Автор Тема: Адмирации  (Прочетена 5075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Адмирации
« Отговор #15 -: Август 10, 2007, 15:56:10 pm »
Мммм, да започнем отначало. "Миличка" е ехидно обръщение, защото именно това, че не ме познаваш, а завоалирано изказваш мнение откъде имам знанията си, ме подразни. И не ми излизай с тези, че не си искала това да кажеш- ами, че то си личи от самия начин, по който си го написала. А ако в действителност не си имала това предвид- толкова по- жалко, защото явно имаш език, който в моментите ти на съгласие не трябва да е така хаплив.  :)
Колкото до това дали знаеш или не с какво съм се занимавала- да, не ти влиза в интересите, не смятам и за нужно, но в първия си пост по темата, доста ясно бях написала, че на мен това ми е влизало в работата, така че беше нужно просто да прочетеш, а не да предполагаш и да го използваш като оправдание.  :)
Съгласието, което изрази не беше с цел наистина съгласие, а по- скоро с цел "да бъда по- умна като изкарам другия глупав", защото аз ти обясних нещо, с което предполагам пак ще се съгласиш- една дума няма хиляди значения, а само едно, казано с подобни думи. Така, че това, което аз съм казала и това, което пише там, където си търсила е напълно нормално да са еднакви по смисъл.
А несъществуващи неща в чуждите постове, аз не виждам, защото страдам от сериозна липса на комплекси, така че моля те, не ми бъди благодарна.  :)

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Адмирации
« Отговор #16 -: Август 10, 2007, 16:14:36 pm »
Ти обаче си " едно си баба знае, едно си баба бае "  [confused]

Явно си имала лош ден и нямам намерение да ти отговярам по начин, по който ще те накара да разкриеш още по-мил характер. Пък и щом се вземаш толкова насериозно, още по-зле за мен, с такива хора спорове на се водят. А и не вярвам, че трябва да се защитавам с думи, когато нищо лошо не съм ти направила. Това, че ти вярваш обаче в противното, някак наистина не е мой проблем. Мисля, че ти обясних какво съм изкала да кажа.
Съжалявам единствено, че не съм прочела първите ти мнения по задълбочено, а съм давала по диагонал. Не съжалявам обаче, че не съм ти отдала вниманието, което смяташ, че заслужаваш. Имаме явно различни представи.
Да, страдаш от липса на комплекси, но и от твърде високо мнение за себе си, което явно те кара да забравиш добрия тон.
Повтарям ти, че нямам нищо против теб и най-вече не съм имала в тази тема. Повтарям ти, че съжалям, че не съм прочела по-внимателно пърите ти мнения. Също така ти повтарям да запазиш добрия тон и да не използваш ехидност, сарказъм и ирония, защото не желая да влизам в пререкания.
Ако имаш още забележки към мен, мои изказвание или отношението ми спрямо теб - заповядай на ЛС.
ЗА мен обаче темата е приключена.
Желая ти лек и усмихнат ден

Извинявам се на авторката, че заради едно неразбиране, се стигна дотук. Отсега нататък само ще я следя, без ненужни изказвания  :)
« Последна редакция: Август 10, 2007, 16:16:56 pm от `Fallen_Angel` »
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Адмирации
« Отговор #17 -: Август 10, 2007, 16:25:33 pm »
Това последното вече беше добре.
Благодаря, че ми се обясни така подробно, че да можем евентуално да се разберем. Просто изказването ти наистина си звучеше така, както на мен ми прзовуча- не много доброжелателно. Да приемем, че е било въпрос на различно възпитание и разбиране за добрия тон на разговор.
А високото ми мнение за себе си- да, имам го. И дори си го обичам, защото всеки, уважаващ себе си човек би трябвало да го има, когата знае, че може да го подкрепи с нещо. А аз, колкото и "високомнително за себе си" да звуча, смятам че за възрастта си имам причини да ценя себе си.
Лек и усмихнат ден и на теб.  :)

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Адмирации
« Отговор #18 -: Август 10, 2007, 18:08:13 pm »
Хайде следващият път да използвате системата за личните съобщения, а?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Адмирации
« Отговор #19 -: Август 13, 2007, 00:24:03 am »
Според мен няма нищо лошо в това да ползваш думи, чието значение не знаеш. Поне теоритично все някога някой ще те поправи и ще се научиш... Човек трябва да се равива. Какво пък ако отвреме навреме изглежда смешен, все някога ти се налага да бъдеш унизен, това е животът.
Дори не е чак толкова лошо да си овца в стадото. Поне си част от нещо и имаш функции, колкото и примитивни да са. Никога не съм харесвала мисфитите... И винаги съм смятала, че хаосът стои по-долу от космоса. Има някакъв чар в реда, преди всичко. В него в вложено повече съзнание...
А и реално погледнато, никой не се ражда научен и всичко научава от някъде или някого. Може би точно това е стадният инстинкт, но за мен той не е лошо нещо. Когато в него има поне капка разум!
Но, все пак всичко е относително и до известна степн невярно  [lol]
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #20 -: Август 13, 2007, 07:54:43 am »
Аз пък напълно отричам стадото като начин на социално съществуване.Единственият + е,че се чувстваш защитен,но пък това те прави напълно уязвим,ако стадото евентуално те отлъчи или пък просто се поизгубиш в пространството :) В стадото имаш ограничено поле за изява,тъй като от всякъде си заобиколен от други оВце и не можеш да видиш по-далече от носа си.Ако пък случайно късмета е на страна на овчицата да попадне в края на стадото и пред нея се открие пасищната шир пълна с интересни неща и новости,най-вероятно ще изскочи големия лош Вълк,който е свикнал да бъде сам и да се справя като такъв и ще я изпапка :) Та...определено не отправям Адмирациите си към стадата
« Последна редакция: Август 13, 2007, 07:57:40 am от ProstoAz »
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Адмирации
« Отговор #21 -: Август 13, 2007, 08:03:13 am »
Повечето вълци живеят на стада, наречени глутници  [lol]
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #22 -: Август 13, 2007, 08:13:33 am »
О,въобще не мога да се съглася :)  Според мен глутницата е общност,не стадо.

     П.П...малко извън темата и на шегичка - как звучи само обратното нещо "Глутница овце"  [lol]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Адмирации
« Отговор #23 -: Август 13, 2007, 08:23:25 am »
О,въобще не мога да се съглася :)  Според мен глутницата е общност,не стадо.

     П.П...малко извън темата и на шегичка - как звучи само обратното нещо "Глутница овце"  [lol]


Звучи като "стадо вълци" :)

Идеята ми е, че няма смисъл да виниш хората, че са това, което са. Нито овцете, нито вълците :) И трите животински вида имат своите предимства и недостатъци :p

А за глутницата, стадото и общността, май не бива да се ловим за думите, но все пак стадо елени не е по-малко объност от глутница чакали, само защото вторите ядат месо  :) Това, че можеш да бъдеш изяден, а не можеш да изядеш не те прави низш, нито слаб, просто е част от мястото ти в хранителната верига. И твоето съществуване само по себе си е пълноценно, защото прави възможно съществуването на тези над теб  :)
« Последна редакция: Август 13, 2007, 08:25:57 am от repi-s-lychec »
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Адмирации
« Отговор #24 -: Август 13, 2007, 14:51:19 pm »
Никога не съм харесвала мисфитите...
Някои хора предпочитат стадата, други не. Ако не беше така, Ахат нямаше да си напишат най-големия хит. ;)

Има някакъв чар в реда, преди всичко. В него в вложено повече съзнание...
Има повече скука. Редът е по-предвидим и за това - не толкова интересен.

В крайна сметка:
Идеята ми е, че няма смисъл да виниш хората, че са това, което са.
Tъй де. :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #25 -: Август 14, 2007, 10:46:46 am »
Ами не аз не съм се хванала за никоя дума... но със сигурност виждам разлика м/у глутницата вълци и глутницата овце... Както и м/у лъвския прайд и антилопския прайд   [lol]   При вълците и лъвовете има точна йерархия,при това доста сложно изградена.Доста сложно... Докато милите овчици са невероятно глупави и единственият който се различава от останалите и Коча (и те именно него следват). Овцете нито ловят (за което доста усилия и тактика се искат) нито играят,нито възпитават,нито учат малките си на нещо.

Ам ... не знам,защо въобще да сравнявам нещата,като място за сравнение не виждам,освен,че... и двете глутници наброяват повече от 2животни.
И никой не виня! Но нищо не ми пречи да ги обсъдя и да се посмея,защото съм зла,саркастична и егоистична личност [lol]  Овцете ме забавляват невероятно много!

Но пък след като сматате че
Идеята ми е, че няма смисъл да виниш хората, че са това, което са.
Tъй де. :)
  ... може да заключите темата - за вас нали е изчерпана :) [/b]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Адмирации
« Отговор #26 -: Август 14, 2007, 11:28:58 am »
И все пак... човекът е социално животно. Харесва ли ни, или не... ще продължаваме да живеем сред себеподобните си и да попадаме ту в някое стадо, ту в някоя глутница... а понякога ще сме и вълкът единак... такъв е животът :)

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #27 -: Август 14, 2007, 11:42:59 am »
Е да де - има ги всякакви хора ,но не смятам,че бих си позволила да се оставя да живея в някой овчи прайд   [confused]  Определено смятам,че човека има право да избира къде да бъде и,ако последва овцете,то това е по негово желание,а не защото е попаднал сам в него  [confused]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Адмирации
« Отговор #28 -: Август 14, 2007, 11:48:11 am »
Въпрос на мироглед е, наистина. Но рано или късно, волно или неволно... стадото понякога те повлича, дори и без да се усетиш... човек не бива да изпада в крайности, защото няма невъзможни неща. Тук имаше една поговорка: "Никога не казвай никога!".
С пожелания стадото да не те повлече! Успешен ден : vOsYcHnA_pRiNcEsA

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Адмирации
« Отговор #29 -: Август 14, 2007, 16:24:53 pm »
Аз поне не смятам темата за изчерпана...
Но не че някой ще се допита до мен, преди да заключи темата :)
Мога доста да защитавам милите овчици и антилопи, които ПростоАз така презира заради тревоядството им. Поне по мое мнение у нея има някакви мутренски тенденции  [lol] Защото откровено "адмирира" по-силния само заради силата му, което не е много правилно. Дори в цялата си сила и величие лъвът е зависим от плячката си. Ако го няма по-слабият, не може да съществува и по-силният. Това е естеството на нещата. Никой не е длъжен да е като всички, да е конформист и да следва определени стереотипи. Всеки има своето право на избор. Именно заради това изборът на всеки трябва да бъде уважаван. Не можеш да диктуваш ничие поведение, най-малкото защото тогава се превръщаш в това, което презираш - градител на стереотипи.

А относно мнението на Феанор - съгласна съм с него, всеки има право да избере пътя си и приоритетите си. И както казах вече, това е правото на избор, което трябва да бъде уважавано. Живея както искаш, бъди черна, лилава, сюросинкява или каквато щеш овца. Но тъпченето на околните не те превръща в черна овца, а в овца-хулиган, каквато може да бъде всяка бяла овца-чалгаджийка без чувство за самосъхранение.

Това беше велика аналогия.... [lol]
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури