Автор Тема: За лицемерието на жените в края на една връзка !  (Прочетена 1980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Трудно е да се подхване тая тема от най-правилната страна.Самото твърдение,не е доказано и има много страни.Някъде в основата му има и други въпроси.Все трябва да се започне от някъде...ще се опитам да поразсъждавам.Като за начало се питам,всъщност искат ли жените да имат взаимоотношения със вече бившите си половинки,ако погледна нещата от чисто мъжка гледна точка (надявам се след мен да видя и женски мнения),та ако погледна нещата от чисто мъжка гледна точка,обикновенно в края на една връзка жените казват на мъжа колко страхотен човек е,колко държат на него,как никога няма да го забравят,колко специално място винаги ще има в живота им и прочее + това задължително да си останат приятели.И тук вече идва въпроса,доколко е откровенна една жена в такъв момент,дали това се прави защото наистина така го чувства или просто е някаква висша форма на великодушие от нейна страна ...може би великодушие трябваше да е в кавички,в смисъл такъв че по този начин хем уж мъжа не се чувства зле,хем и жената не се чувства виновна.Струва ми се че проблемите в такива ситуации се появяват когато мъжа наистина повярва и търси обещаното му приятелство,но в последствие среща само завоалирани извинения,вързани тенекии и прочее – предполагам че във всяка ситуация е различно.Дали е лицемерие да обещаеш нещо което знаеш че не можеш да спазиш?Допускам че всеки човек се опитва в различните ситуации да реагира възможно най-адекватно.Ако жените наистина правят така,тогава защо го правят,в смисъл такъв ако е съзнателно,дали това е типично женска черта или е присъщо само за определен тип жени?Когато едим мъж обещае приятелство на една жена,той винаги е там...верно може би в голяма част от случаите има задни мисли – разбира се вероятно бъркам с това си твърдение,но целта му не толкова да убеди някой в нещо,а по скоро да провокира други мнения.Така или иначе май прекално дълъг стана поста ми,затова ще се опитам да синтезирам казуса в няколко по-простички изречения.Ако в края на една връзка,жената обяснява на мъжа колко много държи на него и прочее неща дето вече ги писах,но след това започне по всякакъв начин да го отбягва и да се държи с него като с някой досадник,тогава как трябва да се нарече това? Можем ли да кажем че една такава жена е лицемерна или просто е кучка или просто е инфантилен човек който не може да поеме отговорност за думите и действията си?Не е ли по-лесно да кажеш на един мъж да върви по-дяволите и да изчезне от живота ти,отколкото да забаламосваш с врели-некипели ? А също и още един въпрос ми хрумна ; как евентуално трябва да реагира мъж изпаднал в такава ситуация,в смисъл как трябва да реагира спрямо жената която го е направила ? – Да приеме ситуацията и да се остави да го правят на глупак ? Да се опита да изясни ситуацията със жената ? Да и звъни всеки път когато се напие и да и говори каква гадна кучка е ? Или просто да преглътне и да зачеркне завинаги този човек от живота си ? Не съм много убеден че тая тема е за философия,но съм сигурен,че не е за любов и еротика просто защото казуса който е заложен според мен дълбоко в тази тема е по скоро психологически и общочовешки,т.е по скоро клоня към философия.Моля модовете да се съобразят с преценката ми.Благодаря предварително








Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2008, 14:59:51 pm »
Модовете ще се съобразим с преценката ти и благодарим за честта тази толкова всеобхватна тема за женската психика да намери подслон в нашият раздел  :) .Та по темата сега :
Това е тактичен отказ една жена да има нещо общо с теб .Просто ,защото не може да го каже право в очите ,та затова така завоалирано ти го изтипосва.Като може би донякъде си остава отворена една вратичка ,както казват братята руснаци -на всякий пожарнъй.Т.е. нищо не се знае ,може пък утре да се събуди по-влюбена в теб ,отколкото преди .За мен това си е "мижи да те лажем" .Но има жени ,които се придържат към тази тактика .
Изхода какъв е ?
Просто да забравиш за такова развитие на нещата като приятелство .Имало ли е секс,любов ,приятелство е трудно да има .Естествено ,че има изключения.Казвала съм го в една друга тема ,но са много малки,не и невъзможно ,разбира се .Ако пък много държиш да не загубиш дадения човек ,си струва да опиташ да поговорите .Какъвто и да е резултата от разговора ,ще е по-добре отколкото да бягате от единия тротоар към другия ,когато случайно се видите .
:)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2008, 15:29:47 pm »
при мен пък е малко по особено в смисал
когато аз се разделям с някой мъж и му кажа че искам да останем приятели значи наистина го мисля и държа да задържа този човек в живота си по една или друга причина...всичко обаче много зависи от причината да се стигне до раздяла имала съм много случаи да оставям свестни но адски досадни  момчета които вместо като мъже се държат като майки и са някак ..де да знам прекалено грижовни...да обичам един мъж да се грижи за мен но искам да имам и независимост а не някой да ми диша във врата непрекъснато...обикновеено тъй като наистина ми е гадно да кажа "не искам да те виждам повече" казвам просто нека си останем в добри отношения...което за мене означава като се засечем някой път някъде да не се подминем...лошото обаче е че в повечето случаи мъжете не правят разлика между прятелството и добрите отношения
когато кажа приятелоство...няма кво да се повтарям повечето тука ми знаете историите имам 3ма приятели и 3мата са ми бивши и за 3мата си залагам главата.....

каквото и да говорим поне аз разделям мъжете така...тези които стават за връзка не стават за приятели и обратното...поне за мен
колкото и да ми е тегаво трябва да призная че от 3мата ми приятели няма ни един дето да знае как да се държи като гадже поне спрямо мен но са страхотни приятели...а за сегашните им гаджета са страхотни гаджета... [lol] [lol] [lol]

забелязала съм обаче иу нещо друго....мога по лесно да остана приятел с човек с когото аз съм скъсала и аз съм казала думите остани ми приятел отколкото обратното...
може би защото когато когато късаш обикновено вече не изпитваш такива чувства към този човек но когато теб те късат..(макар че предполагам това важи и за 2та пола)...не знам според мен жените по трудно прикриваме чувствата си
и да бъдем приятели с някой към когото изпитваме нещо за нас може да се окаже адски ама аски трудно остаи задните мисли ама и жените имаме навика да праим сечено на други жени само и само да бъдем забелязани...да гадно ми е да го призная но е така

та в заключение че много нещо се олях по темата ще кажа следното когато искаш приятелство даваш приятелство,когато ти искат приятелство трудно даваш....когато ти не желаеш си оставате с добрите взаимоотношения....

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #3 -: Март 11, 2008, 00:17:07 am »
добрем, има различни хора - има хора, които ще ти кажат от съжаление "искам да останем приятели", а всъщност не искат да те виждат въобще - гузна съвест; има жени, които наистина искат да са приятели с теб, когато искат да прекратят отношенията си; има и трети, които не знаят какво искат - в началото се държат супер дръпнато (може би, защото не искат да ти дават напразни надежди и да те боли повече, ако ги е грижа за теб разбира се), а после изведнъж почват да се държат нормално. не знам според мен всичко зависи от характера на човека, от това, което сте имали и т.н... но за третия случай ми се струва, щото и аз съм го прайла, че просто човекът се нуждае от малко време насаме със себе си, да осмисли някои неща и ако ги разбере да се върне пак при теб... за любовта требе време понякога  [confused]
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #4 -: Март 20, 2008, 18:28:02 pm »
ludnegar, това с "нека останем приятели" не го прилагат само жените, нека не се лъжем. при всички положения, според мен най-добре е като ти се случи да не питаеш особени надежди за обещаното приятелство, да почакаш - с времето ще си се разбере дали някога ще можеш да разчиташ на тоя човек или сладките му думи са си били за на вятъра... в днешно време всички са толкова деликатни и възжишени, че понякога чак ми се гади. от искреност може и да боли, ама по-бързо отминава, докато такива сладки лъжи са си бомба със закъснител...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #5 -: Март 20, 2008, 19:41:51 pm »
repi-s-lychec - радвам се да те видя отново.Темата не е никак актуална и е за заключване

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #6 -: Март 21, 2008, 04:12:45 am »
определно ти се гади от "тактичност", аз чак се отвращавам... кой знае какво ще стане, ако си кажем истината в очите - боли, ама поне не пиатеш някви надежди!!!!!!!!
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #7 -: Март 21, 2008, 07:37:08 am »
repi-s-lychec - радвам се да те видя отново.Темата не е никак актуална и е за заключване

Това ли искаш? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #8 -: Март 21, 2008, 13:04:37 pm »
определно ти се гади от "тактичност", аз чак се отвращавам... кой знае какво ще стане, ако си кажем истината в очите - боли, ама поне не пиатеш някви надежди!!!!!!!!
Когато намериш истината звънни един телефон и аз да я кажа :)
Съжалявам, но заключенията ви са ми леко повърхностни като тръгнем от липсата на универсална истина и стигнем до там, че нищо никога не е каквото изглежда и ако наговориш куп остри думи, нямаш шанс да разбереш "истината" защото човекът отсреща просто ще се затвори и единственото което ще получиш е една хубава майна ;)
Понякога човек трябва да си наложи факта, че не е единствен и че е хубаво да не се ръководи само от собствените си желания и нужди ;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #9 -: Март 21, 2008, 17:29:12 pm »
Ето един човек, на когото ми се иска да мога да отговоря адекватно, но едва ли ще успея... разбирай, че ми е било мъчно за теб :)
Мисля си, че когато един човек - без значение дали е мъж или жена - се разделя с някого, е много объркан. Не е лесно да се разделиш, независимо по какви причини. Всеки казва нещата, които е чувал по филмите или от близки хора и в повечето случаи думите са пълна глупост и са излишни. В конкретния казус май е така.
Няма да ти казвам да не те боли, защото е ясно, че е така. Но един съвет - не се заслушвай в думите, които ти е казала - те нямат смисъл, дори и да е била искрена. Наистина времето ще покаже дали този човек заслужава да общуваш с него.
И накрая - ако един човек е бил лицемерен в края на една връзка, то той е бил такъв и по време на нея. Ако ти не си единствен, то тя също не е :)

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: За лицемерието на жените в края на една връзка !
« Отговор #10 -: Март 30, 2008, 12:47:22 pm »
всички са гадни кучки, това е всичко
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах