Автор Тема: Паулу Коелю...  (Прочетена 6936 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Паулу Коелю...
« -: Февруари 16, 2008, 13:00:44 pm »
един невероятен писател според мен  :)

ето библиографията му ...
Цитат
1987 Дневникът на един маг (O Diário de um Mago)
1988 Алхимикът (O Alquimista)
1990 Brida
1991 O Dom Supremo
1992 As Valkírias
1994 Maktub
1994 Край река Пиедра седнах и заплаках (Na margem do rio Piedra eu sentei e chorei)
1996 Петата планина (O Monte Cinco)
1997 Cartas de Amor do Profeta
1997 Воинът на светлината: Наръчник (Manual do Guerreiro da Luz)
1998 Вероника решава да умре (Veronika decide morrer)
1999 Palavras essenciais
2000 Демонът и сеньорита Прим (O Demônio e a Srta. Prym)
2001 Histórias para pais, filhos e netos
2003 Единайсет минути (Onze Minutos)
2004 O Gênio e as Rosas
2005 Захир
2006 Бъди като течащата река
2007 Вещицата от Портобело

Чела съм Алхимикът, Мактуб, Край река Пиедра седнах и заплаках, Петата планина, Войнът на светлината, Вероника решава да умре, Демонът и сеньорита прим, 11 минути, Захир, както и има една книжка с негови разкази, също много хубава  :)

вие какво сте чели от него, какви са впечатленията ви ?  [lol]







"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2008, 11:35:43 am »
И аз го харесвам.  :) Като че ли най ми допадат "Воинът на светлината", "Алхимикът" и "Мактуб".
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2008, 11:40:35 am »
Чела съм "Алхимикът" както и "Единайсет минути" останах очарована и от двете книги.Определено си заслужава да си дадеш парите за тях :) .

Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2008, 15:42:22 pm »
"Петата планина" и "Край река Пиедра седнах и заплаках"
съм чела само засега.. Много ми харесаха и имам желание да
прочета още нещо  :)
Наистина невероятен писател  :)
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2008, 23:30:48 pm »
Книгите му са много увлекателни [inlovee] Особено Алхимикът ми беше като приказка [inlovee] Допада ми автора :)

Неактивен Dumpster

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 559
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #5 -: Март 09, 2008, 23:53:18 pm »
Обичам този автор! Обичам го най - вече защото кара хората да следват мечтите си. Най - любимата ми негова книга е " Захир " ! Невероятна книга. Следващата ми най - любима пак от неговите е " Вероника решава да умре ". Чел съм още "Алхимикът", "Дневникът на един Маг", "Деветата планина", "Войнът на светлината", " Вещицата от Порто Бело" и " 11 минути " - до средата, защото тази книга ми подейства много зле на нервната система и я блъснах в стената. От тогава не съм я отварял. Книгата  "Алхимикът" не ми допада твърде, макар повечето хора да я хвалят. Има нещо особено около Коелю - той сам си признава, че харесва Карлос Кастанеда, аз също го харесвам в известен смисъл, но предпочитам Коелю. Особеното се състои в стила на писане, заради които критиците и до ден днешен го плюят, заради който стил на писане са плюли и Кастанеда междувпрочем. Стила е нещо от рода на Абе това наистина ми се случи, ама сега няма да ти давам доказателства, че се е случило. И е много успешен - това е стила на Кастанеда, това е начина по който той пробива на пазара - Говори за Дон Хуан, но не запознава практически никой с него и го пази в тайна. Коелю говори за пътешествието си до Сантиаго и чудесата които е правел, но за това няма свидетели и доказателства. Та аз се питам дали наистина Коелю харесва толкова Кастанеда или просто решава да използва същия стил на писане, който се оказва доста печелив. Идеите са също горе долу, да не кажа съвсем сходни. После има и други пладиати от Кастанеда - например филма " Матрицата " идеята е отново едно към едно.

Неактивен DeTe_Ha_Xaoca

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3282
  • Пол: Жена
  • Super girls don't cry!
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #6 -: Март 15, 2008, 10:25:20 am »
Чела съм 11 минути, Петата планина сега чета и Вещицата от Потобелю. Харесвам Паоло Куелю изразява се някак завоалирано и в същото време точно харесвам го истински 
You can't stop me from loving again, breathing again, feeling again... I will love again

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #7 -: Март 26, 2008, 10:19:16 am »
Аз също харесвам Коелю, но спрях да го афиширам, след като всички манекенки започнаха да разправят, че е любимият им автор  [lol] Чела съм повечето му книги и в интерес на истината не успях да дочета две от тях - "Дневникът на един маг" и "Вещицата от Портобело" - нямам точно обяснение защо... Книгата, която много ме впечатли, може би като изключим "happy end"-а й, е "11 минути" - тази книга е свързана с един колкото прекрасен, толкова и тъжен период от живота ми и сигурно точно затова винаги ще я помня.

boginqta_, как се казва книгата с негови разкази и преведена ли е на български език? Предварително благодаря :)

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #8 -: Март 26, 2008, 10:45:10 am »
Не мога да разбера защо наистина го свързват с манекенките!?  [oops] "Вещицата..." я дочетох, но има и по-силни книги. :)
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #9 -: Март 26, 2008, 10:50:55 am »
Ами защото те твърдят, че са чели всичките му книги и той е любимият им автор - много съм нещастна...  [lol]
Чудя се дали да не се насиля и да я дочета... никога не е късно, но не съм сигурна дали си струва.
А какво ще кажете за "Захир" конкретно? Прочетох я, но не съм във възторг...

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #10 -: Март 26, 2008, 11:01:12 am »
Чели са ги,защото са тънки или защото имат хубави картинки на кориците...?  [lol]

"Захир" още не съм я прочела. От един месец довършвам "Демонът и сеньорита Прим", ама съм несериозна,щото тръгвам да чета по няколко книги наведнъж /на различни автори, естествено  [lol] / и някоя все остава на заден план...Ужас!  [shame]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #11 -: Март 26, 2008, 11:13:40 am »
"Демонът и сеньорита Прим" си заслужава... може би трябва да си я припомня... Тази практика с четенето на няколко книги наведнъж ми е добре позната, но успях да се спася от нея - наистина е ужасно :)

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #12 -: Март 26, 2008, 11:16:17 am »
 [chetenee] [chetenee] [chetenee] [spri saaaaa]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #13 -: Март 26, 2008, 11:20:49 am »
Какво най-много ти хареса в "Мактуб"? :)

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Паулу Коелю...
« Отговор #14 -: Март 26, 2008, 11:30:13 am »
Хмм, знам ли...Първо заглавието ме привлече - загадъчно, мистично... Но може би най-вече това, че са отделни и същевременно сходни притчи /не знам точно как да ги нарека другояче/. Обичам такъв вид творчество /тип фрагменти, стихотворения в проза и т.под./, изглеждат ми като различни цветчета в красив букет.../ех, тая пролет.../  :) Но "Воинът на светлината" като че ли ми е най-голямата слабост...    [inlovee]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b