Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #105 -: Януари 27, 2008, 23:50:01 pm »
ох, тоя ток :) явно ви е любима тема на разговор :)...само ще ви кажа,че абсолютно всяка по- голяма фирма или заведедние , които си имат отделен електромер крадат ток.При това по абсолютно елементарен начин,по който никой не може да ги хване,а именно като се сложи малко по голям магнит на електромера...Това се практикува масово и навсякъде.Тони,някой от изказванията ти,не ти отиват най-малкото на годините,защото оправдание като това,че сме по избретателни,звучат меко казано смехотворно,ако не за друго,то най-малкото защото,по- изобретателен,не озчава честен човек.И например изобретателният българин известен като Вальо топлото е откраднал толкова колкото всичките цигани не могат да откраднат и за 100 години напред...да не говорим,че не е само той.Едва ли ще ми стигне нощта да изброя имената на всички изобретателни българи във и извън политиката които окрадоха тая държава...То не беше Луканов,то не беше Жан Виденов,то не беше Костов,то не бяха борчески групировки,пирамиди,ВИС-1,ВИС-2,777 и всичките им производни които продължават да крадат...Милия Ванко-1...майка му и баща му пестяли от закуски и той така забогатял...и циганите лоши,че задявали момичета,а той дето ги продаваше,още малко паметник щяха да му построят.Плащай ти безумни данъци,а батко си кара мерцедеса и спи в парламента,пък ти като искаш си реви,че циганите те крадяли... [cvetee].Направо ви се чудя понякога,наистина ли не виждате истинските проблеми в тая държава или просто ви е по-лесно да гледате в страни.It's amazeing !!!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #106 -: Януари 28, 2008, 09:56:54 am »
абе не знам колко крадат циганите ама едни тъпи гаменчета наркоманчета на по 15 (българи) ами....не знам как успяха но свиха магнитите на асансьорите в блока ми [oops] е*ах ти и професионалния грабеж предвид че тея магнити тежат бая и са на мнооого кофти място сиреч тряат ти инструменти
как разбрахме че са те...
първоначално не се знаеше кой е виновен но за щастие поне нали са наркоманчетата на квартала та съседите поразпитаха тук там единия от тях сами си призна...явно е бил надрусан...се пак не бях там като са го разпитвали съседите но разбрах че сам си 3е признал и е издал и тия дето са били с него...питах "добре де никой нормален няма да си признае как призна?" а съседите казаха че бил много напушен или там каквото е и се похвалил не пред който трябва с "героичната си постъпка"...после само циганите крадяли желязо...е*а ти парадокса

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #107 -: Януари 28, 2008, 10:06:05 am »
Вики се пак стаа реч за малките кражби :)...са то на всички е ясно че на думата политика синонима и е кражба...
само че там са далеч по големи далавери от крадене на чанти и кабели...а хората предимно гледат дребните нещица..че политиката в страната 5 пари не струва тва е ясно,че само измамници имаме за управници и тва е ясно...но все пак за да си политик се иска малко мозък малко образование за да можеш да си правиш измамите както трябва а на бай манго не му тряа да е ходил даже в предучилищна за да крадне малко кабели :) на него и не му трябва щот бяй манго крадне за да си купи някоя друга цигарка или да изхрани "петчленното дете" а бай политик крадне за да си уреди животеца по ухолничко...че най големият крадец е собствената ни управа тва никой не го усорва трагично но факт

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #108 -: Януари 28, 2008, 10:49:12 am »
Именно .Това имах впредвид ама негърчето се хвана за думата и айде отиде.
Първо какво ми отива на годините ,само аз си знам .После :Далече съм от мисълта че само циганите крадат ,но става въпрос за тия дето всеки божи ден гледат само това ,и не искат да работят.Ако си спомняш наскоро Масларова ли беше каза ,че при няколко отказа от работа ,ще им се спрат помощите .Ми то това отдавна трябваше да стане практика ,нали?Както и да е .По-добре късно ,отколкото никога .Далеч съм от мисълта да омаловажавам вината на всички политици ,които крадат ,не са по-малко виновни от циганите .Ако ще говорим въобще за кражбите в България и кой има по-голяма вина ,това е друга тема .Темата е за ромите .А тока беше само за пример .Не се хващам за него ,щото не е само той .А за изобретателността беше просто шега ,която явно ти прие насериозно .Е,съжалявам че не се разбрахме .
:p
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #109 -: Януари 28, 2008, 16:24:33 pm »
да бе какче,аз те разбрах уж,ама ми се струва,че леко си изпаднала в крайност,защото освен,че си написала че всички цигани крадат,даже си написала "всички" с главни букви,ами и от това което аз разбрах излиза,че когато българите крадат им е простено,защото живеят кофти живот,а циганите щото им е чудесен живота,като крадат са лоши :).Сори ако съм разбрал грешно :)

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #110 -: Януари 28, 2008, 17:19:30 pm »
Виктор ще те помоля за нещо... посочи ми всички консуматорски общества в тази като цяло консуматорска страна в която имаме честта да живеем...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #111 -: Януари 28, 2008, 17:37:44 pm »
ахахахаха :) разбирам на къде биеш и веднага ще ти отговоря.В една нормална държава консуматорското общество обикновенно е обществото на бедните,консумират неимащите.В повечето нормални държави,бедните са малцинствата...цигани,негри,мексиканци,албанци и прочее.Нарочно не споменавам евреите,защото вероятно,те са единственото богато малцинство в която и да е държава.Така,в нормалните държави,бедните са малцинство и тук идва разликата между нашата държава и нормалните държави.В България,бедните са булшинство,проблема е обаче,че не са единствения консуматор.Най-големи консуматори в България са богатите,следват циганите,след тях са бедните и последни,но не на последно място политиците.Политиците спокойно можем да ги причислим към богатите,както пък циганите можем да ги причислим към бедните.В такъв случай какво остава ?Ако едно ощество се разделя на богати,средни и бедни и богатите и бедните са консуматорите,то тогава значи живеем в България където средната класа духа супата за сметка на другите 2 класи.Дано отговора ми е бил поне изчерпателен,защото съм сигурен,че не би могъл да бъде задоволителен,най-малкото защото е в разрез със твоята теза :)

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #112 -: Януари 28, 2008, 20:32:59 pm »
ох, тоя ток :) явно ви е любима тема на разговор :)...само ще ви кажа,че абсолютно всяка по- голяма фирма или заведедние , които си имат отделен електромер крадат ток.При това по абсолютно елементарен начин,по който никой не може да ги хване,а именно като се сложи малко по голям магнит на електромера...Това се практикува масово и навсякъде.Тони,някой от изказванията ти,не ти отиват най-малкото на годините,защото оправдание като това,че сме по избретателни,звучат меко казано смехотворно,ако не за друго,то най-малкото защото,по- изобретателен,не озчава честен човек.И например изобретателният българин известен като Вальо топлото е откраднал толкова колкото всичките цигани не могат да откраднат и за 100 години напред...да не говорим,че не е само той.Едва ли ще ми стигне нощта да изброя имената на всички изобретателни българи във и извън политиката които окрадоха тая държава...То не беше Луканов,то не беше Жан Виденов,то не беше Костов,то не бяха борчески групировки,пирамиди,ВИС-1,ВИС-2,777 и всичките им производни които продължават да крадат...Милия Ванко-1...майка му и баща му пестяли от закуски и той така забогатял...и циганите лоши,че задявали момичета,а той дето ги продаваше,още малко паметник щяха да му построят.Плащай ти безумни данъци,а батко си кара мерцедеса и спи в парламента,пък ти като искаш си реви,че циганите те крадяли... [cvetee].Направо ви се чудя понякога,наистина ли не виждате истинските проблеми в тая държава или просто ви е по-лесно да гледате в страни.It's amazeing !!!

 [pisna miii] [pisna miii] [pisna miii] Направо евала какъв разбирач си падаш .... Защо да не ревеме ,за тока ,а!? Ето в моя случай, циганската махала дължи пари на енергото и тока им го плащаме ние - всички извън махалата!!! И като ме е нямало вкъщи 40 дни и съм си изключила всички уреди ,връщайки се имам сметка от 40 лв. щото електромера ми върти и без да има включен уред.... Просто ние сме абонирани да им плащаме сметките!
И като правиш разни изказвания гледай да не се изложиш - Валъо Топлото дължи по груби сметки 15 милиона лева ! Тоест окрал е толкова!!! А циганската махала само в моя град - за пример ,само за изминалите 4 години има дългове от 5 милиона лева! Говорим за около 8 000 цигани, които са успели да натрупрат такива дългове (Не КРАЖБИ - ЗАКОННИТЕ им дългове от отчетена електроенергия и от това, че заради кражбите са изгорили два поста на енергото до основи) Ако някой може да им сметне и кражбите ще минат 20 милиона гаранция !

Направи си сметките пак и вземи се информирай как стоят нещата ,че батко ти Валъо направо е за срам с тая своя мижава кражбица дето е врътнал като шев - един мангал от махалата го слага в малкия си джоб в това отношение!!!!!

А ако си падаш по висша математика проучи въпроса и в собствения си град да видиш какво дължи квартал Ботев само..... щото почвам да се дразня от глупавите ти изказвания!
И като вземеш да пораснеш и сам да си изкарваш парите и сам да си плащаш сметките в своя дом - а аз ти го пожелавам живот и здраве да го постигнеш, ще разбереш как се изкарват парите и какво значи да ти изваждат 40 лв. от джоба всеки месец ( а 40лв. това е хляба за месеца!!!)  И какво значи докато простия циганин върти собствен магазин и има 4 коли - ти да пазаруваш с изработените си с труд пари и да му плащаш неговите сметки докато той богатее и дебелее и ти се присмива ехидно от някъде.

А ако някой циганин живее в тази държава и се чувства гостенин, който не бива да си плаща сметките ... то аз се чувствам гражданин на тая държава и не съм доволна от това, че паразити живеят на моя гръб! Извинявай, че така съм се разхленчила...  може би някъде съм в правото си... знам ли!?

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #113 -: Януари 29, 2008, 07:21:56 am »
да бе какче,аз те разбрах уж,ама ми се струва,че леко си изпаднала в крайност,защото освен,че си написала че всички цигани крадат,даже си написала "всички" с главни букви,ами и от това което аз разбрах излиза,че когато българите крадат им е простено,защото живеят кофти живот,а циганите щото им е чудесен живота,като крадат са лоши :).Сори ако съм разбрал грешно :)

Далеч съм от мисълта че само циганите крадат ,но става въпрос за тия дето всеки божи ден гледат само това ,и не искат да работят.Далеч съм от мисълта да омаловажавам вината на всички политици ,които крадат ,не са по-малко виновни от циганите .Ако ще говорим въобще за кражбите в България и кой има по-голяма вина ,това е друга тема .Темата е за ромите .А тока беше само за пример . :p
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #114 -: Януари 29, 2008, 10:45:38 am »
ох, тоя ток :) явно ви е любима тема на разговор :)...само ще ви кажа,че абсолютно всяка по- голяма фирма или заведедние , които си имат отделен електромер крадат ток.При това по абсолютно елементарен начин,по който никой не може да ги хване,а именно като се сложи малко по голям магнит на електромера...Това се практикува масово и навсякъде.Тони,някой от изказванията ти,не ти отиват най-малкото на годините,защото оправдание като това,че сме по избретателни,звучат меко казано смехотворно,ако не за друго,то най-малкото защото,по- изобретателен,не озчава честен човек.И например изобретателният българин известен като Вальо топлото е откраднал толкова колкото всичките цигани не могат да откраднат и за 100 години напред...да не говорим,че не е само той.Едва ли ще ми стигне нощта да изброя имената на всички изобретателни българи във и извън политиката които окрадоха тая държава...То не беше Луканов,то не беше Жан Виденов,то не беше Костов,то не бяха борчески групировки,пирамиди,ВИС-1,ВИС-2,777 и всичките им производни които продължават да крадат...Милия Ванко-1...майка му и баща му пестяли от закуски и той така забогатял...и циганите лоши,че задявали момичета,а той дето ги продаваше,още малко паметник щяха да му построят.Плащай ти безумни данъци,а батко си кара мерцедеса и спи в парламента,пък ти като искаш си реви,че циганите те крадяли... [cvetee].Направо ви се чудя понякога,наистина ли не виждате истинските проблеми в тая държава или просто ви е по-лесно да гледате в страни.It's amazeing !!!

 [pisna miii] [pisna miii] [pisna miii] Направо евала какъв разбирач си падаш .... Защо да не ревеме ,за тока ,а!? Ето в моя случай, циганската махала дължи пари на енергото и тока им го плащаме ние - всички извън махалата!!! И като ме е нямало вкъщи 40 дни и съм си изключила всички уреди ,връщайки се имам сметка от 40 лв. щото електромера ми върти и без да има включен уред.... Просто ние сме абонирани да им плащаме сметките!
И като правиш разни изказвания гледай да не се изложиш - Валъо Топлото дължи по груби сметки 15 милиона лева ! Тоест окрал е толкова!!! А циганската махала само в моя град - за пример ,само за изминалите 4 години има дългове от 5 милиона лева! Говорим за около 8 000 цигани, които са успели да натрупрат такива дългове (Не КРАЖБИ - ЗАКОННИТЕ им дългове от отчетена електроенергия и от това, че заради кражбите са изгорили два поста на енергото до основи) Ако някой може да им сметне и кражбите ще минат 20 милиона гаранция !

Направи си сметките пак и вземи се информирай как стоят нещата ,че батко ти Валъо направо е за срам с тая своя мижава кражбица дето е врътнал като шев - един мангал от махалата го слага в малкия си джоб в това отношение!!!!!

А ако си падаш по висша математика проучи въпроса и в собствения си град да видиш какво дължи квартал Ботев само..... щото почвам да се дразня от глупавите ти изказвания!
И като вземеш да пораснеш и сам да си изкарваш парите и сам да си плащаш сметките в своя дом - а аз ти го пожелавам живот и здраве да го постигнеш, ще разбереш как се изкарват парите и какво значи да ти изваждат 40 лв. от джоба всеки месец ( а 40лв. това е хляба за месеца!!!)  И какво значи докато простия циганин върти собствен магазин и има 4 коли - ти да пазаруваш с изработените си с труд пари и да му плащаш неговите сметки докато той богатее и дебелее и ти се присмива ехидно от някъде.

А ако някой циганин живее в тази държава и се чувства гостенин, който не бива да си плаща сметките ... то аз се чувствам гражданин на тая държава и не съм доволна от това, че паразити живеят на моя гръб! Извинявай, че така съм се разхленчила...  може би някъде съм в правото си... знам ли!?


така е лельо...права си.Предлагам на бат Вальо да му построим паметник,заради скромната кражба,все пак той можеше да открадне много повече...какво са за ващта фирма 15 милиона и то само от един човек.Освен това между законен дълг и кражба има разлика нали ? или когатое за циганите няма ? Да дължиш 20 милиона е едно,а да ги откраднеш е друго.А за другите дето ги споменах какво ще кажеш ? Или те тъй като не крадат ток,не се броят за крадци :).Ама какво ли разбирам аз от висотата на моите 17 години.Негрите не си падат по висша математика и нямам никаква идея къде е тоя квартал Ботев.Както и да е

Неактивен Magimon

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #115 -: Януари 29, 2008, 15:19:54 pm »
Ох ,съжалявам ги душиците,толкоз са неграмотни,непросветени,че как да не му стане жал на човек.Особено пък като те погледнат с влажен поглед на очакване да им дадеш някоя парица.Отвратителна работа,ама да го хванеш за врата и да го питаш защо не ходи да бачка някъде,като нормалните хора. :realmad:
Не е важно какво говорят зад гърба ти,важното е ,когато се обърнеш да мълчат!

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #116 -: Януари 29, 2008, 20:46:30 pm »
Викторе, тоя разговор за българските цигани и българите сме го водили и на живо.
И ти си прав, и тия, които са против циганите, също са прави.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #117 -: Януари 29, 2008, 21:10:19 pm »

Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

Неактивен Susana

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #118 -: Януари 30, 2008, 11:21:36 am »
Лично аз съм против тях. Нещо повече-изключително много ги мразя. Най-малкият проблем е,че са без история,образование ... то като се замисля след 20 години и българите можем да сме като тях. Дразнят ме претенциите им,дразнят е и начините им за успех в живота,дразни ме примитивния им живот ... за да е пълен корема трябва да ограбиш някоя невинна старица .. Вярно е не само те са такива,но просто прекаляват понякога. Например в Нова Загора когато ходих наскоро направо бях в мощния шаш .. еми те направо си бяха превзели града тея хора ... отношението цигани и българи ... 10000:4 ... нещо ужасно .. и с едно самочувствие вървят по центъра,да де карат каруците си .. и хората живеят в страх,оплакват се колко пъти децата им са били малтретирани от тези индивиди и колко пъти са крали неща от домовете им,а и от самите тях по улиците.
Разбира се,че има изключения,но са все по-малко ... като цяло тези хора изобщо не заслужават каквато и да е било подкрепа от българите. Живеят в чужда страна,нямат история,нищо нямат .. прославят се с изнасилвания,кражби,че дори убийства и имат претенции .. е на какво основание?
Жал ми е единствено за малките деца циганчета,които не са виновни,че родителите им дори не знаят имената на децата си. Но след като се сблъскат с проблема " Вече 3 ти ден корема ми е празен " и когато гледат родителите си и останалите от рода и те стават като тях .. и какво всичко се превръща в един кръговрат,който страшно много вреди на българите,а ние си затваряме очите и живеем в страх.
Не ги съжалявам и няма и да ги съжаля ;/
Хората станаха толкова студени ... празни погледи и души ...
Колко излишни думи ... Колко фалш, колко суета,а живота е един и е толкова кратък и красив.
Усмихни се,когато гледаш как спи любимия човек,защото не се знае дали утре ще можеш.
Направи добро,без да очакваш да ти се върне. Красотата не е в лицето,нито в жестовете и думите,
красотата е там,където малко достигат и са я открили .. в душата.
Be real :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #119 -: Януари 31, 2008, 21:42:44 pm »
Роми заплашват шофьори на автобуси
News.Plovdiv24.com
Циганите, чиито незаконни търговски обекти по улиците "Батак" и "Владая" бяха премахнати, за да минава от там линия 116, са заплашвали шофьорите на "Меритранс", че ще замерват автобусите им с камъни. Това съобщи собственичката на транспортната фирма Мария Златанова. От утре автобус 116 трябва да минава по "Батак" и "Владая", заради страховете на шофьорите незаконните магазини бяха премахнати. Сега обаче циганите, чиито обекти бяха съборени, обвиняват "Меритранс", че е в дъното на събарянето.

Автобусите ще тръгнат по двете улици, ако по тях има полицейски патрули, каза Мария Златанова. От администрацията на район "Източен" увериха, че имат уговорка с Шесто РПУ патрулките да охраняват района. Освен това днес фирма "Обелос" приключи с монтажа на 18 улични осветителни тела в района, съобщиха от "Източен". Според администрацията, няма причини 116 да не тръгне от утре по новия си маршрут, въпреки колебанията на фирмата.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.