Автор Тема: Вечни мисли :)  (Прочетена 30755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Вечни мисли :)
« Отговор #60 -: Януари 11, 2009, 23:29:40 pm »
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 09:29:27 am от tonnny_bg »
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Вечни мисли :)
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2009, 19:35:13 pm »
Мартин Карбовски (Martin Karbowsky)

    * "Човекът е капка, течаща по мръсно стъкло. В началото капката е росна и бистра, като дестилирана вода. После се търкаля по наклона на мръсотията и се овъргалва в смисли и игри, които уж всички мразим."

    * "След Кузов очакваме фолк певиците да се обединят в обществена организация "Нравственост, девственост и силиконови ценности." ("Кузовците ни взеха за мезе", в. "Стандарт")

    * "...Не газете тревата. Ами я легитимирайте. Узаконена трева, светло бъдеще, жизнерадост и дръзновение. Огромна част от населението е алкохолопиеща. Ако на тази алкохолопиеща част от населението спрете водата (чешмяната), тя ще забележи това чак след две седмици, когато дойде време за пране. Но ако на тази част от населението отнемеш пиячката - тя ще започне да вие от болка и скръб и веднага ще се появят нелегални въоръжени организации. Тихото тревопушене е дискриминирано. Болшинството е легализирало отдавна своята наркотична доза - бутилките с различно съдържание на етилов и метилов спирт по магазините . А тревата е забранена. Болшинството правомерно убива черните си дробове целенасочено, с умисъл и редовно. Както казва един велик поет: “Ако черните дробове можеха да говорят...” - щяха да помолят да се узакони тревопушенето..." - от статията "ВСИЧКО ЖИВО Е ТРЕВА"

    * "Поколенията са еднакви - само хората и наркотиците са различни."

    * "Изнасилването не е навън, то вече е у вас и си сипва водка"

    * "Аз съм се опитвал да насилвам жена два пъти." (Rape4u)

    * "От тази цифра може да се съди, че който е роден да не му пускат си остава такъв"

    * " "Е таа жена, ако не е искала да я ебем, що ни е канила у тех?!" "

    * "Здравейте малки, големи и още по-големи капути и капутчета, мамини синчета и некадърковци, абсолютни градски боклуци и нечистоплътни селинджъри с лайняни глави!"
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Dulce_Insoportabla

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1407
  • Пол: Жена
Re: Вечни мисли :)
« Отговор #62 -: Март 23, 2009, 21:23:07 pm »
-Никой не обещава толкова, колкото този, който няма да изпълни нищо.(Франсиско де Кеведо)
-Този, който лъже не си дава сметка колко работа си създава, тъй като трябва да измисли още милиони, за да защити първата.
-Много често, тоест почти винаги, да мълчиш е също лъжа(Joan Fuster)
-Без лъжата човечеството би загинало от отчаяние и скука(Anatole France)
-Една наполовина празна чаша е също така наполовина пълна, но една половинчата лъжа в никакъв случай не е наполовина истина.(Jean Cocteau)
-Една лъжа, която те прави щастлив струва много повече от истината, която вгорчава живота ти(Ricardo Arjona)
-"Казват, че..." е вече половин лъжа(Thomas Fuller)
-Много неща изглеждат невъзможни преди да се случат(Plinio El Viejo)
е можеш да обичаш нещо, нито да го мразиш, ако преди това не си го опознал. (Leonardo Da Vinci)

-Няма невъзможни мечти и нищо не е толкова недостижимо ако действаме като децата, без да ни е страх да правил лудости и без да се страхуваме да се усмихваме.(Rosana)
-Невъзможно е да се върви напред и да се гледа назад, който живее в миналото не може да продължи напред. (Ludwig Mies Van Der Rohe)
-Аз правя невъзможното, защото възможното го прави всеки (Pablo Picasso)
-Ако вярваш, че нещо е невъзможно ти ще го направиш такова (Bruce Lee)
-Да си никой и да не обичаш никого е едно и също (Ludwig Feuerbach)
-Можеш да даваш без да обичаш, но не можеш да обичаш без за даваш. (Robert Louis Stevenson)
Всички влюбени се кълнат да изпълнят повече, отколкото могат, но не изпълняват дори възможното.
Шекспир

Когато обичаш, откриваш такива богатства в себе си, толкова нежност, ласкавост, че дори не ти се вярва, че можеш така да обичаш.
Чехов
« Последна редакция: Март 23, 2009, 21:29:23 pm от Dulce_Insoportabla »