Автор Тема: Адмирации  (Прочетена 5067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Адмирации
« -: Юли 28, 2007, 13:34:38 pm »
  ...и колко ужасно нелепо е!

   И излезе Дони...
   И я изрече над 1000 пъти...
   И ... след това я чух още 10000!...В рамките на 2месеца
   Абе,хора! Люде странни...  Изкарах в забвение половин година и не успях да намеря разумното обяснение!
   Не ви ли писна да тънете в тая слепота нелепа?

               Сигурно отговора ви ще е "Едно поощряващо - Не!"   [lol]  
                                                                
                                                                  Адмирации!







Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен black embrace_f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1426
  • Пол: Жена
  • I'll violate you in the most sensual way
Re: Адмирации
« Отговор #1 -: Юли 28, 2007, 19:24:17 pm »
...хм...поредно доказателство за това, че самосиндикалното мислене
всъщност е едно доста трудно начинание...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Адмирации
« Отговор #2 -: Юли 29, 2007, 07:37:36 am »
И аз това питам.За какво иде реч всъщност? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Адмирации
« Отговор #3 -: Юли 30, 2007, 17:14:44 pm »
Хайде нов опит начисто.

Придържайте се към темата, моля!
« Последна редакция: Август 02, 2007, 15:02:17 pm от Feanor »
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Адмирации
« Отговор #4 -: Август 02, 2007, 18:34:10 pm »
Хайде нов опит начисто.

Придържайте се към темата, моля!

Ще си повторя, щото съм нагла...

Нещо свързано с Мюзик Айдъл ли те е жегнало, какво точно за да може от конкретния повод да нищим въпроса абстрактно.

Ако тва мнение изчезне ще го напиша за трети път - това е за Феанор.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #5 -: Август 07, 2007, 13:04:56 pm »
Жегнала ме е природата на хората,която странно защо толкова много се доближава не до маймунската,а до овчата 

Feanor  виждам,че мнение ,които въпреки,че не са по темата не са премахнати ?   А въпреки,че си оставил него,ясно разбирам,че триеш пост на репичка,който Е по темата... странно  [confused]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Адмирации
« Отговор #6 -: Август 09, 2007, 12:14:35 pm »
ние сме си такива ... като овцете ... точен пример си дала ... сега точно не мога да се сетя за пример ... но скоро ще дам пример и за други думи ... изртази и фрази ... ако съм схванал правилно идеята ти де ...

Сега се сетих ... наскоро една дама дойде за консултация ... и ми използва думата "лаик" ("Нали съм си лаик" - точен цитат), не знам, проблема може да е в мен, може и да е често употребявана, но аз за първи път я чувам ... просто я погледнах умно и и се усмихнах и продължих да и обяснявам ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Адмирации
« Отговор #7 -: Август 10, 2007, 10:07:31 am »

  Смешно е,но факт! Много хора употребяват думи,чието значение не могат да обяснят. И винаги задължително ги употребяват в точно определени фрази. Имах един познат,който постоянно повтаряше  "Това е гнусна инсинуация" ! На ден това го чувах поне по 30 пъти.Накрая много се подразних и му викам "Абе като я сричаш всеки ден тая дума - вече месеци наред,я кажи какво означава,че ми е много любопитно как ще я изтълкуваш"  Седя и мълча... Може би имаше някаква бегла идея горе-долу къде да я употреби,защото имаше и попадения,но все пак,толкова го досрамя,че реши нищо да не каже,защото всъщност не беше много сигурен.   Но тъй,като я чул някъде тая фраза и даййй да я повтаря до безкраййй!   Овча работа.

  Лошото е,че хората не само в думите си са такива..а във всяко нещо - жестове,мимики,"стил",походка...ако щеш начина по който се смеят! Ужас :) Харесва си някой и,ако може утре като се събуди и да бъде негов клониг,ще е много доволен :)

     
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Адмирации
« Отговор #8 -: Август 10, 2007, 10:11:17 am »
Какво е омбудсман ... може и да не я пиша правилно думата, но се сещате де ... та какво е и от кога навлезна в България и от кога имаме такива същества ....? Имали ли сме ги преди, но под друго название ... не толкова чужденско?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Адмирации
« Отговор #9 -: Август 10, 2007, 14:30:09 pm »
Ох, ще те изям някой ден с парцалите  [inlovee]
Правилно си написла думата. Означава нещо като човек, назначен от държавата, който преглежда жалбите на поданиците на страната т.е. представя интересите на обществото или нещо подобно. И има "не толкова чужденско?" и то е "парламентарен пълномощник", доколкото си спомням от сведенията на една наша обща добра позната, с която се налагаше да работя  :)

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Адмирации
« Отговор #10 -: Август 10, 2007, 14:34:30 pm »
а от кога е въведена тази чуждица?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Адмирации
« Отговор #11 -: Август 10, 2007, 14:43:16 pm »
Да виждаш на челото ми да пише "Енциклопедия"?  :)
Нямам идея кога, просто съм я чувала много пъти и то от доста време насам. А и постоянно се използва в учебниците ми по икономика и право, както и в доста книги, статии и новини.

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Адмирации
« Отговор #12 -: Август 10, 2007, 15:09:39 pm »
vanilla_g е подбрала добре това, което пише в Уикипедия. За да се включа и аз в този малък речник, който си създаваме тук - http://www.ombudsman.bg/


Ето още една страна на темата ти :) http://forum.stih4e.com/index.php/topic,8641.0.html
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Адмирации
« Отговор #13 -: Август 10, 2007, 15:15:48 pm »
vanilla_g е подбрала добре това, което учи, миличка. Уикипедия е съвсем различно нещо. Вероятно има тълкуване на думата и там, а то логично да е подобно на моето, защото една дума не може да се тълкува по кой знае колко много различни начини. А и работата на vanilla_g доста дълго време беше свързана именно с това да знае коя дума от икономическата, политическата и правната терминология, какво означава. Така че извини ме. :)

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Адмирации
« Отговор #14 -: Август 10, 2007, 15:37:28 pm »
 [oops]

Къде точно в поста ми видя нещо обидно, което ти дава право да ми говориш така .. и още повече да ме наричаш "миличка", когато не ме познаваш? Ако те е подразнило, че използвам ника ти, ами съжалявам - не знам как се казваш, а по-друг начин не се сещам как да се обърна към теб, когато засягам твое мнение.
Не съм запозната с автобиографията ти,а и не ми влиза в интересите, за да знам какво си работила или не си. Затова и уточнението ти ми се струва малко ненужно. Все едно съм била длъжна да предположа ..
Изразих съгласие с това, което си публикувала и просто споменах, че го има и в друг източник същото. Не е лошо човек да проверява фактите и да търси друга информация, нали?
Ще съм безкрайно благодарна, ако не виждаш повече несъществуващи неща в постовете ми, които те карат да реагираш по такъв начин.
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]