Автор Тема: Учителската стачка. Вашето мнение?  (Прочетена 12382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Учителската стачка. Вашето мнение?
« Отговор #60 -: Октомври 12, 2007, 12:07:14 pm »
Сега матурите ще ги махнат само в много крайна ситуация. Годината да вероятно няма да се анулира, обаче (винаги има обаче) в  началото на годината седнахме и пресмятахме с учителката ми по география как трябва да се взима материала - всеки час за два. т.е да се взимат по два урока. Защо ще кажа веднага, защото принципно матурите трябваше да бъдат като кандидат студентските изпити, демек да се заляга само над материала за България пр. История на България, География и икономика на България, да ама не с излизането на конспектите се оказа, че материала ще вкючва и света. Т.е материала става двоен. Така и ако още ви изглежда, че загубения месец е малко, браво на вас. А стачките нямат намерение да приключат. Иначе вярно пито-платено. Ако бях във всеки друг клас можеше и да ми хареса. Само, че в 12 клас нямаше да си пия кафето имах малко по-други намерения... малко само  :) Омръзна ми да се повтарям, но все пак замислете се реално от гледна точка на един ученик който е смятал тази година да кандидатсва малко ли са му всички проблеми, всичко е свързано с пари, всеки завършил вече може да ви каже сумичката на бала (горе - долу). Сега като сложим и 2-3 курса или частни уроци сумичката става... горе долу да продадеш мама и тати. И докато учителите си взимат паричките, нашите джобове ще останат празни. Ама нищо де, то за спорта...  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Учителската стачка. Вашето мнение?
« Отговор #61 -: Октомври 12, 2007, 12:15:38 pm »
 [bravisimo]

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Учителската стачка. Вашето мнение?
« Отговор #62 -: Октомври 13, 2007, 15:23:15 pm »
Уважавам правото на учителите да се борят за по-висока заплата, имайки предвид натоварената им работа. За никой не е тайна колко "любознателни" и "възпитани" са повечето представители на младото поколение. НО...Тук идва едно огромно НО. Тук идва моята егоистична позиция-мен стачката ми вреди донякъде. Аз също съм 12 клас и възнамерявам да си уча добре, да кандидатствам. Тая стачка ми проваля плановете. Още повече, че матурите ме плашат и НЕ сме готови за тях, сигурна съм! Ако премахнат матурите, в даскало ще е по-спокойно и някак си ще отпаднат поне малко проблемите на нас дванадесетокласниците. Ще взимаме по 2 урока на час, ще ни затрупват с контролни, паралелно с това ще се готвим за изпити, но поне ще знаем, че смотаните матури са премаханти и притесненията ни ще са по-малки.
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен mishleto_

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1291
  • Пол: Жена
  • Човек осъзнава какво е имал, когато го загуби
Re: Учителската стачка. Вашето мнение?
« Отговор #63 -: Октомври 13, 2007, 19:36:30 pm »
Ми аз ги подкрепям за тяхното искане за по високи заплати, единстените, които губят са учениците, защото все пак училището е единственото мявто, от което те се учат.
Днес, когато те видях с нея,
почувствах че те губя .
Въпреки, че никога не си бил мой,
аз те загубих !
Загубих човека от мислите си !
Загубих човека от мечтите си !
Загубих човека от сънищата си !
Загубих човека,
в когото бях влюбена,
и в който още съм !
Загубих ТЕБ !!!

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
СТАЧКА
« Отговор #64 -: Октомври 18, 2007, 17:10:59 pm »
В последно време много нашумя тоя занаят и по спецялно учителския.Дали са им реални исканията,защо си позволяват да спъват нещо което са избрали за работа и имащи претенциите,че се справят добре при тази красива картинка показваща какво става в деиствителност?  :question: ?Дали в стремежа си за по добри доходи(което е нормално все пак и мама на тати без пари не дава)не пропускат да се погледнат как изглеждат и заедно с усилията да ни научат на нещо показвайки ни в много случаи какво не е култура,начин да даржание,етика и още куп неща :question: :question: :question:На каквое параван стачката.


Аз лично мисля,че точно сега това е грешка просто не всички искания са им реални.

Неактивен NeMogaDaPisha

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
  • Can you feel the rock?
Re: СТАЧКА
« Отговор #65 -: Октомври 18, 2007, 17:14:01 pm »
Да.100%?!?Те не работят за толкова пари.Или поне не всички [lol].
Докато сте млади розите берете,
че времето уви не спира,
а цъфналото неска цвете
утре дойде ли - умира.

Неактивен slunce

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3277
  • Пол: Жена
  • ~Сърцето вижда преди очите~
Re: СТАЧКА
« Отговор #66 -: Октомври 18, 2007, 23:08:19 pm »
Само ще кажа колко завистлив народ сме.Чак ми е жал за нас. Предпочитаме всички да взимат по 200 лева ,отколкото някои да взимат повече от нас. Толкова сме разединени,че чак нямам думи,та нали съединението прави силата. Не, това не се отнася за нашата държава.Просто сме една жалка картинка. Затова сме на това положение. Няма солидарност. Затова няма да се оправим.Стачката на лекарите- никой не ги подкрепи. Стачката на шофьорите - никой не ги подкрепи. Стачката на учителите -никой не ги подкрепи.  
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 00:03:37 am от me4tatelka »

Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете...

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: СТАЧКА
« Отговор #67 -: Октомври 19, 2007, 00:02:57 am »
Слънце, има много истина в думите ти, според мен.
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен srebarna_liliq

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1712
Re: СТАЧКА
« Отговор #68 -: Октомври 19, 2007, 00:34:26 am »
Заслужават увеличение да ясно, ама след като им предложиха толкова много пари и те да искат още...айде да си имаме уважението..Има хора които за по 200-300 лева се счупват от работа при това на пълен работен ден - 5 дни (ако не и повече) в седмицата.а учителите даже не работат цяла година и са на полувин работен ден!Е извинявайте ама да искаш почти 800 лева това вече е наглост!!!Аз съм абсолютно против заплатите им да се дигат със над повече од 100%!!!

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: СТАЧКА
« Отговор #69 -: Октомври 19, 2007, 11:39:54 am »
Заслужават увеличение да ясно, ама след като им предложиха толкова много пари и те да искат още...айде да си имаме уважението..Има хора които за по 200-300 лева се счупват от работа при това на пълен работен ден - 5 дни (ако не и повече) в седмицата.а учителите даже не работат цяла година и са на полувин работен ден!Е извинявайте ама да искаш почти 800 лева това вече е наглост!!!Аз съм абсолютно против заплатите им да се дигат със над повече од 100%!!!


[ihuuu]

Последното предложение което учителите получиха беше в размер на 650 лж мисля,че в допълнение с точковата им система на заплати е доста добра оферта??????Нали все пак ИМ ПУКАШЕ ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ нека се спрат на тази цифра(която ако не се лъжа е средната заплата за България)и да покажат наяве готовноста си да получат повече догодина.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: СТАЧКА
« Отговор #70 -: Октомври 19, 2007, 12:39:22 pm »
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен srebarna_liliq

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1712
Re: Учителската стачка. Вашето мнение?
« Отговор #71 -: Октомври 19, 2007, 13:28:49 pm »
Аз съм вече адски против!Първо не бях на никоя страна, ама те прекаляват вече!Предложиха им 100% увеличение, а те зор за още!Е извинявам се много ама наистина прекаляват!Добре верно е натовават се заради децата, ама чак пък за почти 800 лева!!Това е нереална сума която искат!обикновенните хора се трепят Зза по 300 лева 5-6 дена в седмицата, и то от 8 до 5-7!Е извинявам се ама това тяхното е наглост и никой не може да ме разубеди!

Неактивен slunce

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3277
  • Пол: Жена
  • ~Сърцето вижда преди очите~
Re: СТАЧКА
« Отговор #72 -: Октомври 19, 2007, 18:36:57 pm »
Заслужават увеличение да ясно, ама след като им предложиха толкова много пари и те да искат още...айде да си имаме уважението..Има хора които за по 200-300 лева се счупват от работа при това на пълен работен ден - 5 дни (ако не и повече) в седмицата.а учителите даже не работат цяла година и са на полувин работен ден!Е извинявайте ама да искаш почти 800 лева това вече е наглост!!!Аз съм абсолютно против заплатите им да се дигат със над повече од 100%!!!


[ihuuu]

Последното предложение което учителите получиха беше в размер на 650 лж мисля,че в допълнение с точковата им система на заплати е доста добра оферта??????Нали все пак ИМ ПУКАШЕ ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ нека се спрат на тази цифра(която ако не се лъжа е средната заплата за България)и да покажат наяве готовноста си да получат повече догодина.

650 лв , чистото,което взимат е много по-малко.

:arrow: И ,лилийке, какво като искат още. Не ти пречи нали?  :) Няма да вземат от твоите пари.  :) Нито пък от на някой друг. Ще вземат от пари ,които ги има в изобилие, просто намаляат вследствие от кражбите на ''милите'' ни политици. Много добре им го каза един депутат от опозицията. '' Предлагам по-малко да крадате и да увеличите заплатите на учителите.Вместо да  похвалим учителите,че се вдигнаха срещу всичката несправедливост, ние ги плюем. Наистина е жалко. Не става дума само за теб. Става дума за държавата като цяло. Но няма нищо, все пак сме добре- ще се оправим.  :) :) :)    

Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: СТАЧКА
« Отговор #73 -: Октомври 19, 2007, 18:44:11 pm »
Ох,не знам вече какво да мисля .От една страна са прави ама не с тия методи .От тази стачка пострадаха повече деца и родители отколкото те ,пък камо ли политиците.По цял ден децата се шляят по улиците без контрол ,защото техните родители работят през това време .Не мисля ,че искат реално възнаграждение .Това е смешно за страна като нашата .Че и чистачките да вземат по 460 .Бреееййй големи тарикати .И вече имам чувството че от инат го карат и по инерция.Не съм съгласна с тая стачка и това е.Никаква подкрепа от мен ! [ami segaaa]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: СТАЧКА
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2007, 18:48:10 pm »
Това е трета тема. Ще ги броя и ще видим още колко ще направите за тази стачка...  [confused]