Автор Тема: Франк Хърбърт - Дюн  (Прочетена 2604 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

• King of the brains
  • Публикации: 9283
Франк Хърбърт - Дюн
« -: Октомври 15, 2007, 14:52:31 pm »
Тук вече едва ли има някой, който не е чувал, било то книгата или автора.

Ще цитирам задната обложка на последното издание на книгата:

"Ако се чудите какво е генезисът на джедаите, империите на мрака, изтънелите прегради между добро и зло и още много други опори на съвременната фантастика, потърсете тук.
"Дюн" е удивителен и сложен епос, съчетаващ политика, религия, човешка еволюция и екология."

- Поредицата включва: "Дюн 1 и 2", „Месията на Дюн“, „Децата на Дюн“, „Бог-императора на Дюн“, „Еретиците на Дюн“, „Дюн: Домът на ордена“.

За мен това не са само обикновени книги. Това е една идеология, те променят мисленето ти, разкриват пред теб невиждани неща. Карат те да се замислиш за понятия като чест, достойнство, саможертва; понятия, забравени в нашето забързано ежедневие.
Това са книги, които знам, че когато моето дете порасне задължително ще му дам да прочете :)

Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Feanor

• Master
  • Публикации: 1225
  • Warrior of Light
Re: Франк Хърбърт - Дюн
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2007, 13:40:53 pm »
За съжаление съм чел само първите две части - "Дюн" и "Месията...", но че са една от основите на научната фантастика - няма спор.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

need_for_love

• Гост
Re: Франк Хърбърт - Дюн
« Отговор #2 -: Април 03, 2008, 01:32:57 am »
За съжаление съм чел само първите две части - "Дюн" и "Месията...", но че са една от основите на научната фантастика - няма спор.
и аз само тях съм чела