Автор Тема: ОТВОРИ ОЧИ трафик на жени и деца  (Прочетена 2413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilusia

• King of the brains
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
ОТВОРИ ОЧИ трафик на жени и деца
« -: Декември 29, 2005, 13:50:28 pm »
Какво представлява трафика на хора ?
Трафикът на хора, особено жени и деца е организирана канална дейност с придвижването на хора в пределите на дадена страна или извън нея, с цел икономическа или секуална експлоатация. Излъгани за целите на пътуването, жертвите на трафика биват използвани за:
принудителна проституция;
други форми на сексуална експлоатация ;
принудителен труд;
просия;
незаконно осиновяване;

трафикът на хора е грубо нарушение на човешките права и е нарушение срещу личността; Хората са лишени от
правото на достоен живот, труд и образование,свободно движение,сигурност;

Жертвите на трафика са подлагани на жестоки психически и физически тормоз, с тях се търгува като със стока. Документите им биват отнемани, като това ги прави незаконно пребиваващи в страната. Те са под непрекъснато наблюдение и контрол, не могат да се обаждат на близките си, намират се в пълна изолация от околния свят. Единствените позволени контакти са със клиентите и "работодателите им".

Как можеш да поданеш в трафик:

- Чрез фалшиви обяви за работа в чужбина. Нерядко нелицензирани посреднически фирми предлагат нискоквалифицирана работа в чужбина като дом.помошница, сервитьорки, барманки, детегледачки, фотомодели и т.н. Обещава се прекрасно заплащане и добри условия на труд

- Чрез приятел, познат или дори роднина, които обещават реализация в чужбина

- Чрез фалшиво обещание за брак

- Чрез отвличане

- Чрез феномена на втората вълна, когато жертвите на трафик се връщат в страната, за да набират други момичета

Трафикираните най-често набират своите жертви в кафенета, барове,клюбове и дискотеки. Те предразполагат към разговор , внушават доверия у момичетата като проявяват " загриженост" към тях и демонстрират добри обноски. Най-често на момичетата се предлага доходна работа , те биват мамени за истинските цели на пътуването и убеждавани да не уведомяват близките си за заминаването.
Всичко на пръв поглед е законно, но проблемите започват още по пътя. Най-често работодателя отнема документите за самоличност на момичетата, те живеят в постоянен страх, малтеретирани и психически, и физически .

За да се предпазиш от въвличане в трафик на хора, за да вземеш правилно решение, преди пътуване потърси достоверна информация и се конслутирай !
обади се на телефоните на доверието
на БчК- денонощно
София 02/8164890
                            Пловдив 032/6151
                            Русе 082/828900
                           Ямбол 046/ 3 2904
                                                    трафикантиТрафикант може да бъде всеки - от приятел до родител, познат и роднина. Хора, на които имаш пълно доверие!!!
Не се доверяваите на хора, които ви казват, че за документите си вие ще платите по късно със своят труд ;
Когато ти казват да не уведомяваш родителите си
Фирмата  ОБЕЗАТЕЛНО трябва да бъде лицензирана и регистрирана в съда !
Когато те убеждават да заминеш със фалшиви документи

как да се предпазиш
Ако ти предлагат работа, проучи добре фирмата и офертата, някои фирми са измамни- провери правилно дали фирма е легализирана.
Поискай да видиш договора и се консултирай с компетентно лице !

Когато поискат паспорта ти преди или по време на пътуването !
                                                                   преди да заминеш

Направи списък с полезни телефони и адреси
задължително си запиши адреса на посолството и телефона
носи винаги със себе си документите си
остави на родителите и приятелите си копие от паспорта , визата , договора, твоя снимка,
точен адрес на мястото където отиваш,адреса и телефона на работодателя ти.
Уговори с близките си кога ще им се обаждаш
Постарай се да имаш базови познания за езика на страната, в която зминаваш

Български дипломатически посолства в чужбинa

ето :
www.anti-trafik.hit.bg
www.facetoface.bg
www.iom.int
www.protectionproject.org
« Последна редакция: Декември 29, 2005, 14:44:07 pm от KUKLI4KATA »

It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ilusia

• King of the brains
Re: ОТВОРИ ОЧИ трафик на жени и деца
« Отговор #1 -: Декември 29, 2005, 13:51:47 pm »
а знаете ли разликата между каналджийство и трафик ?
« Последна редакция: Декември 29, 2005, 13:56:31 pm от KUKLI4KATA »
It's gettin' better baby
No one can better this

Неактивен lorito

• Многознайко
  • Публикации: 397
  • Things are simple!!!!
« Отговор #2 -: Декември 29, 2005, 15:02:59 pm »
а знаете ли разликата между каналджийство и трафик ?

ам май не,ама предчувствам,че искаш да ни кажеш [lol]

Как искам да те усещам,
да чувам и пулса ти.Да зная, че вече не можеш
миг без мен дори!Обичам да ме докосваш,
да чувствам ръцете ти,
когато ме галиш с устни -нежност в мен гори.Нежно с устни, рисувай ти по мен.
Нежно с устни.
Нежни мисли, разпалвай още в мен.
Нежно с устни.Ти силно разгаряш в мене
най-скритите ми мечти.И всичко започва отново
нежно да боли...
Обичам да ме докосваш,
да чувствам ръцете ти,
когато ме галиш с устни -
нежност в мен гори.

Неактивен ilusia

• King of the brains
« Отговор #3 -: Декември 29, 2005, 17:42:01 pm »
искам ли ? е добре щом искам
каналджията е човек ,който ви прекарва през границата и вие му плащате за това; при него вие сте клиент няма насилствено извеждане от страната.... това престъпление е престъпление срещу обществения ред и държавата докато при трафиканта вие сте жертва, има насилие и престъплението е срещу личността и потъпкване на личните му права и свободи
« Последна редакция: Декември 31, 2005, 14:50:49 pm от KUKLI4KATA »
It's gettin' better baby
No one can better this

Неактивен ilusia

• King of the brains
« Отговор #4 -: Декември 29, 2005, 20:15:34 pm »
Трафикът е като промяна в климата, извън капацитета е на която и да е организация да го пребори. Но той трябва да срещне отпор. Червеният Кръст поставя началото
Соня, 19 годишна студентка в София е получила предложение за работа като сервитьорка във Виена. След пристигането си е подложена на сексусална експлоатация. Успява бързо да избяга и не преживява страданията, които са я очаквали.
Кристина, друга млада българка, ги е изпитала. Тя е била многократно трафикирана в различни страни от Западна Европа. За първи път, това се случва, когато е на 19 години. Тогава тя заминава за Холандия. Попада в сексусално робство, насилвана е да "обслужва" всеки, който плати на нейния сводник. В последствие също успява да избяга и да се върне в България.
Това са истории, разказани от обикновени млади жени и момичета, но в тях една 17 годишна доброволка от БмЧК ( Български младежки червен кръст)  открива част от свои преживявания: " веднъж почти попаднах в ситуация на трафик. С няколко приятелки бяхме решили да празнуваме, но аз си бях забравила документите и не ме пуснаха в заведението. Беше късно и се качих в един празен автобус." Тя разказва, че на спирката, на която е трябвало да слезе, е забелязала подозрителна група мъже. Шофьорът й е казал да остане и я закарал до вратата на дома й .

ТРУДНИ БЯГСТВА
Тези разкази са като извадени от документален филм на мисията на МОМ в София, в който  жертвите на трафик или техен близък разказват за своите преживявания. Филмът се показва от Добровоцли на МБЧК (АЗ) [shame]
по време на техни презентации в училища и детски социални заведения .
 Малцинствените групи и най-вече ромите, са в особено голям риск. Изнасят дори бебета, ако трафикантите решат, че има пазар за деца, които да бъдат осиновявани в други държави.
Славка е на 36 от Бургас и е с ромски произход. Майка е на седем деца. Била е вербувана в напреднала бременност от нейн роднина с обещанието, че ще замине за Гърция, ще роди там детето си и ще го продаде.
Докато дойде време да ражда, е принудена да върши домакинска работа.
Детето обаче се ражда със увреждане ( физическо) и не се намира двойка която да го осинови.
Когато Славка се връща в БГ, МОМ и ЧК ( Чевен кръст) й помагат с храна и дрехи.
Червеният Кръст е осъзнал, че натрупаният опит от времето на войните на Балканите през 90 те години  би бил полезен при предотвратяването на консултации на жертви на трафик.
Опити да се спасят хора от мрежите на организираната престъпност не е нещо, което ЧК може да приеме с лекота. Но " никой друг не беше в състояние да предостави такава помощ "
Вземам много на вътре проблема и се надявам поне да прочетете, онова което съм написала защото аз също съм попадала в такива ситуации няколко пъти и само случайността ме спаси :) за това моля ви замислете се :) това не е шега, жертвите биват подлагани на нечовешки неща ;)  [evil]
« Последна редакция: Декември 31, 2005, 14:49:01 pm от KUKLI4KATA »
It's gettin' better baby
No one can better this