Автор Тема: Защо не работи съдебната система?  (Прочетена 16282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Защо не работи съдебната система?
« -: Август 04, 2007, 13:36:50 pm »
Публикувано от Минчо Спасов
http://spassovm.parliament.bg/

Вече доста години говорим, че съдебната ни система буксува. А и без приказки е видно. Преди месец съобщиха,че един от шефовете на Фолксваген е уличен в подкуп. Вчера вече бяха го осъдили. Убиеца на Косьо Самоковеца бе заловен и осъден в рамките на 2-3 месеца. Вярно е, че и в развитите държави има сложни дела, които се бавят с години. Но те са 10 % .90% завършват навреме. При нас  е обратно- 10% завършват навреме, 90 % се влачат. Няма да давам мнение дали това е корупция,некомпетентност или бикновена немарливост и безотговорност. Ще се опитам да поразсъждавам върху някои от причините.

1.Затвореността на системата. По стар соц. образец магистратите са обгърнали дейността си в мъглата на “секретността”. Обаче тази секретност е приложима само и единствено по наказателните дела и то на стадия на събиране на доказателства. Причината за това е ясна- за да не може подсъдимит или трето лице да унищожи доказателства, към които вижда, че се насочва следствието.Бъде ли обаче предявено обвинението- подсъдимият и адвоката му се запознават с всички материали- още повече постъпи ли в съда-нуждата от каква да е секретност отпада.

2.Независимостта - ами тя е гарантирана и в Конституцията и в закона и чрез несменяемостта на съдиите.В Наказателния кодекс има специален текст:Чл. 289. (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който склонява длъжностно лице от органите на предварителното производство или от прокурорските или съдебните органи да наруши свое служебно задължение във връзка с правораздаването, се наказва с лишаване от свобода до пет години или с пробация, или с обществено порицание. И знаете ли каква съдебна практика има по този текст- ЕДНО съдебно решение от 1977 г. свързано с опит за бягство на затворник.По моя информация няма нито едно оплакване до ВСС от магистрат,който да твърди, че висшестоящ магистрат ,или политик или бизнесмен го е “натискал “за нещо. Следователно или такъв натиск няма (?!) ,или пък “натиснатите магистрати” са желаели да бъдат подложени на него и не са реагирали за да защитят правото си на безпристрастност и независимост.
Вместо да се ползва за гарант на безпристрастността- каквото е изначалното и приложеие, тя за съжаление служи като средство за прикриване на несвършена или зле свършена работа.

3.Недостатъчно заплащане?

Когато по време на разглеждането на закона за държавния бюджет 2005-2006 проследих статистиката  за нивото на заплатите , установих, че най-висока е средната работна заплата в 2 сфери- банковия сектор и правосъдието- над 960 лв. средна заплата. Тук в сметката влизат и заплатите на персонала -от чистачката, през разсилния,секретарката,протоколиста до съдията.И средно излиза 960.Между впрочем горепосочената “секретност ” е атрофирала до там, че с голямо неудоволствие се дават данни за заплатите от ВСС- макар това да е очевидно публична информация.Както е публична информация, че депутатите получават 3 средни за страната заплати ( в момента около 1200 лв, от тях както на всеки гражданин се  приспада данъци, социални и здравни осигуровки и разходи за второто жилище, което са длъжни да поддържат в София.Получават и добавка от около 600 лв. за секретарки- в София а и за офиса си в провинцията, телефон и представителни разходи.Само за сведение- сметката на  мобилния ми тлефон е средно 200 лв. на месец при усилия да си налагам ограничения).

По моя информация Заплата около 1000-1200 лв. получава окръжен съдия, държавата поема осигуровките, има бзплатен телефон, секретарка,добавка за дрехи ,добавка за клас(за обикновените граждани е 1%)- 2% за всяка прослужена година- напр. 20 г. по 2% по 1200 лв=480 лв.чисти. Няма да броим 13 и 14 ,15 заплати, които се раздават на карая на годината.

Смятам, че не е толкова лошо-излиза около 1200 Евро на месец.За сравнение- говорих с испански съдия-  той каза, че взема 3000 Евро.

4.Лошо законодателство?

Очевидно има некачествени закони, които си противоречат с други закони или дори конституцията. Така е било винаги- затова съществува Конституционни съд и изрияно записаното право на всеки съд(дори районен) да приложи пряко конституцията, ако констатира противоречие на закон с нея.

Последното развитие на случая с Ванко 1 го доказа- дори и с несъвършен закон ,след връщането на делото ги осъдиха на 4 години и повече. Работата на съдията е е свъразна с чуваството на справедливост и възможност да избира в определени рамки, поставени от закона “от-до”.Съдията трябва да има смелост- затова са му дадени гаранциите.

Тук трябва да вмъкна поздравленията си за онази съдийка, която преди около 7-8 месеца,при представен й болничен лист, беше се вдигнала и отишла заедно с прокурора в дома на “болния” да провери, толкова ли е тежко главоболието му.Сещате се, че заварила лицето в цъвтящо здраве.Поздравления и за онези съдии, които не се поддават на изкушението да са вършат “услуги” на икономически силните приятели с  политиците. Личната ми позиция е, че ще държа техните доходи първи да догонят европейските.Бъдещите им пенсии също. За да имат какво да губят.
« Последна редакция: Април 09, 2008, 22:31:48 pm от Don_NUTSO »







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #1 -: Август 09, 2007, 15:12:00 pm »
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,26435.0.html


Полицаи малтретират баба заради магданоз
09 август 2007 / Симион Патеев
Потресен съм! Полицаи малтретираха бабичка, която продава незаконно цветя и магданоз на ул. Граф Игнатиев в столицата на България.
Минавах случайно и забелязах едър полицай с бяла коса, който рита със злоба цветята, магданоза и къпините на една старица. Уплаших се, самоцензурирах се и не посмях да го снимам как рита импровизираната сергия на бабата от постлани на земята вестници. С голяма злоба! Някои от неговите колеги му помагаха, а други 5-6 гледаха безучастно отстрани. Никой не помогна на възрастната жена.
Когато спря да рита, подполковникът се обърна, изгледа ме лошо и се развика на подчинените си защо правят навалица. Думите му бяха - бабата да си плати и да ходи да продава ей на онези сергии, изгонете я. Без акт, без предупреждение, направо ритаха!! Качиха се в колата, мисля 4 ченгета, и отпрашиха. Питах един от полицаите нормално ли е това, което се случва. Той каза, че нищо не е видял, не се легитимира, не пожела да легитимира и подполковника, който риташе сергията на бабата. Леле каква злоба има в тези хора, още треперя от нерви, а бях само наблюдател...
Нямам думи, що за човек може да нарани възрастна жена и да я заплашва?





Ах тези пазители на реда ... евала .. прекрасен пример дават ... ей такива не трябва дори да живеят в България ... да ги пращат по турските затвори ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #2 -: Септември 20, 2007, 14:22:14 pm »
Публикувано от Минчо Спасов
http://spassovm.parliament.bg/

Вече доста години говорим, че съдебната ни система буксува. А и без приказки е видно. Преди месец съобщиха,че един от шефовете на Фолксваген е уличен в подкуп. Вчера вече бяха го осъдили. Убиеца на Косьо Самоковеца бе заловен и осъден в рамките на 2-3 месеца. Вярно е, че и в развитите държави има сложни дела, които се бавят с години. Но те са 10 % .90% завършват навреме. При нас  е обратно- 10% завършват навреме, 90 % се влачат. Няма да давам мнение дали това е корупция,некомпетентност или бикновена немарливост и безотговорност. Ще се опитам да поразсъждавам върху някои от причините.

1.Затвореността на системата. По стар соц. образец магистратите са обгърнали дейността си в мъглата на “секретността”. Обаче тази секретност е приложима само и единствено по наказателните дела и то на стадия на събиране на доказателства. Причината за това е ясна- за да не може подсъдимит или трето лице да унищожи доказателства, към които вижда, че се насочва следствието.Бъде ли обаче предявено обвинението- подсъдимият и адвоката му се запознават с всички материали- още повече постъпи ли в съда-нуждата от каква да е секретност отпада.

2.Независимостта - ами тя е гарантирана и в Конституцията и в закона и чрез несменяемостта на съдиите.В Наказателния кодекс има специален текст:Чл. 289. (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който склонява длъжностно лице от органите на предварителното производство или от прокурорските или съдебните органи да наруши свое служебно задължение във връзка с правораздаването, се наказва с лишаване от свобода до пет години или с пробация, или с обществено порицание. И знаете ли каква съдебна практика има по този текст- ЕДНО съдебно решение от 1977 г. свързано с опит за бягство на затворник.По моя информация няма нито едно оплакване до ВСС от магистрат,който да твърди, че висшестоящ магистрат ,или политик или бизнесмен го е “натискал “за нещо. Следователно или такъв натиск няма (?!) ,или пък “натиснатите магистрати” са желаели да бъдат подложени на него и не са реагирали за да защитят правото си на безпристрастност и независимост.
Вместо да се ползва за гарант на безпристрастността- каквото е изначалното и приложеие, тя за съжаление служи като средство за прикриване на несвършена или зле свършена работа.

3.Недостатъчно заплащане?

Когато по време на разглеждането на закона за държавния бюджет 2005-2006 проследих статистиката  за нивото на заплатите , установих, че най-висока е средната работна заплата в 2 сфери- банковия сектор и правосъдието- над 960 лв. средна заплата. Тук в сметката влизат и заплатите на персонала -от чистачката, през разсилния,секретарката,протоколиста до съдията.И средно излиза 960.Между впрочем горепосочената “секретност ” е атрофирала до там, че с голямо неудоволствие се дават данни за заплатите от ВСС- макар това да е очевидно публична информация.Както е публична информация, че депутатите получават 3 средни за страната заплати ( в момента около 1200 лв, от тях както на всеки гражданин се  приспада данъци, социални и здравни осигуровки и разходи за второто жилище, което са длъжни да поддържат в София.Получават и добавка от около 600 лв. за секретарки- в София а и за офиса си в провинцията, телефон и представителни разходи.Само за сведение- сметката на  мобилния ми тлефон е средно 200 лв. на месец при усилия да си налагам ограничения).

По моя информация Заплата около 1000-1200 лв. получава окръжен съдия, държавата поема осигуровките, има бзплатен телефон, секретарка,добавка за дрехи ,добавка за клас(за обикновените граждани е 1%)- 2% за всяка прослужена година- напр. 20 г. по 2% по 1200 лв=480 лв.чисти. Няма да броим 13 и 14 ,15 заплати, които се раздават на карая на годината.

Смятам, че не е толкова лошо-излиза около 1200 Евро на месец.За сравнение- говорих с испански съдия-  той каза, че взема 3000 Евро.

4.Лошо законодателство?

Очевидно има некачествени закони, които си противоречат с други закони или дори конституцията. Така е било винаги- затова съществува Конституционни съд и изрияно записаното право на всеки съд(дори районен) да приложи пряко конституцията, ако констатира противоречие на закон с нея.

Последното развитие на случая с Ванко 1 го доказа- дори и с несъвършен закон ,след връщането на делото ги осъдиха на 4 години и повече. Работата на съдията е е свъразна с чуваството на справедливост и възможност да избира в определени рамки, поставени от закона “от-до”.Съдията трябва да има смелост- затова са му дадени гаранциите.

Тук трябва да вмъкна поздравленията си за онази съдийка, която преди около 7-8 месеца,при представен й болничен лист, беше се вдигнала и отишла заедно с прокурора в дома на “болния” да провери, толкова ли е тежко главоболието му.Сещате се, че заварила лицето в цъвтящо здраве.Поздравления и за онези съдии, които не се поддават на изкушението да са вършат “услуги” на икономически силните приятели с  политиците. Личната ми позиция е, че ще държа техните доходи първи да догонят европейските.Бъдещите им пенсии също. За да имат какво да губят.
Привет!
Защо не работи системата ли? Защото така е по-удобно за всичките.Нарочно целенасочено, съзнателно.Така е удобно за всички.За мафиятя,която царува в БГ,за съдийската мафия,която е на хранилка при нея.За приватизаторите мафиоти от политическия и държавен "елит",които обраха,и днес дообират народа и държавата българска.Така е по сценрий,замислен отдавна,по който се работи и управлява(граби народ и държава)повече от 20 год.Сигурно има не 1 и 2-ма съдии милионери с пари по чуждите банки.Но като печени юристи и мафиоти следите са добре прикрити.Та такива работи,нарочно мътят водата.Работят на ужким и прокурори и съдий,цялата тази орда,която СИ направи конституцийка навремето,и сега си краде,работи и "съди" според рушвета,и никой не може да и направи нищо.Конституциятя им прави хем дебела сянка,а и са бронирани от нея срещу всякакъв контрол.НИКОИ НЕ МОЖЕ И НЕ ИМ ДЪРЖИ СМЕТКА.Знае се,че гарван на гарван око не вади.Това си е добре разработена и подкрепена от мафията управленска пародигма.Тя ги устройва и никой  няма сметка да я ликвидира.Говорят се само приказки...Никой не прави и няма да направи скоро нищо.ЗАЩО? ЗАЩОТО НЕ ИСКАТ...
To be,or not to be

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #3 -: Септември 21, 2007, 09:14:14 am »
Катаджии спрели Стависки секунди преди удара
07 август 2007 / News.dir.bg
Преди трагичния инцидент Максим Стависки бил спрян от полицейски патрул заради висока скорост и бил предупреден да не кара рисково.
Това призна шефът на полицията в Бургас комисар Павлин Димитров, цитиран от БНР. За полицейското предупреждение писаха и читатели във форума към новината за катастрофата от вчера. В. "Стандарт" пише, че Максим летял със 100 км/ч. Световният шампион по фигурно пързаляне причини тежка катастрофа в неделя вечерта на пътя Приморско-Бургас, при която загина един човек, а момиче е в кома. Има още двама ранени, които са без опасност за живота.
Първоначално от полицията обявиха, че според дрегера фигуристът не е пил. По-късно стана ясно, че Стависки е карал с 1,2 промила алкохол, което се равнява на поне 2-3 водки. Голям началник от София ни нареди да не казваме, че шампионът е бил почерпен, признават бургаски ченгета с половин уста пред в. "Стандарт". В понеделник следобед МВР официално съобщи, че дрегерът е отчел 1,18 промила, а кръвната проба - 1,10.
Стависки е бил сам и управлявал джипа си Хамър. Час преди сблъсъка бил при бащата на половинката му Албена Денкова. Двамата се черпели в къщата на Денкови в Царево.
В катастрофата са участвали и две леки коли - Ауди и Хонда Сивик. Шофьорът на хондата - 23-годишният Петър Петров от Сливен, и спътницата - 18-годишната Мануела Горсова, бяха откарани в бургаската болница, където мъжът по-късно почина, а момичето е в кома. На 27 октомври Петър щял да сключи брак със своята приятелка Веселина. Другите двама ранени от хондата, сред които и брата на Петър - Веселин, са без опасност за живота. 17-годишният Веселин бе изписан от болницата по собствено желание. Той бе приет с травма на гръдния кош. В болницата остава приятелката му Йоана. Тя е с наранявания и травма на гръбнака.
Наш читател, който твърди, че е минал по същия път 2 минути след катастрофата описва инцидента във форума: "Максим първо удря аудито и му смачква цялата лява страна като му разрушава задното ляво окачване и след това удря челно сивика и го беше направил на мекица". "Карал е като луд и непрекъснато е навлизал в насрещното, това го казват хора, които е изпреварил", пише друг читател.
Стависки участва в кампанията на бТВ и вестник "24 часа" - "Ако си пил - слез, искам да стигна жив". Той и Албена Денкова са носители и на най-високото държавно отличие орден “Стара планина”.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #4 -: Септември 21, 2007, 09:14:43 am »
Прокурорите не обвиняват Максим Стависки в убийство

21 септември 2007 / News.dir.bg

Световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки не е обвинен в убийство, а за причиняване на тежка телесна повреда.
Обвинението засега е работно, предаде БГНЕС. За тежка телесна повреда законът предвижда до 3 г. затвор. Преди да бъде повдигнато обвинение, адвокатите на Стависки искаха да се вземе предвид фактът, че той е оказал помощ на пострадалите, което е било уважено от прокуратурата. В Наказателния кодекс обаче няма точка, която да касае случай на причинена смърт, при условие че е оказана помощ. Единственият такъв текст включва причинена смърт на повече от едно лице, за което наказанието е до 10 г. След като бе обвинен, световният шампион беше пуснат под гаранция от 2000 лв. Тъй като няма забрана да напуска страната, Стависки трябва да уведомява разследващите преди всяко свое пътуване в чужбина. До момента той изпълнявал изискването и вече уведомил властите за пътуване до Южна Корея. По закон двумесечният срок на разследването изтича на 5 октомври.
"Имаме право да искаме удължаване на разследването до 4 месеца и ще искаме такова за 1 или 2 месеца", каза Костов пред в. Сега. По думите му това се налагало заради огромния обем работа, която трябва да се извърши. Дълго чаканата автотехническа експертиза пък трябва да бъде готова до няколко дни. Стависки предизвика жестоката катастрофа на пътя Приморско - Бургас след моста над река Ропотамо в началото на август. При изпреварване на десен завой той се вряза челно с "Хамър"-а си в лек автомобил. При тежкия сблъсък загина 23-годишният Петър Петров, а 19-годишната Мануела Горсова е в кома. Момичето бе преместено от бургаската болница във ВМА. Според директора на ВМА бригаден генерал Стоян Тонев Мануела е все в същото състояние, без никаква промяна. При катастрофата бяха ранени още четирима души.


гнусна работа .... пътите в които ме е срам ... няма да се оправим никога с такива гъзолизци ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен [SiLeNcE]

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Пол: Жена
  • Dead BoDy ... DeaD SouL ...
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2007, 20:16:46 pm »
Без коментар ! (цензура)
 
Една голяма болка беше любовта ти,но за това не те виня,
за белега в душата от любовни рани горещо ти благодаря.
В живота има и тъга,но не за мен и не сега....
И само ти,единствен ти ме караш да се чувствам пак и пак аз жива,
ти рани душата ми и станах силна от това.
И само ти,единствен ти ме караш да се чувствам пак и пак аз жива,
ти рани сърцето ми,но в мене диша любовта!
Безброй причини има да се чувствам жива,но най-голямата си ти.
заспивам и се будя истински ранима

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2007, 11:44:03 am »
Катаджия пребил шофьор и му взел 60 лева
08 октомври 2007 / News.dir.bg
Шофьор на цистерна ще съди двама плевенски катаджии за насилие, защото отказал да им даде пари.
Инцидентът станал на 30 септември в района на Околовръстния път в Плевенско, съобщи Дарик. 42-годишния Венцислав Стоянов бил спрян за проверка от плевенските полицаи. Те обяснили, че карал с превишена скорост. Стоянов заяви пред Дарик обаче, че е сигурен, че в този район няма ограничение за скоростта, а самият той е шофирал със 70 км/ч.
Единият от полицаите се обърнал към Венцислав с думите: „Тук, ако може, сложете в папката 50 лева и заминавате". Шофьорът предупредил, че ще съобщи за опита за рекет. По думите му полицаят започнал да го блъска с вратата на патрулката, свалил го на земята и започнал да го души. "След като започна да ме души каза: "Момче, тук мога да те застрелям и никой няма да разбере”, твърди Стоянов.
Той разказва още, че когато колегата на полицая дошъл, насилникът станал, после взел портфейла от ръцете му. По-късно шофьорът установил, че от портфейла му са изчезнали три банкноти от по 20 лева.
Шефът на Първо РПУ-Плевен комисар Веселин Петров, който бе потърсен за коментар, посъветва потърпевшия да представи доказателствата за упражненото върху него насилие във Военно-окръжната прокуратура. Петров добави, че проверката все още не е приключила, защото е необходима неговата версия по случая. Той увери, че двамата полицаи са с дългогодишен стаж и това е първият сигнал срещу двамата.
По-късно вътрешният министър Румен Петков потвърди, че проверка се прави, но добави, че най-вероятно става дума за поредния опит за опетняване на полицията.
по ирония на съдбата от днес в Плевен започва двудневно национално съвещание на МВР, съобщи БТА. На него Румен Петков ще представи основните резултати в дейността на ведомството от август 2005 г. до септември 2007 г. Във форума ще участват цялото политическо и професионално ръководство на ведомството, директорите на национални и териториални служби, ръководителите на общата и специализираната администрация.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен s_ma6inata

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 441
  • Пол: Мъж
  • Fuck me i'm famous
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 21:04:52 pm »
Еми държавата е такава,каквато я правят великите ни политици.Не може 17 години да не можем да се съвземем.Преход било,какъв преход "бе да ви еба мамата(с извинение или без) вие съсипахте родината ни.Всичките до един са боклуци и докато не се обеденим(дали преврат дали не) нещата ще си останат такива.И какво ще е бъдещето всеки,който има поне малко акъл ще избяга,а тук ще си останат само турци,цигани.....и Ахмет Доган [evil]
Не следвам пътища,вървя където няма пътища и оставям следа...Колебая ли се-казвам истината....LoVe is All ArounD

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2007, 09:26:09 am »
Как ще работи като има такива нагли и тъпи парчета като тоя ... еби му мамата - предлагал сделка ... ебати и малоумната държава ... протакват яко да се разводни и после ... нали е нащо шампионче ... шампионче, шампионче ама убиец ... може и с почести да го изкарат оневинен от съда ... глупава работа ... Сделка или Не ... гнусно ... никога няма да се оправим ... ще си тънем в лайна и това е ...

Максим Стависки предлага сделка на прокуратурата
23 октомври 2007 / News.dir.bg
Защитата на Максим Стависки е направила искания за разпит на нови свидетели и предложение за споразумение с прокуратурата.
Това съобщи неговият защитник Росен Кожухаров. По закон в едномесечен срок, в който предложението е постъпило в прокуратура, тя трябва да се произнесе дали ще има дело, или страните ще се споразумеят по случая. Днес в късния следобед пред защитата на Максим Стависки адвокатите Росен Кожухаров от Бургас и Явор Нотев от София е предявено наказателното производство, предаде "Фокус". Това е станало в РПУ-Приморско. На 8 октомври по искане на защитата на Максим Стависки разследването на катастрофата беше удължено с 20 дни. Тогава Бургаската окръжна прокуратура предяви ново обвинение към световния шампион, като коригира промилите на алкохол в кръвта от 1,1 на 1,29. Световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки катастрофира край Ропотамо на пътя Бургас – Приморско на 5 август. При инцидента загина 24-годишният Петър Петров, водач на едния от автомобилите, участвали в катастрофата, а 18-годишната му спътничка Мануела Горсова още е в кома. Други двама души в същия автомобил също пострадаха, но след лечение в бургаската болница бяха изписани. През цялото време Максим Стависки категорично е завявал, че ще понесе последствията от катастрофата и ще приеме решението на съда.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2007, 19:40:49 pm »
вече сме го гледали тоя филм ... нооо кой ли ще направи нещо ... дреме му на оная работа на народа ...


Стависки извади свидетел в своя полза
27 октомври 2007 / News.dir.bg
Световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки внезапно се е сдобил с нов свидетел, който се е съгласил да даде показания в негова полза, обяви Бургаската окръжна прокуратура.
Човекът твърдял, че е очевидец на жестоката катастрофа в началото на август, при която джипът на Стависки се блъсна в "Хонда" и уби момче, а момиче е още в кома, пише в. "Сега".
"Те извадиха този свидетел предпоследния ден на разследването. Този човек сам е потърсил Стависки след негова пресконференция. Обадил се е на него, а не нас", обяснява зам.-окръжният прокурор Светлозар Костов, който наблюдава делото. Свидетелят видял, че хондата на 4-мата младежи се движела с несъобразена скорост по завоите край р. Ропотамо. Така вероятно защитата ще се опита да помогне на фигуриста при предстоящото съдебно дело.
Въпросният свидетел обаче не е разпитан по време на досъдебното производство, тъй като не се е появил навреме, а и не се е обърнал сам към обвинението. Но няма пречка той да даде показания в съдебно заседание, обяснява пред вестника прокурор Костов.
По-рано през седмицата защитата на Стависки поиска споразумение с прокуратурата. Шампионът бе съгласен на 3-годишна условна присъда и 3 години без книжка. Обвинението обаче категорично отказа да внесе споразумение в съда, който единствен може да го одобри. Една от причините за това бе, че анализ на практиката на Бургаския апелативен съд показвал, че през последните 3 години за подобни престъпления са налагани предимно ефективни присъди. Освен това близките на пострадалите също са против споразумението. Според прокурорските материали кръвната проба на Максим показва 1.29 промила алкохол в кръвта му, а автотехническата експертиза отчита, че при сблъсъка той е карал със 110 км/ч. За причиняване на смърт на пътя с над 0.5 промила алкохол в кръвта НК предвижда от 3 до 10 г. затвор.
Очаква се прокурорът да напише обвинителния акт до месец и да го внесе в съда. Ако съдиите не намерят пропуски и веднага насрочат делото, Стависки може да застане на подсъдимата скамейка още преди края на годината. Различни процесуални хватки могат да гарантират присъда под минимума или условно наказание.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2007, 09:31:45 am »
колко сме глупавиииии .....
както се пее в една песен "Господиииии, колко си глупавааааааа ... "
Ебати и законите, ебати и чудото, някакъв си за побой му лепнали 15 години и защо, защото не е БГ, а нашенци за убйство се пускат след година две ... евала, машала, Българийо ...


Цитат
Англия сама да решава съдбата на Майкъл Шийлдс

news.bg



Българският президент Георги Първанов предоставя възможност на властите във Великобритания да вземат решение по въпроса за освобождаването на футболния запалянко Майкъл Шийлдс, който през 2005 година нападна и сериозно нарани българския гражданин Мартин Георгиев, пише пресата на Острова.

Всички в Англия се радват от факта, че „несправедливо" обвиненият фен на „мърсисайдци" може бъде освободен, след като президентът на България Георги Първанов е пратил писмо до английските власти.

В него бълграският държавен глава е дал своето разрешение съдбата на Шийлдс да бъде решена на местно ниво. В писмото, публикувано във вестник "Ливърпул Ехо", Първанов пише: "Проблемът с Майкъл Шийлдс може да бъде решен и от съответните органи в Обединеното кралство. Вземайки предвид Конвенцията за трансфер на осъдени хора в чужбина, която е призната от всички европейски държави, всяка страна има право да намалява, амнистира или отменя дадена присъда според собствените си закони".

Майкъл Шийлдс, който сега е на 21 години, първоначално получи 15 години затвор заради опит за убийство на Мартин Георгиев в курорт на Черно море през май 2005 г. Инцидентът е станал след финала за Шампионската лига между Челси и Ливърпул в Истанбул, когато фенът на „Ливърпул" се радвал на победата на любимия си отбор.

През април миналата година върховният съд в България намали присъдата на Майкъл Шийлдс на 10 години затвор заради неговата възраст и добро поведение.
Шийлдс излежа част от присъдата си в България, а след това му бе позволено да доизлежи присъдата си в британски затвор.

Писмото на Първанов е от октомври и няма нищо общо с призива на адвокат Джовани ди Стефано президентът Първанов да помилва британския гражданин, пояснява Дарик радио.
То е подписано от съветника по правните въпроси на президента Сашо Пенов в отговор на множеството писма, получени от редица британски обществени организации. В него действително се посочват възможностите предвидени в Конвенцията за трансфер на осъдени хора в чужбина и това, че казусът може да бъде решен от съответните органи в Обединеното кралство, но по никакъв начин не става въпрос за помилване от страна на българския държавен глава, посочиха още от прессекретариата на президента.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #11 -: Декември 28, 2007, 13:37:35 pm »
Много бързо забравяме ... много .. жалка държава, жалка управа ... Ние съдебна система имаме ли?
Чистата система май е саморазправа .... Един убиец на свобода, ебати и съдебната система, където имаме, а мечтите на няколко човека загубени, животите им тотално променени ... а някои останаха и без живот ... гнус ме е вече от цялата ни система, лайнарска работа ...
... и нека тези оптимисти да дойдат да ме убедят, че нашата мила родна страна ще се оправи някога ...





В Русия: Край с Албена и Максим
28 декември 2007 / News.dir.bg
Албена Денкова и Максим Стависки ще се отдадат на участия в шоупрограми на лед и няма повече да се състезават за България.
Това твърди сайтът Смена.ру, цитиран от Топспорт. Според руската уебстраница вероятността двукратните световни шампиони при танцовите двойки във фигурното пързаляне отново да се пуснат на първенство на планетата или на европейски шампионат е нулева.
"Причината е извън леда. Става въпрос за трагичния инцидент, при който Стависки катастрофира и отне човешки живот", отбелязва Смена.ру.
Както е известно, Албена не присъства на церемонията по определянето на Спортист №1 на България заради участие именно в ледено шоу - на Червения площад в Москва.
Преди няколко месеца Албена Денкова заяви пред Нова телевизия следното: "Аз сама няма да продължа и ще настоявам Максим да се върне на леда". Тя допълни, че и двамата носят последиците от катастрофата, предизвикана от него. „Надявам се това да не е краят на нашата кариера. Единственият проект, в който аз мога да продължа без Максим, е проектът в Русия” ("Ледников период" в Москва - бел.ред.), допълни Денкова.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #12 -: Януари 24, 2008, 16:12:33 pm »
Нутсо, кои наричаш гъзолизци и защо виждат очите ми толкова много статии за Максим? Дъвче се едно и също. Не стига, че животът му се съсипа само за части от секундата... ами и тъй като е двукратен ветовен шампион трябва само за неговата трагедия да се говори или по-точно за трагедията, която е причинил на едно момче и момиче. А може и да не е бил виновен?

Много харесвам Албена и Максим. Съчувствам им... Не заслужават подобен край на кариерата си!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #13 -: Януари 24, 2008, 19:39:50 pm »
Може да не заслужават такъв край, но след като е двукратен шампион значи ли, че на него трябва да се гледа по друг начин??? Независимо кой какъв е, щом е причинил смърт - значи е убиец.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #14 -: Януари 24, 2008, 20:38:23 pm »
"Убиец" е човек, който е причинил умишлена смърт! А това е една злощастна злополука!

Кое те кара да бъдеш толкова краен в мненията си??