Автор Тема: Днешната младеж...  (Прочетена 5353 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Днешната младеж...
« Отговор #30 -: Април 06, 2008, 22:31:11 pm »
НАЗДРАВЕЕЕЕ!!!  [cheers]  [drunkkk]

 [flyyy] [dugaaaa] [flyyy]

Собиескито ме чака, вие ми губите времето тука [inlovee] [lol]

Искам летяща емотинка  [confused]

Неактивен Jane

  • Коледна муза
  • Master
  • ******
  • Публикации: 1510
  • Пол: Жена
  • Лесно е да оставиш отпечатък, но да го заличиш....
Re: Днешната младеж...
« Отговор #31 -: Април 07, 2008, 10:44:16 am »

Има хора, които са видели много, преживели са много, но са си извадили и много изводи. Те са завършени личности...

Добре де душко, аз не казах ли същото с "опитът те поучава"? То е ясно че никой няма да ти налее изводите в главата с маркуч или пък с кристална каничка. Сам трябва да си ги направиш... А си мисля че всеки човек, когато премине през някой проблем, най-малкото не иска да го повтаря пак и затова се замисля къде е сбъркал...
Детско мислене ли е, когато казваме, че старите хора са мъдри, защото са преживели много?
Или пък когато някой с тежка въдишка каже "Животът ме научи"...
Не знам ... или не беше разбрала правилно думите ми (защото "опит" е дума с малко объркващо значение), или просто беше излишно да класифицираш разсъжденията ми...

А на човека с "чурките" просто нямам желание да отговарям повече... Ще кажа само, че това за което ти говориш, аз наричам концепции... И ти го казах още в предния пост.
Разбирай както искаш.
Всъщност, съмнява ме че ще успееш. Май говорим на различни езици.

А сега по темата.
Семейната среда... Много хубава точка от проблема хванахте. Не знам какво е било тогава, но днес в семейната среда липсва нещо много важно...Ролите. Като че ли авторитета на родителите бавно, но сигурно се стопява за сметка на стремежа към "независимост" от страна на младежите. Просто... липсва полагаемото уважение, пък да не говорим за любов...
А всъщност май точно там е проблема. Нито родителите имат време за децата си, нито децата за родителите си, за да си дадат взаимно нужната любов и внимание. Оттук :arrow: търсят се заместители... Макар че това нещо май малко хора го осъзнават. Чак когато детето им стане наркоман, мама и тати "се сещат" че не са му обърнали внимание и са го изпуснали.. Или пък примерно, чак като направи 13 неизвинени и е пред изключване...
С 2 думи - много неща, жизнено важни неща, лиспват в семейната среда...

Под сълзите на есенните листа...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Днешната младеж...
« Отговор #32 -: Април 07, 2008, 12:32:55 pm »
...и то е защото няма желание от двете страни.Имам един принцип:Когато има желание ,се намира време,а когато няма желание -се намира причина.
Всичко си върви по етапния ред от рано сутрин до късна вечер и никой не желае да влезе в света на другия ,за да види как е там.Доволна съм ,че все още успявам да  "виждам" душата на децата си и знам какво чувстват във всеки един момент.Имаме си малките минутки заедно когато сме си само ние .
[inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Днешната младеж...
« Отговор #33 -: Април 07, 2008, 12:59:05 pm »

Има хора, които са видели много, преживели са много, но са си извадили и много изводи. Те са завършени личности...

Добре де душко, аз не казах ли същото с "опитът те поучава"? То е ясно че никой няма да ти налее изводите в главата с маркуч или пък с кристална каничка. Сам трябва да си ги направиш... А си мисля че всеки човек, когато премине през някой проблем, най-малкото не иска да го повтаря пак и затова се замисля къде е сбъркал...
Детско мислене ли е, когато казваме, че старите хора са мъдри, защото са преживели много?
Или пък когато някой с тежка въдишка каже "Животът ме научи"...
Не знам ... или не беше разбрала правилно думите ми (защото "опит" е дума с малко объркващо значение), или просто беше излишно да класифицираш разсъжденията ми...

А на човека с "чурките" просто нямам желание да отговарям повече... Ще кажа само, че това за което ти говориш, аз наричам концепции... И ти го казах още в предния пост.
Разбирай както искаш.
Всъщност, съмнява ме че ще успееш. Май говорим на различни езици.

А сега по темата.
Семейната среда... Много хубава точка от проблема хванахте. Не знам какво е било тогава, но днес в семейната среда липсва нещо много важно...Ролите. Като че ли авторитета на родителите бавно, но сигурно се стопява за сметка на стремежа към "независимост" от страна на младежите. Просто... липсва полагаемото уважение, пък да не говорим за любов...
А всъщност май точно там е проблема. Нито родителите имат време за децата си, нито децата за родителите си, за да си дадат взаимно нужната любов и внимание. Оттук :arrow: търсят се заместители... Макар че това нещо май малко хора го осъзнават. Чак когато детето им стане наркоман, мама и тати "се сещат" че не са му обърнали внимание и са го изпуснали.. Или пък примерно, чак като направи 13 неизвинени и е пред изключване...
С 2 думи - много неща, жизнено важни неща, лиспват в семейната среда...



Май наистина не говорим на различни езици :)
Изводите няма никой да ти ги налее, но нужно ли е въобще някой да те държи за ръчичка и да ти казва "Не,там, опасно е" ..
Има една много хубава приказка - Глупака прави грешки, а умният се учи от чуждите грешки.. Не е нужно да скочиш от 8мия етаж, за да видиш, че е високо и опастно, нали :)

Да, детско мислене е това да смяташ, че годините са решаващи. Когато говорим за хората - трудно е да ги слагаме под общ знаменател. За акъл не са нужни години, не е нужен опит, просто трябва да го имам в наличност.. Както се казва - ако не ти е дошло до 13 - не го чакай въобще :)

Хората, които въздишат, че Животът ги е научил - обикновено развиват големи мелодрами. Човек, който е минал много - знае да си замълчи, просто да действа и да мисли качествено.

Не, не класифицирам разсъжденията ти :) Просто изразявам несъгласие, което е обикновено нещо при един диалог  [confused]



Човекът с "чурката" те е разбрал много правилно и постът му не е насочен срещу теб.. Затова не виждам защо трябва да защитаваш Мистик, когато той е достатъчно голям, за да го направи сам. Ако има да ти каже нещо на теб - ще го направи, в това не трябва да се съмняваш  :)



А относно мнението ти ...
Много ми е странно от мен как е излязъл що-годе приличен човек, когато родителите ми никога не са ми обръщали много внимание :)
Когато някой залитне по неправилен път, обикновено родителите, учителите и т.н не са най-виновните.
Да, виновни са, че не са го спрели в началото, но ти ако си роден човек - такъв ще бъдеш, ако си идиот - такъв ще продължаваш да бъдеш, докато не видиш другата страна, но не вискчо се решава с едно "виждане", нали :)[/i][/b]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Днешната младеж...
« Отговор #34 -: Април 07, 2008, 15:42:13 pm »
дааа този клип го пуснах в "НОВИНИ" ми то вече нямам думи и нямам какво да кажа

Неактивен lifeiscruel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Пол: Мъж
Re: Днешната младеж...
« Отговор #35 -: Април 07, 2008, 23:09:19 pm »
На тази тема вече не знам какво да пиша.За мен всичко това ,което става с днешната младеж е логичното продължение на поредица от промени в България , както в политически , така и в морален аспект.Държава, за която образованието е  последен приоритет ще ражда тъпаци.Родители , които не се интересуват от децата си , ще ги загубят.И глобално младежите се променят , просто в държави , където има закони и принципи , случаите не са толкова шокиращи.
И все пак аз познавам доста хора на моята възраст , които са доста далеч от тази масова представа за затъпяваща и подивяваща младеж , надеждата е в тях :)
The mighty oak was once a little nut which stood its ground

Неактивен Jane

  • Коледна муза
  • Master
  • ******
  • Публикации: 1510
  • Пол: Жена
  • Лесно е да оставиш отпечатък, но да го заличиш....
Re: Днешната младеж...
« Отговор #36 -: Април 08, 2008, 12:32:18 pm »
Явно няма да стигнем до една позиция относно акъла... :) Но не е и това целта на темата.
Защитих Стиви, защото се подразних от определението за тези, които "са под 20 и не важат". Още повече, че и аз попадам тая група (възрастова!). Като сме на 17-18, какво, не струваме ли? (това също беше риторичен въпрос!)

Колкото до (не)вниманието от страна на родителите и последствията от това... те всъщност са резултат от много неща, не само от взаимоотношенията деца-родители. Не съм социолог, не мога да ти говоря в проценти и проучвания, но просто от това, което съм наблюдавала, стигам до извода, че липсата на внимание и любов Винаги води до негативни последствия... и това не са непременно уискита, коз, наркотици и аборти, но те са най-простите и лесните и затова масата стига до тях... Другия вариант е да си останат просто...емоционални дупки...вътрешни пукнатини...които разбира се ще пречат за в бъдеще. /уточнявам - говоря по принцип, не включвам и не изключвам никого от рамките на тия разсъждения.. [lol]/

Под сълзите на есенните листа...

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Днешната младеж...
« Отговор #37 -: Април 08, 2008, 17:30:16 pm »
`Fallen_Angel` опитах по мирен начин да спрем темата. Да, ама ти явно няма да се спреш. Тези дни доколкото виждам си в кофти настроение само дето нито аз, нито които и да било друг от форума е длъжен да те търпи. И впрочем няма да го направя.
Този пост го пиша, за да не останеш с наивното впечатление, че "и този мой опит си попарила". Тук ще вметна, че последното ти ЛС ме усмихна много, защото ти явно мислиш, че аз правя разни опити и на всичкото отгоре ти си ги попарила. Преди ме усмихна, обаче вече почва да ме напушва на смях от тези постове. Защо защитава Мистик? Тя ти е отговорила. Само че не се ли почувства поне малко неудобно да питаш такова нещо след като ти самата си в същата роля? (защитаваш Барбариан) И тук аз бих могъл да попитам - защо защитаваш Барбариан? Въпроса ми е риторичен. То ми е ясно защо.
Спести си сега обиди от сорта на това, че съм глупав, малък, спести си ровенето в миналото и предсказанията за бъдещето. Не ме обиждаш. Знаеш ли...ако този спор се водеше преди около 5 месеца щеше да успееш да ме засегнеш. Само, че се води сега. А оттогава успях да осъзная нещо много важно - че е страшно тъпо да се обиждам от някакви си хора в някакви си форуми.
Явно свободното време ти идва в повече. Вземи се кротни и се замисли дали поведението ти наистина е толкова правилно.
Пак помисли. Край на дискусията.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Днешната младеж...
« Отговор #38 -: Април 08, 2008, 17:41:44 pm »
Следващи постове не по темата или съдържащи лични нападки
ще изтривам. :) Има ЛС за тези работи. 


Край на дискусията.
А дано.  :p
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Днешната младеж...
« Отговор #39 -: Април 08, 2008, 19:02:40 pm »
me4tatelka моля те да оставиш този пост, за да може г-н Стиви да види, че няма да му търпя простотията и детското лигавене. Ако все пак като една обидена жена реши да се обади - тогава изтрии каквото сметнеш за нужно.
С удоволствие бих говорила с него на ЛС, но така или иначе после всичко става обществено достояние. Какво да ги правиш - клюкарки ;)
Благодаря ти предварително и съжалявам за отворената работа :)
Повече няма да се изказвам в темата :)



`Fallen_Angel` опитах по мирен начин да спрем темата. Да, ама ти явно няма да се спреш. Тези дни доколкото виждам си в кофти настроение само дето нито аз, нито които и да било друг от форума е длъжен да те търпи. И впрочем няма да го направя.
Този пост го пиша, за да не останеш с наивното впечатление, че "и този мой опит си попарила". Тук ще вметна, че последното ти ЛС ме усмихна много, защото ти явно мислиш, че аз правя разни опити и на всичкото отгоре ти си ги попарила. Преди ме усмихна, обаче вече почва да ме напушва на смях от тези постове. Защо защитава Мистик? Тя ти е отговорила. Само че не се ли почувства поне малко неудобно да питаш такова нещо след като ти самата си в същата роля? (защитаваш Барбариан) И тук аз бих могъл да попитам - защо защитаваш Барбариан? Въпроса ми е риторичен. То ми е ясно защо.
Спести си сега обиди от сорта на това, че съм глупав, малък, спести си ровенето в миналото и предсказанията за бъдещето. Не ме обиждаш. Знаеш ли...ако този спор се водеше преди около 5 месеца щеше да успееш да ме засегнеш. Само, че се води сега. А оттогава успях да осъзная нещо много важно - че е страшно тъпо да се обиждам от някакви си хора в някакви си форуми.
Явно свободното време ти идва в повече. Вземи се кротни и се замисли дали поведението ти наистина е толкова правилно.
Пак помисли. Край на дискусията.



Девойко шарена, кое точно от поста ми не разбра?  [confused]

Казах ти, че не си ми център на живота, та дори не влизаш в него, защо все така стремглаво се буташ? Друга работа нямаш ли си или акъл не ти стига? И в двата случая за мое съжаление - не мога и не искам да ти помогна ;)

Какво си се разкудкудякал за тези лични съобщения. Ако бяха толкова лични - защо нон-стоп ги намесваш. Затова не ми излизай с номера - ма аз така, ма аз иначе. Не обичам мъже ( в случая деца ), които владеят курвенски номера :)

Вече ти видяхме манталитета. Не си пораснал - продължавай да дерзаеш...

И съжалявам, че те настъпих, та още ревеш.... просто не обичаш малки гадинки  ;)

Оставам с най-мили чувства :)



 

Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Днешната младеж...
« Отговор #40 -: Април 08, 2008, 22:03:07 pm »
Беше ми интересно да чета за "днешната младеж",но както всяка друга и тази тема отново е пълна с разправии и пак нищо написано по заглавието...жалко за което.
Все пак по темата...аз не съм от най-големите,но си спомням как играех на какви ли не игри,обикаляхме полянките и си купувахме дъвки...не знаех нито една псувня или вулгарна дума въпреки че не е имало кой да ми налива акъл,а сега като гледам малките деца всяка втора дума им е "путка" или "ще ти еба майката" и още къде по-цинични...което е наистина много жалко.Те не си играят,не карат колела и не се забавляват по между си,те се бият,псуват и тормозят.Има съвсем малки изключения.
И винаги за това са обвинявани родителите  [confused] но не е правилно.Разбира се,че от родителите зависи 90% как ще възпитат децата си,но като излязат на улицата там чуват и виждат какво ли не...майките и бащите им не може да са винаги до тях...все пак ходят на училище,излизат на вън(дори и на близо около къщите и блоковете си пак не пречи да стане какво ли не)...силно се надявам положението да не става все по-трагично(мисля,че е уместно използвана дума),но май ще ми остане само надеждата.
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: Днешната младеж...
« Отговор #41 -: Април 13, 2008, 13:50:44 pm »
Тия дет сме минали 20-те напрау да си краднем по една ракета и на некаде другаде

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Днешната младеж...
« Отговор #42 -: Април 30, 2008, 14:58:16 pm »
Тия дет сме минали 20-те напрау да си краднем по една ракета и на некаде другаде

То това най-лесната работа ама после?Все там ли ще седим ? [lol]
Контрол трябва това е.За да не се превърне свободата в слободия.
Навремето четох една книга "Детето със силна воля".Препоръчвам я на тези ,на които им предстои да стават родители.Много поучително четиво.То не че цял живот не се учиш ама все пак помага.Та там пишеше ,че децата пробват докъде могат да стигнат в изпитване нервите на родителите си и е наше решение дали ще се поддадем на провокацията им.Въпрос на издържане е.Кой повече. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен DeTe_Ha_Xaoca

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3282
  • Пол: Жена
  • Super girls don't cry!
Re: Днешната младеж...
« Отговор #43 -: Май 02, 2008, 15:29:02 pm »
Така аз да си кажа понеже стрйит бой попита какво сме правили ние хората на по 20 и малко отгоре на тази възраст. Ами честно казано когато аз бях на тази възраст тъкмо ставаха модерни компютърните зали. Бях доста активна в Мирката, познавах различни хора. Именно днес тези дни се зачудих при положение, че съм познавала и сводници и наркомани и затворници, които и до днес са в панделата, аз съм успяла да се запазя... Не знам... може би съм имала родители, които да ме пазят, може би акъл, може би страх. Не знам кое е но е факт, че до днес ПАВ не съм и опитвала под каквато и да е форма дори кафе не пия, факт е, че загубих девствеността си сравнително късно за нашето време, факт е, че станах човек и съм постигнала доста със собствените си възможности. Какво правех на 14 години, по дискотеки със сигурност не ходех...често случваше се веднъж на лято и то с подсигурена компания и т.н. до строго определен час например 1:00 и ми беше добре не съм се чувствала нито захлюпена нито подтисната. Когато ми дойде времето ходех по дискотеки и си избирах най-важното къде ми харесва да ходя, а не където ме замъкнат. На 21 години съм и в момента не ми се стъпва на дискотека, защото заставайки до някое 14 годишно девойче много бихте се зачудили коя от двете ни е на 21. Миналото си е минало, но съм съгласна с Тони, че на едно 12-14 годишно дете не му е мястото всяка нощ по дискотеките. Не е нормално да ходи с голото пъпче напред и не е нормално да изглежда по-голямо от 21 годишните момичета. Може да съм консервативна, но това е. Не е нормално 7-мо класнички да се напиват до несвяст и да си гълтат езика пред учителските стаи на училищатата си. Не е нормално това което е станало в Асеновград да става мода и да има същия случай и в Шумен до колкото разбрах и в Русе и в Търново не е нормално.... нека бъдат със собствено мнение, нека правят каквото искат, но нека бъдат човешки същества а не парцали.
You can't stop me from loving again, breathing again, feeling again... I will love again

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Днешната младеж...
« Отговор #44 -: Април 16, 2011, 16:27:59 pm »
Днешната младеж за 3 години още се промени, какви са ви наблюденията, защото моите не са много положителни? :/
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.