Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25666 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #15 -: Декември 15, 2007, 17:12:31 pm »
Като се има предвид района, където живея, наистина ми е писнало от тези "роми", колко и да съм се старала винаги да съм толерантна. То не е да вървиш и да ти подсвиркват, да те зяпат от автобуси и да ти пращат въздушни целувки  [oops] ама това е най-малкия проблем, дето се вика. Естествено, че не са ни виновни само те за всичко, което става в държавата, но понякога си мисля, че техните действия остават къде по-ненаказани и без последствия от тези на един обикновен българин  [evil] И хубаво, държавата се опитва да бъде толерантна към малцинствата, но трябва ли да става за сметка на другите хора? "Ромите" с мерцедесите и BMW-тата отиват да си вземат социалните помощи. Е, това ако е справедливо пък на!  [evil]

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #16 -: Декември 16, 2007, 13:54:29 pm »
МИ представете си че пред този човек са наредени роми http://www.vbox7.com/play:1c89f70f
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #17 -: Декември 16, 2007, 14:01:14 pm »
Храста е изключително прав,моите уважения за което.Идея си нямам как живеят циганите в щатите,даже не знаех,че там има цигани...може би BLUE_ROSE,ще ни осветли по въпроса.За това,че миришат и не се къпят е факт,но не мога да не отбележа,че сутрин като се кача на рейс и доста българи понамирисват,поради една или друга причина.Относно кражбите,мен са ме обирали както цигани,така и българи.Тъй като не карам кола,не мога да твърдя със сигурност,колко са опасни циганите с каруци,на пътя,но не съм убеден,че могат да бъдат по-опасни от 18-20 годишен "bg" гъзар пиян,като казак,летящ из града с на тати баварията примерно...или пък от високопоставена съдийка на 3 промила алкохол с джип...ето малка справка...http://www.vbox7.com/play:06501a8e

Целта на поста ми съвсем не е да вадя кирливите ризи на българина,това което се опитва да кажа,е че нещата никога не са еднопосочни...монетите винаги имат 2 страни.Проблемите не се решават,когато винаги търсиш треската в окото на другия...трябва да започнем от треските в собствените си очи.Омразата води само до омраза,ксенофобията е бич за съвременните общества.Най-лесния вариант е с калашниците...но примера от косово и сърбия е още пресен,вижте какво става в турция с кюрдите...защо бяха избити всички онези хора,за какво умряха ?За съжаление,до един месец косово пак ще стане независима република...В България живеят , цигани,арменци,евреи,турци и българи...при наличието на толкова много разнородни етноси е нормално да има проблеми,къде повече,къде по-малко и проблемите не са неразрешими,просто е нужно да има малко повечко толеранс, търпимост и здрав разум.Естествено веднага,някой ще попита до кога трявбва да се чака и да се търпи.На този въпрос отговор не бих могъл да дам,сигурно ще са нужни десетки години.На американците им трябваха стотина години да се оправят с негрите си,сърбите се клаха 10 години и проблема остана нерешен все още...Наруши ли се етническия мир в Бъгария,това означава че,целите балкани ще избухнат...а избухнат ли балканите,това е почти равносилно на 3та световна война... И всичко това защо ? Защото магала миришел и не си плащал тока...?!? Малко ми понамирисва цялата работа !

Еми как живеят - първобитно, на катуни, както си им е обичай от векове..... Но навсякъде са си в престъпната статистика като солидна цифра.
Може би от една страна и либералното отношение помага за това. Прав е Нутсо, че при Бай Тошо не смееха да вандалстват много много извън махалите.... А сега какво - нямали пари за храна и затова крадат - държавата им дава помощи, не им стига. Нямат образование и затова отиват по улиците да се продават или да обират хората, фондациите ги снабдяват с учебници, с дрехи, че дори и с транспорт на децата до училище, но това не им стига....
Не е въпроса дали миришат, дали се къпят и т.н. Въпроса е, че като подсвиркват след някое момиче (българка) и я тормозят с някакви подвиквания или пък й досаждат в автобуса или на спирката или на улицата - няма кой да им се опълчи, нали.... Няколко циганина са голяма работа. Я няколко българчета да правят така с някоя ромка - веднага ще се оплаче в махалата и жалана им майка - цялата махала ще се събере да ги линчува. Щото цигани да бият българи е едно, но българи да бият цигани е дискриминация. И ако Луд негър някой ден срещнат твоя приятелка и се гаврят с нея няма да мислиш така, ама и няма да си в позиция да направиш нищо, защото закона защитава слабите. А кой е слабия в случая - ти или тази групичка от бедни, недохранени, бездомни и безработни момченца..... които видиш ли някой ги е набедил ЗАЩОТО са цигани.


Ето затова сравненията са излишни. Каквото и да им даде държавата - те се чувстват добре само ако вандалстват и това е факт.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #18 -: Декември 16, 2007, 16:51:01 pm »
с предубедени хора нямам нерви да споря-всичко което си написала за мангалите,важи за абсолютно всички хора по света...всяко племе си има боклуци и мангалите не правят изключение,само ще ти разкажа една случка...едно време си имах аз една приятелка...та върви си тя един ден из махалата, а аз вървя на 30-40 метра зад нея и се опитвам да я настигна.По едно време,точно преди да я настигна,покрай нея минава един мангал с колело и я барна за задника...при което мадамата без да обели дума само се извъртя и му изтрещя една чанта по главата.Мангала падна от колелото и хукна да бяха, а аз паднах от смях.
Къф е извода ? Само със реване по форумите не става,иска се и акъл.Ако сам човек не си помогне и господ няма да му помогне,камо ли пък държавата и то точно българската...
Щом омразата ти осмисля живота,това си е за твоя сметка,то така или иначе при тоя плосък начин на мислене,едва ли нещо друго би могло да го осмисли...дори ще ти препоръчам да станеш скинар...напоследък е много модерно... [namigG]
« Последна редакция: Декември 16, 2007, 16:56:45 pm от ludnegar »

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #19 -: Декември 16, 2007, 16:57:15 pm »
с предубедени хора нямам нерви да споря-всичко което си написала за мангалите,важи за абсолютно всички хора по света...всяко племе си има боклуци и мангалите не правят изключение,само ще ти разкажа една случка...едно време си имах аз една приятелка...та върви си тя един ден из махалата, а аз вървя на 30-40 метра зад нея и се опитвам да я настигна.По едно време,точно преди да я настигна,покрай нея минава един мангал с колело и я барна за задника...при което мадамата без да обели дума само се извъртя и му изтрещя една чанта по главата.Мангала падна от колелото и хукна да бяха, а аз паднах от смях.
Къф е извода ? Само със реване по форумите не става,иска се и акъл.Ако сам човек не си помогне и господ няма да му помогне,камо ли пък държавата и то точно българската...

Добре го каза ... с чанта по главата, пък който няма чанта с каквото може.... :>. А това, че всяко племе си има боклуци при мангалите е доста голям процента .... не е като при повечето народи нали?

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #20 -: Декември 16, 2007, 17:11:34 pm »
ами не знам ти с колко племена и народи си запознат,аз не познавам чак толкова много и не съм го изчислявал процентно.И макар да съм скаран много с математиката си мисля,че сред 6 милиона българи ще се намерят много повече боклуци отколкото сред 1 милион цигани...ама може и да бъркам.

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #21 -: Декември 16, 2007, 19:30:10 pm »
с предубедени хора нямам нерви да споря-всичко което си написала за мангалите,важи за абсолютно всички хора по света...всяко племе си има боклуци и мангалите не правят изключение,само ще ти разкажа една случка...едно време си имах аз една приятелка...та върви си тя един ден из махалата, а аз вървя на 30-40 метра зад нея и се опитвам да я настигна.По едно време,точно преди да я настигна,покрай нея минава един мангал с колело и я барна за задника...при което мадамата без да обели дума само се извъртя и му изтрещя една чанта по главата.Мангала падна от колелото и хукна да бяха, а аз паднах от смях.
Къф е извода ? Само със реване по форумите не става,иска се и акъл.Ако сам човек не си помогне и господ няма да му помогне,камо ли пък държавата и то точно българската...
Щом омразата ти осмисля живота,това си е за твоя сметка,то така или иначе при тоя плосък начин на мислене,едва ли нещо друго би могло да го осмисли...дори ще ти препоръчам да станеш скинар...напоследък е много модерно... [namigG]


Точно ти недей да ми говориш за предубеденост. А дали храня омраза - това откъде го разбра?! Омразата е присъща на дребни хора с дребни идеали.... тъй че ако целиш да ме обидиш - твоя си работа.
Всичко което казвам е въпрос на гледна точка защото имам удоволствието да живея много близо до циганска махала , а в продължение на две години я пресичам по два пъти на ден за да ходя на работа. И всеки ден пред очите ми са тези хора и техния бит. А ти че веднъж си минал и си видял подобно нещо - това само ме усмихва....
И не ми разправяй приказки за лека нощ какви били всички етноси,  личи си, че не си се запознал с този въпрос ама никак даже.
И стига с тази криворазбрана толерантност, защото като си изпатиш и като се сблъскаш лице в лице с тези проблеми - както ето например това момче, което пусна темата и е приятел на изнасилено момиче - ще ти стане много тъпо.
И да си имаме уважението недей да ме слагаш в разни скоби скинарка ли да ставам или нещо друго, аз отдавна съм пораснала и съм станала каквато искам да бъда. :) Нали разбираш?!

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #22 -: Декември 16, 2007, 19:38:59 pm »
ами не знам ти с колко племена и народи си запознат,аз не познавам чак толкова много и не съм го изчислявал процентно.И макар да съм скаран много с математиката си мисля,че сред 6 милиона българи ще се намерят много повече боклуци отколкото сред 1 милион цигани...ама може и да бъркам.

бъркаш, бъркаш.....
Българите може да се всякакви но 1 милион от тях няма да изнасилят дете, да влязат в дома ти да вандалстват , да ти строшат колата защото не си им симпатичен, да убият дядо ти за 60 лв. пенсия или да те пребият посред бял ден, за да ти вземат телефона или 5-те лева в джоба. Отиваш много далече с тези изказвания, не мислиш ли?! Нямам нищо против теб - дали си негър, дали си ром, дали си българин, турчин или какъвто и да е , аз също не съм истинска българка, но тук живея ,това е моята родина така да се каже и мисля че хората трябва да са равни , независимо от етноса и статуса си. А те не са. Малцинството се толерира без никакво основание и за благодарност.... какво се оказва накрая...... Кой е дискриминиран?!

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #23 -: Декември 16, 2007, 20:49:29 pm »
Аз си мразя циганите най - чистосърдечно. Извинявам се, че казах цигани. По принцип използвам по благозвучната дума мангали. Ако се запази тенденцията след 20 години 40 на 100 от населението ни ще се казва Айше и Хасан. Става ми грозно само като си го помисля, че ще се превърнем в МАНГАЛИЯ. Преди доста време, някъде в ранните ми метълски години, една вечер реших да изнеса сам цялата циганска махала. Влязох като пълководец с една верига в ръка и излязох с няколко фрактури, счупена ръка и няколко дена в болница. След възстановяването ми на няколко пъти палих махалата с туби бензин. Единия път ме хванаха черните сачове и ми наместиха кокалите. След това започнах от дистанция да хвърлям коктейли молотов. След като ме изписаха от болницата в моя чест се състоя наказателна акция на армията с камуфлажи и кубинки. Бяха такива години. Сега всичко това ми е доста далечно. Май вече пораснах, но мисленето си няма никога да променя. Мразя расистите, мразя и циганите. Май трябва да спомена един факт. Имам един приятел циганче. Познава ме се от детската градина. Там го защитавах и се застъпвах за него. След това на няколко пъти ми спасява кожата. Истински приятел. И все пак си мисля, че са го излъгали, че е циганин, защото е човек.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен dreams_hunter

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 460
  • Пол: Мъж
  • мразя да мисля
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #24 -: Декември 16, 2007, 22:26:59 pm »
проблемите не са неразрешими,просто е нужно да има малко повечко толеранс, търпимост и здрав разум.



За сега проблемите не са се разрешили, но нека да проявим още повече "толеранс, търпимост и здрав разум"- може пък на циганите да им омръзне да се гаврят с нас.....
Потъваме и пак се смеем.
Изчезваме, какво от т'ва?
Опитахме и вас да вземем,
но ще потънат ли лайна?
Не правим опит да излезем,
дори не ритаме с крака.
Край нас се носи труп изплезен -
щом може нека е така.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #25 -: Декември 16, 2007, 23:24:38 pm »
мии BLUE_ROSE какво да ти кажа мойто момиче...3 години учих в "Изгрев"-това е циганската махала в Пловдив.Този факт + факта,че съм негър ми е донесло само едно нещо,а именно,че съм видял най-лошото и от българите и от циганите...от тук нататък сама си прави сметка,дали знам какво говоря или не знам.Пак ти казвам,не искам да задълбавам спора,не смятам,че си струва да се обиждаме тука заради някви си мангали.Ще се повторя,щом искате да мразите,ок...това е ваш проблем...това едва ли ще оправи нещата,но щом виждате изхода там,дерзайте :),мога да ви пожелая само успех и здраве.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #26 -: Декември 16, 2007, 23:38:58 pm »
може да им омръзне да се гаврят - да, и политиците сигурно лежат на тази кълка, не че ние нещо можем да направим ... но от цялата работа печели ДПС ... нашите цигани са най-модерни в целия свят, защото имат най-много права въпреки незаконния им живот ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #27 -: Декември 17, 2007, 15:44:21 pm »
Dream_hunter не бях ги гледал тези клипове, не знам но като ги гледах настръхнах, направо откачих. Незнам но трябва да се направи нещо, то не може така, ако за българите се отнася лафа винаги има 1 черна овца в стадото, то за мангалите би трябвало да е-Не винаги има бяла овца във стадото. А за тези които ги защитават нека се поставят на мястото на пребитите, изнасилените и ограбените, не го пожелавам на никой представете си че бъдете пребит от тея а-а-а-а не мога да ги нарека хора защото човек цели да се усаваршенства а циганите тъпчат на 1 място от векове, та няма ли вие да искате отмащение и сигурно няма да храните такива топли чувства към тея отрепки. И последно искам да кажа че от чернокож до мангал разликата е като  между
Мак Ларън и трабант.
Аз казах хау!
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

Неактивен dreams_hunter

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 460
  • Пол: Мъж
  • мразя да мисля
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #28 -: Декември 18, 2007, 12:38:37 pm »
Тези клипове са приказка в сравнение с филма "Новото робство".
Ако не си го гледал, ето линк: http://zamunda.net/details.php?id=98164
Потъваме и пак се смеем.
Изчезваме, какво от т'ва?
Опитахме и вас да вземем,
но ще потънат ли лайна?
Не правим опит да излезем,
дори не ритаме с крака.
Край нас се носи труп изплезен -
щом може нека е така.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #29 -: Декември 18, 2007, 20:33:29 pm »
Роми сватбари биха полицаи
18 декември 2007 / News.dir.bg
Роми биха през нощта двама полицаи в русенския квартал „Дружба”.
Драмата започнала малко след 01.00 ч., когато патрулиращи полицаи били изпратени по телефонен сигнал, че на улица в квартала лежи мъж. Когато полицаите пристигнали, до тях спряло такси. От колата излязъл едър мъж, който попитал падналия какво му се е случило и се нахвърлил върху него да го бие. Полицаите обаче успели да го усмирят и се опитали да му сложат белезници.
В това време от таксито слезли жена и дете, които отишли в близкия ресторант, където имало сватба. Докато полицаите се усетят, вече били обградени от 70-80 роми, които ги заплашвали, че ще ги убият. Те се нахвърлили да бият единия униформен, който като преценил, че не може да овладее ситуацията, извадил пистолета си и стрелял предупредително във въздуха със стоп-патрон. Когато това не помогнало, стрелял към биячите. През това време друг от ромите скъсал пагона и разпрал якето на колегата му.
Междувременно пристигнали допълнително изпратени полицейски екипи и ситуацията била овладяна. Пострадалите при инцидента униформени и трима мъже са откарани в болница. Единият полицай е с травми, множество натъртвания и охлузвания по главата и тялото. Двамата полицаи са били освидетелствани от съдебен лекар.
Трима са ранени от стоп-патроните. А.Й. (27 г.) е прострелян в корема, Н.Й. (24 г.) и Н.Й. (22 г.) с повърхностни наранявания по гърдите и корема. Няма опасност за живота на нито един от тях.
По случая е започнато бързо производство за хулиганство, съпроводено със съпротива срещу орган на властта. Задържани са двама роми. Разпоредена е и дисциплинарна проверка за правомерността и законосъобразността на действията на полицаите. За случая е информирана и Варненската военно-окръжна прокуратура. Започнало е разследване.



Заааа какво се говореше????
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.