта). Освен технически съвършеното й изпълнение има и редица други фактори, които я поставят на първо място в портфолиото ми: това е първата ми снимка, направена в студио с професионално студийно осветление (2 часа по-рано за пръв път в живота си видях какво е това моноблокова светкавица, дето мяза на театрален прожектор, а след това сам си настроих всичко за снимката); композицията има интересна идея, която вие сами трябва да откриете; ябълката беше вкусна и сочна. Втората снимка се казва „Beyond” и представлява сложно съчетатние на заснемане и обработка. Заснета в началото на годината, едва преди 2 седмици завърших окончателният й вариант. На снимката се вижда ямакаши, изпълняващ задно салто на 3 метра над земята на бургаският плаж. Снимката е от 10-ти дубъл на скока (изморих го момчето).
3.   Зарядът понякога се получава абсолютно случайно, но често сцената е композирана и тогава си проличава имаш ли талант или не. Гледайки през визьора се научих да изпипвам детайлите, които влизат в кадър, когато снимам хора разчитам понякога на собствената им изобретателност и най-важното – не снимам портрети на хора, които не познавам и с които не съм разговарял. Винаги преди снимки се старая да предразположа моделът към настроението на снимките, които ще правя. Ако е момиче я карам да се чувства хубава и желана, или изтисквам гняв от нея или я разпитвам за мечтите й и тогава правя любимите ми „отнесени” портрети, за да бъде това и част от посланието на снимката, останалото върши избраната атмосфера - мястото, където се снима и цветовете, които зрителят в последствие ще види. Натюрмортите са далеч по-прости и идеите много по-лесно се осъществяват. Пейзажите също лесно могат бъдат изпипани в замисъла си.
4.   Цветната фотография определено има големи предимства спрямо черно/бялата, но не винаги. В цвят може да се снима всичко и при правилно подбиране на хармонията могат да се получат много силни снимки. Класическата фотография обаче си остава черно/бялата – сивата гама е най-богата на тонове, дава душа на кадъра, а естетиката, която може да се постигне е несравнима. Това е и най-трудният похват за усвояване и има най-тежки изисквания за техническата част на снимката. С ръка на сърцето признавам, че това ми е любимият стил, към който съм насочил усилията си за развитие.
5.   Професията ми е художник-фотограф, така че комбинирам изобразителното изкуство с фотографията, като превес има второто. Иначе винаги съм рисувал, още от детската градина. После дойдоха и изложбите, а върхът беше в 10кл., когато директорът на Механотехникума в Бургас (който завърших) занесе мои дизайнерски рисунки на автомобили като подарък в технически училища в Германия и Турция. Пеенето е за купона, въпреки успехите. Пея във вокална група „Студентски гласове” към моят университет. В неделя вечер се прибрахме от Варна с 2-ро място и звание Лауреат от международният музикален фестивал във Варна „Море и спомени”, както и с куп покани за фестивали и предложения от известни вокални педагози да ни обучават. Фотографията обаче е моят стремеж и заема най-голямо място в сърцето ми.
6.   Най-отличителната ми черта в характера ми е умението да изслушвам с разбиране другите хора около мен и неспособността ми да наранявам (естествено има изключения и за двете). Това е, което търся и в другите.
"Един свят, после друг, като верига от светове. Единият стъпва по петите на другия, който крачи пред него. "Утре" за един свят е "днес" за друг. И "вчера" - това е "утре", а "утре" - това е миналото." - Клифърд Саймък, "Градът"

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #12 -: Май 19, 2008, 15:23:11 pm »
Благодаря за нивото и приятния стил на отговорите- за мен беше удоволствие да ги изчета. И за пореден път се убедих в нещо- интересна, многостранно- развита личност и богат потенциал на духа. Поздравявам те за тези неща и ти желая никога да не спираш да ги развиваш.

П.П.: Казах ти, че ще се справите във Варна- честито!
Споменах ли, че след като ви чух, вече и аз съм ви почитателка  [shame] [cvetee]

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Aldebaran

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 124
  • Пол: Мъж
  • Всяка крачка е победа. Лао Дзъ.
    • Facebook
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #13 -: Май 19, 2008, 15:39:20 pm »
Здрасти Алди, как си?

ето и официалните 13 въпроса:

1. Кое място на Земята според теб е най-добро за да бъде претворено в пейзаж?
2. Коя музиката, те кара да се замислиш над нещата от живота?
3. Любимо животно?
4. За какво най-често ползваш Интернет?
5. Кой е твоя Бог?
6. Какво би работил и за без пари?
7. Как виждаш света след 50 години?
8. Какво би подарил на човек, който ненавиждаш?
9. Кое е най-екстремното ти преживяване?
10. Коя е последната книга, която си купи?
11. За кого би направил нещо наистина лудо, с цел да му докажеш себе си?
12. Какво се молиш да не те попитат в темата, защото не искаш да говориш за него?
13. Традиционния фатален въпрос: какво мислиш за мен?


Благодаря ти за въпросите, Кристо, надявам се отговорите да са задоволителни.

1. Няма такова място. От всяко кътче може да стане шедьовър, но и купчина ненужна хартия (или платно, ако въпроса ти се отнася за рисунка);
2. Джазът;
3. Котката - от древността човекът съзира нещо в нея, била е бог, била е храна,може да бъде гальовна топка пух или свиреп хищник. Определено е красиво и интересно творение;
4. За информация и забавление;
5. Аз съм християнин и всичко за моят Бог е описано в Библията;
6. Фотография - пълното удоволствие за мен (за сега ми плащат де);
7. Възстановяващ се от морален срив в обществото, изграждащ нови ценности на базата на поуките от изминалите години;
8. Добър урок, поред случая;
9. Управление на яхта при силен вятър;
10. "Вселена и космос - енциклопедия ТЕМА", Larousse 2005;
11. Обикновено не ми се налага да стигам до такива крайности, а и предпочитам да съм естествен;
12. Мога да говоря за всичко (а и замисляйки се не се сещам за неудобна тема);
13. Лице с чувство за хумор.
"Един свят, после друг, като верига от светове. Единият стъпва по петите на другия, който крачи пред него. "Утре" за един свят е "днес" за друг. И "вчера" - това е "утре", а "утре" - това е миналото." - Клифърд Саймък, "Градът"

Неактивен Aldebaran

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 124
  • Пол: Мъж
  • Всяка крачка е победа. Лао Дзъ.
    • Facebook
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #14 -: Май 19, 2008, 15:41:54 pm »
Благодаря за нивото и приятния стил на отговорите- за мен беше удоволствие да ги изчета. И за пореден път се убедих в нещо- интересна, многостранно- развита личност и богат потенциал на духа. Поздравявам те за тези неща и ти желая никога да не спираш да ги развиваш.

П.П.: Казах ти, че ще се справите във Варна- честито!
Споменах ли, че след като ви чух, вече и аз съм ви почитателка  [shame] [cvetee]


Благодаря ти много! За всичко!
"Един свят, после друг, като верига от светове. Единият стъпва по петите на другия, който крачи пред него. "Утре" за един свят е "днес" за друг. И "вчера" - това е "утре", а "утре" - това е миналото." - Клифърд Саймък, "Градът"