Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25664 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alL I aM

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 215
  • Пол: Мъж
  • alL I wAs , aM aNd wIlL Be !
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #150 -: Март 05, 2008, 22:26:42 pm »
Хаха омраза или съжаление ..... интересно ..... Омраза ест. ! За какво да ги съжаляваш ..... ,че не работят .... а получават помощи в размер на средна работна заплата, защото имат 1924109284091 деца, от които по-голяма част живеят в дом за сираци ..... издържани иначе от нашата мила и правна държава ...! Не съм расист ! Вярвам ,че и от тях има изучени ... свестни и опитващи се да постигнат нещо в живота, но болшинството НА САПУН !!!
« Последна редакция: Март 20, 2008, 15:12:05 pm от me4tatelka »

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #151 -: Март 06, 2008, 11:49:00 am »
вижте това малко по надолу F1LL3D-w17h`p01$0N  го е пуснала в отделна тема....дано не ми се разсърди че го слагам тук но мисля че всички трябва да го видим http://www.clip4e.com/playfscr.php?id=turcite_i_ciganite_v_bylgariq

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #152 -: Март 06, 2008, 22:45:35 pm »
вижте това малко по надолу F1LL3D-w17h`p01$0N  го е пуснала в отделна тема....дано не ми се разсърди че го слагам тук но мисля че всички трябва да го видим http://www.clip4e.com/playfscr.php?id=turcite_i_ciganite_v_bylgariq
Да ми кажат къде и кога,купувам си пистолет и тръгвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Еееееййй,България си отива и скоро ще е безвъзвратно!
Пак плюйте националистите,пак се правете на толерантни мамицата ви убита! От толерантните първо трябва да се почне. Глупаци!

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #153 -: Март 07, 2008, 14:24:03 pm »
Както в много други случаи..всички се слагат под общ знаменател, макар да не са еднакви. Има роми и роми..... Заради някои започваш да не харесваш всички.
Дразня се от факта, че нямали пари , че едва ли не трябва всичко да им е безплатно- да им дадат дом, да не плащат сметки. А на някои такива като им се предложи работа - не, защото ги мързи. Еестествено, не всички са такива. Има си семейства, които работят, живеят нормално. За съжаление техния процент май е доста по-малък.

Абе въобще сложен и спорен е въпросът.  [confused]
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #154 -: Март 07, 2008, 20:35:22 pm »
Както в много други случаи..всички се слагат под общ знаменател, макар да не са еднакви. Има роми и роми..... Заради някои започваш да не харесваш всички.
Дразня се от факта, че нямали пари , че едва ли не трябва всичко да им е безплатно- да им дадат дом, да не плащат сметки. А на някои такива като им се предложи работа - не, защото ги мързи. Еестествено, не всички са такива. Има си семейства, които работят, живеят нормално. За съжаление техния процент май е доста по-малък.

Абе въобще сложен и спорен е въпросът.  [confused]

Покрай сухото за съжаление гори и мокрото! Но,при ромите има твърде малко мокро. Да не говорим,че и мокрото е абсолютно потенциално сухо.
 Друг е въпроса,че както се вижда и в клипчето ромите са далеч по-малкото зло,те са просто много лесно манипулируеми. Но турците...........

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #155 -: Март 20, 2008, 18:00:12 pm »
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен FaLLeN_AnGeL

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1516
  • Пол: Жена
  • Sometimes we only live for the here and now
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #156 -: Март 20, 2008, 18:09:45 pm »
Ужас!!!  [oops] [oops] [oops]
I stand alone in the darkness
The winter of my life came so fast
Memories go back to childhood
Today I still recall
Oh how happy I was then
There was no sorrow
There was no pain
Walking through the green fields
Sunshine in my eyes
I'm still there everywhere
I'm the dust in the wind
I'm the star in the Northern sky
I'll never stay anywhere
I'm the wind in the trees
Would you wait for me forever.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #157 -: Април 08, 2008, 16:11:10 pm »
Работа, жилища и образование трябват на циганите у нас
news.bg


Защитата на циганите трябва да бъде комбинация от международни, национални и двустранни норми. Това заяви заместник министър на социалната политика Баки Хюсеинов на дискусия по повод на Международния ден на ромите.

Той допълни, че България приема политическата рамка на ЕС във връзка с циганската интеграция и работи в тази насока. Европейският съюз е мултиетническа и мултикултурна общност, а равенството е принцип на демокрацията и ключ към разбирателството.

Зам.-министър Хюсеинов посочи проблемните области на циганското население - заетост, здравеопазване, образование и жилищни условия.

В сферата на заетостта той обясни, че безработицата сред циганите е намаляла през последните години. Причина за това е намаляването на общата безработица, създадените специализирани трудови борси и програмите за квалификация и обучение на цигани.
В сферата на образованието зам.-министърът подчерта, че делегираните бюджети ще се положителна промяна, от която ще се облагодетелстват и циганите.

Зам.-министърът на регионалната развитие и благоустройството Димчо Михалевски подчерта, че правителството не подобрява нещата с циганското население, за да впечатли Европа, а за да „направим собственото си положение по-добро".

На дискусията присъстваха представители на циганската интелигенция и на общността като цяло, които имаха възможност да изкажат мнение.

Основната тенденция, която се оформи след коментарите е, че помощта на управляващите е само на теория и на хартия и дискриминацията съществува.

Присъстващите призоваха и за повече информация за обикновените роми за това, което се прави на практика. Във връзка с това се чуха упреци към медиите, които предпочитали да отразяват само лошите новини, свързани с ромите.

Представител на ромите, който се представи като изобретател, се изказа, посочи, че „не обича министър Масларова, тъй като тя нищо не прави за нас".
Едновременно с това циганинът изрази искреното си възхищение от заместник-министър Хюсеинов. Инцидентът бе прекъснат от други представители на циганската общност, които го помолиха помолиха да не се предизвиква конфронтация.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #158 -: Април 13, 2008, 13:23:29 pm »
Работа, жилища и образование трябват на циганите у нас
news.bg
[/size]

Хе,брау бе.Дайте сички да им саберем по 2 ст и да им накупим жилища,да ги
изучим да им дадем работа и после пак да стане сащото.Циганин не е само определение
по расов признак а и определение на характер и култура.Аз не съм видял досега
накой да е успял да направи циганина човек.

Жалко че скинарите из Варна станаха толкоз културни напоследак

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #159 -: Април 23, 2008, 12:08:57 pm »
Роми смляха от бой с железни пръти млад мъж
23 април 2008 / News.dir.bg
Десетина роми пребиха 28-годишен мъж в центъра на Видин. Той е приет във видинска болница с опасност за живота и по-късно транспортиран в "Пирогов".
Извършителите на побоя са заловени за броени броени часове.
Към 19.30 часа в понеделник десетина биячи с три автомобила застигнали в центъра на Видин колата на Методи Митов. Измъкнали го от колата и започнали да го налагат с железни пръти, предаде БНТ.
Методи Митов е със счупени ръце и пръсти, има контузни рани по главата. Захвърлен е на 20-ина метра от мястото на нападението - близо до бензиностанцията на ул. ул.”Митрополит Кирил”, откъдето е бил подаден и сигнала в полицията за мъж в безпомощно състояние.
Пристигналите на мястото полицаи са открили 28-годишния видинчанин на пътя до бензиностанцията. Наблизо е открит и управляваният от него лек автомобил “Мерцедес” - с включен двигател, взломени предни странични стъкла и пукнато предно панорамно стъкло. Полицията цяла нощ е издирвала побойниците в ромския квартал. "В резултат на което броени часове след инцидента извършителите са установени, доведени са в районното управление, където с тях се провеждат необходимите процесуално-следствени действия", съобщи Лора Стефанова, говорител на Областна дирекция Полиция-Видин.
Според една от версиите, по които се работи, свадата е тръгнала от конфликт в дискотека между 14-15-годишни момчета преди две седмици, когато Методи се опитал да ги защити. Версиите, по които се работи, са отмъщение или преразпределяне на наркопазар. Пребитият Методи Митов е криминално проявен.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #160 -: Юли 16, 2008, 15:41:37 pm »
... без думи ли да остана ... да псувам ли ... да викам ли ... да се махам ли ... ако не турците то циганите ... но сме свикнали да ни го слагат ... до автономна циганска държава стигнахме вече ... няма ли някой работещ танк от ръждясалите ни 3 танка ... мамка му ...


Полина Тодорова / news.bg

Елразпределителното дружество Е.ОН започна принудително да спира тока на длъжници в циганския квартал „Карото" в Силистра.

Циганите от своя страна реагираха с жалба до премиера.

Много от семействата в квартала не са плащали ток от години, защото нямат доходи.

На този етап над 400 семейства остават без ток, уточни Румен Лазаров, председател на движение „Общонародно ромско движение", цитиран от БНР.

Той добави, че жалба, заради спирането на тока, ще бъде подадена и до Европейския парламент.
В нея дори се споменава за създаването на ромска автономна република, в случай, че правителството не намери решение на проблемите на ромите.

Циганите обвиняват и социалния министър Емилия Масларова в дискриминация, защото е отразяла помощите им.

Според Лазаров, в държавата няма работа за циганите.
Всички в България знаем, че няма работа, каза той, като добави - и да има, тя е зле заплатена. Не може с 50-100 лв. човек да изхранва семейството си.

От Е.ОН. от своя страна обясниха, че размерът на задълженията е фирмена тайна и че мярката „прекъсване на електрозахранването" се прилага за всички неизрядни длъжници.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен malkata_lady

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • Пол: Жена
  • Има ли смисъл... когато няма значение ?
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #161 -: Ноември 26, 2008, 20:31:38 pm »
Преди бях на мнение че с циганите трябва да се отнасяме както с всички но така се случи че от определено време съм длъжна да прекарвам часове с тях в една сграда и се убедих че циганинът си е циганин (няма малки ;големи-всички са еднакви  само гледат как да се изтъкнат  дори и ако ти навредят  не се замислят дали да те ударят или не просто го правят  а ти не смееш да им направиш нищо защото знаеш че зад всеки един стои по една мноооогобройна рода която ще си отмъсти ...не знам просто те са напаст с която вместо да се борим смотаното правителство защитава ...ТОВА Е БЪЛГАРИЯ
(съжалявам за липсата на  препинателни знаци )
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 20:33:14 pm от malkata_lady »
Когато нощем ме е страх,
си обличам нещо твое пак
и сънувам нежни сънища,
сякаш в тебе гушната горя.
Пак на теб ухая,
пак-дори след края.
Знам не трябва да си тук,
но вярвай не мога с никой друг.
А колко искам ти да си първото,
което виждам щом очи отваря
и точно ти да си последното,
преди завинаги да ги затворя

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #162 -: Ноември 27, 2008, 00:01:25 am »
Циганско е сърцето , циганска е душата.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Naughty

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1275
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #163 -: Ноември 27, 2008, 20:48:29 pm »
Единственото,което мога да кажа по повод, съжаление, е че не са виновни ,че са се родили цигани.

И всъщност в България да си циганин,май , е най-добре  [oops]  [oops] [oops] [evil]
  • не плащат сметки
  • крадат  
  • дават им пари от държавата
  • возят се безплатно в градския транспорт(в София със сигурност!)
  • настаняват се да си живеят в изоставени сгради/къщи и никой нищо не им казва  [oops] (Дори в центъра на София  [oops] [oops] [oops])

Неактивен fallchetu

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 88
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #164 -: Ноември 27, 2008, 22:46:43 pm »
Аз чесно казано живея в циганската махла на Варна.. и естествено израснах и израсвам още де с циганчета .. и те са навсякъде. Скоро една моя бивша съученичка .. циганка се омъжи и май е бременна сега, но както и да е за нея. Та идеята ми беше, че туко що си четях урока по история за падането на България под турска власт ... и чак яд ме хвана, че ей такива като тия дето изнасилват наляво и на дясно и опита ножове във вратовете на случайно минаващи хора са ни завлядяли тогава държавта. Държава, която е с една невероятна история и толкова много събития, които се помнят и са описани преди 1000 години. Яд ме е, че сме Българи и че търпим тия същества тука да имат 40593723247 пъти повече  облаги от нас, а да не са нито с нашата кръв, нито да могат да се нарекат истински българи. Та повечето даже не могат да говорят камоли нещо друго. И сега има и такива, които се такмят да управляват.. 
Може да не съм права и да изразявам малко детски разсисъм ама ме е яд ... Яд ме е на оная грешка, която е станала след смъртта на Иван Александър 1371 ( не помня точно, коя година беше) Яд ме е че живеем по тоя начин в наща си държава.Всякаш сме на квартири или сме не добре дошли по нашите родни места....!
Ако можех да кажа кого и как да заобичам шях да съм машина от лед. Без буря в очите, но пред твоя образ аз не милея. Дочувам защо мълчиш ... Прошепвам "Обичам те", отговаряш "Не знам" - И в любовта си... оставам сама...