Автор Тема: Дискриминирани ли са Българите в България?!  (Прочетена 6519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #15 -: Декември 12, 2005, 20:37:44 pm »
Стискам ти ръката Ангелче! :)

Angel Soul

  • Гост
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #16 -: Декември 12, 2005, 20:42:00 pm »
Въх, ни думай! [namigG]  

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #17 -: Декември 12, 2005, 20:44:03 pm »
А, чували ли сте, че има предложение всяко циганче, което има успех в училище над 5 да получава по 150 лева на месец...аз имам успех 5,80 и получавам 21 лева, е, това ако не е дискриминация...

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Angel Soul

  • Гост
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #18 -: Декември 12, 2005, 21:25:01 pm »
Според мен , който си спира децата преди 8 кл. (поне!) , трябва му бъдат спирани детските надбавки и ако това продължава - да се спират всякакви помощи! Ако родителите работят-да ми се теглят автоматично глоби от заплатите.  Как си мислите, че "на запад" са се научили да спазват законите - яко глоби . Но нека парите да се теглят/спират от централа, която е единна за държавата - не по местоживеене. Иначе пак ще има разправии с корупцията. И никакви стипендии в училище на различна основа - всичко трябва да е равнопоставено.

Знаете ли, там , където живеех преди, имаше както цигани,турци, така и българи. И знаете ли кое ми е направило много голямо впечатление - леля ти Цецка си изхвърляше боклука през терасата по същия начин както и баба ти Айше. Нещата са такива, каквито си ги направим. Аз не обвинявам циганите за това, което става с дискриминирането - всеки от нас пробва границите и ако му отпуснат още малко, ще поиска и още... Така че вместо да се действа в посока конфронтация на етническа основа, нека се действа в посока оказване на натиск върху правителството и институциите за прокарване на съответните закони.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #19 -: Декември 12, 2005, 22:47:04 pm »
Виждам вече ,че дискусията по темата е на макс.И както разбирам проблема не е в това циганите на сапун и край,проблема е в това ,че за тях всичко е възможно,те се отървават от всичко ,а ние -не.Това ми е мисълта.Нямам нищо против ромите и всякакви други националности в България.Яд ме е ,че нашите права са някъде дълбоко скрити.Не ме е яд ,че Айшето имала 10 деца,яд ме е че държавата и дава на нея за всяко дете надбавки.А мойте доходи ми ги смятат ,но излиза че мойте деца нямат нужда от това ,което се полага на децата на Айшето.Нека и ги дават,но защо мойте да са лишени.Нали искат да поощряват раждаемоста ,е как така става че българите имат по-малко деца от ромите.А ми щото на последните не им пука ни къде ще учат децата им,нито какво ще работят.На тях им дреме само за това роденото бебе да е момиче.Не са виновни ромите,виновна е държавата ,че едни ги гали с перце ,а други ги рита по хълбоците.И не съм съгласна уважаеми ми луднегар ,че на нас все ни е виновен някой.Ти къде живееш извинявай?в България ,нали.Какво си застанал тогава зад гърба им като адвокат на дявола?.Все ромите били виновни,все друг ни бил виновен.Ами ако има държава дето хората сами да се оправят без нейната намеса-посочи ми я да избягам там и няма да ме чуеш да се оплаквам.Щото ако искам да има всичко необходимо за децата ми ,аз трябва сега да работя,ама къде ще заповядат уважаемите господа министри да си оставя детето.Може би на целодневна детска градина и да го виждам само през почивните дни и да ме забрави.Така ли ще е по-добре и за кого ще е добре?Не ни плюй ,защото ние не малко сме търпели,не мислиш ли?
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #20 -: Декември 13, 2005, 11:04:49 am »
Който е гледал днес Коритаров,и новините да си прави изводите,те са достатъчно показателни!Как се прибиват полицаи!
« Последна редакция: Декември 13, 2005, 17:06:59 pm от Arinna »

Неактивен NeMogaDaPisha

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
  • Can you feel the rock?
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2006, 20:14:50 pm »
Мноооооооооооооого са дискриминирани я!В нашия клас има 19 турски тояги и само 5 БЪЛГАРИ.Ами как да не се ядосвам.Турците в турция да си ходят като има харесва толкова!
« Последна редакция: Ноември 21, 2006, 20:16:41 pm от NeMogaDaPisha »
Докато сте млади розите берете,
че времето уви не спира,
а цъфналото неска цвете
утре дойде ли - умира.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2006, 14:33:01 pm »
Виждам вече ,че дискусията по темата е на макс.И както разбирам проблема не е в това циганите на сапун и край,проблема е в това ,че за тях всичко е възможно,те се отървават от всичко ,а ние -не.Това ми е мисълта.Нямам нищо против ромите и всякакви други националности в България.Яд ме е ,че нашите права са някъде дълбоко скрити.Не ме е яд ,че Айшето имала 10 деца,яд ме е че държавата и дава на нея за всяко дете надбавки.А мойте доходи ми ги смятат ,но излиза че мойте деца нямат нужда от това ,което се полага на децата на Айшето.Нека и ги дават,но защо мойте да са лишени.Нали искат да поощряват раждаемоста ,е как така става че българите имат по-малко деца от ромите.А ми щото на последните не им пука ни къде ще учат децата им,нито какво ще работят.На тях им дреме само за това роденото бебе да е момиче.Не са виновни ромите,виновна е държавата ,че едни ги гали с перце ,а други ги рита по хълбоците.И не съм съгласна уважаеми ми луднегар ,че на нас все ни е виновен някой.Ти къде живееш извинявай?в България ,нали.Какво си застанал тогава зад гърба им като адвокат на дявола?.Все ромите били виновни,все друг ни бил виновен.Ами ако има държава дето хората сами да се оправят без нейната намеса-посочи ми я да избягам там и няма да ме чуеш да се оплаквам.Щото ако искам да има всичко необходимо за децата ми ,аз трябва сега да работя,ама къде ще заповядат уважаемите господа министри да си оставя детето.Може би на целодневна детска градина и да го виждам само през почивните дни и да ме забрави.Така ли ще е по-добре и за кого ще е добре?Не ни плюй ,защото ние не малко сме търпели,не мислиш ли?
[bravisimo] [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo]
Аз мога да дам и пример за явна дискриминация на българското население.Живея в един от най-циганските градове в БГ.Мога да кажа че в него циганите вече живеят по-добре от българите поради един куп програми за евроинтеграция на малцинствата.
И за друг се сещам-в един град с много висока безработица се направи голяма инвестиция с прилични заплати и доста работни места.Търсеха се обаче турскоговорящи кадри въпреки че естеството на работа нямаше нищо общо с владеенето на турски език.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #23 -: Януари 23, 2008, 10:03:21 am »
 [evil]
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #24 -: Януари 23, 2008, 16:31:07 pm »
Не смятам, че само българите са дискриминирани като етнос! Всеки нормален човек в България е дискриминиран по един или друг начин. Дори конституционните права на всеки български гражданин се нарушават постоянно... [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен burning_acid

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 674
  • Пол: Жена
  • lions, and tigers, and bears, oh my!
    • Couch Surfing
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #25 -: Януари 23, 2008, 16:40:39 pm »
господи прости им ... те не знят какво говорят.Аз съм от негърското малцинство в българия както някой от вас знаят и затва бих искал да взема отношение по въпроса щото много ама много простотии прочетох.не знам от къде да започна ама ще спомена само че не може 1 милион цигани да са виновни за проблемите на 6-7 милиона българи.просто не се връзва с цялостната картинка , тва че българите плащали тока на циганите е вече изтъркано клише от онези на Болен сидеров,защото никой не може да убеди че 6-7 милиона българи си плащат тока и парното.Ама стана модно все някой друг да му е виновен на българина,макар че тва си е модно от над 1300 години ама тва е друга тема на разговор.Сега все слушаме циганите тоя пребили,оня ограбили и прочее човек ще си каже брей тия българи нито крадат нито бият нито нищо :) хрисими офчици,ама дали е така вече е въпрос на личен морал да се потърсят честно истинските проблеми.Циганите са най-малкия проблем на българия но някой хора се опитват да го изкарат най-големия.Много по лесно е да спечелиш народната любов като посочваш с пръст виновници за тва и онова вместо да му кажеш че сам си е виновен за лайната в които живее.ето тони бг се оплаква че мъжът и бил военен и не знам ти как му смятали заплата - еми кофти ама какво е виновен за тва манго от аджисана дето даже не може да чете ?ама даже и да можеше да чете със сигурност няма как да стане военен щото колегите му няма да му се зарадват и ще настане една грозна картинка...да не изпадам в подробности.ДА българите са дискриминирани в българия но не от друг а от самите себе си.Първо бяха виновни комунистите,след тва русаците,след тва костов,америка,сега циганите и турците,след тва ще е европейския съюз, а след тях кой ще е наред ... ?

понеже се изчерпах от към аргументи в една от другите подобни теми, ще кажа само: дано повече хора като теб срещам в България  [a taka]

И лошото държи да ни се случи, и хем е страшно, хем е много стилно.
Когато да пропадам ме научи, защо не каза как завършва филма?

Неактивен burning_acid

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 674
  • Пол: Жена
  • lions, and tigers, and bears, oh my!
    • Couch Surfing
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #26 -: Януари 23, 2008, 16:58:52 pm »

абе хора, вие за позитивна дискриминация да сте чували? вярно че положителните й резултита са силно съмнителни, но тя нито е измислена в България, нито съществува само тук! още през 2001-2003, когато бях във Франция, това беше сериозен проблем и хората се оплакваха по същите параграфи, но от друго малцинство. е в крайна сметка самото малцинство ли е толкова виновно че управляващите съответната страна не са съумели по друг начин да стабилизират подобни проблеми в страната?!
не твърдя че ромите /например/ трябва да бъдат съжалявани /по-глупаво и безрезултатно нещо от това няма/, но и с оплюване и смъртни заплахи нещата не вървят към по-добро, а напротив.

проблемът в балканските страни е че още в миналото на територията на Европа, която е сравнително малък по площ континент, са били събрани различни култури и съответно се получава сблъсък между тях, като всяка една иска надмощие.

обаче е едно да държиш на културните ценности на нацията си и да се гордееш с тях, съвсем друго е да практикуваш ширещата се в България практика да не знаеш особено много за историята на страната си, но да си дочул оттук-оттам че този и онзи "завзема" страната ти и след изтребване и прогонване на подобни натрапници България ще стане всъщност най-великата страна на света, защото само подобни хора са спънка за достигането ни до висините. Амин!  [confused] [confused]

И лошото държи да ни се случи, и хем е страшно, хем е много стилно.
Когато да пропадам ме научи, защо не каза как завършва филма?

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #27 -: Септември 27, 2011, 16:30:40 pm »
 :arrow:
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.