Автор Тема: Ванга - Световният феномен // А что предсказала она нам??? Смотрим продолжение..  (Прочетена 1795 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Къщата на Ванга отваря врати като музей


"Ще дойдат добри дни за България, за народите, които помагат на нашата държава", пише на малка табела, която ще посреща от утре посетителите в дома на легендарната българска прорицателка Ванга.

Къщата става музей със съдействието на петричката община една година, след като държавата предостави правото на ползване на имота, разказа пред Нова тв председателят на фондация "Ванга" Иван Драмов.

"Не е важно какъв си, важното е да си добър човек", е повтаряла често ясновидката, както и "Да не се караме, да се обичаме". Надписите с нейните думи са поставени сред множество вещи, които са й служили приживе, и огромен брой подаръци, донесени от благодарни хора, на които е помогнала.

На първия етаж е кухнята, където Ванга е обичала да готви. Икони и гоблени има по стените на молитвената стая, където тя е отправяла своите молитви.

Запазена е автентичната обстановка около миндерчето, на което Петричката врачка е приемала хората - с живо цвете до нея и телефон. На горния етаж са спалнята и терасата, на която си е почивала.

Някои от изложените плетива и бродерии са излезли изпод ръцете й. Ванга се е научила да плете, да бродира и дори да свири на пиано през трите години, прекарани в дома за слепи в Земун след 1925 г., разказа пред камерата една от жените, които са живели години наред в къщата и са помагали в домакинството.




Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Направо настръхнах...  [confused]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Дано поне половината от предсказаното се сбъдне и дано съм жива да го видя  :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Аз имам малко изкривено съзнание с болни желания, но това е друга тема  [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.