Автор Тема: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?  (Прочетена 2204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
В днешно време мисля всички знаем че света е станал един голям материалист. Ако си богат винаги ще се намери някой който да те "обича". Все повече и повече хората търсят пари, коли и лукс. Къде остава любовта. Днешното поколение всякаш не го е грижа толкова дали ще обича истински стига да има пари да се глези както си иска.
Много семейства и двойки се разделят зареди пари. Дали парите ще разбият любовта, дали парите ще заместят любовта. Нека погледнем реално на нещата и да се огледаме какво става около нас. За повечето хора по тази земя любовта е МНОГО по важна, но броя на материалистите се увеличава със всеки изминал ден.










Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #1 -: Януари 08, 2008, 19:35:08 pm »
Бъди спокойна духът на романтизна е безсмъртен... :)
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #2 -: Януари 09, 2008, 10:53:54 am »
ами нормално е. в днешно време...хехе. виж, че всичко се върти около парите, логично е и хората там да се въртят. да се чувстват добре, когато имат.
само че трябва да си много глупав за да объркаш, или да пожертваш любовта за пари...има и много мацки предимно, които го правят...е техен избор.

ама дет вика туик, споко, още има и романтици  :) търсещи единствената, вечната, ненакърнената любов.......

ама като се загледаш колко мъка и егоизъм по тоя свят......дали ще оцелеят тези които искат къщурка с камина в планината и любяща жена и добро куче... да се надяваме  :)

мен толкова малко ми трябва......а в цивилизацията искам още и още. какво остава пък за богатите  [lol]
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #3 -: Януари 09, 2008, 12:04:02 pm »
Според космическите календари на някои древни цивилизации, във Вселената се редуват цикли, в които материалното и духовното имат надмощие. Смята се, че сега се намираме точно на финала на материален цикъл и в следващите столетия хората все повече ще обръщат внимание на духовното усъвършенстване. Да бъдем оптимисти :)
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #4 -: Януари 09, 2008, 12:41:31 pm »
"Накъде" е една дума  :)

Иначе парите и любовта винаги са били основни стремежи за човечеството, това никога няма да се промени, но и едва ли някога едното ще успее да измести другото  :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #5 -: Януари 09, 2008, 13:48:16 pm »
"Накъде" е една дума  :)

Иначе парите и любовта винаги са били основни стремежи за човечеството, това никога няма да се промени, но и едва ли някога едното ще успее да измести другото  :)


Лелееее, бих го казала дори по същия начин- дума по дума. [oops]
Напълно съгласна съм с всичко. [a taka]

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #6 -: Януари 09, 2008, 23:19:21 pm »
Че света е материален ,е ясно ама все си мисля че ще е до време.Не може все да сме зле ,все ще дойде момент да спрем да мислим за насъщния и да обърнем глави към духовното. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #7 -: Януари 10, 2008, 05:15:19 am »
Че света е материален ,е ясно ама все си мисля че ще е до време.Не може все да сме зле ,все ще дойде момент да спрем да мислим за насъщния и да обърнем глави към духовното. :)

И аз така искам, но вече парите все едно са всичко. Без тях не може да се живее.



Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #8 -: Януари 10, 2008, 09:47:01 am »
"Без тях не може да се живее" и "парите са всичко" са различни неща. Съгласен съм с първото, но не и с второто.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #9 -: Януари 10, 2008, 17:07:53 pm »
Наистина това са две различни неща .Не може без пари в днешно време .Като в онази реклама :Е ,па немам грошове ,даскале,имам яйца. [lol] [lol]
Ама ке се оправим бе ,нема се плашите .Бяхме зле ,време е да станем по-добре. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #10 -: Януари 10, 2008, 17:58:13 pm »
"Без тях не може да се живее" и "парите са всичко" са различни неща. Съгласен съм с първото, но не и с второто.

Да различни са и под второто имам предвид че без пари за къде си? Ако нямаш пукната пара кажи ми как ще живееш? Говорим за сегашния живот.
Както се казва "мечтите са безплатни" и май само те останаха.



Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #11 -: Януари 10, 2008, 18:32:03 pm »
Това е първото - че съвсем без пари не може. Такъв ни е светът и това си има и положителни страни. Не вярвам някой да се оплаква от удобствата и лукса, когато ги има.
Второто е по-силно твърдение, което значи, че си в състояние да жертваш всичко друго заради материалната изгода, т.е. за повече удобства и повече лукс. Което... не че няма и такива хора, ама не са всички.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #12 -: Януари 10, 2008, 22:41:19 pm »
хората са го казали: едни се женят, а други си оправят живота :) мисля, че всеки може да вникне в смисъла и да си го разтълкува :)
А в тези наши години, 90% сигурно да не кажа повече, при жените първо идва интереса и след това любовта :) а за пресен пример днес в Макдоналдс, на съседната маса една яка мацка с един чичка, ако кажа ще му направя комплимент ... и си викам това е бащата сигурно (или поне така на мен ми се искаше) но като ги видях да се натискат и жално ми стана - разхищение на плътта ... но пък от друга страна забелязах погледа как и шари ... е на това му викате любов май :) добре че се намира кой да ви запълва любовта ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #13 -: Януари 10, 2008, 22:44:45 pm »
хората са го казали: едни се женят, а други си оправят живота :)

 [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo]

NUTSO а ти ще се жениш или ще си оправяш живота...
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: На къде отива бъдещето? Пари или Любов?
« Отговор #14 -: Януари 13, 2008, 01:45:07 am »
Пари или любов ?
И двете, дедо попе, и двете.
[lol]
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html