Автор Тема: Толерантност  (Прочетена 5969 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Толерантност
« -: Март 25, 2008, 00:29:03 am »
Това красива човешка черта ли е или безраличието на "възвишените" :)







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Толерантност
« Отговор #1 -: Март 25, 2008, 00:46:52 am »
Аз съм за второто, макар, че думата възвишени ми звучи някак си... Бля.  [lol]
Винаги е по-добре поне да се опиташ да погледнеш от ъгълчето на другарчето, преди да го съдиш и може би да му подскажеш по някакъв начин, че не е обърнато в правилната посока. Друг е въпросът, че понятието толерантност е толкова изкривено и ескалирало от същостта си, че вече си е чиста проба неебателност и непукизъм към всички и всичко, та за туй сме на този хал... Вчера спряха Лесвски и Ботев да се изучават в училищата, утре няма да има български език, пък вдругиден всички ще се прекръстим с турски именца и ще рипкаме към близката джамийка, да пратим по една молитва към всевишния Аллх. Амин [lol]

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Толерантност
« Отговор #2 -: Март 25, 2008, 08:55:21 am »
Мда наистина понятието толерантност е олицетворението на демокрация и други такива глупости но специално в Бългаия идва в малко повече.Определено човек трябва да поставя граница между толерантност и непукизъм или апатия.Защото разликата е голяма
а на балканските ширини и без това всички понятия са пречупват през една по особена призма.
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Толерантност
« Отговор #3 -: Април 02, 2008, 12:16:39 pm »
Тук наистина биволското поведение наричат толерантност и се бият в гърдите с тая дума на уста.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Толерантност
« Отговор #4 -: Април 16, 2008, 06:18:59 am »
Аз съм за второто, макар, че думата възвишени ми звучи някак си... Бля.  [lol]
Винаги е по-добре поне да се опиташ да погледнеш от ъгълчето на другарчето, преди да го съдиш и може би да му подскажеш по някакъв начин, че не е обърнато в правилната посока. Друг е въпросът, че понятието толерантност е толкова изкривено и ескалирало от същостта си, че вече си е чиста проба неебателност и непукизъм към всички и всичко, та за туй сме на този хал... Вчера спряха Лесвски и Ботев да се изучават в училищата, утре няма да има български език, пък вдругиден всички ще се прекръстим с турски именца и ще рипкаме към близката джамийка, да пратим по една молитва към всевишния Аллх. Амин [lol]
Хай.Не ви разбирам.Говорите за българщината,а псевдонимите Ви изписани на англичански.Пишете разкази,повести,персонажите- чужди,янки или Франсета.ЕВАНГЕЛИСТИ И ЕВАНГЕЛИСТКИ СЕКТАНТИ проповядват и налагат евагелизъма сред българите,като изместват източното провославие,а ние косвено или пряко,волно или неволно, даже им помагаме.А знаем,че източното православие ни е спасило от потурчване през 5 вековното турско робство.И ако не е било то, днес 90% от българите да са помаци и да блеят на турски.Държавата се управлява от един полуукраинец,чист австрийски немец и български турчин.На много от нас това не ни прави впечатление.Изчезват от училищата Левски и Ботев,Вазовото "Аз съм българче",на път е да изчезне и бълг.език.НАВСЯКЪДЕ,ВЪВ ВСИЧКО НИ ПРОБУТВАТ,НАЛАГАТ АНГЛИЙСКИ ЕЗИК.Имена,названия на на предприятия,фирми,списания,на магазини,на новородени и тн.всичко,все чужди имена на чужд език.Това не е случайност,а целенасочена политика.Във Франция бе приет закон, с който се забранява под зъплахата от тежки санкции, употребата на чужди думи и изписването на каквото и да е с нефренски думи.Названия на фирми,вестници,магазини,всякакви стоки и продукти и тн., като се въведе задължителното и назововаване с френски превод,като изключенията са редки.ПРИ НАС Е ЦЕЛЕНАСОЧЕНО СЕ НАЛАГА ТОЧНО ОБРАТНАТА ТЕНДЕНЦИЯ.
И ТОВА НЕ Е СЛУЧАЙНО,НАЛИ!
ЗА ДА ЗАПАЗИМ БЪЛГАРЩИНАТА,БЪЛГАРСКОТО,СЕ ИСКА НЕ ДУМИ,А ДЕЛА,ДЕЛА,ДЕЛА.ДА СМЕ,ДА СТАНЕМ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ И БЪЛГАРОФИЛИ,КАКВИТО СА БИЛИ ПАИСИЙ,ЛЕВСКИ,БОТЕВ,И ХИЛЯДИ И ХИЛЯДИ ЗНАЙНИ И НЕЗНАЙНИ БЪЛГАРИ,ЗА ДА Я ИМА БЪЛГАРИЯ И ДНЕС...АМИН!
To be,or not to be

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Толерантност
« Отговор #5 -: Април 16, 2008, 09:01:30 am »
неземен въпреки, че често съм ти контра, този път се прекланям пред думите ти, много си прав...
Иначе по темата: "Безразличието на възвишените" е глупаво понятие, най-малкото заради това че възвишените не са безразлични (не говоря за тези самоопределили се като такива разни псевдохуманисти...). "Красива човешка черта"? С това съм по-съгласен, но според мен толерантността може да се възпитава, факт който малко или много отхвърля и това понятие... :)
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Толерантност
« Отговор #6 -: Април 18, 2008, 18:59:10 pm »
Това красива човешка черта ли е или безраличието на "възвишените" :)
И за мен,като за туик,безразличието на на възвишените, с кавички и без, е куха фраза.Аз съм за библейските правила.
ЖИВЕЙ... И НЕ ПРЕЧИ на ДРУГИТЕ ДА ЖИВЕЯТ;
НЕ ПРАВИ НА ДРУГИТЕ ТОВА,КОЕТО НЕ ИСКАШ НА ТЕБ ДА ТИ ПРАВЯТ.
НА ТОВА СЕ УЧИ ЧОВЕК.АКО НЕ ЩЕ-ГО НАУЧАВАТ.ЗАКОНИТЕ СА ЗА ТОВА.
To be,or not to be

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Толерантност
« Отговор #7 -: Април 18, 2008, 21:27:15 pm »
Не си личи.  [think]
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Толерантност
« Отговор #8 -: Април 19, 2008, 08:37:28 am »
По темата ,моля! :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Толерантност
« Отговор #9 -: Април 29, 2008, 23:11:20 pm »
Това Е темата :)

Лична или не - реалността си е реалност :)

неземен, библейските правила са главно свързани с думата "любов", която се повтаря най-често там...

и като съм тръгнала..

За да изпитваш толерантност, любов, омраза или каквото и да е - трябва да познаваш някого, откъдето и безразличието на възвишените не е куха фраза, а голяма доза ирония и малко скрит отговор
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Толерантност
« Отговор #10 -: Май 17, 2008, 08:49:34 am »
Не мисля, че е безразличност на възвишените. По-скоро красива човешка черта. Винаги съм се стремяла да намирам доброто у човек, дори на пръв поглед да няма такова. Уважавам различните, защото това, че не са като мен, не означава, че са по-лоши.
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Толерантност
« Отговор #11 -: Май 17, 2008, 10:05:20 am »
Така значи...
Да вземем някой и друг конкретен пример за различност.
Примерно, някой различен от мен, който смята за нормално като си хареса една жена да я има, без да се интересува от нейното мнение по въпроса. Искаш да ми кажеш, че трябва да го уважавам? Да, ама някой друг път. :)
Примерът нарочно е краен. Но ако се замислиш, това до голяма степен е вярно и за не толкова крайни примери. Толерантност означава просто да пренебрегнеш собственото си негативно мнение за нещо, в името на нещо по-важно. Може да означава всичко - и безразличие, и глупост, и благородство.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Толерантност
« Отговор #12 -: Май 18, 2008, 22:52:21 pm »
Според мен толерантност не значи да се съгласиш безпрекословно с другия ,а просто да приемеш и неговата гледна точка.Това в никакъв случай не изключва твоето мнение по въпроса.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Толерантност
« Отговор #13 -: Май 29, 2008, 21:02:58 pm »
Това Е темата :)

Лична или не - реалността си е реалност :)

неземен, библейските правила са главно свързани с думата "любов", която се повтаря най-често там...

и като съм тръгнала..

За да изпитваш толерантност, любов, омраза или каквото и да е - трябва да познаваш някого, откъдето и безразличието на възвишените не е куха фраза, а голяма доза ирония и малко скрит отговор


Здравей!
Преглеждах нещо и попаднах пак на твоите думи. Твои ли са, цитираш ли...
...БЕЗРАЗЛИЧИЕТО НА ВЪЗВИШЕНИТЕ ... ГОЛЯМА ДОЗА ИРОНИЯ И МАЛКО СКРИТ ОТГОВОР.
      Обясни със думи прости
      на хора като мене,
      на мен, момчето просто;
     Защо те смисъл немат.  
1.Кои са тези възвишени, и с какво и от кой са възвишени; в какво се състои тяхната възвишеност.
Какво съдържание влагаш в думата възвишеност.
2.Защо да са безразлични. От и какво е провокирано това безразличие.
3.Къде и от какво провокирана иронията.
4.Къде и как и скрит отговор, та не виждам такъв.
5.КАКВО ЗНАЧИ ФРАЗАТА, "Безразличие на възвишените."
И НЕ Е ЛИ САМО КРАСИВА ФРАЗА ИЗПРАЗНЕНА ОТ КЪМ СЪДЪРЖАНИЕ.
To be,or not to be

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Толерантност
« Отговор #14 -: Май 29, 2008, 21:27:45 pm »
Ей Богу, обърка ме с няква и вече нейните пороци станаха и мой .. дай да ме изядеш :Д

С удоволствие ще ти обясня иронията ми...

1.Обикновено, когато слагаш нещо в кавички, значи, че имаш предвид неговата противоположност
2.Възвишеност за мен е качество, което се равнява на щедрост, безкористност, милосърдие в чистите им форми
3.Иронията е моя начин на изразяване
4.Именно, когато човек използва ирония, обикновено чрез нея приема или отрича нещо, но затова човек трябва да се замисли, а явно някои хора не го могат...
5.Възвишените, които не виждат по-далеч от носа си и всичко е ок, щом не е в техния двор

Нека не използваме думата "изпразнен", защото ме избива на вулгарност, а със сигурност не ми се образова тоя и оня :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]