Автор Тема: Човешките чувства  (Прочетена 1976 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Човешките чувства
« -: Януари 27, 2008, 22:39:41 pm »
Това животно универсално ли е, защо се влияе от странични фактори и т.н ...

Стана ми любопитно, след като народ се нахръвли на народ, че оплаква смъртта на онзи актьор, а не на този и онзи ...

Просто се зачудих как така може някой да е достоен за оплакване, а друг не?
Проявява ли се така егоцентризма на Бог в нас?

И други ми ти такива мили мисли на идиота в мен  :)







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Човешките чувства
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 05:51:04 am »
Уневерсални са чувствата до толкова, до колкото всеки ги притежава. Но, във всеки живеят различни чувства с различна сила. Може би въпросът, който е навял тези мисли в теб е по-скоро до мирогледа и възпитанието, до израстналостта, до принципите, до идеалите, защото, както аз разбрах от темата, която визираш - спорът идваше от там, че единия приживе си е живял добре, а другите са били обикновени хора. Човешкият живот според мен няма стойност - той е безценен. Моят, твоят, на онзи актьор, на момичето под козирката, на онова в кома и изобщо на всички хора. Все пак, както и да си живял, каквото и да си преживял, да си имал, или искал, накрая всички свършваме по един и същи начин, на едно и също място. И повярвайте ми - никой не си взима богатствата в гроба. Да не говорим, че за родители, близки, семейство няма значение колко си бил известен и колко пари си имал, а само това, че вече те няма - няма и да те има. Що се отнася до чувствата - тях винаги ще ги има, просто понякога се пораждат с пълна сила от доста незначителни и глупави на пръв поглед неща, а друг път им е нужно време, за да изплуват и да бъдат осъзнати. :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Човешките чувства
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 10:57:19 am »
Близо беше ... за богатствата - не можеш с тях да подкупиш червейчетата да не те ядат :)


Въпросът беше как можеш да кажеш кой заслужава да бъде оплакан и кой не ... Виждаш ли единия умрял така и така, другия така и така.. Единият бил по-недостоен от другия ... Все едно чувствата ще пресъхнат, ако ги раздаваш .. И виждаш ли, да ти е жал за актьор е глупаво на фона на загиналите при Ванеса .. и просто не разбирам как обстоятелствата, правят живота повече или по-малко значим ..
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Човешките чувства
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 11:27:22 am »
Явно не съм информирана достатъчно  [shame], така или иначе мразя новините...За Хийт Леджър ли става дума и каква дискусия се е развихрила сред обществото по този повод? Кой, за бога, е правил сравнения и е омаловажавал нечия смърт?!?....
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Човешките чувства
« Отговор #4 -: Януари 28, 2008, 12:16:33 pm »
 Аз съм обяснила много нагледно в предния си пост за омаловажаването и за това, че човешкия живот не се измерва според банковата сметка и феновете по  света.
А що се отнася до езерната дружка... абе, то не може да се обясни. Трябва да погледнеш в темата, за да ти стане ясно, пък и да не ни обвинят в злословене  [lol] [lol] [lol] :p
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 13:05:53 pm от tonnny_bg »

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Човешките чувства
« Отговор #5 -: Януари 28, 2008, 12:32:49 pm »
Което ще бъде нещо ново!  :p
По темата...Какво да кажа, просто нямам думи! Не мога да си представя как на някой му минава през главата мисъл от сорта "Какво го жалят този/тази/тези?! ". Едно от малкото неща на този свят, пред които всички хора сме равни, е именно смъртта.
За егоцентризма...Ако имаш предвид, че се опитваме да се правим на богове и да съдим хората, вероятно си права. Човекът е твърде самонадеяно същество...  [confused]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Човешките чувства
« Отговор #6 -: Януари 28, 2008, 17:06:48 pm »
Едва ли на някой му е минало,през ума "какво го жалят този и прочее",но е факт наистина,че понякога прави впечатление,след смъртта на някой,как почват да се изписват тонове хартия,за него,а други просто остават в сянка,не ами направо не се споменават.Хората не могат да се делят на обикновенни и необикновенни,защото всички са необикновенни,просто не можем да познаваме всеки.Според мен,да се вдига прекалено много шум около смъртта на някой си е просто неуважение и омаловажаване смъртта на ония другите.Човешкия живот няма стойност,ако и да има, тя се определя от делата му приживе.И без да омаловажавам никой,мисля,че или всички трябва да получават това внимание или никой.Но,не може да не ми направи гадно впечатление факта,че неизвестните,па макар и достойни хора не получават нищо.Лекари,хирурзи ,хора които спасяват хиляди животи преживе,учители и възпитатели които ни възпитават поколения наред,полицаи,пожарникари и други за които се сещаме само когато ни потрябват.Всички те си отиват ей така,анонимно.А хора като Хийт Леджър,едва ли не с фанфари.Може да ви прозвучи много нечестно,но се питам,5те филма които той е направил(може и да са повече) струват ли толкова колкото спасените животи от незнайната група анонимни хора за които споменах по-горе ?Това е като някакъв бъг във обществото,някаква неправилна нагласа и настройка,някаква болна суета.Пък може и аз да греша.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Човешките чувства
« Отговор #7 -: Януари 28, 2008, 17:09:30 pm »
Мхм, съгласна съм с Вики. Опитвах се да обясня същото, макар и с други думи.  [bravisimo]

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Човешките чувства
« Отговор #8 -: Януари 28, 2008, 17:49:45 pm »
Така е, но вина за това едва ли има самият Хийт / или който е друг на негово място/. Не ми се вярва, че би поискал /или който е друг на негово място/ за него да се изпишат тонове хартия именно по такъв повод. В подобен момент сигурно душата му е заета с по-важни неща, така че едва ли има смисъл да коментираме колко филма е направил...  :p
Нали за това говорим, че не е справедливо да има такова разделение. Че бездомният има същото право на почит, както и Хийт, но пък това, че Хийт е известен, не прави смъртта му по-малко достойна за скръб.
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Човешките чувства
« Отговор #9 -: Януари 28, 2008, 18:42:21 pm »
Нали за това говорим, че не е справедливо да има такова разделение.
Както казваше Смърт в книгите на Пратчет - "Справедливост не съществува. Съществувам само аз."
За каква справедливост изобщо говорим? Първо, едва ли на някой му пука кой точно говори за смъртта му пост фактум. Най-малкото никой не се е върнал да се оплаче. После, човек не може да очаква да бъде обсъждан извън кръга на хората, които го познават. По една или друга причина за едни хора този кръг е по-широк отколкото за други и за това е нормално за тях да се говори повече. Не виждам това по никой начин да е неуважение към когото и да било.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Човешките чувства
« Отговор #10 -: Януари 28, 2008, 19:51:36 pm »
Смъртта е една за всички.

Неуважение е към живите да им се налага вето на чувствата. Неуважение е да се лепва актьор, моряк, пияница, светец на труп. Това е било приживе.
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Човешките чувства
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2008, 20:26:42 pm »
Смъртта е една за всички.

Неуважение е към живите да им се налага вето на чувствата. Неуважение е да се лепва актьор, моряк, пияница, светец на труп. Това е било приживе.


Много съм съгласна с теб. Били какви били, към мъртвите всеки трябва да изпитва свободно каквото изпитва.Но преди всичко мисля - уважение, защото са извървяли своя път, изстрадали са каквото им е било писано и са починали. На мен ми става мъчно когато си отиде някой млад, забележителен човек и разбера за това, пък било то и някой непознат, който съм видяла по телевизията.
Не може да се сравни с болката ,която съм изпитала когато съм изгубила приятели и близки, но не сравнявам тези чувства. Жалко е. Тъжно е. Боли. И толкоз.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Човешките чувства
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2008, 14:38:12 pm »
Всички са достойни за минутка мълчание .И няма значение какъв е бил приживе,той си е бил човек .
Снощи гледах предаването на Мартин Карбовски .Разговора му с майката на Мануела Горсова,момичето което си пострада при катастрофата със Стависки.Наистина що материал се изписа за него ,то не бяха поправки в закона и други тем подобни ,а никой не каза как е момичето ,яла ли е днеска ,как се чувства,трябва ли и помощ,а той като една Многострадална Геновева по цял ден на екрана ,че накрая хората взеха да го съжаляват и да казват:Ами на всеки може да се случи !
Ами не може .Не може да седнеш пиян зад волана ,да убиеш човек и друг да е в кома и да търсиш съжаление,че и абсурдна присъда накрая.Не може.Наистина ни е болно обществото ,както казва Виктор,не е нормално всичко това.
[confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Човешките чувства
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2008, 11:29:13 am »
до преди предаването на Карбовски и аз мислех че нали не само на Максим може да се случи даже спорих с Нутсо по темата...но ..едва ли не излиза че всичко е фалш и тои търси съжалението на хората...още съм на мнение че на всеки може да се случи но мислех че Максим си е поел отговорността а се оказва че не е така..да ок на всеки се случва да ок не си е бил камшика за Русия евала..но да не помогне с нищо до момента на момичето а да тръби навсякъде че го прави..........

да тъпо е да ми се мени мнението но сега наистина ми падна в очите адски много

та по темета...ЧОВЕШКИТЕ ЧУВСТВА наистина се менят по някакакви незнайни причини и странични фактори може би не всички чувства но пък ако абсолютно и само се придържаш към строги норми..няма ли в един момент ада се окажеш заблудената овца и да спреш да виждаш света реално... [confused] :question: