Автор Тема: Има ли начин?  (Прочетена 3662 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Има ли начин?
« -: Януари 11, 2008, 04:32:34 am »
Докато препрочитах темите в раздела, ми изникна един въпрос: Има ли начин да се преборим с простотията? Вие имате ли си ваш начин да отблъснете, или преборите простака? Често съм чувала, че ако спориш с глупак(простак), от за хората от страни не става ясно, кой точно от двама ви е такъв. Тогава какво? Да пропускаме обидите покрай себе си, или да се защитим? И ако се научим да не обръщаме внимание и да подминаваме това, за да не ни помисли някой за простак, то не позволяваме ли всъщтност да ни тъпчат? Как мислите? Ще ми се да стане хубав дебат! :)








Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Има ли начин?
« Отговор #1 -: Януари 11, 2008, 09:46:43 am »
Моето мнение е, че за всичко си има някакъв чалъм :) Само дето този за простотията още не съм го открил(което не означава, някой друг не го е открил :) )  Мога да дам много хубав пример от личния ми живот, където дълги години борбата ми с простотията не доведе до желания край, но искам да го спестя тук и ако някой държи на случая, мога да му кажа на ЛС. :p 
 
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Има ли начин?
« Отговор #2 -: Януари 11, 2008, 10:03:41 am »
Един от любимите ми български автори, Йордан Радичков, е написал нещо много хубаво - "За простотията".
Прочетете го и преценете сами :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Има ли начин?
« Отговор #3 -: Януари 11, 2008, 10:20:43 am »
Не съм открила начина [confused]. Обикновено в такива случаи преставам да обсъждам темата с въпросната личност,защото това ме изтощава адски и "ми се образуват нерви"  :) . Не мисля, че това потъпква възгледите на човек...Не е задължително да се реагира на всяко отправено предизвикателство, след като това няма да доведе до нищо...
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Има ли начин?
« Отговор #4 -: Януари 11, 2008, 11:49:10 am »
мен пък не ми пука за мнението на околните, на вас пука ли ви ? :) в много редки случаи това може да ме притесни...

а обикновено, зависи от простака, моята постъпка...или ще му кажа 2 3 5 приказки, или ще го оставя да си приказва. зависи  [lol]

някой път дори е гот да му се смееш...да му се чудиш и маеш от къде се е пръкнал точно  [lol]
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Има ли начин?
« Отговор #5 -: Януари 11, 2008, 14:23:43 pm »
Простотия има навсякъде и у всеки, само количеството е различно.   
Цитат
Ще ми се да стане хубав дебат!
Ако искате можем леко да променим посоката на дебата:
Кой е по-голям простак, този който ръси простотиите - като мен, или този, който ги чете - като вас!  :p

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Има ли начин?
« Отговор #6 -: Януари 11, 2008, 16:33:35 pm »
Ок... нека темата е отворена за корекции, стига да се запази съществото на въпроса... :)

Неактивен Ledeno_stydena

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Жена
  • PeOpLe AlWaYs LeAvE
Re: Има ли начин?
« Отговор #7 -: Януари 12, 2008, 00:45:57 am »
За съжаление простотията е навсякъде около нас.Преди се дразнех на подвикванията на простаците и на какв ли още не,но си дадох сметка,че да се спори с простак е все едно д спориш със стена,защото той те слуша това,което му се говори и не се опитва да те разбере,той си знае само неговото.В това е и разликата между интелигентния човек и простака.Просто на мен не ми пука и подминавам без да обръщам внимание.Нали има една поговорка: "Накажи глпака с мълчание"Е ,той заслужава именно това :)

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Има ли начин?
« Отговор #8 -: Януари 12, 2008, 12:32:59 pm »
Абе като за начало ние сме си малко просташка държава, да не казвам много... и си мисля, че е малко трудно да изкореним такъв един изконен вече манталитет. Тя простотията си е намерила удобно място на Балканите и хич няма намерение да си ходи.
Да пребориш простака е в повечето случаи невъзможно, за това аз предпочитам да го оставя да си покаже магарията, тихо, кротко... та да му се посмеят и другите. Виж вече ако е някой, който все пак има изгледи да попие малко от това което му казваш, или в краен случай такъв който притежава способността да те изнерви до крайност, тогава може да си разменим някоя реплика... Важното е на човек да не му пука, защото няма да промени нищо, най-много да изложи и себе си. Нали знаем народната мъдрост, че тя простотията не ходела по гората, ами по хората... че сега ли да е друго.
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Има ли начин?
« Отговор #9 -: Януари 12, 2008, 17:21:45 pm »
Чувала съм, че била и заразна! Някой знае ли как да се имунизираме срещу нея? :)

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Има ли начин?
« Отговор #10 -: Януари 13, 2008, 13:45:05 pm »
Ми простотията е непобедима ,според мен е по -голяма сила дори от атомната бомба ,и по -опасна :)
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен Kiti_f

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 855
  • Пол: Жена
  • ...Не,никой не познава своето сърце!
Re: Има ли начин?
« Отговор #11 -: Януари 13, 2008, 18:45:19 pm »
Най-заразна е простотията,която ни заобикаля според мен.Трудно е да се запазиш един стойностен и свестен човек след като навсякъде се сблъскваш с простаци. [evil]
Само с теб ще вървя през мъгли - като сън, в който вече съм аз.
Ще изгоря невидимо във вечността. Защо отново съм тук? Тъжен звук или пулс.
Без път се лутам в приказна гора. Търся те. Усещам, че ме галиш.
Какво си ти? Целуваш ме. Защо съм с теб?
 

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Има ли начин?
« Отговор #12 -: Януари 13, 2008, 18:56:25 pm »
Ми простотията е непобедима ,според мен е по -голяма сила дори от атомната бомба ,и по -опасна :)
Интересно! Аргументирай се... :)

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Има ли начин?
« Отговор #13 -: Януари 14, 2008, 14:51:24 pm »
Ми простотията е непобедима ,според мен е по -голяма сила дори от атомната бомба ,и по -опасна :)
По-скоро се доближава до зерга :>
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Има ли начин?
« Отговор #14 -: Януари 14, 2008, 16:16:42 pm »
ХрасТче, знам, че с твоя приятел сте майстори на краткия и лишен от аргументация отговор но, дали този път поне ще можете да се лишите от уюта на "хвърлям камък-бягам" и да кажете нещо по-съществено? :)