Автор Тема: Внимание, абитуриенти !  (Прочетена 5040 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Внимание, абитуриенти !
« -: Април 16, 2008, 08:35:04 am »
С Крис започнахме в Мода и красота тази тема, но решихме, че ще е по-добре тук да си я доразвием  [lol]

Та... Абитуриенти - как сте?! Страх ли ви е от the real life  [lol] Харесвате ли промените, които стават с вас или сте уплашени от тях. Нямате търпение всичко да тръгне в друга посока или сегашната ви харесва достатъчно??

Много подходяща ми се струва мисълта: "There is no one older then a high school senior and no one younger then a college freshman" Какво мислите?



Добре де аз не разбирам, 'що не сте притеснени, само мен ли ме е обхванала някаква глупава паника, покрай тоя бал?  [lol]

Знам че съм карък и всичко ще тръгне накриво на 24  [lol] Или ще вали, или ще ми направят гаден грим или нещо такова  [lol] Познавам се  [lol]

А пък най-голямата психария е, че бала.. И после  [ami segaaa] Няма гимназия..  [cry5565] [cry5565] [cry5565] Искам гимназия...  [aaaaaaaaaa] Искам си класа, не искам да свършвамеееееее. Мога още 10 години да изкарам с този клас..  :fireheart:


Не в интерес на истината, мило и аз съм голям карък, така че ако при теб на 24 вали дъжд, при мен на 27 ще падат камъни  [lol] Колкото до гимназията и аз не искам да свършва, 'щото мисълта да влезна в реалния свят ужасно ме плаши  [confused]







Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #1 -: Април 16, 2008, 12:48:07 pm »
Много значение му отдавате- 2 години по- рано се мислят рокли, обувки, фльонги и прически, 6 месеца по- рано се започва рев и разнежване по съучениците (дори и към тези, с които не сте си говорили никога преди), а останат ли 3 месеца започва една дива, сополива и сълзлива еуфория... А всъщност това си е вечер като вечер, само дето всички са се барнали, все едно че цял живот това са чакали. В крайна сметка балът е всичко на всичко 1 час- докато се съберат парите от родата, после малко пооплюване със съучениците кой е по- по- най и след 30- тата минута всички са пияни. Трошите си гърлата от викане цяла нощ, скачате като попарени по баровете, а след това блъскате с рокли, токчета и костюми по някоя павирана улица (Альоша в моя случай) и след като главата ви е станала правоъгълна, пак се размеквате за миналите години и после кой откъдето е и за каквото се бори.
Всъщност истината е, че по- голямата част о вечерта е превземане и пискане. Пък и от друга страна завършването на гимназия не е никак висок връх, че чак така да се полива (но това си е лично мнение, разбира се)- има къде, къде по- стойностни поводи за празнуване. По- скоро си мисля, че това празник е повече на родителите, че са имали нервите да изтраят отрочето си през така нелеките му тийнейджърските години, когато не е знало какво иска, как го иска и защо го иска, но винаги иска нещо, от което не е доволно (има и такива, които цял живот не успяват да преудолеят тези си дилеми).
Но, както и да, моят бал си ми беше весел, но тогава бях да съвсем други фази (което пък е отделна тема на разискване).
Приятно прекарване на абитуриентите и не се косете чак толкова.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 13:22:46 pm от vanilla_g »

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #2 -: Април 16, 2008, 13:12:54 pm »
:)Гери,недей тАКА всички знаят,че еуфорията е голяма,още повече месец преди това...
Аз самата гледам да се въздържам,защото нанаще вече  съм им станала досадна [lol]
гледам времето да минава.... :)
но  естествено е да се притеснявам...времето най-много ме мъчи,мн неща зависят т него [confused] стискам палци на 24майците [good_]
,защото всички казват,че на 24ти май вали [bgzname] :) сигурна съм обаче,че ще е страшен купон [danceee jik]и го очаквам с нетърпение [ya yaaa da daaa] [youuu sexyyyy]
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #3 -: Април 16, 2008, 13:16:06 pm »
 [smeeh] [smeeh] [xa xa xa2324] [ya yaaa da daaa]
Ванилке,остави децата да се радват де !Ама иначе ме кефиш ,направо ми взе думите от устата.Сетих се за моята абитуриентска ,така да се каже.В братският Съветски съюз в едно село с около 500 човека на кръст,от които може би 100 руснака и другото всичкото българи.За рокля ,естествено ,пътувахме до България ,че там нямаше за ядене ,пък камо ли за обличане."Бала" се състоеше в правенето на 1-2 снимки пред паметника,единствения в селото и после в дискотеката на бисквити и чай.Моя милост седя до 11 часа вечерта и се прибра .Ествествено,учудения поглед на родителите ми не ме срази.Легнах си и си заспах примерно.Съученичките ми хукнаха по квартири със самотните мъже ,така наречените бекяри.Та това беше след 11 клас.След следването ми бала беше на едно капанче във Варна ,защото ресторанта беше отврат .Някаква ни дразнеше слуха с арфата си и ни сервираха нервозни кюфтета.Та добре че си бях тогава с гадже ,иначе не знам .
Но не това е важното в случая.
Важното е да си извадят поука от всичките тези години на учене и да осъзнаят ,че оттук нататък живота вече не е игра ,а отговорност. [inlovee] :)
Красив бал ви пожелавам ,скъпи абитуриенти! [dugaaaa]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #4 -: Април 16, 2008, 14:06:10 pm »
по добре не може да се каже  :arrow:
Цитат
превземане и пискане

но нека не забравяме и фаталититата за някои ... има родители, които слагат черно като наближат тези дни ... почернени, заради тъпия акъл на децата на други или и на самите техни ... та превземането и пискането може да завърши фатално, та дори летално ... летален завършек не е желателен, за това си опичайте акъла и като сте на бал не си мислете, че държите Господ за топките ... давайте го умната ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #5 -: Април 16, 2008, 14:36:50 pm »
За балната вечер ... се надявам наистина да си изкараме добре. Да, тъпо е изведнъж да ти стане милно и жално за хора, с които почти не си говорил през тези години, но мен ме е грижа за останалите, с които бяхме наистина близки :)
А The real life  [lol] хем ми е интересно, хем се стресирам от това, което съм замислила. Но с приятел до мен знам, че мога да се справя. А и баща ми има в момента огромна вяра в мен, което ме успокоява и мотивира достатъчно. Но все още има време, ще видим какво ще стане  :)

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #6 -: Април 16, 2008, 14:45:31 pm »
Много съм съгласна с Ванила.  :) Приятно прекарване по баловете!   :)
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #7 -: Април 16, 2008, 17:18:51 pm »
Много значение му отдавате- 2 години по- рано се мислят рокли, обувки, фльонги и прически, 6 месеца по- рано се започва рев и разнежване по съучениците (дори и към тези, с които не сте си говорили никога преди), а останат ли 3 месеца започва една дива, сополива и сълзлива еуфория... А всъщност това си е вечер като вечер, само дето всички са се барнали, все едно че цял живот това са чакали. В крайна сметка балът е всичко на всичко 1 час- докато се съберат парите от родата, после малко пооплюване със съучениците кой е по- по- най и след 30- тата минута всички са пияни. Трошите си гърлата от викане цяла нощ, скачате като попарени по баровете, а след това блъскате с рокли, токчета и костюми по някоя павирана улица (Альоша в моя случай) и след като главата ви е станала правоъгълна, пак се размеквате за миналите години и после кой откъдето е и за каквото се бори.
Всъщност истината е, че по- голямата част о вечерта е превземане и пискане. Пък и от друга страна завършването на гимназия не е никак висок връх, че чак така да се полива (но това си е лично мнение, разбира се)- има къде, къде по- стойностни поводи за празнуване. По- скоро си мисля, че това празник е повече на родителите, че са имали нервите да изтраят отрочето си през така нелеките му тийнейджърските години, когато не е знало какво иска, как го иска и защо го иска, но винаги иска нещо, от което не е доволно (има и такива, които цял живот не успяват да преудолеят тези си дилеми).
Но, както и да, моят бал си ми беше весел, но тогава бях да съвсем други фази (което пък е отделна тема на разискване).
Приятно прекарване на абитуриентите и не се косете чак толкова.


Сладко, не става въпрос за балната вечер, всички знаем, че "панаира на суетата" минава и заминава и след 10 години си го спомняш с умиление, но доста смътно вече... Въпроса е по-скоро повдигнат от факта, че нощта на бала е някаква абстрактна граница на преминаването от детското към зрялото, вярно, че веднага ще се появят ентусиасти които ще кажат, че човек или е порастнал много преди бала или просто си остава на лапешки акъл доживотно ( и вероятно ще са прави), но все пак на нас ни се струва някак плашещо... цялото това нещо което ни очаква нататък, така както е плашело всеки друг през годините... предполагам  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #8 -: Април 16, 2008, 17:36:06 pm »
Крисе, сега пък ти ми взе думите от устата.. Наистина нямах предвид самата бална вечер. Аз също съм съгласна, че това е просто вечер, в която сме наконтени и ни дават пари и подаръци  [lol] С класа сме се събирали мнооого пъти, а тази вечер ще е просто по-различна от предните :)
Имах предвид, както каза Крис - "бала като някаква абстрактна граница на преминаването от детското към зрялото"  :) :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #9 -: Април 16, 2008, 17:39:20 pm »
аз донякъде съм съгласна с гери...и при мене беше така много го чаках много го исках много ревах и за кво в крайна сметка си е вечер като всички други само дето сте с яките рокли и прически...то всъщност това е няй готиното на бала роклята прическата бижутата не знам за мъжете но това създава най голямо вълнение...после кво 30 минути докато се съберете още 30 докато карате из задръстените софииски улици,крещите като ненормални още преди да сте стигнали до класната нямате глас,вече сте стабилно подпиинали(но държа да отбележа че си пазя всички спомени и не бях много на мотика) отивате пред ресторанта вече почти няма помен от прическата и всъщност най големия купон е в ресторанта където наистина сте си само вие и никой друг,кефите се на даскалите и на хора с които сте си казали по 1 2 думи в целия си съзнателен живот...след това....след това вече става поредното ходене на дискотека с приятели....половината се преобличат и няма и помен от тва че са абитуриенти(е аз си бях герои изкарах и с обувките и с роклята цяла нощ)харчите дивите пари за 2 3 5 6 8 9 бутилки качествен алкохол и накрая се трупясвате в 6 сутринта с зверски главобол(пак да отбележа че за щастие при мене мина бързо) и тва е

всъщност катосе замисля цялата истерия иеуфория е преди самия бал подготовката роклята шиенето грима тва а иначе си просто ходене на дискотека с приятели (защото поне моя клас се пръсна и бяхме на 2 групички и 2рата група не я видях повече) но се пак радвайте си щото после ще ви се вгорчи животеца работа учене сметки пари...ще се молите пак да сте 10 клас :)

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #10 -: Април 16, 2008, 18:14:16 pm »
Именно, именно, Миме.
Ние всички тия неща за роклите, грима и крокодилските сълзи ги знаем, не става въпрос за тях, иначе всички в това отношение сте до болка прави и Гери и Тони и Миленка, ние с Мимето хванахме по - скоро разговора далеч от цялата тая материално - алкохолизирана история  [lol]


Важното е да си извадят поука от всичките тези години на учене и да осъзнаят ,че оттук нататък живота вече не е игра ,а отговорност. [inlovee] :)

Благодаря на Тони за точното изречение. Та нас по-скоро това ни вълнува и питаме останалите абитуриенти - на колко процента осъзнахте именно това и тревожи ли ви?  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #11 -: Април 16, 2008, 19:21:18 pm »
Цитат
Именно, именно, Миме.
Ние всички тия неща за роклите, грима и крокодилските сълзи ги знаем, не става въпрос за тях, иначе всички в това отношение сте до болка прави
еми то това е бала...или поне сега така го осъзнаваме :)
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #12 -: Април 16, 2008, 20:47:05 pm »
Абе в нашия клас никакви сълзи е нямало. Сигурно, защото бяхме само момчета ... не знам само искам да кажа на който му е ред да си прави купона, че тоя ден и това настроение немогат да се повторят след време примерно.

Между другото момичета леко с тия гримове, че ви се променя цялата фасада и като си уредиш среща на другия ден неможем да ви познаем, а пък да не говорим за разочарованието.... [lol]

Неактивен Amadea

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
  • Пол: Жена
  • Tabula rasa
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #13 -: Април 16, 2008, 21:01:33 pm »
Започвам да се притеснявам за себе си  - аз ли съм единствената абитуриентка, на която не й пука чак толкова много?  [lol]
Хич не се вълнувам - вълнувам се повече за бъдещето ми като студентка и цялата еуфория покрай заминаването ми.
Иначе за бала се сдобих с рокля и с обувки за изпращанто. Роклята я взех на две на три...втората, която премерих - зелена, идеално ми пасва на зелените очи, че даже ми казаха, че приличам на аристократка с нея ;)

Аз не мога да проумея едно - какво толкова като завършваме? Да, вярно, има си еуфория, но мисля, че прекалено много значение се придава на всичко това. Суетата ни идва в повече май  [pleZz]
Аз много се радвам, че при нас отмениха ходенето на море - за мен в това няма и капка логика. Балната ни вечер, ще е в родния ни град и родителите, ще могат да ни изпратят от домовете ни като абитуриенти. Радвам се, че така стана при нас ;)

В края на крайщата не е важно кой с каква рокля е и колко струва тя - важното е да си искараме добре, с хората, с които сме учили толкова време. Вечер като вечер, но с много повече емоции и лак за коса...аз като цяло не съм фенка на цялата тази суета - по-важна е емоцията и самоот преживяване, а не истерията покрай грима и роклята.
Religion is not the opium of the people. Opium is.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Към абитуриентите: притеснения и опасения?!
« Отговор #14 -: Април 16, 2008, 21:24:49 pm »
Аз по скоро трудно преживявам самата предстояща раздяла с класа. Толкова си паснахме като характери с годините, всеки знае проблемите и радостите на другия. Помагаме си, излизаме заедно, смеем се заедно. Станахме буквално едно хубаво голямо семейство.
Дори поставихме нов рекорд  [lol] около 10тина минали връзки междукласови и 4 в настоящето [lol]
Толкова ми харесва всичко, както е в момента, че ме побиват тръпки само от мисълта, че след месец ще се промени, а на есен - коренно  [confused]
По принцип не обичам промените, а тази ме ужасява..
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.