Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25671 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tag

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #120 -: Февруари 02, 2008, 02:05:02 am »
Цитат
законен дълг и кражба има разлика нали ?
[oops]
Аз издигам с проклятие ръцете си
и те срещам със тежко проклятие,
повилнял и стремителен вятър,
в леден пламък превърнал сърцето ми!


1924 г.

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #121 -: Февруари 11, 2008, 11:25:21 am »
Нищо против циганите,те са хора,като нас,но и трябва да носят същите отговорности,като нас,същите права,но и същите задължения. Крадеш,получаваш заслуженото,лъжеш пак получаваш заслуженото. Биеш,пак получаваш заслуженото.Изнасилваш,пак търкаш наровете. Пътуваш в градския без билетче,плащаш глоба,и т.н. и т.н.
 Да,ама нашите мангали имат повече права от останалото население.
Ама той нямал пари,бил безработен. Работа по строежите и тем подобни бол. Да,ама там било гадно и не плащали добре. За квот си учил брат! Не е оправдание това за да крадеш.

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #122 -: Февруари 11, 2008, 14:14:01 pm »
Нищо против циганите,те са хора,като нас,но и трябва да носят същите отговорности,като нас,същите права,но и същите задължения. Крадеш,получаваш заслуженото,лъжеш пак получаваш заслуженото. Биеш,пак получаваш заслуженото.Изнасилваш,пак търкаш наровете. Пътуваш в градския без билетче,плащаш глоба,и т.н. и т.н.
 Да,ама нашите мангали имат повече права от останалото население.
Ама той нямал пари,бил безработен. Работа по строежите и тем подобни бол. Да,ама там било гадно и не плащали добре. За квот си учил брат! Не е оправдание това за да крадеш.
При следващото преброяване ще взема да се пиша циганин.

Това ме върна към един спомен... До блока на моя приятел живеят две цигански семейства. И те крадат, бият, изнасилват и какво им е наказанието?! Ходят да се подписват за пробация и полагат обществено полезен труд.  [lol] [confused] Родителите на приятеля ми имат магазин за хранителни стоки, един циганин влязал и се опитал да отвори касата и да вземе парите, докъто продавачката била в тоалетната, но влязал през това време друг клиент и започнал да вика как може циганина да краде от хората, които го хранят, казал му да се маха от магазина, че стане лошо, че ако собсвеника не му бил приятел, циганина е щял да изяде здрав бой... При което мангалчо най - невъзмутимо се обърнал и казал: "Нищо не можеш да направиш. Мен закона ме пази!" И наистина е така, ако българин закъснее с някой данък, идват и го рязват като кисела краставица, а циганите с месеци не плащат и никой не ги закача за нищо...
Майка ми е в чужбина, а сестра ми е ученичка. Отидох при социални грижи да си подам документите за детските помощи и ми заявиха, че щом не съм настойник, майка ми трябвало да си дойде и да подаде молбата, баща ми не можел... Защо за българите всичко е толкова сложно?! А циганите взимат стотици левове надбавки, ама те имат по 7 - 8 деца и изобщо не ходят да се разправят с институциите като нас. Ама закона е на тяхна страна и ги пази!

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #123 -: Февруари 11, 2008, 14:40:23 pm »
Така е, приятелю, ама нали трябва да сме за пример на Балканите по отношение на етническия мир...
Истината е, че в Хага, ако знаеха на каква дискриминация са подложени българите в собствената им страна, сигурно щяха да "затворят" България :)
Само един бърз пример ще дам с майка ми. Жената е украинка, но живее в България от 83-та година мисля (май тогава завършват ВУЗ с баща ми в бившия СССР) със статут на постоянно пребиваващ чужденец, плаща си данъците според българското законодателство и почти нищо не я отличава от българите, освен лекия акцент. Тя няма право да гласува на нито едни избори в нашата страна. Излишно е да пиша кои имат право да гласуват и на кои им се уреждат масови екскурзии, нали :)

Конкретно по темата, ако им се направят гета, в които да си живеят и да си ходят на училище, а бе изобщо да бъдат изолирани от нас, нямам нищо против тях. Но докато не се научат на морал, ред, законност, чистоплътност - не мога да им се усмихвам и да се радвам, че се возят на една и съща седалка с мен в автобуса или влака. Познавам един-двама читави циганина, но това е.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #124 -: Февруари 11, 2008, 15:47:58 pm »
Решението е едно,да се пишем сите вкупом цигани. [lol]

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #125 -: Февруари 11, 2008, 15:55:02 pm »
Според мене няма да има кой знае каква разлика...  [confused] Управляват ни турци, циганите стават все повече, скоро българите ще сме малцинство в собствената си държава...  [confused] Тъпо е и трагично...
Imagination, life is your creation!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #126 -: Февруари 11, 2008, 16:37:00 pm »
Според мене няма да има кой знае каква разлика...  [confused] Управляват ни турци, циганите стават все повече, скоро българите ще сме малцинство в собствената си държава...  [confused] Тъпо е и трагично...
Ми... и това е вярно за съжаление. Просто трябва да бъде сменено правителсвтото с мислещо за България и българите веднъж завинаги. Как обаче може да стане това,не само аз,ами и май никой няма представа. Въоръжен бунт с линчувани ли трябва да има,не знам. И така да е,как и кой може да го организира,още повече не знам.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #127 -: Февруари 11, 2008, 16:47:16 pm »
Младенов добре го каза навремето. Танковете трябваше да дойдат и да си отидат след две-три години :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #128 -: Февруари 11, 2008, 16:50:47 pm »
Младенов добре го каза навремето. Танковете трябваше да дойдат и да си отидат след две-три години :)
То и танкове не останаха.

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #129 -: Февруари 11, 2008, 17:03:01 pm »
Въоръжен бунт с линчувани ли трябва да има,не знам. И така да е,как и кой може да го организира,още повече не знам.

Ами нали и това го имаше, не помня само на 10 януари `97ма кое правителство свалиха. Нали влязоха хората в Народното събрание, щяха да го запалят... И пак нищо, никаква промяна с новото правителство...  [confused]
Imagination, life is your creation!

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #130 -: Февруари 11, 2008, 18:07:33 pm »
... съдите ги прекалено строго ...
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #131 -: Февруари 12, 2008, 08:28:45 am »
Въоръжен бунт с линчувани ли трябва да има,не знам. И така да е,как и кой може да го организира,още повече не знам.

Ами нали и това го имаше, не помня само на 10 януари `97ма кое правителство свалиха. Нали влязоха хората в Народното събрание, щяха да го запалят... И пак нищо, никаква промяна с новото правителство...  [confused]
На онова чавдарче правитеслвото беше.
Виж к'во направиха румънците,теглиха ножа на Чеушеску и целия му род. Сега политиците им не са от най-смелите по отношение на кражби от държавата. А ние,кво,влезли в парламента ,щели били да палят.......
 Не знам.
... съдите ги прекалено строго ...
Тоз пък....

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #132 -: Февруари 12, 2008, 08:39:02 am »
Заради това румънците ще напреднат много по - бързо от нас и ще имат полза от ЕС...
Тръгнахме от ромите, стигнахме до нищенето на политиката... То първото зависи от второто, де... Ама държавата ни е такава - сбъркана... Защо на ромите не им се направят гета, както на малцинствата в САЩ, да се крадат и да секолят по между си, може и да се самоунищожат... В Щатите - негърски квартали, японски квартали, китайски и т.н. и хората си живеят, работят си, никого не закачат, никой не ги закача... А наще роми са малоумни - дадеш му къща то я събори и продаде тухлите и начупи прозорците, намериш му работа пак не доволен... То не може хем да не работиш, хем да имаш 5 деца, че да ги издържа и държавата и ти да вземаш парите за цигари и бира и от време на време някой хляб...  [confused]
Imagination, life is your creation!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #133 -: Февруари 12, 2008, 09:13:46 am »
Заради това румънците ще напреднат много по - бързо от нас и ще имат полза от ЕС...
Тръгнахме от ромите, стигнахме до нищенето на политиката... То първото зависи от второто, де... Ама държавата ни е такава - сбъркана... Защо на ромите не им се направят гета, както на малцинствата в САЩ, да се крадат и да секолят по между си, може и да се самоунищожат... В Щатите - негърски квартали, японски квартали, китайски и т.н. и хората си живеят, работят си, никого не закачат, никой не ги закача... А наще роми са малоумни - дадеш му къща то я събори и продаде тухлите и начупи прозорците, намериш му работа пак не доволен... То не може хем да не работиш, хем да имаш 5 деца, че да ги издържа и държавата и ти да вземаш парите за цигари и бира и от време на време някой хляб...  [confused]

Да ама великите правозащитници ще рекат-ама те,такъв им е начина на живот,това не се променя лесно,те си носят своята култура ....бла,бла...бла... и пак бла.
 То остави децата,ами и сателитна натенка мое да има на паянтовата къща и музиката да дъни,пък иначе-нема пари бате!

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #134 -: Февруари 12, 2008, 09:24:12 am »
Ами не знам, ама ги гледам сега мойте "приятели" отсреща - ток нямат, ама сателитна чиния като слънце - млако повече от метър...  [lol] Гледам, че са пуснали един кабел от гаража на комшията... Малеее, ще има бой като разбере комшу...  [lol]
Imagination, life is your creation!