Автор Тема: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган  (Прочетена 7349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Най-великата жена фантаст за мен  [inlovee] Такъв стил на писане, такъв.. ум!  [evala] Възхитена съм. И още по-възхитена оставам след прочита на още някоя нейна книга [ihuuu]
 
Най-добра за мен е поредицата за Майлс Воркосиган. Ето и книгите:

# "Без гравитация" (Falling Free, 1988 г., печели награда Небюла)
# "За честта на Вор" (оригинално заглавие - "Парчета чест", Shards of Honor, 1986 г.)
# "Бараяр" (Barrayar, 1991 г., печели награда Хюго)
# "Наемниците на Дендарии" (оригинално заглавие - "Чиракът на воина", The Warrior's Apprentice, 1986 г.)
# "Границите на безкрая" (Borders of Infinity, 1989 г., сборник от три новели)
# "Игрите на Вор" (The Vor Game, 1990 г., печели награда Хюго)
# "Сетъганда" (Cetaganda, 1995 г.)
# "Етан от Атос" (Ethan of Athos, 1986 г.)
# "Братя по оръжие" (Brothers in Arms, 1989 г.)
# "Огледален танц" (Mirror Dance, 1994 г., печели награда Хюго)
# "Императорската гвардия" (оригинално заглавие - "Памет", Memory, 1996 г.)
# "Комар" (Komarr, 1998 г.)
# "Цивилна кампания" (A Civil Campaign, 2000 г.)
# "Дипломатически имунитет" (Diplomatic Immunity, 2002 г.)

Всяка една от тях мога да я препрочитам с пъти, защото при всяко четене откривам нови и интересни детайли.
[inlovee]








Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2007, 16:45:20 pm »
Личната ми подредба на книгите е малко по-различна, но и на мен ми допадат много. Чела съм и един нейн разказ, ще излъжа за името. Присъединявам се към мнението на kalista, че това й е най-добрата серия на Бюджолд.

Коя от книгите те грабна най-много и защо? :)
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2007, 17:29:37 pm »
Моята е почти като тази, ако не се лъжа, може би една-две книги само.. Тази я копнах от уикипедия, защото имаше и други данни. Аз специално като прочетох всичките книги си ги подредих по хронологичен ред на историята на едно листче [lol], защото на мен ми ги даваха по година на издаване  [confused]

Иначе любима може би нямам.. Всичките са ми любими  [lol] [inlovee] "Наемниците на Дендарии" няма да забравя - бях просто потресена от това, колко много ми хареса книгата [oops] "Братя по оръжие" си спомням още, че много ми хареса, защото беше по-разчупена , а и в нея постоянно ставаше нещо. Същите спомени имам и за "Игрите на Вор" и "Огледален танц", но доста съм позабравила някои неща. Определено трябва да ги препрочета.

А коя е твоята любима?
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2007, 20:16:17 pm »
Аз съм сантиментално настроена към "Игрите на Вор" - първата книга, която прочетох. Всяка една ме е очаровала с нещо, разочаровала с друго. Като цяло съм доволна, че имах възможност да се запозная с този свят :)

Любим герой? И защо? :)
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2007, 21:03:44 pm »
Майлс, разбира се  [lol] Останах удивена от характера и умът му. Този образ ме накара да се замисля за много неща и да постъпя различно в много ситуации. Спомням си веднъж, когато бях на инжекции преди 4 години мисля, докато ми биеха едната си мислех: "Я се дръж. Майлс не би се разциврил от 1 инжекция. Какви ли не неща преживя той!" И така всеки път и инжекциите ми минаваха по-леко  [lol] Малко смешно, но помагаше. Постоянно си мислех какво ли ще е да си имам един Майлс до мен.
Имах големи симпатии и към Ели  :)
 :arrow: Твой ред  :p
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2007, 13:57:39 pm »
Е, то за него е ясно, не се брои :)
Аз съм пристрастна към майка му(и то доста [lol] Всеки път, когато я срещна на страниците, си казвам "Ей такава искам да стана, като порасна!" :)), харесвам Иван(колкото и откачено да ми звучи тази мисъл [oops]), а и Грегор ми допада. За други в момента не се сещам, честно казано [confused]

Мнението ти за Марк? :)
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2007, 23:46:54 pm »
Хейййй и аз харесвах Иван  [lol] Мн тъжно ми беше за него - цялата му история :(( Грегор ми се виждаше като образа на перфектния император - умен, съобразителен, трезвен.
Мале, ако ти кажа, че въпросът ти ме заби. 5 мин седях и гледах -  [oops] Кой е Марк?!  [lol] [lol]
Наистина не си спомням доста от нещата вече, сигурно има 4 години и повече, откакто ги четох.
Това клонингът му ли беше? Наистина не си спомням...  [oops] [confused]

Аз отдавна исках да си препрочета цялата поредица, но повечето от книгите ги нямам :( Започвам тази вечер с "Наемниците", пък после ще ги изнамервам наново.  [lol] :)


Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2007, 18:14:50 pm »
Да кажа само, че съм объркала Иван с Ботари  [lol] [lol] [lol] Наистина всичко съм забравила :((  [confused]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2007, 12:30:57 pm »
Случва се, толкова са много героите :)
Да, Марк е клонингът, който му стана брат [lol] Не знам защо помня повечето, препрочетох наскоро(преди има-няма 3 месеца [lol]) "Сетъганда", другите са назад в годините. Което ме подсеща да те питам за "жените на Майлс" :p Какво ще кажеш за тях? Коя те впечатли най-много? Защо? Одобряваш ли избора му? Особено що се отнася до Екатерин :)
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2007, 12:49:19 pm »
Аз си препрочетох вчера Дендарии-те, сега изнудвам баща ми да ми носи другите книги от един негов колега  [lol]
Еми жените на Майлс  [lol] Много исках да стане нещо с Елена, после с Ели  [lol] Цялата работа с Екатерин ми се виждаше мн странна  [oops] Нз защо  [lol] Обаче накрая мн ме изкефи тя каква "власт" имаше над него  [lol] [lol] [lol] Женски пауър [lol] Но и тук ми се губят много работи. Хубавото на поредицата е, че можеш да я препрочиташ 7921346 пъти и всеки път ще откриваш нещо ново и интересът ти ще е същият, ако не и по-голям  :)

Аз вчера до такава степен хлътнах в книгата, че като се събудих я хванах и докато не я свърших не я пуснах. Нямам търпение да ми донесат "Игрите на Вор" сега, но за жалост най-рано в сряда ще стане :(

Дали има е-издание  :question:
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2007, 09:13:21 am »
Вчера прочетох "Игрите на Вор", ама сега "Границите на брзкрая" ли беше?  [confused]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2007, 07:50:44 am »
Не :) Първо "Сетъганда", после "Границите на безкрая" :p
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Лоис Макмастър Бюджолд и светът на Майлс Воркосиган
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2007, 08:19:57 am »
Не :) Първо "Сетъганда", после "Границите на безкрая" :p
:> Знаех си  [lol] Мерси  [air kiss]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Ив

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Пол: Жена
А някой може ли да ми ги каже по хронологичен ред .....че вече много сериозно започвам да се бъркам   [pisna miii]