Автор Тема: За проблема с бездомните кучета и палтата, ушити от тях...  (Прочетена 4679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Angel Soul

  • Гост
Как бихте коментирали следната новина? И какво според вас трябва да се направи по въпроса?
(нямам предвид влизането в ЕС, а чисто нашенския начин на справяне с проблеми -виждате ли някакъв нормален изход от ситуацията?)
ARD: Българите в ЕС?! Та те дерат кучета за палта!

13 декември 2005 / News.dir.bg
45-минутен репортаж по германската ТВ ARD показва ужасяващи сцени на жестокост към четириногите в изолатора в столичния кв. Лозенец. 
Натрапващото се послание е: може ли хора с такъв манталитет да бъдат приети в ЕС, препредава и Би Би Си. Десетки хиляди бездомни кучета в София живеят в постоянна опасност да бъдат заловени и хвърлени в изолатора, започва репортажът. Д-р Руми Бекер от немската организация "Лекари в защита на животните" иска да влезе в изолатора, но "достъпът до кучешкия ад й е отказан". Явно тук има какво да се крие, казват авторите, като успяват по-късно със скрита камера да заснемат ужасяваща картина на купчини пребити и полуумрели кучета. В магазините се продават дамски палта по € 190 от кожа на корейски и азиатски вълк, но експертиза в Германия доказва, че те са от български кучета. За едно палто трябва да умрат 14 кучета, но софийските улици са неизчерпаем резервоар на суровина, пресмята АRD.
« Последна редакция: Декември 14, 2005, 19:57:42 pm от Arinna »








Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
[oops] ... Преди време имаше репортаж по BTV за това какво става с бездомните кучета... но не съм си и представяла, че може да правят и палта от тях [oops]
За това съм мразела кожените дрехи и не само - как може да убиеш животинка, та да се навлечеш в нея [evil]

Тази новина не мога да я коментирам по друг начин, освен че по-алчно животно от човека нЕмЪ [evil] За пари какво ли не биха направили... сигурнои собствените си деца биха продали [evil] (така правят поне ромите... и все още и в някой други страни... та примера ми май не е на място...)

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
знам за какво става въпрос..ходила съм там...в този приют кучетата се самоизяждат.... [aaaaaaaaaa] [pisna miii] [sradlio] [boii]мразя тъпата егоистична политика
« Последна редакция: Декември 14, 2005, 19:58:49 pm от Arinna »
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
ами прави са...

а относно мястото където убиват животните - до зоологическата градина и софия ленд се намира..на къширано място разбира се !
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Телета , свине , овце и без това ги убиват заради месото им , а кучета и диви животни само заради кожите им.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
Не мисля че е правилно да се убиват бездомните кучета за палта и т.н.!Но ,имах случай в Морската градина във Варна!
Бях с една позната и както вървим една глутница от 15 къчета тръгна след нас,да не ви казвам,как изтекоха 15 минути ,докато излезем от нея!Момичето ще се да се разплаче,а "зверовете ръмжаха" и ни следваха,едното си беше лидер,защото вървеше плътно зад нас и кгато се обърнех оголваше зъби  и се обръщаше към останалите после към нас и когато тръгнехме пак тръгваше и така близо километър,дори,когато излязохме на главната улица то вървеше след нас!а,другите го следваха!Толкова бяха изгладняли и побеснели,че само се чудеха от коя страна да ни подхванат!Извинявайте,ама Варна не е зоопарк!Момичето трепереше, а аз късах нерви!Но има Господ!наближихме строеж....и видях една малка спретната сопа,или на строителен език,гредичка за редове на керемиди!Ами,какво да ви кажа,поглеждам песа,и тои пак ръмжи,гледам сопата и си казвам сега или никога!Въпрос на оцеляване беше!Не искам да ме вините!Или аз,или то!Засилих се посегнах,то в същият момент скача....взех сопата и го посрещнах още във въздуха!Дръгите кучте се разбягаха,но това както казваме ние на село "изгоря"!!!!Падна,изправи се и пак посегна,е този път главата му издрънча,както си трябва!падна и заквичя,аз треперех целият!Подгоних го,не знам колко съм бягал...но  поедно време,и то се умотри спря и ме гледаше право в очите!аз бях целият пот и кал...явно очакваше да го убия!Но ,не съм такъв човек!Клал съм прасе,и не ме е страх да "терминирам" и него!Просто се обърнах и тръгнах по обратният път!Но,ако беше пострадало момичето или аз!Жална му майка!Избива самосъхранението в мен,щях да го ритам докато спре да диша!И повтори ли се това,няма да има прошка нито за него,нито за "настървената му дружинка"!Въпрос на оцеляване!

И оная шафрантия френска ,Бриджит Бардо ,като иска да си ги пази в тях!Иначе,кълна се,ако мой роднина пострада Ще ги избия до крак!Мога да боравя със всякакъв вид хладно и огнестрелно оръжие!Морската градина във Варна ще я направя  втора Кербала! :)
..трябва да оцелеем.....Чумата и Спина не могат да ни спрат,че някакви кучета ли?!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
wow ...  [първо място]
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Ако видя някой да прави такова нещо просто ще...не знам, но ще направя нещо!Би ми се искало аз да одера човека, но не бих го направил, защото ще ме вкарат в затвора, но ако можеше бих го направил с удоволствие!!! [evil] [evil] [evil]


 :) :) :) :)
Тва проваля Коледното ми настроение!!!
« Последна редакция: Декември 15, 2005, 20:36:18 pm от KUKLI4KATA »

Angel Soul

  • Гост
Е, това, за което разказва Охайо е съвсем различно. Аз говорех за безпричинното убийство, тогава, когато се прави за нечие удоволствие.В неговия случай и аз бих се защитавала.

Но за мен пропринцип не би трябвало да се допуска наличието на бездомни любимци. В крайна сметка, щом като сме поели ангажимента да гледаме животни в градската си среда, би трябвало да приемем, че имаме и отговорност към тях. За мен благотворителността към бездомни животни има същото значение, както тази към бездомни хора.

Разбира се, дори и при наличието на приюти за домашни любимци, винаги ще има стопани, които ще си оставят животните на произвола, а също и случай, когато приютът не може да си позволи да изхранва над определен брой животни и ще трябва да ги приспива. Но все пак, ако вие имате избор как да умрете, какво предпочитате -да умрете на място,където до последно някой се грижи за вас или да умрете пребити от бой и кожата да ви бъде съдрана, още докато сте живи (да, случва се! гледах го по телевизията и няма да ви опиша колко беше отвратително!).

По принцип според мен трябва да бъде забранено гледането на птици в кафез, а за желаещите да си имат домашен любимец -ами трябва да минават някакви образователни курсове,знам ли? Много стопани просто не знаят как да гледат животни, макар и да ги обичат и само мъчат животните. Да не говорм за случаите, когато се проявява небрежност и жестокост. Знам, че който има куче, сега плаща май някакъв годишен данък по закон. Интересно ми е в полза на какво отива този данък?

Неактивен Karaman

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 242
  • Пол: Мъж
най-виновни са хората, които не знаят как да отглеждат и изоставят тези кучета, поради незнание, немарливост и простотия!!!!!
а не тия дето им намират смисъл на живота като ги превръщат в палта!
само децата се влюбват

Angel Soul

  • Гост
Всеки носи своята вина според мен. Вината на едните не омаловажава вината на другите. :)

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Мразя жестоки и безсърдечни хора а също и егоисти като тия!!! [grrr] [reeeev] [pisna miii] [sad3]

Angel Soul

  • Гост
Аз много съм се опитвала да проумея жестокостта, обаче явно нещо не ми достига мозък [confused] . Какво удовлетворение носи жестокостта, особено,ако е насочена към по-слаб от теб? Опитвала съм се да разсъждавам дори и за хора, които са израстнали в трудна семейна среда, сред жестокости и т.н. , където е липсвал положителен личен пример от възрастните, но дори и тогава... бе де да знам -толкова ли е трудно , когато си вече възрастен човек да прозреш, че има и друга страна на моментата, че животът ти може да е много по-лек и приятен и само от теб зависи да си го направиш такъв?...

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Аз много съм се опитвала да проумея жестокостта, обаче явно нещо не ми достига мозък [confused] . Какво удовлетворение носи жестокостта, особено,ако е насочена към по-слаб от теб? Опитвала съм се да разсъждавам дори и за хора, които са израстнали в трудна семейна среда, сред жестокости и т.н. , където е липсвал положителен личен пример от възрастните, но дори и тогава... бе де да знам -толкова ли е трудно , когато си вече възрастен човек да прозреш, че има и друга страна на моментата, че животът ти може да е много по-лек и приятен и само от теб зависи да си го направиш такъв?...
Не че не ти достига мозък просто ние сме прави! [lol] :)

Angel Soul

  • Гост
[bravisimo] Хахахаха! Това е много изкушаващ начин на разсъждение, но се опитвам да го избягвам, защото и без това е много трудно човек да надскочи собствения си субективизъм. :) Макар че като една типична лъвица самолюбието ми честичко крещи колко съм права, пък и в доста случаи се оказвам де ...ама айде спирам, че май ми умря циганката... [lol].