Автор Тема: Паулу Коелю...  (Прочетена 6937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #15 -: Март 26, 2008, 11:34:02 am »
Разбираемо е... :) Чудесна е.

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #16 -: Март 27, 2008, 17:01:08 pm »
чела съм почти всичко негово и най-много ми харесаха "Край река Пиедра седнах и заплаках" и "Вероника решава да умре" като цяло; "Захир" е особена наистина, някак ми се струва най-задълбочена, но пък не ми въздейства; "11 минути" най не ми хареса
Let your soul be your pilot

Неактивен Le Plaisir

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 104
  • Пол: Жена
  • Другата в мен
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #17 -: Август 20, 2008, 23:26:25 pm »
Чела съм "Петата планина"-тя ми се стори най-безинтересна,"Алхимикът","Дневникът на един маг" и "Захир"-тя ми е любима.Сега си взех "Брида" и "11 минути" ,но още не съм ги започнала.

Неактивен TakaNeStavaTo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
  • ляляля...и аз пея своята песен...ляля...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #18 -: Август 26, 2008, 13:05:30 pm »
Както и половината свят,и аз сам чел "Алхимикът"(кой не е О.о)  ТОгава,ми беше харесала,след което прочетох(по-скоро почнах) "Дневникът на един маг" "Войнът на светлината" И някак си не можах да ги довърша,добър писател ли е,всепризнат е навсякъде,явно е добър,но на мен не ми харесва,предполагам е заради философията,върху която всъщност се градят книгите му,главно се набляга на нея,а на мен това не ми харесва,може би обичам малко по-реалистични погледи над живота.
"Сякаш имах спомен за нещо хубаво, което съм изживял тук преди време. А в действителност минавах за първи път оттук. Защо всичко тук ми изглеждаше толкова хубаво? Тази гледка сякаш бе моето място, към което отдавна съм се стремял. Колко дълго бях мислил за него, за сладкото лъкатушене на пътя малко по нататък, за уединеността сред дърветата, за приятната емоция от срещата с тази гледка"

Неактивен ~Mim4enCe~

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 93
  • Пол: Жена
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #19 -: Декември 27, 2008, 19:49:30 pm »
Както и половината свят,и аз сам чел "Алхимикът"(кой не е О.о)  ТОгава,ми беше харесала,след което прочетох(по-скоро почнах) "Дневникът на един маг" "Войнът на светлината" И някак си не можах да ги довърша,добър писател ли е,всепризнат е навсякъде,явно е добър,но на мен не ми харесва,предполагам е заради философията,върху която всъщност се градят книгите му,главно се набляга на нея,а на мен това не ми харесва,може би обичам малко по-реалистични погледи над живота.

Ако питаш мен ,всъщност, мисля че именно "реалистичния поглед" е поднесен от него.За сега съм прочела само "Вещицата от Портобело" и "Единайсет минути" ,но тепърва започвам да чета неговото творчество.Съгласна съм само ,че не ми хареса happy end-ът на "Единайсет минути". Иначе и двете разкават истински истории и наистина са много добри книги.

Неактивен Ledeno_stydena

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Жена
  • PeOpLe AlWaYs LeAvE
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #20 -: Март 04, 2009, 22:32:45 pm »
Много ми харесва Паулу Коелю . Преди да прочета някоя от книгите му не мислих ,че толкова много ще ми хареса и ще бъда запленена от написаното от него,може би причината е ,че го свързваха с манекенките...но уви.Убедих се сама,че не е така. Преди година майка ми ми подари "Брида" .Адски много ми допадна , а след това си купих и " Захир".Сега нямам търпение да си нупя още някоя негова книжка и да се потопя в света ,описват от Паулу Коелю и да забравя дори и за час - два трудностите,които ме заобикалят. :) :) :) :)

Неактивен bullet

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 127
  • Пол: Жена
  • To love another person is to see the face of God!
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #21 -: Юни 14, 2009, 00:26:30 am »
Чела съм "Единайсет минути","Край река Пиедра седнах и заплаках" и "Демонът и сеньорита Прим".Харесаха ми,особено третата.
A true friend is the one who knows the song in your heart and sings you the song when you're torn apart!