Автор Тема: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....  (Прочетена 6964 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #15 -: Август 25, 2007, 13:06:49 pm »
И аз съм против ромите, които живеят в махалите, мразят реда, правилата и плащането на сметки и са като аборигени. Мразя крадците от тях, престъпниците.
Но има много, които се опитват да се приобщят, които искат да си изкарат парите по честен път и да живеят един нормален живот. Те обаче биват отблъснати от обществото, въпреки старанието си. Не ги пускат на басейни, не ги взимат на работа на повечето места и т.н.

Не бих попълнила тази петиция, защото не съм расистка, виждала съм ужасни представителни от ромското население, но знам, че има и много умни и добри хора, които почти не се различават от българите и заслужават уважение!
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #16 -: Август 25, 2007, 19:28:03 pm »
Unforgotten`feeling`f  - как така бе мойто момиче...да не подкрепиш тази толкова уникална петиция...Каква българка си ако не си се почувствала дискриминирана ?Аааааа не може така ! Къде са намираш? Къде ти е чувството за патриотизъм... тц тц тц.Като се прибереш веднага да попълниш петицията...няма,няма !

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #17 -: Август 25, 2007, 22:02:34 pm »
хах, ludnegar ,
мисля, че един човек може съвсем спокойно да се смята за патриот и да не е расист. Ако някой направи петиция ЗА мира и СРЕЩУ дискриминацията, то аз ще съм първата подписала се.
Мисля, че светът може да е по-добро място за живот, ако загърбим предрасъдъците и омразата си.
Един ден се разхождах навън и един непознат дядо ме заговори и ми каза:"Никога недей да търсиш лошото у хората. То лесно се открива. Винаги, винаги търси хубавото!". Е, аз предпочитам да съм добра с другите и да не мразя без повод някой, само защото не е бял като мен.
Когато умрем, всички ще сме заровени под земята и ще станем на пепел...Без значение дали сме били бели или черни. Това, което ще остане след нас са делата ни. Добри или лоши! Душата е важна, не видът. Когато един човек е отблъскван от обществото заради различията си, когато е системно обиждан, гледан с подозрение и избягван, нормално е да се озлобее и да не покаже най-доброто от себе си. Има отвратителни роми, които вършат безчинства, но има и нормални хора, които се борят с живота и изкарват честно прехраната си. Защо да ги мразя?! Защо да съм срещу тях?! С какво съм НАД тях?! С нищо.
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #18 -: Август 25, 2007, 22:29:34 pm »
Unforgotten`feeling`f няма да нарушавам правото ти на лично мнение, само да те попитам в кое да търся по-точно хубавото в цялата ситуация ? Не знам от кой град си, обаче картинката в Стара Загора е следната имаме си два цигански квартала, живея през две улици от единия, съответно искам не искам минавам от там всеки ден... и всяка вечер. На бегом, с телефон в ръка. Защо ли, 'щото мене са ме гонили цигани, виждала съм как са пребивали хора, как се струпват на групички и решават, че могат да правят каквото им скимне. Аз нямам нищо против, да търся хубавото... обаче трябва някъде много дълбочко да се е скрило, защото не го виждам.
Преди месец същите тия "хубавци" решиха, че имат правото да изгорят най-хубавото място в цяла Стара Загора, ей така... понеже са много добри и честни, изгоряха сума ти декари гори. Майка ми миналата година едни такива "добри и почтени цигани" я обраха, съответно тя си пое масрафа пред шефовете си. Тия дето се опитват да се приобщят в един град се броят на пръсти. Не е расизъм да искаш да живееш спокойно, то си е мое и твое лично право. Съжалявам, радвам се че си оптимистка, може да не си се сблъсквала с нещата достатъчно, не ти го и пожелавам, обаче това е малко наивно. Мое мнение разбира се, както вече казах  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #19 -: Август 25, 2007, 23:00:43 pm »
Няколко човека са изгорили мястото в Ст.Загора и 1 е ограбил майка ти.
Всяко стадо си има червни овце...Аз казах,че и аз НЕ подкрепям тези, които крадат и изнасилват, убиват и т.н, още в миналия си пост казах, че съм против тях. Но не съм против циганите като цяло. Има много, които не живеят по тея махали и са си нормални. За тях говоря аз.

А и колкото и тея от кварталите вършат безчинства, толова и българите. Беше българин 1 човек, който открадна от апартамента ни едни неща, беше българин друг, който се опита да ме нападне посред бял ден след училище и нахлу във входа на блока,едва се отървах, беше българин 1, който блъсна колата на баща ми(без голяма вреда) и вместо да спре и да се разберат, както обеща, той подпали и замина.

И ние не сме цвете за мирисане, просто техните "подвизи" повече се взимат под внимание. Казвам за трети път, че не подкрепям лъжливите, крадливите и лоши роми, но и не подкрепям лъжливите, крадливи и подли българи, авганистанци, пакистанци, американци и квито и да са други!

Важно е какъв е човекът, а не етноса. Да, в махалите цари безобразие, но има много хора ИЗВЪН тях, които се борят за уважнието на хората, а не го получават само заради цвета на кожата си.
« Последна редакция: Август 25, 2007, 23:05:24 pm от Unforgotten`feeling`f »
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #20 -: Август 25, 2007, 23:07:40 pm »
Само, че в сравнение с останалите те са малцинство. Това се опитах аз да ти кажа. В техния случай стадото си има тук таме някоя бяла овца, която вярно страда заради репутацията която създават останалите. А това другото го дадох просто като пример, обаче ако тръгнем на всеки да броиме примерите... не знам дали ще ни се брои до толкова.
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #21 -: Август 25, 2007, 23:28:01 pm »
    Хей негре, тази последната нотка сарказъм беше не намясто да ти кажа, не за друго ама когато някой иска да си изкаже мнението не е нужно да му режеш главата...
    Относно неграмотноста на господата роми мога да ти кажа, че аз не съм взел учебниците от ръцете на децата им, струва ми се, че родителите им го правят за да имат достатъчно свободно време тези деца за просене (ама де да знам може да съм лунатик, който когато си мисли, че спи ходи из ромските махали и квартали да краде учебници и после да ги предава на вторични суровини)... а да и да ти кажа, не се притеснявай за господата роми, да не би да ги набият лошите скинари от футболните мачове, нали знаеш Левски - ЦСКА те май няма да стигнат до ромите достатъчно сметки имат да уреждат по между си... :)
    Чудно ми е едно нещо, защо толкова силно си настървен срещу нас белите хора, нима някой те е обидил... някой те е засегнал... и сигурно този някой е тук във форума и затова изливаш толкова ярост срещу нас...? Искам да те попитам мислиш ли че само тук в нашата "мила родина" от целия евро съюз ги има тези ексцесии...? Може и така де е, може ЕТА и ИРА да са просто нормални извън правителствени организации с идеална цел... ама защо ли им викат терористи...? А като казах терористи се сетих за талибанчетата тези мили деца на природата, дето се оказа, че не могат да карат самолети (и те сигурно не са ходили на училище и не са се научили да четат) и големият им батко НАТО... малко ми прилича на нашите роми и скинари, само че в много по-мащабен вариант...
    Май доста се отплеснах от темата, но искам да кажа, че бих подкрепил тази петиция, ти негре ми се струва не си я прочел, поне аз там никаде не видях нищо расиско, (може аз да съм расист и за мен да е нормално и сигурно е така, защото ако сме в САЩ доста общественополезен труд бих положил заради това, че те наричам "негре", ама ти сам си се кръстил така, и въпреки че знам името ти, предпочитам да те наричам с това, което ти сам си си избрал, а не с това което си получил...) в петицията видях факти... видях счупената кола на енергото дето се опитала да спре тока в Столипеново, видях едно клипче от тук в което едни господа роми твърдяха, че не са крали релси, а просто са си ги взели, те горките не знаели че са на БДЖ-то (всички хора без книжки качвайте се в колите и почвайте да карате както ви падне незнанието е оправдание така, че спокойно закон не ви лови...), видях столичните тролеи 6 и 7, в който се глобяват само българи(първата му спирка е до квартал "Факултета" затова не се учудвам...), видях новите къщи който им направи преди няма и 5 години държавата до КАТ Пловдив (много добре ги поддържат и коне има вътре, сигурно са им домашни любимци...), да доста неща видях в тази петиция...
    И сега две думи за политиците, че те са държавата дето не си върши работата е вярно, ама само да стоиш и да ни викаш, че сме овце че за нищо не ставаме(като едва ли не изключваш сам себе си от тази група, без това да е оправдано разбира се), вземи направи нещо по въпроса, ще ти кажа даже какво... кандидатирай се за независим кандидат, цял форум имаш зад гърба, като прибавим към него и твойте близки и познати и близките и познатите на нека са 5% от хората във форума и стотина неграмотни роми който са гласували за теб защото не могат да четат, като прибавим и ниската избирателна активност и си вътре, днес ти, като се представиш достойно в плюенето, на другите избори още двама твой съмишлиници и така ще дойде време да управляваш. Но само със плюене и търсене на някой виновник няма да стане, нали точно така се управлява тази държава в последно време и май точно затова сме толкова зле... На българите са им виновни ромите, на ромите - българите, на политиците - гласоподавателите (нали все ни корят за ниската ни избирателна активност), на гласоподавателите - политиците, и т.н. и т.н. до безкрайност... Докато не се вземем в ръце и не започнем сами да правим нещо, няма да си направим живота по-добър, това зависи само от нас...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #22 -: Август 26, 2007, 00:20:29 am »
ЕЕЕ разгеле майна...най накрая един експерт.Ама не ми викай негре,че току виж съм се почувствал дискриминиран - щото нали сега така е модно.Аз ще си се наричам както си искам,но ти отбягвай!!!Предварително благодаря за разбирането което съм сигурен,че великодушната ти особа ще прояви,ако не за друго,то поне заради високият ти интелект в който лично се убедих при последната ни среща :).Ама да си дойдем на думата.Исторически погледнато в България бели хора няма,защото по-принцип винаги белите са били тези които дискриминират,та в тоя ред на мисли не бихме могли да счетем българина за бял човек след като е дискриминиран,пък и заради безбройните безчинства на циганите живее,като НЕбелите от 3я свят...И пак в тоя ред на мисли излиза че АЗ съм доста по бял от теб и в такъв случай изречение съдържащи неща като ..."нас белите"...звучат смехотворно от твоята уста.И сега вече по сериозно да поговорим.Нали не си забравил че майка ми е бяла...ярост и настървение към белият човек не бих могъл да имам,по очевидни причини :)И да много си прав ЕТА и ИРА са терористични организации в това няма спор,притеснението ми иде от там,че ако това безумие продължи и дружинката на боянчо расате ще се превърне в такава.Тва с талибаните го заеби,там говорим за религиозен фанатизъм,поне за сега при нас положението е друго :).Петицията много добре я прегледах и няма как да не се набие на очи факта че там нещата са показани едностранчиво...но всъщност нали това е целта :) така че не би трябвало да се изненадвам.България,совен с псувните на Христо Стоичков и работливостта е известна и с невероятното си чувство за справедливост-поне така са ми споделяли други чужденци :).А тука някак си тая справедливост я няма.Просто не съм съгласен че покрай сухото треа да гори и мокрото,това е.Относно овцете :) аз просто цитирах един народен човек ; Светлю от група хиподил.Не бих казал че изключвам себе си от групата на овцете,напротив бая голяма овца съм :),но както сигурно и сам знаеш има оФце и оВце.Разликата между оФцете и оВцете е следната : оВцете за разлика от оФцете не се дупят всеки път когато коча иска да им го сложи- (под коч,разбирай коуч в превод от английски значи тренер :) ).Когато коча подкара стадото на някъде оФцете просто тръгват,а оВцете задават неудобни въпроси :).Когато коча заведе стадото да пасе люцерна,а люцерната се окаже най-обикновенна плява, оФцете преживят и макар и да се мръщят си траят,а оВцете се отцепват и си намират люцерната.Когато положението стане нетърпимо оФците пишат петиции и се оплакват,а оВцете си намират варианти :).Така че драги мой ти сам прецени кой какъв е и как трябва да постъпи :).А моя сарказъм дали на място дали не,няма значение...този форум е преди всичко за забавление...Аз се забавлявам, а ти ?!?

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #23 -: Август 27, 2007, 22:14:38 pm »
Хо-хо-хо с риск да ме осъдиш пак ще те нарека "негре", ще ти кажа честно "да тъп не интилигент съм", но ни най-малко не ми пука от това... ще те попитам нещо мислиш ли, че не си платил и стотинка от тока на онзи господин, дето преди години посред лято си бе включил пружина от легло да го грее в студените летни дни... всъщност господин "оправен", може и да е така (ако живееш с вашите все още) ама ако не ти то все някой трябва да го е платил, (ако не на теб на вашите) е била вдигната цената на тока, заради загуби... Та като няма люцерна и ти ще пасеш плява, лошо че не разбираш, че това е плява...
От цялата плеяда, която изнасяш разбрах едно (нали съм си нискоинтелигентен и трудно схващам), ти се имаш за свободен, нямаш проблеми нито с малцинствата, нито с неграмотността (за последното говори факта, че все пак си отговорил на поста ми, поста на глупака), е лошо няма ама сам каза, че кумонягите пак ще ни управляват заради тези ексцесии, че те ще извлекат дивиденти от това... имам усещането че го каза с презрение, нещо от рода на Бай Ганьовото "Всички са маскари...", е така е прав си... и за още нещо си прав, ако всеки подгони сам интересите си и успее да постигне целите си, нещата ще тръгнат в правилната посока, ама има и една друга страна, която май не искаш да разбереш "Разделяй и владей" са казали римляните, и са го правили, това се прави и сега, ние се караме ама така ставаме по слаби, "Съединението прави силата" пише на народното събрание е вярно са силни тия дето са вътре...
Колкото до петицията мога да ти кажа едно да едностранчива е и това е нормално, когато някой търси правата си той търси свойте права, да си виждал прокурор да изтъква смекчаващи вината обстоятелства...? Да това би било забавно пожелавам ти го за да се забавляваш от сърце, но не всичко е просто забавление, ако бе така бих определил войните като грандиозни спектакли... ти как мислиш такива ли са...? Весело ли е да те е страх да се прибереш вкъщи защото има около 200 души с брадви който обикалят в квартала ти с брадви и тояги жадни за отмъщение... Не ти пожелавам да ти се случи за да можеш да ми дадеш истински честен отговор, но на някой хора им се случва, ама те са оФце кво ти пука за тях... Ще ти кажа нещо в момента България ромското малцинство е най-толерираната етническа група, причините ги знаем... За да гласуват за хората който са в момента на власт... Така бе и при Костов и така е сега... Преди месец ми се наложи да си вадя нови документи, знаеш ли какво бе съотношението българи/роми в паспортна служба Пловдив? 2/8, миналата седмица си вадих медицинско в поликлиниката в Кричим, знаеш ли какво бе съотношението там? 1/9 за какво ти говори това... Това са държавни учреждения, при положение че ромите са малцинство? На мен ми говори за толерантност към тях... Това че ти не си видял тези неща не означава, че тях ги няма...
И още нещо за финал, да този форум е за забавление и разтоварване най-вече, но има неща за който трябва да се говори сериозно...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #24 -: Август 27, 2007, 22:40:54 pm »
Еми добре,тъпако не интелигентен - с риск да ме осъдиш си позволявам да те нарека така,ако не за друго, то просто защото тази вечр не съм на кеф,а и сам си се нарекъл така...Вадил си си паспорт в Пловдив,медицинско в Кричим, а оная работа сигурно си я развяваш в Кърджали -демек всичко знаеш и всичко си видял,съответно аз нямам какво да ти кажа...мама ме е учила с дървета да не споря.Лека вечер.

П.П- аз продължавам да се забавлявам, а ти ?

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #25 -: Август 27, 2007, 23:16:06 pm »
О да и на мен ми е весело да гледам, как когато някой няма аргументи започва на лична основа... Жалко за теб...
П.П. Това че не си на кеф, ме слабо ме интересува, ама твойте си проблеми решавай сам, без да пречиш на другите, това е просто съвет, а не някакво мое миродавно мнение...
П.П.П. А къде си развявам оная работа си е моя работа... :)
« Последна редакция: Август 27, 2007, 23:32:54 pm от tuik »
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #26 -: Август 27, 2007, 23:32:39 pm »
Мда батенце :),не че няма аргументи,просто не ми е интересно.Пък и съм скаран с математиката тва 2/8, па 1/9 -м па се чуди човек ти паспорт ли си вадиш или си отишъл на преброяване.Освен тва живея в Пловдив и там в паспортното не съм виждал ни един циганин - ти къде ги видя 2/8 не знам.Затова и нямам намерение да споря с теб.А що се отнася до личната основа...ти започна пръв :).Забавлявай се !!!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #27 -: Август 29, 2007, 00:21:14 am »
ludnegar, не можеш да си наложиш мнението, та целия форум да мисли като теб ... не знам от къде и за какво е тази пара ... но започвате да прекалявате с личните настроения ...
ти си изказа мнението, добре, твое си е за теб си си прав, но какъв беше смисъла от ироничното ти изказване към  Unforgotten`feeling`f, то и иронично не знам дали е правилно да го нарека ...

Unforgotten`feeling`f  - как така бе мойто момиче...да не подкрепиш тази толкова уникална петиция...Каква българка си ако не си се почувствала дискриминирана ?Аааааа не може така ! Къде са намираш? Къде ти е чувството за патриотизъм... тц тц тц.Като се прибереш веднага да попълниш петицията...няма,няма !
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #28 -: Август 29, 2007, 15:25:24 pm »
тц тц тц кво толкова против моята ирония,баси :) то човек да не се обади.Иронията мили ми съфорумци е начин да покажеш позиция и да изразиш мнение...някой ме разбраха прекрасно,други не :).Относно личните настроения - Иво много добре знаеш че има хора на които позволявам да ме наричат както си искат и хора на които не позволявам :)...Туик не е от хората на които позволявам,но явно трябваше да му го натъртя за да схване :) това е всичко :).Айде дайте си лабаво и се забавлявайте :)

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ - Срещу неравното третиране ....
« Отговор #29 -: Септември 05, 2007, 23:29:43 pm »
тц тц тц кво толкова против моята ирония,баси :) то човек да не се обади.Иронията мили ми съфорумци е начин да покажеш позиция и да изразиш мнение...някой ме разбраха прекрасно,други не :).Относно личните настроения - Иво много добре знаеш че има хора на които позволявам да ме наричат както си искат и хора на които не позволявам :)...Туик не е от хората на които позволявам,но явно трябваше да му го натъртя за да схване :) това е всичко :).Айде дайте си лабаво и се забавлявайте :)
Кораааааво издишаш. Не съм те виждал в никоя друга тема да издишаш така.Що ли?  :)