Автор Тема: Цифрова крепост - Дан Браун  (Прочетена 5597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FaLLeN_AnGeL

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1516
  • Пол: Жена
  • Sometimes we only live for the here and now
Цифрова крепост - Дан Браун
« -: Февруари 02, 2008, 20:29:47 pm »
От автора на “Шифърът на Леонардо”
Мистериозно кодирано съобщение разтърсва коридорите на властта...

Едно тихо “Благодаря” на двамата анонимни служители на АНС за техния безценен принос!

Съобщението

Когато непобедимият компютър на Агенцията за Национална Сигурност за разбиване на шифри се сблъсква с мистериозно кодирано съобщение, с което не може да се справи, Агенцията се обръща към старшия си криптолог Сюзан Флечър - гениално умна и красива математичка. И тя разкрива нещо, което разтърсва коридорите на властта. АНС е в опасност, но не от оръдия или бомби, а заради сложен код, който ако стане публично достояние, ще постави под заплаха устоите на американското разузнаване.

Кой ще пази пазачите?

Ако ние сме пазачите на обществото, тогава кой ще наблюдава нас и ще се грижи да не станем на свой ред опасни?!

“Цифрова крепост” е най-добрият и най-реалистичен технотрилър от години. Способността на Дан Браун да обрисува в естествени краски сивата зона, разделяща демократичните свободи от националната сигурност... е впечатляваща!
Пъблишърс Уикли








I stand alone in the darkness
The winter of my life came so fast
Memories go back to childhood
Today I still recall
Oh how happy I was then
There was no sorrow
There was no pain
Walking through the green fields
Sunshine in my eyes
I'm still there everywhere
I'm the dust in the wind
I'm the star in the Northern sky
I'll never stay anywhere
I'm the wind in the trees
Would you wait for me forever.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2008, 18:57:07 pm »
Без съмнение една страхотна книга. Всички но Дан Браун, до тук е впечатляващо. Нямам търпение на пазара да излезе някоя нова негова книга. Препоръчвам на всики неговото творчество. :)

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2008, 20:09:04 pm »
"Цифрота крепост" и "Метеоритът" (ако не се лъжа, така се казваше :) ) са в списъка ми за книги, които трябва да прочета веднага като ми минат изпитите. "Виновни" са "Шифърът на Леонардо" и "Шестото клеймо", които наистина ме впечатлиха  :)

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2008, 12:57:22 pm »
Готина книга..чела съм няколко на Дан Браун, освен шестото клеймо и шифърът на леонардо...
тази и Метеоритът..определено харесвам този стил на писане, а както и поднасянането на някои факти, знайни и нейзайни, и разбира се не всички вярни, за хората по света  :)култовете, религиите, мистиката и всичко това..
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2008, 23:34:04 pm »
Не съм я чела все още, но предстои :) Сигурна съм, че ще ми хареса, както и другите му книги, които съм чела [inlovee]
Особено Шестото клеймо... [heart__] Бях луднала по нея [lol]
Изобщо каквото досега съм чела от "Кралете на трилъра" всичко ми е харесало [inlovee]

Неактивен TakaNeStavaTo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
  • ляляля...и аз пея своята песен...ляля...
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #5 -: Август 26, 2008, 13:12:10 pm »
Оу!Първата книга на Браун,след която проч1етох и другите.Наистина са интересни,и предполагам биха харесали на всички.

И между другото,наскоро се лутах в една книжарница,търсех нещо и случайно попаднах на Дан Браун,други заглавия,но на английски,та въпроса ми е,аз ли нещо съм видял грешно,защото бързах,или наистина автора има нови книги,които чакат превод?
"Сякаш имах спомен за нещо хубаво, което съм изживял тук преди време. А в действителност минавах за първи път оттук. Защо всичко тук ми изглеждаше толкова хубаво? Тази гледка сякаш бе моето място, към което отдавна съм се стремял. Колко дълго бях мислил за него, за сладкото лъкатушене на пътя малко по нататък, за уединеността сред дърветата, за приятната емоция от срещата с тази гледка"

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Цифрова крепост - Дан Браун
« Отговор #6 -: Август 26, 2008, 13:24:18 pm »
Много хубава книга.... Чете се на един дъх.... ;]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.