Автор Тема: Храните, които ни поболяват  (Прочетена 2374 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен apostol

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
  • Пол: Мъж
  • Напред и нагоре!
    • Блог за Интернет маркетинг и е- търговия
Храните, които ни поболяват
« -: Май 04, 2009, 09:13:36 am »
      ОТКЪДЕ ИДВАТ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ „ПАРАЗИТНИ”
                                              КАЛОРИИ


Те идват от следните „храни”:

•   Млечен шоколад
•   Сладолед
•   Чипс
•   Сладки газирани напитки
•   Ядки 
•   Сухи меса- пастърма, луканки, сухи салами
•   Широко рекламираните „зърнени закуски”
•   Алкохол

Защо тези „храни” ни съсипват?

•   Млечният шоколад съдържа до 60% мазнини и 28% захар. Той внася над 600 калории в нашия организъм, които могат да бъдат изгорени с... 1 (един) час джогинг.
•   Сладоледът съдържа до 30% мазнини и 20% захар.
•   Чипсът е истинска калорийна бомба- той съдържа до 35% мазнини,  60% сложни въглехидрати и минимум 550 калории в порция от 100 гр.
•   Сладките газирани напитки съдържат до 15% захар и въглероден двуокис, убиващ чревната микрофлора.
•   Ядките, изсушени и след това изпечени или изпържени, съдържат максимум 5 % вода. Всичко друго са мазнини и въглехидрати! 100 гр. ядки внасят в организма не по- малко от 650 калории. Освен това те често са пресолени. 
•   Сухите меса най- често са с неизвестен срок на годност и произход на месото. Те съдържат до 30% мазнини и страшно много консерванти и сол. Те направо разрушават сърдечно- съдовата система.
•   „Зърнените закуски” придават измамното чувство, че сте се нахранили и така цели ... 30 минути. После трябва да хапнете още една порция, след малко трета и т. н. Тези „закуски” съдържат около  70% въглехидрати и 10% мазнини.
•   Алкохолът- един грам чиста мазнина съдържа 9 калории, а един грам чист алкохол- 7 калории. Направете си сами сметката...

Ако искате наистина да сте здрави, не се докосвайте до гореизброените „деликатеси”!

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ








***************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #1 -: Май 04, 2009, 13:29:36 pm »
Е .. няма да ги ядем всекидневно но ... в месеца 1-2 пъти може да се излъжем нали :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #2 -: Май 24, 2009, 20:27:32 pm »
като изключиме зърнените закуски от останалото не мога да се откажа, особено от шоколада  [shame]

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #3 -: Май 24, 2009, 20:30:54 pm »
Аз редовно ям шоколад, сладолед, чипс и редовно употребявам алкохол, но по никакъв начин не ми влияят. Зависи от самия организъм на човека и усвояването на изброените храни.
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен pIsaNcH{}

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1583
  • Пол: Жена
  • Too Beautiful to Die,Too Wild to Live [!]
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #4 -: Май 25, 2009, 04:39:01 am »
Ами какъв е смисъла да се лишавам от неща,които обичам ?! Като още утре като изляза може да ме блъсне нещо на пътя и да умра от това,а не от някоя болест ...
 [mhmm3454]
"I guess I'm just a girl wrapped in a mistery inside a bitch ... "

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #5 -: Юни 14, 2009, 12:57:12 pm »
Ще споделя мнение от гледна точка на човек ,който доста време си хапваше от всичко ,без изключение.
Първо ,когато сте на 20 и малко отгоре,може и да не ви влияят ,обаче то всичко се трупа,затова тези които се подлагат на диети ,в по-голям процент са жени на 30 и отгоре години.До 20 годишна и аз не съм се подлагала кой знае колко ама после се отрази.Така че Крис
Аз редовно ям шоколад, сладолед, чипс и редовно употребявам алкохол, но по никакъв начин не ми влияят. Зависи от самия организъм на човека и усвояването на изброените храни.

редовната ти консумация най-вече на алкохола,ще ти повлияе ,не се залъгвай.Пък и съм сигурна ,че точно в алкохола полезните вещества не са кой знае колко .Обратното -да.
Виж за ядки и шоколад,не ги отричам нацяло.В ядките си има и полезни вещества ,особено в орехите,шоколада пък носи ендорфини ,отговорни за доброто настроение и повишава кръвното.Аз в момента съм с доста ниско кръвно и трябва да ям шоколад ,но мисля да се огранича до  едно блокче,не цял шоколад. Обаче не мога да кажа същото за чипса. :question:
И аз забранявам на моите деца да ядат чипс,желирани бонбони и всякакви глупости ,които са пълни с химикали и вредни вещества.Не им и купувам.Наскоро попаднах на една статия за т.н. Е-та в продуктите.Ужасих се колко болести докарват.Е,то няма как да ги махнем нацяло ,но можем да ги ограничим.Така че не е добре относно храненето да се кара през просото.Защото рано или късно всичко се трупа по тялото и после е трудно. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Dulce_Insoportabla

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1407
  • Пол: Жена
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #6 -: Август 05, 2009, 14:20:41 pm »
Ами то реално погледната това е вредно онова е вредно.Е,да умираме ли в крайна сметкa?Мисля,че умереното количество на тези неща няма да навреди кой знае колко.Пък и  1 живот живеем,не може вечно да се ограничаваме.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #7 -: Август 05, 2009, 14:43:22 pm »
Ами какъв е смисъла да се лишавам от неща,които обичам ?! Като още утре като изляза може да ме блъсне нещо на пътя и да умра от това,а не от някоя болест ...
 [mhmm3454]


И аз съм на тоя принцип. И не само относно храната.  :)
Не е добре да се лишаваш, нито да прекаляваш.
Просто трябва да консумираш умерено.  :) Според мен...
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #8 -: Август 21, 2009, 16:05:05 pm »
И аз съм ЗА умерената консумация :) Все пак с каквото и да прекалим не е на хубаво. Съгласна съм с мнението на Тони, но да си призная и аз съм от тези, които трудно издържат на изкушението и често посягат към вредните храни. И все пак най-големият ми порок се оказва шоколадът ...
Моето мнение е, че всеки може с малко усилия да промени навиците си на хранене. Например, с прием на повече течности и то предимно вода, а не единствено кафе и "натурални" сокове, ограничаване на газираните напитки и тестените и захарни изделия, както и малко повече внимание към количествата изпит алкохол. Но е ясно, че не става отведнъж или още повече насила и защото някой ни казва "че така е правилно".
А за да не се стига до драстични диети, помощник е спортът, леките упражнения, които можем да правим и у дома, а дори и разходките в приятна компания. :)

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Храните, които ни поболяват
« Отговор #9 -: Януари 28, 2010, 00:10:29 am »
Защо шоколадът да е порок?! Според мен никой човек на тази земя не трябва да се лишава от него! [lol] И даже си е полезен...без него съм леко нервна, малко изтормозена... /не знам, явно много съм свикнала/ Естествено не трябва да се прекалява /но то и с най-"полезната" храна ще е така/  Дано не ми създаде проблеми след време, сега вече доста по-малко ям и това е единствено заради кожата ми, защото голямото количество шоколад я скапва.
Баща ми е виновен [evil] [lol] от малка помня, все се връщаше с торби с тоблерон и сега не мооога без това страхотно удоволствие! [lol] [lol] [lol]


П.С: Само знам, че един ден, децата ми няма да са свикнати така [shame] [lol]


Но пък ядки не обичам, сухи меса също не ям много/доста рядко като бързам си правя сандвичи с тях/ , алкохол не пия :)