Автор Тема: На къде тръгна всичко...  (Прочетена 1185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koteto

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Жена
  • Kids like us should wear a warning ``
На къде тръгна всичко...
« -: Октомври 07, 2007, 16:34:49 pm »
Имам няколко въпроса ,на които немога да си отговоря!
Преди основния критерий на един мъж беше жената да е с перфектно тяло...а изведнъж,както се казва-на мода дойдоха по-пълничките, та даже дебелите (с извинение).Преди те се оплакваха, че винаги са били пренебрегвани и т.н. Според мен всеки ,който е дебел (отново се извинявам за израза) може да отслабне...стига да има достатъчно голяма воля!Как може едни да са дебели ,а др слаби-лесно на едните им пука как изглеждат,а другите просто ги мързи да се напрегнат малко (или повече,зависи) и да свалят излишните килца!Май имаше едно проучване ... гледаха хората по улиците-по пълните хора винаги носеха по нещо вкусничко и похапваха,а по слабите просто обикаляха магазините и пробваха най-различни дрехи!
Та с тази тема исках да разбера защо сега всички гледат на хората с "правилни форми" като на нещо противно или ги наричат " слаботелесни" ?
Ако някой смята ,че не съм права, нека ми каже,защото съм сигурна ,че по този въпрос има повече от 1 мнение!    :)
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 08:41:19 am от Kelly »







I'm not so good at advice...but can I interest you in a sarcastic comment? 

                          

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Накъде тръгна всичко...
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2007, 20:57:21 pm »
 [xa xa xa xa xa xa]

Ехее :) Нека да кажа, че и аз като бях на 13 год. бях 30 кила с мокри дрехи  [lol] Ама не че да те плаша, но после настъпват едни промени в организма, наречени "пубертет" и това понякога води до качване на килограми. Затова не бъди толкова критична към "дебелите" ;).

1. Защо ги харесвали? Ми винаги е имало и ще има мъже, които харесват различни жени. Едни ще харесват "дебелите", други "слаботелесни". Не виждам какъв е проблема :)

2. Пък и това, че ги мързяло да отслабнат... Абе има хора и със здравословни проблеми... Не всичко е въпрос на воля само, ама като пораснеш ще научиш повече.

3.И не само пълничките си похапват  [lol] [lol] Колко хора има дето си ядат колкото искат и не пълнеят, но има един термин "метаболизъм", за който ще чуеш като станеш 10 клас. ;)

4. А тези с "противното" отношение към тях  :arrow: имаше тема за тази болест


Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Накъде тръгна всичко...
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2007, 21:08:21 pm »
OMFG  [lol] [lol] [lol]
Един от учителите ми казва на един мой съученик да брои до 10 преди да пита нещо.
Ти брой до 100 преди да постнеш тема, моля те  [lol] [lol] [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Накъде тръгна всичко...
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2007, 21:13:11 pm »
 [oops] [oops] [oops]
Не знам да се смея ли, да плача ли...  [lol]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен Kelly

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3453
  • Пол: Жена
  • ◊* hOuSe MuSiC iS a fEeLinG *◊
    • Kelly
Re: Накъде тръгна всичко...
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2007, 21:32:21 pm »
По твоя въпрос има само еднакви мнения , така че защо да го обсъждаме изобщо ?!
Какви са тия моди дето си ги измисли , не мога да разбера... ?! Я ми кажи откога пълните са на мода ? [lol] Няма такова нещо.... Всеки си има различни вкусове ! Няма мода в това дали ще си слаб или дебел... [lol] Нито е хубаво да си много слаб , нито много дебел , така че.....
˙·•●° ¤ I Am ADdIctEd tO U¤ °●•·˙®

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2007, 11:01:05 am »
 [o my god] [o my god] [o my god]
 [smeeh]  [frozen]  Добре...сериозна съм вече [namigggg]
Аз не съм съгласна с теб...къде си чула тази мода сега... по-пълните жени на мода??? Или може би не си чула както трябва всичко [lol]
На мода са по-пищните жени...не тези, които им четат ребрата (просто е грозно)  :) Виждам, че си на 14 - ако се притесняваш, че си много слаба..Спокойно!  :p Ей сега ще дойде пубертетът и ще си в крак с модата  [namigG]

Неактивен « {} Chocolate {} »

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 245
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2007, 13:55:09 pm »
абе не разпъвайте момичето на кръст  [lol] [confused] [oops]

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 13:23:37 pm »
Да ,вярно!Кви моди..кви  съотношения,какви банички[lol]
Виж сега малката [lol]...вече сериозно:
Кохато пораснеш някой ден...вече като минеш поне 18:) ще разбереш,че това  как изглеждаш не е най-важното нещо в живота ти!
Казвам го,защото и аз на твойта възраст бях на една такава вълна,че нищо друго не ме интересуваше:)
А колкото до това дали си 40-60-80 или 100 килограма или каква е обиколката на ханша или бюста ти..мога да
ти кажа ,че не съм с идеал;ните мерки;) ,но ако реша да изглеждам добре и да се харесвам,това се случва;)
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен koteto

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Жена
  • Kids like us should wear a warning ``
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2007, 01:04:52 am »
   Не,че нещо исках да обидя някой,просто мисля ,че тая възраст наречена "пубертет" както казвате-в момента яко ме "тресе" и лицето ми е ужасно (искам си гладката кожаааа  [crying] ) качих около 8-10 килограма откакто съм в тая "възраст" ама и пораснах и на височина  [confused]  ,а и ако просто докато се разхождате по парковете и градинките мисля и ако се загледате в двойките мисля ,че и вие ще забележите ,че по-пълните момичета са повечко от по-слабичките.
   Съжалявам ,че тази тема ви се струва някакси прибързана и неточна от някои страни ,но ме издразни едно исказване на едно пълничко момиче,което малко ме обиди ,че ние (имаше предвид мен)  "слаботелесните" за нищо не ставаме , че ако духне вятър ще отлетим и т.н.  [think2] И оттогава започнах да се заглеждам по двойките по улиците и забелязах ,това което написах в темата...
   И отново съжалявам,може би не трябва да го казвам сега,но помислих ,че няма да съм единствената ,която мисли по този начин и е забелязала това...ако модераторите сметнат за нужно ,че темата трябва да бъде изтрита...нека я изтрият...  [sad3]
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 18:15:23 pm от Bonita »
I'm not so good at advice...but can I interest you in a sarcastic comment? 

                          

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2007, 01:15:34 am »
   Не,че нещо исках да обидя някой,просто мисля ,че тая възраст наречена "пубертет" както казвате-в момента яко ме "тресе" и лицето ми е ужасно (искам си гладката кожаааа  [crying] ) качих около 8-10 килограма откакто съм в тая "възраст" ама и пораснах и на височина  [confused]  ,а и ако просто докато се разхождате по парковете и градинките мисля и ако се загледате в двойките мисля ,че и вие ще забележите ,че по-пълните момичета са повечко от по-слабичките.
   Съжалявам ,че тази тема ви се струва някакси прибързана и неточна от някои страни ,но ме издразни едно исказване на едно пълничко момиче,което малко ме обиди ,че ние (имаше предвид мен)  "слаботелесните" за нищо не ставаме , че ако духне вятър ще отлетим и т.н.  [think2] И оттогава започнах да се заглеждам по двойките по улиците и забелязах ,това което написах в темата...
   И отново съжалявам,може би не трябва да го казвам сега,но помислих ,че няма да съм единствената ,която мисли по този начин и е забелязала това...ако модераторите сметнат за нужно ,че темата трябва да бъде изтрита...нека я изтрият...  [sad3]

Ей, ей спокойно :)
Явно не си си била формулирала темата добре, затова не сме те разбрали :) Всички знаем, че през пубертета е по-трудно ( и това време ще мине) ..А за обидата на пълничкото момиче - и на мен ми е познато [lol] И аз на твоята възраст бях доста клечеста и като се скарах с някоя моя по-закръглена приятелка ми се казваше, че ще се стопя и..ще умра [lol] [lol] [lol]
Няма значение дали си слаб или по-пълничък - важното е да се чувстваш ти добре
 :)
Още веднъж се извинявам, че не ти приех много сериозно темата :)

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2007, 01:38:47 am »
Аз малко лично ще се отнеса. Сега да ти кажа от първия ти пост (поне в мойте очи де) излиза, че "дебелите" не трябват да ги харесват. Има една приказка "Мъжете не са кучета да налитат на кокали", знаеш ли я?  [lol] Не си мисли, че така лесно се свалят килограми...хоп и с магическа пръчка. Имах честта и волята да сваля 35 кг и да ти кажа честно за вече почти 5 години поддържане едно съм научила има хора които не могат да свалят, както итакива които не могат да качат... искаш причини ли... заболяване, стрес, малко движение, много стоене пред компютъра, неправилно хранене... и още купища, купища.
И от къде пък тия моди... "разни хора, разни идеали".Един харесва  слаби, друг по-пухкави, трети търси златната среда. Няма мода тука има вкусове и телосложения. И в прочем заслушай се в съветите, през пубертета тялото се оформя напълняваш, но се източваш... или нещо друго. Обаче дори пубертета има край, пък до тогава има една приказка - "Който не те харесва, да не те гледа, негов си проблем." Започни да се харесваш такава каквато си, защото онова което чувстваш сама към себе си, сякаш най-много си личи отвън. Не плащаме още данък обществено мнение. И слава Богу.  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен koteto

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Жена
  • Kids like us should wear a warning ``
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2007, 00:08:11 am »
Благодаря ,че ме разбрахте правилно...или поне някои от вас (:
I'm not so good at advice...but can I interest you in a sarcastic comment? 

                          

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: На къде тръгна всичко...
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2007, 18:15:58 pm »
Няма да изтрия темата,защото всеки има правото да мисли какото пожелае:)
Кълна се...никога да не забравям теб!!!