Автор Тема: Уеб дизайн - как да се науча?  (Прочетена 2810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lattante

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 125
  • Пол: Мъж
    • SotoBg.Net - Kомпютри, мултимедиа, офис оборудване, мрежи, сервиз
Уеб дизайн - как да се науча?
« -: Октомври 01, 2005, 21:19:43 pm »
Тема за всякакви въпроси относно Web дизайна.
Питайте за всичко, което Ви интересува - Dreamweaver, HTML, PHP, JAVA, JS, ...
Кое как се учи, с какво да започнете, сайтове със полезна информация, линкове..
Успех на всички Дизайнери :)
« Последна редакция: Декември 16, 2005, 18:59:12 pm от Iv0_b0y »







U'r Mess With The BEST`n`Cry Like The Rest..
Don't change your passion for glory.

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2005, 14:29:05 pm »
Учи се стъпка по стъпка, като първо ти трябва малко теория, за да схванеш идеята на уеб дизайна... след това четене + практика, разглеждане на сайтове (дизайн + код), графични програми, стандарти и т.н. ... Аз така съм се учил и продължавам да се уча...

Ако някой има въпроси, ще помагам  [намиг]

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #2 -: Декември 01, 2005, 15:08:57 pm »
аз лично си търся документация за таговете за всички видове рамки.... и не знам защо но определено когато правя таблица в таблица все нещо се уаква :( не знам защо не ми върви с тях а те са нещо основно :( няма да се разсърдя и на малко по подробна информация за таблици...не ми допада това досега което съм намерил....както и за цепене на картинка на части и вмъкването на всяка част от картинката в дадена клетка...с цел малко по оптимизирано зареждане ... тва  е :)
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #3 -: Декември 01, 2005, 19:04:27 pm »
1) Какви рамки имаш предвид ?
<table border="1" ... > или <div style="border: 1px solid #000" ... > ? Или нещо друго ?

2) Задаваш ли фиксирани размери на клетките на таблиците ?

3) Информация за таблици ? Те са отживелица, по-добре прочети малко за CSS хватките за дизайн. Ето един ЛИНК, ако искаш ще давам и още.

4) "Цепенето" на картинка става посредством графична програма. Няма нищо особено. След което се подрежда в таблици, други блокове или без блокове...
« Последна редакция: Декември 01, 2005, 20:56:24 pm от Iv0_b0y »

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #4 -: Декември 01, 2005, 19:29:02 pm »
ами давай линкове :) ше ги прочета.... щом по добре става със ЦСС...нека да е с него :) а за картинката..даже и със Пейнт-а съм рязал но с него е някак си по грубо....и с адобето също ма там пак си играх повечко :)ам това което си ми дал като линк нещо отваря майкрософт :) кат погледна адреса е въведен малко погрешно  :p ...а за рамките имам впредвид...прекъсната линия....ралзлични рамки ...

а ако имаш и линкове към бг документация за ЦСС още по добре...нещо което да обхване повече неща...бтв а как ще излгежда в ЦСС една голяма таблица и вътре в нея няколко по малко.....
« Последна редакция: Декември 01, 2005, 19:35:54 pm от OnlyBlindCanSee »
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #5 -: Декември 01, 2005, 20:56:02 pm »
Упс, объркал съм линка - ето ТАКА  е.

За ...Paint... то не е графична програма за мен  [lol]
Аз работя с PhotoImpact, тя сякаш е по-подходяща за начинаещи, дори след нея лесно можеш да преминеш към Photoshop, ако решиш.

Ето и няколко линка с информация за CSS на български ;)

HTML/CSS уроци @ it-place.net
XHTML/CSS статии @ tddesign-bg.info
« Последна редакция: Декември 01, 2005, 20:58:24 pm от Iv0_b0y »

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #6 -: Декември 01, 2005, 22:53:57 pm »
ще я потърся тая програма :) а за сайтовете мерси :) единия не сам го намирал до сега с голям интерес ще го прочета....бтв малко офтопик....но забрайх името на програмата с която сжалях цели сайтове.....дай жокерче :)
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #7 -: Декември 01, 2005, 22:58:24 pm »
малко офтопик....но забрайх името на програмата с която сжалях цели сайтове.....дай жокерче :)

Не ти трябва програма, защото
1) Можеш да гледаш кода и без да сваляш сайта.
2) Почти всеки сайт си е запазил правата за копиране и тази дейност е един вид нелегална.

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #8 -: Декември 01, 2005, 23:14:03 pm »
да мога ,но делта ми е да сваля целия сайт..и когато не съм без нет да го ползжам така както е структутиран самият сайт...а и в локалната мрежа си правим локални мирори на сайтове...за да ни е по удобно:) затова попитах
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен Karaman

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 242
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #9 -: Декември 01, 2005, 23:15:08 pm »
За уеб-дизайн се иска талант на художник или да се развивате като такъв! Другото са само инструменти!
само децата се влюбват

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #10 -: Декември 01, 2005, 23:42:27 pm »
OnlyBlindCanSee, не знам конкретно име на такава програма. Потърси в download.bg.

Karaman, има много художници, които рисуват доста грозни и подтискащи неща, които би били недопустими в професионалния уеб дизайна. По тази причина (а има и други) не мога да се съглася с теб.
Според мен, човек просто трябва да си изгради една визуална култура - как да предоставя на хората нещо оригинално, идейно, ново, свежо, но и функционално. Това е... какви цветове да се използват, шрифтове, размери, подравняване и всички тези малки, но доста важни неща, които изграждат всеки уеб сайт.

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #11 -: Декември 02, 2005, 15:05:11 pm »
аз програмата ше я намеря...но ми трябва документация за ЦСС най-вече за това кой таг какво прави..
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен SoundreameR

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 630
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #12 -: Декември 02, 2005, 17:19:29 pm »
Macromedia Dreamweaver MX :)

Неактивен OnlyBlindCanSee

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 638
  • Пол: Мъж
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #13 -: Декември 02, 2005, 17:41:14 pm »
хех нямах предвид прокрама....а статия :) с това например в един блок на ЦСС всеки елемент какво значи....колко параметра има.....ако е на БГ език още по-добре :) а аз ако пиша, пиша на нотепад ...и сега истеглих един единтор който поможе да се ползва също
Бъди в живота човек, търси в човек човек, и знай че животът е лек, когато ОБИЧАШ и бъдеш ОБИЧАН човек!
"Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив."
Не се смеи на този които прави крачка назад, защото може да се засилва.
Не е добре да си напълно свободен. Не е добре да си напълно задоволен. (Блез Паскал)
"Жу тем! Их либе дих! I love you ! Те амо! Текеро! Сагапо! Кохам те! Серетем! Амор туо! Волим те! Сакам те!Тъ Дуа!

Неактивен stankoff

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 639
  • Пол: Мъж
  • уеб дизайнер
Re: Web дизайн - как да се науча?
« Отговор #14 -: Декември 02, 2005, 18:22:47 pm »
OnlyBlindCanSee, честно да ти кажа, до сега не съм срещал някъде написано и обяснено целия CSS код, как и за какво служи... Но ако намериш нещо такова го пусни и тук, поне с линк ;)

Единственото, с което мога да ти помогна в момента е едни таблички, в които пише за синтаксиса, селекторите, бокс модела, единиците, псевдо-селектори и т.н. Общо взето доста неща има, но не са обяснявани, просто са написани повечето свойства. Ако искаш ще го пусна тук.