Автор Тема: Защо хората злобеят?  (Прочетена 10050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2008, 10:39:13 am »
 [shame] [shame] [shame] [evala]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Susana

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #31 -: Февруари 06, 2008, 10:17:21 am »
Злобее този,който няма воля или не може да постигне това,което друг е постигнал и е успял.
Съмнявам се някой поне 1 път в живота си да не е изпитвал това ... умният човек според мен може да използва злобата като  един вид мотивация да успее и да постигне целите си.
Много често злобеенето е просто избиване на комплекси.
Хората станаха толкова студени ... празни погледи и души ...
Колко излишни думи ... Колко фалш, колко суета,а живота е един и е толкова кратък и красив.
Усмихни се,когато гледаш как спи любимия човек,защото не се знае дали утре ще можеш.
Направи добро,без да очакваш да ти се върне. Красотата не е в лицето,нито в жестовете и думите,
красотата е там,където малко достигат и са я открили .. в душата.
Be real :)

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #32 -: Февруари 06, 2008, 10:35:10 am »
А най-жалката гледка, лично за мен е, да видиш как някой псува друг и говори небивалици зад гърба му, докато до вчера се е обяснявал колко го обича.
Аз също съм се чудела на това и определено е жалка картинка(: ама-злоба  [lol]
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #33 -: Февруари 06, 2008, 10:47:16 am »
А най-жалката гледка, лично за мен е, да видиш как някой псува друг и говори небивалици зад гърба му, докато до вчера се е обяснявал колко го обича.
Аз също съм се чудела на това и определено е жалка картинка(: ама-злоба  [lol]

С огромно съжаление мога да ви кажа, че и тук във форума има такива двулични личности - ала говорящи зад гъзове и гърбове, дори и представа може би си нямат за познанията на народа ... но няма да ги посоча ... те си знаят ... жалка картинка са ...  [mhmmmm] но ако това ги прави щастливи, нека да се радват на жалкото си щастие ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #34 -: Февруари 06, 2008, 17:15:19 pm »
Двулични и лицемерни има винаги и навсякъде. От останалите зависи колко ще им обръщат внимание и ще се връзват на злобните им опити за интригантстване. Айде да са живи и здрави и все така да си живуркат в мизерното си съществуване. :)

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2008, 01:21:45 am »
Злобата може да бъде и полезна. Например спортната злоба, която в по-голямата част от спортовете е ключов фактор за крайния изход. Тази злоба е целенасочена и напълно оправдана! Цел -  [nomer edno]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2008, 07:45:36 am »
Когато е градивна ,е полезна.Така че трансформирайте я в градивна. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2008, 13:49:20 pm »
когато е градивна вече не е злоба а става амбиция и хъс

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2008, 13:54:08 pm »
когато е градивна вече не е злоба а става амбиция и хъс

Това щях да кажа и аз  :) Още едно криворазбрано понятие е "спортната злоба" - в речника това е чисто и просто "хъс" ... Злобата не е никак характерна черта за спортистите. Те са  търпеливи, упорити , трудолюбиви - все качества ,които са несъвместими наред със злобата.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2008, 20:09:00 pm »
Ааа,не съм съгласна .Защо ако е градивна да е хъс.Нахъсани са както казвате спортистите ,ами ако става въпрос за обикновен човек ,който вижда как съседа му си е направил оградката и от злоба защо неговата е такава ,прави и своята красива .Или когато жената види как простата Петранка примерно е имала волята да смъкне 10кг ,въпреки че акъла и 5 пари не струва ,а тя още се бори с килцата си ?Какво прави ?Хваща се в ръце и отслабва . :)Това какво е? [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2008, 21:12:31 pm »
Ааа,не съм съгласна .Защо ако е градивна да е хъс.Нахъсани са както казвате спортистите ,ами ако става въпрос за обикновен човек ,който вижда как съседа му си е направил оградката и от злоба защо неговата е такава ,прави и своята красива .Или когато жената види как простата Петранка примерно е имала волята да смъкне 10кг ,въпреки че акъла и 5 пари не струва ,а тя още се бори с килцата си ?Какво прави ?Хваща се в ръце и отслабва . :)Това какво е? [lol]

И аз това казвах. Градивна злоба!? Да отслабнеш 10 кг. защото някой друг го е направил и си му завидял не е хъс , както и да направиш ограда .... Няма нищо спортно и в двете начинания. Чисто и просто битовата, ежедневната, с която се сблъскваме злоба си е. Ако го направиш , защото почувстваш нужда да последваш примера или защото си се възхитил от постъпката на другите може да се каже, че си почерпил опит или си изкопирал дадено поведение.... Това не задължително е признак за злоба, все пак човек си има кумири, а както има кумири така има и  обикновенни хора от които се учи и вдъхновява, как да постъпва...
Но нали тук става въпрос " Простата Петранка е свалила 10 кг. - сега ще й покажа аз на нея, какво мога!" - това си е злоба. Злоба към ПРОСТАТА ПЕТРАНКА , защото тя може утре пак да си качи килограмите ,но чувството е породено и си остава насочено към тази личност... нали....

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2008, 14:41:09 pm »
Почвам да си мисля ,че хорската злоба е от липса на емоций в живота ни.Все с нещо трябва да се разнообразява тоя живот.А това е едно от лесните неща.Макар че се израсходва много енергия. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2008, 12:16:12 pm »
може би е начин з изразходване на енергия,,,,...... на мене няколко пъти ми се е случвало да ми се събира много напрежение и като се накрещя и си изкарам злобата ми олеква....неее това вече е друго....

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2008, 21:38:57 pm »
Защото живеем на Земята, и всички чувства са ни познати... Защото е напълно нормално когато си се бъхтал 10 години за да се реализираш в съответната област, и някой  като накрая те изпревари - да му теглиш една ! и да му завидиш...За това !
Човешко чувство което всеки е изпитвал !
Не сме светци...
Всеки е завиждал или злобял, тактиката е в това да умееш да сдържаш гнева си и да не показваш негативните си емоции пред съответният човек , защото тогава ставаш уязвим....
Не подкрепям такива хора пълни с омраза, но не ги и коря, защото за да таят завист и омраза, може би фактически да имат причина...
Не винаги, когато завиждаш на някого - непременно ти си лошият !
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Защо хората злобеят?
« Отговор #44 -: Февруари 14, 2008, 11:14:05 am »
има логика както казваш бъхтил си се 10 години и после идва някое мамино синче или дъщеричка и ти отмъква поста под носа без да си е мръднал пръста...да си призная ии на мен ще ми иде да го утрепам тоя.... [lol] но като всяко нещо и тази монета си има 2 страни...истината както винаги е по средата