Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Ромите- омраза или съжаление
« -: Декември 14, 2007, 16:09:29 pm »
Аз лично ги намразих скоро, след като рабрах че една много добра приятелка е била изнасилена от тях







Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

Неактивен Kiti_f

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 855
  • Пол: Жена
  • ...Не,никой не познава своето сърце!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #1 -: Декември 14, 2007, 17:06:54 pm »
Ами на мен лично нищо не са ми направили,но една моя приятелка ходи с ром които редовно я пребива без причина,не и дава да излиза с никого а тои си ходи където поиска и с когото иска,вярно е че и тя е много глупава но когато поиска да се раздели с него тои и счупи кръка с една тръба. [sad3].После как да ги обичаме.
Само с теб ще вървя през мъгли - като сън, в който вече съм аз.
Ще изгоря невидимо във вечността. Защо отново съм тук? Тъжен звук или пулс.
Без път се лутам в приказна гора. Търся те. Усещам, че ме галиш.
Какво си ти? Целуваш ме. Защо съм с теб?
 

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #2 -: Декември 14, 2007, 21:16:18 pm »
ебати и буклука ... после сме били нормална държава ... жалки и трагични сме ... щом позволяваме на бoклуци да си правят каквото искат ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #3 -: Декември 14, 2007, 21:50:59 pm »
Те за нищо не стават само знаят да лъжат и крадът. Реваха че нямат земи да обработват и къщи да живеят- дадоха им и какво стана разбиха хубавите къщи и заебаха земята. Праят по 15 деца и ревът че нямат пари, те могат да не си плащат тока и водата, а аз ако не го платя 1 месец и си правя "романтична" вечеря на свещи, не просто не е честно и само като се сетя как са я изнасилили направо ми иди да взема 1 калашников и да почна да трепя-бил дебел мазен и миришел ужасно ах направо откачам, е кажете ми как да не ги мразя  [boii] [boii] [boii] [boii] [boii]
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

Неактивен Kiti_f

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 855
  • Пол: Жена
  • ...Не,никой не познава своето сърце!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #4 -: Декември 14, 2007, 22:44:43 pm »
напълно съм сагласна с теб  [mhmm]
Само с теб ще вървя през мъгли - като сън, в който вече съм аз.
Ще изгоря невидимо във вечността. Защо отново съм тук? Тъжен звук или пулс.
Без път се лутам в приказна гора. Търся те. Усещам, че ме галиш.
Какво си ти? Целуваш ме. Защо съм с теб?
 

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #5 -: Декември 15, 2007, 00:56:34 am »
Не всички роми са такива боклуци,има и свестни,но специално за тея жалки отрепки - ненавист  [confused]

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #6 -: Декември 15, 2007, 05:18:39 am »
добре че само мангалите изнасилват и правят мизерии в тая държава,ама нейсе...ако не бяха те,до сега да сме станали като швейцария.Докато има мангали с които да си бършем гъзовете,всичко ще е наред,ама се чудя след това,като вземе бат волен властта и ги изтрепе всичките,тогава кой ли ще ни е виновен...дето вика калеко Алеко :"Малоумна ралта видиш ли..."

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #7 -: Декември 15, 2007, 09:02:12 am »
Ако в България всичко беше наред, и циганите щяха да са наред. 90% от тях лъжат, крадат, хитруват и изнасилват, защото израстват в среда, която сама прави това с тях. Аз познавам много свестни ромски семейства, които изкарват хляба си с честен труд, децата им учат мимимум до 8ми клас, успяват да поддържат етническия мир и са достатъчно прозорливи за да видят, че социалните помощи не са решение. Разбира се, това са изключения. И в подкрепа на мнението на луднегар искам да кажа, че ромите в България все още са малцинство и не би трябвало да ги слагаме като решаващ фактор в развитието на страната ни. Ако българин от дете живее в някакво западнало циганско гето, едва ли ще стане по-различен от тях. Разбира се, ромският манталитет е особен-той трудно навиква на класическия труд, но пък има усет към развлекателния бизнес, търговията и изкуството.
В една нормална държава ако се впрегнат циганите както си му е реда, всички ще печелят от това, нямаше да има по 6-7 деца...Не искам с тези думи да сметнете, че ги защитавам. Аз също гледам с омраза(за съжаление) на тумбите мръсна паплач с торбичките бронз, готова всеки момент да ти скочи най-недоброжелателно.
Всеки човек може да се цивилизова-няма значение дали е циганин или не. Просто са необходими усилия и от българска, и от циганска, и от турска, и не знам си каква още страна, за да се изкорени този ромски порок, и да ги направим по-човечни. А за това не се иска молитва, ами мотика :)
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #8 -: Декември 15, 2007, 11:59:09 am »
Никакво съжаление! За какво да ги съжалявам?! Заради това, че не спират да крадат, да изнасилват, да правят по един куп деца и все те се онеправданите?! Заради това, че са надувки без покритие и са нагли до безобразие?! Заради това, че винаги те карат да си им длъжен с каквото и да е и трябва да ги уважаваш, защото в противен случай ако посмееш да ги погледнеш дори накриво, се изсипва цял квартал и те спукват от бой.. В това отношение поне са по-задружни от българите... Може би има и свестни цигани, не съм се срещала досега с такива... Но съм израстнала в БЪЛГАРСКО семейство и дори и да ме наречете расистка, винаги ще ги мразя! България за българите! България над всичко!!!!
Небето е мое. И аз му принадлежа.

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #9 -: Декември 15, 2007, 13:42:27 pm »
Да бе да, държавата ни е виновна, че крадат и си правят каквото поискат... Че в другите държави по-различно ли живеят?! Ами в Америка?! Някой запознат ли е как живеят ромите в Америка?! Държавата не прави манталитета на едно общество. А те като малцинство си мислят, че всичко ги оправдава. Е не е така.
Естествено, че има изключения ,но като процент са много малко.


Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #10 -: Декември 15, 2007, 13:44:43 pm »
Ами би било хубаво докато имаше още свястна казарма ... една хубава ограда около циганската махала и от другия край нареждат достатъчно войници, застанали един до друг и на три .... ох леле тоя калашник как пука. Можеше да се направи и на нова година това нещо тъкмо да подпомогнат виканията и гърменето на пиратките. [lol] Иначе и аз ги мразя де. Като ми кажат " Бате бате...." само ги поглеждам и "чезваааййй" . Те нещат да се оправят та аз ще тръгна да ги оправям. Като нещат да се оправят ... бой бой бой и тва е. Няма друго решение то боклука си е боклук. Защо да ги съжалявам, че са мързеливи ли? Че миришат и не се мият и че винаги са способни да ти направят нещо стига да са повечко ... защото по единично ги е страх ... пробвал съм. [lol] Че обикалят с каруците през деня и нощта и сумати хора са се блъскали в тях, защото в тъмнината как да я видиш тая каруца и закво? На нас ни взимат иначе данъци за колите, искат да ни светят фаровете....нещо крушката да ти е изгоряла и да не ти свети някаква светлина и хоп пишем 20-30 лева глобичка, а те се разкарват безнаказано и създават опасности за движението. [evil]

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #11 -: Декември 15, 2007, 13:49:58 pm »
Искам да кажа, че каквато и да ни е държавата, тя се гради предимно от българите, а не от циганите. Те са черешката на тортата и са част от това общество. В случая дори сме на едно мнение. Затова написах, че усилията трябва да са общи, а не само на циганите или само на българите или само на управляващите. Замисълът е да научим циганите на нещо, а ние обратното-учим ги как да са пасмина загубена. Ш**ан зерг [evil]  Замисълът е да поработим над циганите, които са още деца с мечти. За останалите съм съгласен с вас-те са загубяна кауза и могат да се гръмнат преспокойно [lol]
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #12 -: Декември 15, 2007, 15:08:48 pm »
Мразя тези, които мамят, крадат, изнасилват и убиват, било то те да са роми или българи. Мразя подлите хора. Не мразя циганите като цяло, ако някой ми направи нещо, ще мразя само него, не всички от неговия етнос. Има и свестни, макар да са малко, не мога да слагам всички под общ знаменател.
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #13 -: Декември 15, 2007, 15:43:31 pm »
амиии от една страна държавата е виновна, защото им позволява да се чувстват нещо ... няма да Ви давам примери за бай Тошово време :) циганин в маалата си, българска реч навсякъде ...


от друга страна ние защото се примиряваме, вчерашния 24 часа някой чете ли го? Оня мангал кво беше казал?

« Последна редакция: Декември 15, 2007, 15:51:21 pm от Don_NUTSO »
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #14 -: Декември 15, 2007, 15:58:03 pm »
Храста е изключително прав,моите уважения за което.Идея си нямам как живеят циганите в щатите,даже не знаех,че там има цигани...може би BLUE_ROSE,ще ни осветли по въпроса.За това,че миришат и не се къпят е факт,но не мога да не отбележа,че сутрин като се кача на рейс и доста българи понамирисват,поради една или друга причина.Относно кражбите,мен са ме обирали както цигани,така и българи.Тъй като не карам кола,не мога да твърдя със сигурност,колко са опасни циганите с каруци,на пътя,но не съм убеден,че могат да бъдат по-опасни от 18-20 годишен "bg" гъзар пиян,като казак,летящ из града с на тати баварията примерно...или пък от високопоставена съдийка на 3 промила алкохол с джип...ето малка справка...http://www.vbox7.com/play:06501a8e

Целта на поста ми съвсем не е да вадя кирливите ризи на българина,това което се опитва да кажа,е че нещата никога не са еднопосочни...монетите винаги имат 2 страни.Проблемите не се решават,когато винаги търсиш треската в окото на другия...трябва да започнем от треските в собствените си очи.Омразата води само до омраза,ксенофобията е бич за съвременните общества.Най-лесния вариант е с калашниците...но примера от косово и сърбия е още пресен,вижте какво става в турция с кюрдите...защо бяха избити всички онези хора,за какво умряха ?За съжаление,до един месец косово пак ще стане независима република...В България живеят , цигани,арменци,евреи,турци и българи...при наличието на толкова много разнородни етноси е нормално да има проблеми,къде повече,къде по-малко и проблемите не са неразрешими,просто е нужно да има малко повечко толеранс, търпимост и здрав разум.Естествено веднага,някой ще попита до кога трявбва да се чака и да се търпи.На този въпрос отговор не бих могъл да дам,сигурно ще са нужни десетки години.На американците им трябваха стотина години да се оправят с негрите си,сърбите се клаха 10 години и проблема остана нерешен все още...Наруши ли се етническия мир в Бъгария,това означава че,целите балкани ще избухнат...а избухнат ли балканите,това е почти равносилно на 3та световна война... И всичко това защо ? Защото магала миришел и не си плащал тока...?!? Малко ми понамирисва цялата работа !