Автор Тема: Важно!!!!  (Прочетена 1780 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Важно!!!!
« -: Октомври 08, 2007, 21:09:01 pm »








Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Важно!!!!
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2007, 21:14:32 pm »
Подписах без да ми мигне окото
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Важно!!!!
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2007, 21:26:51 pm »
учителите имат право да искат по-високи заплати, друг е въпроса, че искат прекалено много ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Важно!!!!
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2007, 21:29:21 pm »
Изобщо не съм съгласна, че имат право като се има предвид работното им време, както бях писала в една друга тема, но това е друг въпрос. Мисълта ми беше, че не знам как сте подписали петицията като линка не се отваря или поне при мен.  :)

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Важно!!!!
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2007, 21:41:24 pm »
Глупости.
Тва са пълни глупости , от хора , които дори не са си направили труда да разберат какво действително искат учителите.
Искат поетапно увеличение и какво значи твърде много ?
В момента заплатата им е средно 300 ще стигне до 600 , това ли е твърде много в България , когато сметките за парно стигат 200 лв ?
Принципно честно казано не ми пука за учителите :) Повечето са боклуци . Но ми пука , че най сетне някой се осмели да каже нещо на въпреки.
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
Re: Важно!!!!
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2007, 22:08:52 pm »
  ilusia, съгласна съм с това , което казваш...

  Какво,по дяволите, за 600 лв за нашия стандарт ?! 

  Гери, казваш за роботното им време , но смея да твърдя, че който не е бил учител не може да знае на какъв психически натиск са подложени те ?! Да вземем за пример един начален учител... Лесно е да се оправиш с едно 7 годишно хлапе , но дали е лесно да се оправиш със 25 такива. Деца, нямащи навици и все още възпитание. Всяко на различно ниво от другото. Нима това заслужава някакви си 300 лв ?!
  Погледнете от тази страна , колко взима един човек без образование (общ работник в сверата на строителството) и човек със висше ?!

   И в тази връзка :
На един млад учител ( имам предвид без стаж, който те първа започва работа) му се предлагат 290 лв приблизително. Че кой ще се захване да бачка за толкова ?!

   Преди да вините учителите се замислете колко взимате вие на една лятна работа да кажем ... Или колко взимат вашите родители. Учителската професия трябва да е една афторитетна професия... Те просто искат да я направят такава и да им се заплаща що-годе добре за труда. И са си във правото...
No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Важно!!!!
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2007, 22:21:41 pm »
Ники, и друг път съм казвала- това, какъв да бъдеш е въпрос на личен избор. Като не са искали психически натиск- да не са ставали учители.
А и едва ли този натиск им идва чак толкова в повече, при положение, че работят 8 месеца, 5 дни в седмицата, по някоко часа на ден.

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Важно!!!!
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2007, 22:28:05 pm »
Съжалявам ама не съм ученик и хич не ми пука за стачката  [lol]  [lol]  [lol] т.е. няма да подпиша  [lol]
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2007, 22:29:35 pm »
Аз също се изказах и в друга тема... Пък и след този скандал с Велчев и Орешарски.... [confused] [confused] [confused] Изложиха се..то това си го знаехме отдавна какви са ни "политиците", ама пък сега.... [lol] [confused]
Казали са по новините май, че ако искат такова увеличение..трябва да съкратят 25 % учители... [oops]

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
Re: Важно!!!!
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2007, 22:33:45 pm »
Ники, и друг път съм казвала- това, какъв да бъдеш е въпрос на личен избор. Като не са искали психически натиск- да не са ставали учители.
А и едва ли този натиск им идва чак толкова в повече, при положение, че работят 8 месеца, 5 дни в седмицата, по някоко часа на ден.



Ако всеки поставя по този начин въпроса " като не им харесва , да си обират крушите и да си търсят работа другаде" , то колкото ни е западаща цялата нация , и без образование ще останем . В училището , в което учих имаше учител на 70 години, понеже нямаше кандидати. Малко са ни- трябва да ги щадим. Лятото също работят. Почти цялото. Учителите не са единствените, които почиват събота и неделя, ама никой не работи за няколко "жълтици"  

Миме, според мен е по-вероятно на свалят министрите от колкото да ударят пак съкращения...Където има ученици  - ще има и учители!

Пък и в последните няколко години се нагалаха съкращения... Затваряха се училища и къде да парите на съкратените учители ? !

Държавата в момента има бюджетен остатък и може да увеличи заплатите, но...  [confused]
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 22:37:35 pm от GaLLeRy »
No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен « {} Chocolate {} »

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 245
Re: Важно!!!!
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2007, 22:40:41 pm »
напълно те подкрепям, Ники. Евала

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2007, 22:45:27 pm »
Ам Ники, дано свалят министрите [lol] Не съм им фенка...А за остатъка - знам..имало няколко милиона остатък..И къде отива?? В нЕкой джобец [lol] Защото не остава за следващата година [confused]

Но съм съгласна с твърдението, че учениците са в много лоша позиция [confused]

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
Re: Важно!!!!
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2007, 22:50:29 pm »
Ам Ники, дано свалят министрите [lol] Не съм им фенка...А за остатъка - знам..имало няколко милиона остатък..И къде отива?? В нЕкой джобец [lol] Защото не остава за следващата година [confused]

Но съм съгласна с твърдението, че учениците са в много лоша позиция [confused]


Именно...
Искам всеки един да се замисли колко пъти един учител му е правил компромис и го е подкрепял . Било то въпрос за " не можах да си науча урока" , или пък " стана ми лошо"  или " не ми пишете отсъствие" , "извинете ми го" ...  Те са си в правото да си изкават исканията. Сега е момента , когато имат нужда от подкрепа, ама за жалост, тея които трябва явно не ги толерират. ...тъжно... тъжно... тъжно... [confused] [confused] [confused] [confused] [confused]
No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен Афродита

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1774
  • Пол: Жена
  • ... само дъното ... знае ... кои сме ...
Re: Важно!!!!
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2007, 23:29:30 pm »
На 100 % стоя зад мнението на GaLLeRy и MiMiToOoOo  ...

vanilla_g  и идея си нямам къде си учила и дали си запозната изобщо с това колко заплата вземат преподавателите ... но мисля , че изобщо не си права да ги обвиняваш , че работели само 8 месеца и че те сами са си избрали да ги тормозят ( психически ) ... помисли малко ... ако нямаше такива като тях каква щеше да е нашата нация ... не знам за теб , но аз лично познавам много хора , които са благодарни на преподавателите си , че са ги научили на нещо ... ако ти не си успяла да научиш макар и нещо малко от твоите преподаватели ... то не мисля, че трябва да обвиняваш тях , че не са си свършили работата , а пискат за по - големи заплати при положение , че почиват толкова дълго ... защото проблемът явно не е в тях... ( не искам да те нападам само изказвам мнение , но ако наистина мислиш това , което си написала то жалко за теб )  [confused]
Душата ти е моя цветна дреха.
Минзухар, усмихващ пролетта

от днес ще бъда, съм. А Ти полека
по вятъра ме намери. Сега...

Ухая на любов от цяла вечност.
Но скоро ще се срещнем. Знам това.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Важно!!!!
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2007, 23:56:16 pm »
Петицията не бих я подписала, защото е поредния глас в пустиня, обаче съм съгласна с Гери. За първи път ми се случва да се замислям за живота си тази година, понеже се очакваше да съм 12 клас, понеже е прието че завърши ли си средното образование, човек поема някакъв контрол над живота си, ако тази стачка продължи още една седмица 12 калс ще го ЗАПОЧНА следващия септември, някой може ли да ми каже тия 9 месеца какво ще правя, някой може би ще ме вземе на работа, без каквато и да е диплома... да, сигурно. Човек може да иска, само че в границите на разумното, тия искания далеч не са разумни, утре 100% ще поискат и лекарите, после някой друг, после 3ти и така... няма такъв филм. На кое отгоре да застана зад тях, заради това че ми провалят в момента цяла една година от живота и то доста важна?! Междувременно кучетата лаят, кервана си върви и нас учениците... кучета ни яли.
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост