Автор Тема: Премълчаната истина лъжа ли е ?  (Прочетена 12055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #30 -: Ноември 20, 2008, 22:04:26 pm »
Не ме интересуват научите доказвания и показвания. Когато някой скрие факти от мен - това е лъжа и точка по въпроса. Мнението си е мое и ако се различава от твоето - то поне уважавай различното от своето мнение. :)

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #31 -: Ноември 21, 2008, 09:34:00 am »
Не ме интересуват научите доказвания и показвания. Когато някой скрие факти от мен - това е лъжа и точка по въпроса. Мнението си е мое и ако се различава от твоето - то поне уважавай различното от своето мнение. :)
[inloveee]
Hi!
Чакай сега, защо се афектираш? Как да не уважавам твоето мнение,като отделям усилия да го коригирам. На никой не съм отделял такова време. Нали търсим заедно истината, цялата истина. Привеждам примери, факти. Бих се съгласил с удоволствие с твоята теза, но фактите са против нея.
А КАЗВАТ, КОГАТО ГОВОРЯТ ФАКТИТЕ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ.
Бъди здрава и усмихнат ден:Н
To be,or not to be

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #32 -: Ноември 21, 2008, 15:06:31 pm »
Хай. :)
Не се афектирам, погрешно си ме разбрал. Може би, реагирам по-емоционално, защото тази тема ми е слабост и ме жегва много на дълбоко в сърцето. Явно и ясно е, че разбиранията ни по поставения проблем са доста различни.
Ако мое приятелче се разболее, аз нямам правото да взимам това решение. Морално то не ми принадлежи. Това право е на неговите родители да изберат какво и кога да му кажат, но категорично и със сигурност, ако това решение зависи от мен - ще му кажа. И не за да го/я депресирам в сетния му час, а за да му оставя поне малко време, за да свърши нещо ценно и важно за него/нея - да каже на любимите си хора за последно, колко много ги обича, да прости на близък, с когото са се скарали, да прегърне тези, които значат много за него и да си иде в мир... Така мисля аз, че е правилно, така мисля, че е редно и че трябва. Много би ми се искало, ако с мен се случи подобна ситуация, то да има човек с доблест и характер, който да дойде и да ми каже, за да мога пълноценно да изживея и оползотворя последните си земни мигове. Ето това е цялата истина, ето в тази ситуация на знание на истината - човек взима правилни решения и адекватно оползотворява живота си - с истината.
За това съм и продължавам да бъда на мнението, че скриването или премълчаването на кой да е момент от действителността е преиначаване на истината, сиреч лъжа.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2008, 16:52:57 pm »
 [cvetee]
Има тънки моменти. Диагнозите на лекарите често са неточни, прогнозите-също. А като знаем нивото на нашата медицина. Хора след тежки заболявания често се оправят и живеят до дълбока старост. Имах предвид, баща, майка, най-близкия кръг от роднини.
Една истина в такъв критичен момент ще го смачка.
Нещата са по-сложни, от колкото ни се иска.
Затова подчертавах дебело, че чисти, абсолютни истини има само в математиката. Другите истини са винаги относителни. Смес от истина и % неистина. Процента зависи от много неща и варира 1/1000 от % до 100. Изразявам се цифрово само условно, за по-голяма яснота.
За добрите адвокати границата между истина и неистина  е много относителна. Иначе не биха били добри адвокати.
За мен, между добрия адвокат и добрия юрист има съществена разлика.
Усмихната вечер.Н





To be,or not to be

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #34 -: Май 29, 2009, 16:29:06 pm »
Лъжа си е естествено това, че ти си я спестил, прикрил поради незнайно какви подбуди или мотиви не смекчава положението. Дори напротив, ти за да премълчиш нещото явно се срамуваш и искаш да го прикриеш... (в случая говоря от опит...) Всеки има правото да остави някой неща за себе си мислейки си, че така е правилно обаче рано или късно те излизат на яве и хората който до скоро са мислели, че те познават и те имат за еди си какъв променят мнението си за теб и не заради нещото, което си им спестил, а заради това ,че не си имал куража или доверието да им се довериш, да бъдеш откровен.
Така, че според мен е по-добре да си честен и откровен, ако те приемат с всичките ти недостатъци. Хубаво. А, ако пък не... довиждане беше ми приятно животът продължава...  :)

Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #35 -: Юни 03, 2009, 22:12:42 pm »
Не винаги ситуациите в живота се изчерпват с това :ако ме приемаш -ок ,ако ли не -живота продължава.Понякога просто не можеш да прекратиш нещо сериозно и истинско ,заради глупост,осъзната в по-късен етап.И тогава по-добре да изкупиш вината си по някакъв начин и да продължиш напред даже и с товара на греха.Но е по-добре.Хора сме и грешим,човешко си е.Но винаги можем да продължим напред!Това е шанса на живота. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #36 -: Юни 19, 2009, 13:44:41 pm »
да,но все пак има благородна лъжа [lol]
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен {dulgokoska}

  • Гений
  • ****
  • Публикации: 8771
  • Пол: Жена
  • Няма нищо по-голямо от малките неща.
    • `Квiти в волоссi`
Re: Премълчаната истина лъжа ли е ?
« Отговор #37 -: Юни 25, 2011, 10:26:58 am »
Според мен не е лъжа, а е подвеждане. Което пък (обикновено) води до самоподлъгване от страна на подведения.
"- Как ты с ним справляешься?
- Я его люблю."