Автор Тема: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън  (Прочетена 15852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Тази книга ме разтърси из основи. Прочетох я, когато бях на 11 или 12. Никога няма да я забравя. Препрочитала съм я няколко пъти - и винаги има невероятен ефект върху мен!

Разказва се за живота на една принцеса в Саудитска Арабия. За несправедливостите и жестокостите, които е трябвало да изтърпи, въпреки благородническото си потекло [heart__]







Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #1 -: Декември 10, 2007, 19:27:17 pm »
Книгата  и аз съм я чела отдавна прекрасна е, наистина. Има друга само не си спомням дали е продължение на тази, или просто са със сходни теми "От любов към дъщеря ми"... виж ако не си я чела, намери я, определено е хубава.  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #2 -: Декември 10, 2007, 19:40:48 pm »
До колкото разбрах има и още една: "Дъщерите на Султана" :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #3 -: Декември 10, 2007, 20:14:30 pm »
Невероятна книга! Наистина някои от описаните неща са потресаващи, но са факт, за съжаление.  [sad3]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #4 -: Декември 21, 2007, 13:58:32 pm »
Книгата  и аз съм я чела отдавна прекрасна е, наистина. Има друга само не си спомням дали е продължение на тази, или просто са със сходни теми "От любов към дъщеря ми"... виж ако не си я чела, намери я, определено е хубава.  :)
Името на книгата е "Не без дъщеря ми"  от Бети Махмуди и Уилям Хофър. По книгата е заснет и филм... Филмът не струва нищо пред книгата, но за по-мързеливите... става :) Ето и как изглежда облошката на въпросната касетка, както и корицата на книгата...

 

Неактивен Dulce_Insoportabla

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1407
  • Пол: Жена
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #5 -: Септември 13, 2008, 00:12:48 am »
Четох книгата миналата година т.е,когато бях на 13 и толкова много ми хареса.Дълго след прочита тя беше в съзнанието ми. [heart__] Сега съм взела да четаи книгата продължение за дъщерите на Султана,но не съм се наканила да я прочета още.Книгата е разтърстваща и разкрива ужасния начин по който се отнасят със жените в Саудитска арабия.

Неактивен zidani79

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2008, 20:12:14 pm »
Книгата е страхотна.Аз съм омъжена за арабин - ливанец вече 10 години.Мога да ви кажа, че и в момента в повечето арабски страни се случват такива неща.
« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 21:37:58 pm от Gentiana »

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: "Една арабска принцеса разказва"- Джийн Сасън
« Отговор #7 -: Август 07, 2010, 16:48:27 pm »
Страхотнаааааааааааааааааааааааааааа книга  [heart__] Прочетох я на 1 дъх, просто ме завладя  [inlovee]
Would you die for the one you love?