Автор Тема: Дискриминирани ли са Българите в България?!  (Прочетена 6521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
 [confused]
« Последна редакция: Декември 09, 2005, 15:42:14 pm от Arinna »








Неактивен lenika

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 290
  • Пол: Жена
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #1 -: Декември 09, 2005, 22:51:18 pm »
Той може да не си го плати,но никой няма да го съди,защото всички разноски ще се поемат от ищеца,а накрая "ромът"ще трябва да получи обезщетение,защото са го наклеветили и,той, горкият е бил отритнат като мръсно куче и многократно е бил наречен ром или циганин и по този начин са нарушени правата му за равенство с останалите жители на Република България.
Когато един "бял" българин не си плати тока ще бъде осъден,защото не може всички останали негови сънародници да плащат,а той да си позволи да не поема дълга си към държавата и да обиди както държавните институции така и останалите българи,които безмълвно си плащат сметките.
аз и той
Аз живея,защото живееш и ти!
Аз съм човек,защото човекът до мене си ти.
Моето щастие с твоето име наричам,
защото съществуващ и аз те обичам!!!

Неактивен SoundreameR

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 630
  • Пол: Мъж
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #2 -: Декември 09, 2005, 22:52:28 pm »
охаа и още как... [oops]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #3 -: Декември 09, 2005, 23:45:52 pm »
Разбира се ,че сме дискриминирани. [evil]
Ще кажа само едно нещо.Значи ромите се плодят като китайците ,на едро го дават и си вземат и майчински,и детски ,и помощи.Съпругът ми е военен и като такъв не може да си скрие доходите.Значи ние превишаваме горният допустим минимум за доход на човек .И то защото на него му го смятат брутно .А той не ги взема.но по брутно възнаграждение сме богати.Мойте деца нямат нужда нитто от обувки,нито от дрехи,от нищо.А всъщност превишаваме само с 5лв. :>
Редовни платци и всичко както си му е редът,ама кво от това?
Нищо. [aaaaaaaaaa]
Оф,колко имам да казвам по темата ама се ядосвам всеки път и сега мисля да се пощадя,че много ще ми дойде днеска. [sradlio]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #4 -: Декември 10, 2005, 11:20:55 am »
охохоохох, като споменахте мангали (роми) [lol]
К'о да кажа, освен че с техните 10-20 деца на тях им се дават детски, помощи и не си плащат сметките :)
А помощите за тях, идват от джоба на обикновенния работещ човек...
мхмм... по-голяма дискриминация от туй здраве му кажи :)

Те циганите вземат много повече пари, отколкото един пенсионер с куп болести, които не може и лекарствата да си вземе... ама нашите ромчета си 'живеят живота' по един немърлив начин, ма на тях си им харесва.

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #5 -: Декември 10, 2005, 11:34:16 am »
а а а всяка жаба да си знае гюла [oops]
[lol] "гюл" е едно, ... мисля, че в поговорката става дума за "гьол"...


По темата: Аз уча в гимназия на гетото, където "малцинството" е мнозинство. Имаме по 3-4 българчета в клас. Аз съм едно от нашия... Нямам нищо против малцинствата - не дискриминирам хората по абсолютно никакъв критерий, напук на родителския ми модел, но се наблюдава друго... Да, с някои сме приятели, с други - не... Но в общи линии, когато въпросът опре до оценките и правата, винаги се изтъква, че има дискриминация. Къде е тя обаче?? Като че ли са я залепини на челата си и парадират с факта, че са от малцинството. А учителите, за да докажат, че дискриминация НЯМА, изпитват малкото ни "мнозинство" до дупка, подаряват се масово оценки на голямото "малцинство" и на практика дискриминират нас, за да "не дискриминират" тях. [confused] Я помислете? А редно ли е? Редно ли е да те заплашват с побоища, само ако не си съгласен с нещо?? Редно ли е да не смееш да си кажеш мнението, защото не се знае после жив и здрав ли ще излезеш отучилище?... А сега да питам: кого дискриминираме всъщност? ???
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #6 -: Декември 10, 2005, 15:12:22 pm »
Абе и аз нямам нищо против ромите.Да си живеят ,ама сега нека се съобразяват със законите,като всички нас.То тяхното вече не се издържа [sradlio2].естествено,че има и свестни и трудолюбиви роми,ама те на пръсти се четат. [mhmm]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Rambo

  • Гост
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #7 -: Декември 12, 2005, 12:17:14 pm »
Абе и аз нямам нищо против ромите.Да си живеят ,ама сега нека се съобразяват със законите,като всички нас.То тяхното вече не се издържа [sradlio2].естествено,че има и свестни и трудолюбиви роми,ама те на пръсти се четат. [mhmm]
What about Бат Сали from Big Brother 2? :>

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #8 -: Декември 12, 2005, 13:25:10 pm »
охохоохох, като споменахте мангали (роми) [lol]
К'о да кажа, освен че с техните 10-20 деца на тях им се дават детски, помощи и не си плащат сметките :)
А помощите за тях, идват от джоба на обикновенния работещ човек...
мхмм... по-голяма дискриминация от туй здраве му кажи :)

Те циганите вземат много повече пари, отколкото един пенсионер с куп болести, които не може и лекарствата да си вземе... ама нашите ромчета си 'живеят живота' по един немърлив начин, ма на тях си им харесва.

Май си РАСИСТКА

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #9 -: Декември 12, 2005, 18:24:30 pm »
Расистка или националистка и реалистка?То като ги закачим и ставаме расисти веднага!Да не казваме,че на запад ни мислят за ниски,дребни и крадливи,зачщото първо ромите отидоха на запад да крадат!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #10 -: Декември 12, 2005, 18:46:36 pm »
господи прости им ... те не знят какво говорят.Аз съм от негърското малцинство в българия както някой от вас знаят и затва бих искал да взема отношение по въпроса щото много ама много простотии прочетох.не знам от къде да започна ама ще спомена само че не може 1 милион цигани да са виновни за проблемите на 6-7 милиона българи.просто не се връзва с цялостната картинка , тва че българите плащали тока на циганите е вече изтъркано клише от онези на Болен сидеров,защото никой не може да убеди че 6-7 милиона българи си плащат тока и парното.Ама стана модно все някой друг да му е виновен на българина,макар че тва си е модно от над 1300 години ама тва е друга тема на разговор.Сега все слушаме циганите тоя пребили,оня ограбили и прочее човек ще си каже брей тия българи нито крадат нито бият нито нищо :) хрисими офчици,ама дали е така вече е въпрос на личен морал да се потърсят честно истинските проблеми.Циганите са най-малкия проблем на българия но някой хора се опитват да го изкарат най-големия.Много по лесно е да спечелиш народната любов като посочваш с пръст виновници за тва и онова вместо да му кажеш че сам си е виновен за лайната в които живее.ето тони бг се оплаква че мъжът и бил военен и не знам ти как му смятали заплата - еми кофти ама какво е виновен за тва манго от аджисана дето даже не може да чете ?ама даже и да можеше да чете със сигурност няма как да стане военен щото колегите му няма да му се зарадват и ще настане една грозна картинка...да не изпадам в подробности.ДА българите са дискриминирани в българия но не от друг а от самите себе си.Първо бяха виновни комунистите,след тва русаците,след тва костов,америка,сега циганите и турците,след тва ще е европейския съюз, а след тях кой ще е наред ... ?

Неактивен Oxauo

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 157
  • Пол: Мъж
  • The truth is out there
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #11 -: Декември 12, 2005, 18:59:42 pm »
Пич,аз не съм расист!И искам да ти кажа че съм обиден...но само донякъде,защото си прав в доста от нещата!
Но аз ти заявявам ,с ръка на сърцето,че никога не съм бил расист,имам познати роми,турци,дори мулати!Аз не деля хората по цвят и религия!Аз съм вярващ и никога не ме е било срам да го кажа!Винаги съм обичал ближният си!И ще бъде така!За мен ти си човек с мнение!независимо,че се различаваме по цвета на кожата ни!Това пречили да отидем на палж,примерно заедно?Да играем карти?!Да пием по кафе с усмивки на уста и да си говорим за мацки,за политика!И двамата ходим в тоалетната!Нали?И двамата имаме сърце,което тупти!Нали?Искам да ти стисна ръка и с доронамерен поглед да ти кажа!Я,наздраве бе приятельо! :) Аз говоря по принцип в момента,за тази дискриминация........но от общ характер!Защтото покрай сухото гори и мокрото!А явно ние сме доста "напоени"! :)

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #12 -: Декември 12, 2005, 19:09:17 pm »
Ама аз не съм казал че си расист.Всеки може да си е къфто си иска въпрос на възпитание и култура,ама дай да не бъркаме националистите с расистите.едните нямат нищо общо с другите.Няма да коментирам кой какъв е щото пак ще трябва да се псуваме ама само ще кажа че расистите все разправят че са националисти - да ама не :)сравни партия атака и партия вмро.атака са не расисти ами ако питаш мен и чисти фашисти , а вмро са националисти.А относно кой къде отишъл мога да кажа само че циганите първо отидоха в турция и тогава тръгнаха на другаде и преди тях на запад където и да е тва имаше много бели българи които крадяха не по малко от румънците и руснаците и всичките от бившия соц-лагер дето плъзнаха из запада.И ако един "чист" българин не може да изпъкне сред 10-20 циганина на запад за това си е виновен само българина,фактът че на запад след 15 години все още не правят разлика между българи и цигани говори само за 1 нещо-може би просто българина като иде на запад започва да се държи като циганин ... или като бай-ганю.Според теб бай-ганю циганин ли е или българин ?Ти бил ли си сред българи на запад ?аз не съм бил ама имам доста приятели дето са били и само като ми казват какво са правили и как са се държали и ме хваща срам че въобще говоря с тях.Но пък съм бил сред българи в африка -еми щи кажа че няма такава простотия.Истината е там че част от българския манталитет е като иде навън без значение , запад ли е юг ли е , да си покаже магарията да си покаже селянията,да покаже още много други неща типични за българия и за балканите,от това си градят мнение чужденците, а не от някви си цигани...иначе и аз бих ти стиснал ръката :) на плаж малко ме съмнява да идем ахахаха но човек никога не знае.Не искам някой да ме рзбере погрешно,аз не защитавам циганите,а защитавам истината поне такава каквато я виждам аз :)

Неактивен SoundreameR

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 630
  • Пол: Мъж
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #13 -: Декември 12, 2005, 20:26:26 pm »
според мен тая държава страда от един вирус, по-точно един паразит, който постепенно я унищожава... [oops]вадете си изводите сами!

Angel Soul

  • Гост
Re: Дискриминирани ли са Българите в България?!
« Отговор #14 -: Декември 12, 2005, 20:29:58 pm »
Дискриминирани са, да. И ме е яд. Яд ме е, защото не е справедливо. Щом си поданик на една държава трябва да имаш същите права и задължения като всички останали! Не може да си спираш децата от училище в 5 клас и после да ревеш , че били безработни!