Автор Тема: Windows XP VS Windows Vista  (Прочетена 3248 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #15 -: Януари 21, 2008, 11:52:48 am »
и XP-то беше боза в началото ... първите години :)
аз все още си ползвам XP, не съм към онези ... по горе описаните, защото процесора ми е слабичък :>
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Lattante

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 125
  • Пол: Мъж
    • SotoBg.Net - Kомпютри, мултимедиа, офис оборудване, мрежи, сервиз
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #16 -: Януари 21, 2008, 18:22:47 pm »
Е ти па, имай късмет да си качиш Виста... не стига, че лъжеш най-нагло, ми сега ще се присъединиш към нашата малоумна партия ;)
U'r Mess With The BEST`n`Cry Like The Rest..
Don't change your passion for glory.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #17 -: Януари 21, 2008, 18:54:25 pm »
Добре де, Латанте, що си мислиш, че ти си корифеят на компютрите? Бил си ползвал нам си кви приложения, които на 100% били съвместими с Виста и край, вече си яката работа - ползваш Виста.
Аз пък ще ти кажа, че за моите (а  не само за моите) нужди и потребности, това е най-яката пръчка, измисляна някога от Майкрософт. Още повече, че не се оплаквам откъм хардуер.
Някой ден може и да стане водещата ОС, но пък точно от 2008-ма да спрат подръжката на ХР - айде холан! А до тогава, всекиму според нуждите, на някои и ДОС им е достаъчен само.

И понеже виждам, че спорът се води от сравнително компетентни хора, бих ви попитал защо при Виста ми се натоварва само едното ядро на двуядрения процесор, а при ХР натоварването е равномерно, което е и по-добрият вариант?
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #18 -: Януари 22, 2008, 03:39:35 am »
Пич, къде работиш като съпорт?
Именно, че работиш като съпорт, трябва да знаеш, че замяната на една ОС със следваща версия е неизбежна.
Хората, които си купуват лаптопи с Виста, и които имат съпорт и драйвери само за Виста, не са нито балъци, нито малоумни, както смяташ ти. Просто клиента иска еди кой си лаптоп, но има драйвери само за Виста примерно. И какво следва - няма да си го купи, само защото някой като теб смята клиентите си за малоумници.
Ти като продаваш лаптоп, който е с Виста, какво казваш на клиента - сори, ама ти си ебаси малоумника, че си купуваш такъв лаптоп..
Ставаш смешен..
Такива като теб говореха така и за ХР - смотана ОС, само шарения и не знам какво си...
Относно линукса, не само отворени хора като твоите познати и клиенти могат да го ползват..
Когато линукса стане лесен и елементарен за крайния потребител, пак ми се обади... Няма Сусе, няма федора.. колкото и да се прави, докато стане лесно като бозата, ще мине доста време.. това, че ТИ не харесваш виста, не значи, че други не я ползват..
Много ми е интересно как казваш на твой клиент - алооууу малоумник, дай 2000 лева и си наври вистата в задния джоб.
МС налагат виста поголомно, независимо дали на теб или на възвишените ти клиенти, линукс разбирачи им харесва...
Относно смешките, ТИ си абслолютния смешник...
http://news.idg.bg/?call=USE~newsmsg;&msgid=35329&t=idgbg
http://www.digital.bg/windows-vista-%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B6%D0%B1%D0%B8-nnno3218.html
95% от компютрите работят с бозата..
Е, как може да сме малоумници всички...
Ти какви ОС имаш на компютъра си?
Не се занимавам с продаване, а с поддръжка.
Това, че не правиш раликата между двете неща, показва, че си некомпетентен ТЪРГАШ, а не комп. специалист.
Това какво предлагат производителите на лаптопи няма НИЩО общо с качествата на една ОС.
Ръцете им са извивани от МС и стремежа да трупат печалби от балъци.
За което им помагат ТЪРГАШИТЕ.
Много си жалък да подкрепяш твърденията си за популярността на Виста с твърдения на Майкрософт.
Това върши работа само пред глупаците, на които продаваш.
Линукс отдавна е юзър-френдли. Е, разбира се, не и за теб.
Имам СУСЕ 10.0, Убунту 7.10, преди съм имал и Мандрива, и Федора.
Специално Убунтуто е разкош.
Та за Линукс - Линукс е прост, ама не е за прости хора.
Затова и МС държи 95 % от пазара на ПС-та.
Някъде да видя да казвам, че програмите не вървят под Виста ?!
Не, разбира се, ти виждаш само това, което изнася на търгашеската ти душа.

Нуцо, какво трябва да означават снимките, които показваш ?
Че щом Хюлет-Пакард продава лаптопите си с Виста, значи тя е по-добра ???
По-добра е за търгашите, които успеят да баламосат някой да плати за нещо, което не си струва.

Латтанте, пише се "поголовно", а не "поголомно" [lol]
И вземи малко се образовай от учебници, а не от сайтове на производители [lol]
Примерно Хюлет-Пакард имат "изумителен" съпорт [lol]
Драйвери за определен модел лаптоп за ХР на теория има, обаче съзнателно са създадени пречки:
От 20-ина драйвера 3-4 въобще ги няма, други 3-4 ги има, но са бъгави, а други 7-8 ги има, но всъщност трябва да се изтеглят от страницата за друг модел [lol]
Абе велика фирма, велико нещо [lol]
Във форума на ХП пък пълно с въпроси как да се махне Вистата и да се сложи ХП.
Естествено, хората от ХП мълчат като заловени разузнавачи.
Добре, че в руските форуми имаше инфо по въпроса.
Благодаря и на Тъгман.

Та продавайте, лъжете клиентите, правете си реклама по форум уж за поезия.
В днешно време истината е евтина, важното е далаверата да върви  [confused]

Добре де, Латанте, що си мислиш, че ти си корифеят на компютрите? Бил си ползвал нам си кви приложения, които на 100% били съвместими с Виста и край, вече си яката работа - ползваш Виста.
Аз пък ще ти кажа, че за моите (а  не само за моите) нужди и потребности, това е най-яката пръчка, измисляна някога от Майкрософт. Още повече, че не се оплаквам откъм хардуер.
Някой ден може и да стане водещата ОС, но пък точно от 2008-ма да спрат подръжката на ХР - айде холан! А до тогава, всекиму според нуждите, на някои и ДОС им е достаъчен само.

И понеже виждам, че спорът се води от сравнително компетентни хора, бих ви попитал защо при Виста ми се натоварва само едното ядро на двуядрения процесор, а при ХР натоварването е равномерно, което е и по-добрият вариант?
Ти пък кой си да не вярваш, че Латтанте е корифей. Корифей е той, че и отгоре. Нищо, че единствените му аргументи в защита на измислените достойнства на Виста са, че щом МС, Сони, ХП, Тошиба и пр. налагат силово Виста, значи трябва да им вървим по свирката.
То на ТЪРГАША не му трябват знания, а тарикатлък.

Блейк, нямам никакво намерение да си държа езика, когато някой говори неистини (опитвам се да съм по-възпитан, хахаха) , за да му върви алъш-вериша !

« Последна редакция: Януари 22, 2008, 10:10:59 am от Blake »
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #19 -: Януари 22, 2008, 09:44:48 am »
Нещо не си в час ако мислиш, че чрез тази тема си правим търгашка реклама. Но не си мисли, че ти като не харесваш Майкрософт всички трябва да са на твоето мнение, ти си сред онези 4-5% :) Линукс бил френдли ... за момента не е стигнал простотата, леснотата на работа и бъгавостта (тук е чара на МС - за това са наложени и на пазара  :> и слава богу за нас търгашите да си вадим хляба) като уиндоуса :) На всички им е ясно, че в началото всичко е боза, но след 2-3 сървиз пака, всичко влиза в релси ... навремето сигурно така си плюл и XP-то  :) но едва ли ще признаеш.
Аз го  плюх много, но неизбежното се случи и си качих XP :)
А снимките ... ами показвам ти, че се налага упорито ... и колкото и да подскачаш и мрънкаш, ще се наложи ... неизбежно е ... а относно дали лъжа или не - фактите говорят ... а не ми подскачай с това  " ... админ на форума, не значи , че трябва да лъжеш най-нагло" какво общо има това с фактите и администраторската ми длъжност? ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Lattante

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 125
  • Пол: Мъж
    • SotoBg.Net - Kомпютри, мултимедиа, офис оборудване, мрежи, сервиз
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #20 -: Януари 22, 2008, 10:24:32 am »
Добре де, Латанте, що си мислиш, че ти си корифеят на компютрите? Бил си ползвал нам си кви приложения, които на 100% били съвместими с Виста и край, вече си яката работа - ползваш Виста.
Аз пък ще ти кажа, че за моите (а  не само за моите) нужди и потребности, това е най-яката пръчка, измисляна някога от Майкрософт. Още повече, че не се оплаквам откъм хардуер.
Някой ден може и да стане водещата ОС, но пък точно от 2008-ма да спрат подръжката на ХР - айде холан! А до тогава, всекиму според нуждите, на някои и ДОС им е достаъчен само.

И понеже виждам, че спорът се води от сравнително компетентни хора, бих ви попитал защо при Виста ми се натоварва само едното ядро на двуядрения процесор, а при ХР натоварването е равномерно, което е и по-добрият вариант?
Ти пък кой си да не вярваш, че Латтанте е корифей. Корифей е той, че и отгоре. Нищо, че единствените му аргументи в защита на измислените достойнства на Виста са, че щом МС, Сони, ХП, Тошиба и пр. налагат силово Виста, значи трябва да им вървим по свирката.
То на ТЪРГАША не му трябват знания, а тарикатлък.

Блейк, нямам никакво намерение да си държа езика, когато някой говори неистини (опитвам се да съм по-възпитан, хахаха) , за да му върви алъш-вериша !



Отдалечения, много си далече пич от доста неща. За правописната грешка се извинявам. Не съм корифей и отгоре, но не съм и ТЪРГАШ, както ме наричаш. Нито ме познаваш, нито си работил с мен, за да ме наричаш ТЪРГАШ. Дали са измислени достойнствата на Виста, след година ще стане ясно. А ти къде работиш като съпорт? Или е тайна?! На мен не ми изнася да ПРОДАВАМ ВИСТА. Има лаптопи, които не се продават без софтуер, а само с ВИСТА. Тогава какво - да набутам клиента още 120$, за да си купи ХР ли? STRANGER, най-напред чети, после пиши. КАЗАХ, че ХР се спира от продажба лятото на 2008, а не че му спира съпорта. ДАЛЕЧНИЯ, искам да съм до теб някой ден, когато казваш на твой клиент - Ей, ма ти си баси малоумника и си супер прост, задето си си купил лаптоп или настолна машина с Виста. Ама няма да му го кажеш, защото паричките са по-важни, т.е. ще му я съпортваш, без думичка да кажеш. Защото един доволен клиент води още 2 3ма, а един недоволен може да ти разнесе славата навсякъде.
Дали съм некомпетентен или не, ела да се увериш сам. Престани да обиждаш клиентите, защото и ти не си по-различен от тях. на НР и на Делл примерно едва ли им извиват ръцете - могат и да не качват бозата, нали? Защо не качват Линукс. Това, колко линукса е френдли колкото бозата, може да поспорим. Линукса ако беше прост, всички щяха да го ползват, защото има и УМНИ хора на тоя свят, които ползват бозата.
Виста ще се наложи, колкото Ти и ТВОИТЕ "Умни" клиенти да не го искате. Ама ти ще си съпорт и на виста, колкото и да не ти се иска. Това, че не си разбрал какво съм казал, говори още повече за твоята фенщина и вървенето като кон с капаци, в буквалния смисъл на думата. Вистата ще се наложи, независимо дали ни харесва или не. На всички мои клиенти качвам ХР на настолните машини, но за лаптопите не може.Иво по-нагоре е прав, като каза, че и ХР едва ли си приемал, ама на..... сега сигурно го 'съпортваш'. Зависи и какво разбираш като съпорт .. Кажи поне къде работиш, ако не е тайна.. Вече 3 4 поста те питам, но ти явно си възвишен линукс фен и ..
STRANGER - това, че има приложения, които работят под дос, и има хора, които работят на тези приложения, не значи, че им стига. Просто самата специфика на приложенията, с които работят, го изисква.
ДАЛЕЧЕН, достатъчно съм образован, не се безпокой. Вкопчването в една правописна грешка, не е нищо повече от заяждане. Погледни най-напред твоите постове и после пиши за моите грешки. Форума може да е за поезия, но си има и такъв раздел 'технологии'. Ти малко защо не се замислиш, че твоята заплата и работа идва точно от такива 'търгаши', които продават машините, които ти съпортваш (или си хелпдеск не знам). Не е важно само бизнеса да върви, а и да се развива. Всички клиенти, без изключение, биват информирани от мен за предимствата и недостатъците на ХР и Виста.... РАЗБЕРИ едно Далечен, и не се отдалечавай повече - за мен няма значение дали ще продам лаптоп или настолна машина с виста, хр, убунту, сусе или мандрива... Все едно е, важното е да не се набутва клиента. Дори за мен е по-добре да е без софтуер, защото спестените пари могат да се дадат за по-добра конфигурация или лаптоп с по-добри параметри. Набий си го това в главата, защото почваш да ставаш досаден с "ТЪРГАШ/И". Ръцете на производителите не са извивани, а по-скоро нашите са извивани, защото даденото нещо примерно го има само с Виста или с друга ОС, за която клиента да си плати. Тогава наистина има случаи, когато няма избор..... а даунгрейд не е позволен винаги....
Цитат
Във форума на ХП пък пълно с въпроси как да се махне Вистата и да се сложи ХП.
Естествено, хората от ХП мълчат като заловени разузнавачи.
Добре, че в руските форуми имаше инфо по въпроса.
Благодаря и на Тъгман.

Ако ти е проблем да я махнеш се обади. Не знам какво трудно има в това, но няма нужда да четеш руски форуми и пр.. един умен съпорт трябва да може да я махне...
но това е друга тема на разговор.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 12:34:10 pm от Blake »
U'r Mess With The BEST`n`Cry Like The Rest..
Don't change your passion for glory.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #21 -: Януари 22, 2008, 10:42:46 am »
Хубаво, докато стигна до края на темата съм оеднаквил спирането от продажба и спирането на подръжката на ХР. Моя грешка :)
Ама хайде някой да ми отговори на въпроса за натоварването на двете ядра. Не може да пускаш ОС на пазара, която претендра за нещо повече, за оптимизация точно в тази насока - контролери на паметта, двуядрени и двупроцесорни машини и ала-бала щуротии, а всъщност да имаш само една лъскавина под капака, заемаща 6-700 МБ от РАМ паметта в ненатоварен режим :)

А че някога ще бъдем притиснати да ползваме Виста, това никой не го отрича, но до тогава има много време :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #22 -: Януари 23, 2008, 02:25:52 am »
Нуцо, ХР не ставаше за нищо, когато излезе. Беше тежък за тогавашния хардуер и бъгав. Чак със СП 2 стана добра ОС, дори много добра. За това не споря.
Възможно е и Виста да стане добра след 2 сървис-пака. Но сега не е !

Латтанте, работя като мрежов администратор и като съпорт. Къде - няма да ти кажа.
Как се маха Виста знам много добре и го правя с удоволствие [lol]
Въпросът е как се слага на уж луксозен лаптоп с Виста или ДОС (или Линукс) ХР.
И то защото производителите играят играта на МС да не предоставят драйвери и се налага да се рови дълго в Интернет докато се намерят пригодени или тайно изнесени такива от програмисти, които мразят похватите на монополистите.
Всъщност това е основната причина да не понасям Виста - мразя някой да ми ограничава свободата.
Всъщност основната цел на Виста е да ти ограничи свободата по много начини.
А че за теб Линукс е прекалено сложен, не се и съмнявам.
За това пък какво ти е изгодно да продаваш и какво не, не се опитвай да ме пращаш за зелен хайвер. Сбъркал си адреса.
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 02:27:58 am от Dalechen »
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #23 -: Януари 25, 2008, 11:30:57 am »
мен Виста не ме кефи....

XP си е екстра и смятам и за в бъдеще да си го ползвам  :)
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Windows XP VS Windows Vista
« Отговор #24 -: Януари 27, 2008, 00:23:52 am »
... добре че сме търгашите да си вадиш хляба, ми ако ни нямаше ... мале мале ... да не чуе дявола :) трябваше да станеш и търгаш и съпорт, тогава искам да те чуя как казваш на твой клиент, че е глупак ...

не съм се замислял, дали аз ще мога да махна Виста  :>

И в момента латанте не чука на нашите цени, след другия понеделник, като застъпи при нас на новата си длъжност, ще калкулира проведения въвеждащ курс по операционни системи  :)
Хляба си го вадя от няколко места, и то доста добре отново, тъй че мога да кажа на всеки глупак, че е такъв.
Бил той клиент, шеф или някакъв друг субект.
Правил съм го и ще продължавам да го правя.
А Латтанте на какви цени работи, това въобще не ме интересува.
Отдавна съм преценил вашите цени като надути. ACER и MSI имат много по-изгодни оферти.
Е, все пак имате по-добри оферти от DELL.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html