Автор Тема: Какво мислите за полицията в България?  (Прочетена 20972 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #45 -: Март 28, 2008, 10:34:12 am »
99% от ченгетата не струват, после ми скачайте и ми ги защитавайте ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #46 -: Март 28, 2008, 10:52:38 am »
аз не знам дали знаят всъщност истинското значение на думата полицай и какво значи изпълнение на гражданския дълг и какво значи защита на правата на човека...

въпрос: Защо момчетата в днешно време стават ченгета
А)за да гърмят лошите и да се правят на мъже
Б)за да не гърмят лошите но да им взимат парите
В)за да взимат пари попринцип(от който и където им падне)

поради неверността изключваме отговор Г)за да помагат на хората, да изпълняват дъга си и да осигуряват ред и спокойствие на хората

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #47 -: Април 07, 2008, 22:54:54 pm »
Полицай набил свидетел, после го подкупил
07 април 2008 / News.dir.bg
Обвинителен акт срещу полицейския служител Росен Стоичков е внесла в съда Районна прокуратура - Карлово. Той е обвинен в хулигански действия и нанесен побой на свидетел.
Като началник сектор „Охрана на обществения ред и превенция" при РПУ-Карлово Росен Стоичков принудил свидетел да не дава показания във Военно-окръжна прокуратура в Пловдив срещу полицай от Карлово, предаде news.bg. Полицаят е обвинен в хулигански действия и нанесен побой на въпросния свидетел. За да мотивира лъжесвидетелстването, Стоичков му е дал подкуп от 1000 лв. Тези пари са били като обезщетение и компенсация за причинената телесна повреда. Срещу Стоичков е образувано дисциплинарно производство и той е уволнен от работа по предложение на Районна прокуратура - Карлово и със заповед на Министъра на вътрешните работи.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #48 -: Април 08, 2008, 09:42:53 am »
На мен ми е интересно,защо само ги уволняват,като мястото им на такива си е абсолютно в дранголника?!
 Дисциплинарно го уволнили...бля...бля. Той вече е бил в системата,понаучил и е тънкостите и приомите и преспокойно ще може да заобикаля евентуални капанчета и тем подобни при следващата му престъпна дейност.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #49 -: Април 21, 2008, 13:08:30 pm »
Лечева нападна МВР
Росица Талева/ news.bg

„Съпругът ми е в същото състояние - не е способен да контактува и все още е в много тежко състояние".

Това каза председателят на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева.

Припомняме, съпругът й Манол Велев беше прострелян в главата на 11 юли 2007 г. на столичната улица Мизия №1, в кооперацията където от 15 години насам се намира офисът му.

„В болницата всеки ден ми даваха информация - какво правят, защо го правят.
Очаквах това да правят и правоохранителните органи", посочи Лечева в предаването на Нова тв „Коритаров лайф".

Интересувах се през първите месеци, но не исках и да ги притеснявам като се обаждам всеки ден.
Последните седмици искам да ги извадя тези проблеми пак на масата, защото времето минава и по инерция се забравя.

    Не може човек да се чувства защитен, щом заради едни „художествени измислици", както нарекоха книгите на Георги Стоев, го застреляха

На въпрос дали се чувства застрашена Лечева заяви „Не може човек да се чувства защитен, щом заради едни „художествени измислици", както нарекоха книгите на Георги Стоев, го застреляха.
Представете си, ако някой говори истината какво го очаква. Всеки който бърка дълбоко в раната, трябва да се чувства застрашен", коментира многократната световна шампионка по спортна стрелба.

Според Лечева системата на МВР не работи в България. Трябва да се разкрият причините, кои са основните мотиви системата да блокира и да не работи, заяви шефката на ДАМС.

По думите на Лечева с нещата, които се случиха напоследък в МВР се показа същността на системата - че се занимава с личните интереси на хора от системата, а не с тези на гражданите.

Не знам със смяната на една личност дали може да се реши проблемът - може и да се маскира, посочи Лечева и подчерта, че сериозни и дълбоки проблеми в МВР е имало през последните 18 години и никой не се е осмелявал да ги разрови и да направи кардинални промени.

По думите й в България през последните години се говори само с недомлъвки, всеки пуска някаква информация, разпространява някакви слухове и създава чувството на съмнение и остава чувство нарочно се подклажда, за да бъде защитен нечий интерес.

Не мисля, че проблемът е само в МВР. Много по-широк е кръгът, подчерта тя.

Детайлно съм анализирала всички наши действия, каза Весела Лечева и допълни, че само веднъж е била разпитвана в Столичната дирекция на полицията по повод покушението.
По думите й, тя самата е пожелала да даде информация. „Исках да окажа пълно съдействия. Очертах възможните кръгове на интереси. От тогава не са ме търсили", каза още Лечева.

    Да, движа се с охрана - макар, че преди това никога не сме се движели с охрана

Тя не пожела да отговори на въпроса какви са възможните кръгове на интереси, които съпругът й е засегнал.
„Предпочитам да не ги казвам, за да не създам по-сериозни проблеми за себе си".

Причините за бездействието на полицията по случая със съпруга й според Лечева са - „Или защото няма смисъл, или защото няма желание, или защото няма кураж да се работи в тази посока".

Не съм спряла да мисля през последните месеци - кое би могло да бъде толкова тежко - че да се посегне на човешки живот, каза тя и допълни:
Надявам се тези механизми да заработят и да събудим чувството за справедливост, което трябва да се върне в нашето общество.
Много такива престъпления са останали неразкрити, но по-тежкото е когато виждаш, че няма желание да се работи.

Защото в противен случай, по думите й, човек остава с впечатлението, че „някой друг взима решенията, някой друг ръководи процесите в нашето демократично общество".

Това че в МВР всеки ден са си издавали по над 100 СРС-та, означава, че имат много по-богата информация. По думите й, полицията има потенциал, защото й съдействат всички институции и отговорни инстанции.

На въпрос дали според нея МВР не покровителства престъпници, Лечева отговори: „Ако не се беше случило това в моето семейство - сигурно и аз щях да отминавам този факт, който всички знаем.
Когато самата аз трябваше да бъда в тази изключително тежка ситуация - това отвори въпросите, които всеки ден сме си задавали, но никога открито".

Попитана дали се движи с охрана, председателят на ДАМС заяви: „Да, движа се с охрана - макар, че преди това никога не сме се движели с охрана".

За съпруга си тя разказа, че е ходел абсолютно свободно. По думите й не е вярно това, което се е казвало по медиите - че се движи с охрана, бронежилетки и т.н.

Тази информация, която се пускаше, тя не беше случайна - тя трябваше да създаде впечатление, че така му се е падало на този човек, каза още Лечева.

На въпрос дали ДАМС трябва отново да стане министерство - както най-вероятно ще реши тройната коалиция, председателят на Агенцията отговори: „Спортът заслужава да бъде министерство".

По думите й в оперативен план много по-бързо биха се случвали политиките, ако е министерство.

„Надявам се, че утрешния ден ще е много по-добър за спорта, без бюрократични спирки", каза в заключение Весела Лечева.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #50 -: Април 21, 2008, 13:14:46 pm »
Да де...Ама полицаите са секси.   [lol] [usmivkaa] [cais007]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #51 -: Април 21, 2008, 13:15:55 pm »
Да де...Ама полицаите са секси.   [lol] [usmivkaa] [cais007]

мдам ... ония дебелите с мазните щкембаци (а по-голяма част от тях са такива :)[smeeh]
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #52 -: Април 21, 2008, 13:26:33 pm »
Шшшшт, много добре знаеш,че нямах тях предвид.  [lol]

Някой младеж, висок, строен, с хубава униформа, белезници, туй-онуй...Лелеее
  [oh kotioo]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #53 -: Май 16, 2008, 20:34:08 pm »
Срина се доверието в полицията
16 май 2008 / News.dir.bg
Полицията е институцията, която след разразилите се скандали загуби най-много от одобрението си за изминалия месец - 12 на сто в сравнение с март.
Това показва национално представително проучване на НЦИОМ, направено от 29 април до 8 май сред 1000 души, предаде БТА. Със същия дял нараства и неодобрението към работата на МВР. Докато през март т.г. одобрението и неодобрението на полицията бяха с равни стойности (по 42 на сто), сега неодобрението изразително доминира, коментират социолозите. Според последните данни на НЦИОМ 29.4 на сто одобряват работата на полицията, докато 54.2 на сто - не.
Периодът на изследването съвпадна с празниците от началото на май, които последваха напрегнатия в политическо отношение период за кабинета, извършени бяха смени в състава на правителството, оценката за които тепърва предстои, отбелязват от НЦИОМ. Проучването е завършило преди срещата на партньорите от Тройната коалиция в "Катарино" и затова не отчита обществените реакции по обявените от правителството социални мерки.
Междувременно столичният кмет и неформален лидер на ГЕРБ Бойко Борисов настоя президентът Георги Първанов да свика Консултативния съвет за национална сигурност, на който да обсъди необходимите промени и действия, свързани с МВР. Тези въпроси трябва да се анализират от експертите, които държавният глава реши да покани - така Борисов коментира и реформите в МВР.
Ако това се направи и се постигне консенсус между партиите, ще се гарантира поне 10 години стабилност на системата, каза още Борисов, който е бивш главен секретар на МВР.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #54 -: Юли 17, 2008, 10:49:00 am »
Според мене много голям стана полицейският произвол.
Затова мога да кажа едно нещо A.C.A.B.
Аз съм Бранник и мойто сърце принадлежи
на царя на българите и на моя народ.
Обречен съм да бъда страж на родината,
борец за нейния живот и да я пазя всякога за всеки,
който попречи на нейния възход. ЗАКЛЕХ СЕ!!!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #55 -: Юли 17, 2008, 14:50:21 pm »
Според мене много голям стана полицейският произвол.
Затова мога да кажа едно нещо A.C.A.B.
И като какво значи това съкращение?

Неактивен nMz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • Усмихни се ! Утре ще е по-лошо !
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #56 -: Юли 17, 2008, 17:50:05 pm »
A.C.A.B - All Cops Are Bastards
Ако ти се даде мечта , то непременно ще ти се даде и възможност за осъществяването й !

Неактивен Bamby

  • Новак
  • *
  • Публикации: 44
  • Пол: Жена
  • "Не само перата правят птиците хубави."
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #57 -: Юли 30, 2008, 00:10:01 am »
Живея в панелка както повечето хора в големите градове...над моя апартамент живее един тип на около 35 с 80 годишната си майка.Та този въпросният има някакви проблеми с алкохола,наркотиците и въобще с всичко,ок,но понеже не работи и няма пари през ден пребива горката жена,за няк'ви стотинки...обаждала съм се в полицията хиляди пъти,те нищо не направиха...казаха ми,че трябва да се обърна към кварталния,да събера подписи от целия вход и да напиша жалба...А съседите ми(хора с будно гражданско самосъзнание и жив интерес към проблемите на ближния)ми казаха че това не е техен проблем...обърнах се отново към кварталният(който преди 2 години пушеше трева като за последно)и естествено той ми каза че нищо не може да се направи....Еми к'во да кажа...не е виновна само полицията...виновни са законите,ние гражданите...поне според мен на тях не им се занимава защото няма кой да ги накара да си изпълняват задълженията по-качествено.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #58 -: Юли 30, 2008, 00:52:46 am »
То това човек не може да се нарече, той е изруд, който трябва да бъде убит, неговото спасение е смърт.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Какво мислите за полицията в България?
« Отговор #59 -: Октомври 20, 2008, 00:48:44 am »
Сега нещо започнаха да отказват подкупите, стават Герои , защо ли ?  [lol]
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.