Автор Тема: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"  (Прочетена 7461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
"Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« -: Октомври 03, 2007, 21:16:17 pm »
Така... двоумих се дали да е тук или в "Любов и еротика" , но мисля,че е по- философско някак си...


Та, да обичаш значи ли да простиш?
Една силна любов непремено ли обещава прошка?

И за да простиш,трябва ли да обичаш? Какво мислите? 







No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2007, 08:23:28 am »
Аз съм "за" :)
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2007, 08:26:11 am »
Аз не мисля, че трябва да се прощава за сериозни неща като изневяра и други от тоя сорт. Щом нещо е станало значи има защо и нищо не е случайно. За такива неща немога да простя и не съм простил досега ... случвало ми се е на два пъти и просто .... край и толкоз. Щом веднъж се е случило вероятността да се случи отново е доста голяма и не мисля да я пробвам. [confused]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2007, 10:22:54 am »
Има грешка, има и прошка. Да простиш е възвишено, но да забравиш... това е вече глупаво... Пък и понякога... някой хора не заслужават да знаят, че си им простил! Човека трябва да се научи да прощава, за да може да очаква и другите да му прощават. Няма идеални хора, но преди всичко прошката освобождава теб самия, а не този, на когото си я дал. :)

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2007, 15:50:49 pm »
Да простиш да,но да забравиш не.Дали обичаш или не,няма никакво значение...със същата сила с която днес обичаш някой, утре можеш да го мразиш и обратното.Забелязал съм,че там където е имало любов,често пъти омразата е два пъти по-силна...и логично или не,там където е имало омраза,любовта е безсилна.

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2007, 15:40:19 pm »
Според мен от голямо значение е това за което трябва да се прощава.
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2007, 23:13:48 pm »
Ейййй,три пъти го пиша тоя пост и не мога да го изпратя . [aaaaaaaaaa]

Значи -да,ама понякога няма смисъл .Прошката нищо няма да оправи и болката си остава.А каква прошка е ,щом остава обидата и унижението? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2007, 23:14:57 pm »
Точно тук идва тънкия момент да успееш да се пребориш със себе си :) Не е за всеки, нали? :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2007, 23:20:17 pm »
Че не е за всеки ,не е .
От една страна любовта и прошката,от друга обидата и унижението.
Е,кое е по-силно?
ако е първото ,значи обидата не е била толкова голяма и така разрушаваща,ако пък е второто,значи че прошка няма да има .Тогава пък май не говорим за прошка по време на любов.

Незнам дали съм достатъчно ясна ,то и аз леко се поомотах май. [lol] [shame] [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2007, 23:24:41 pm »
 [lol] Мисля, че схванах мисълта ти. Но за мен нещата стоят по малко по-различен начин. Това се отнася до душевното израстване на човека. Както вече казах прошката е за теб самия, а не за този, на когото я "даваш", защото сама по себе си горчивината която би оставил в себе си, ако не простиш си е за твоя лична сметка. Въпрос на мироглед и възприятя :) Дано и ти си ме разбрала правилно.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2007, 23:28:07 pm »
Ооо,разбрах те да. [lol]
Но се чудя сега като прошката е за теб самия ,защо другия ти я иска?Значи и него го касае.Нали?Еми тогава пак стигаме до първа фаза. [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2007, 23:30:44 pm »
:) хихи... разбирам на къде биеш. Ами лично според мене...пак :) Считам, че никой не е достатъчно безгрешен, за да съди другия за неговите грешки. Нали... както в Библията... Тоя дето е безгрешен, пръв да хвърли камъка. От тази гледна точка се съобразявам със собствената си грешност и не съдя другите. И от тази гледна точка... някак си не съм аз човека, дето да им прощава за това или онова. Има си по-висши съдници... те да накажат или помилват!

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2007, 23:46:00 pm »
Да ама когато неговите грешки касаят мен /
Ако е само за него грешката -да,нямам право да съдя .Коя съм аз ?Пък и аз не съм безгрешна .Но когато са насочени към мен ?Как се прощава,колкото и да ми се иска .Колкото и да съм великодушна  и толерантна.Да,силна воля се иска и сила на духа за да се прости,тук съм склонна да се съглася.
Аз трудно прощавам ,и не защото съм слаба ,а защото трудно понасям унищожението особено от друг.Сама се руша всеки ден и си прощавам ,но от друг е различно. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2007, 23:49:47 pm »
Както вече споменах... въпрос на мироглед и възприятия. Уважавам различността на твоето мнение и позиция относно моите такива. :)  [cvetee]

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: "Да обичаш...? Значи ли да прощаваш?"
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2007, 23:50:38 pm »
"И за да простиш,трябва ли да обичаш?"
Да! За да е нужна прошка, значи си бил наранен, боляло е или още боли. И за да намериш сили са простиш - да, тогава трябва да обичаш.
Но не всеки път силната любов предвещава прошка... Понякога по-силна се оказва гордостта. Пък и иначе сигурно няма и да искаме прошка, просто защото знаем, че ни обичат и ще я получим.. Но не би.  [confused] :)
Но и на мен ми се случва да прощавам, но да не забравям. Сигурно лоша черта на характера просто.  [confused]