Автор Тема: Безкрайна ли е Вселената ?  (Прочетена 3788 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zatoichi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3549
  • Пол: Мъж
  • Gloria victis!
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #15 -: Януари 27, 2007, 19:04:00 pm »
Я да видим сега - има теории,че вселената се свива и в един момент ще се "срути" - ще се самозаличи.Противно на тези теории има други,според които пък вселената се разширява.И какво следва пък от тези теории - ако вселената се свива,то значи тя е достигнала определени граници и не е безгранична,а ако се разширява,значи разширява досегашните си граници и самото наличие на някакви граници(па макар и разширяващи се)също означава,че  не е безгранична.  [lol]
А пък тези противоположни теории,имат за основа теорията за Големия взрив - преди,има-няма 20 милиарда години е имало НИЩО и изведнъж...БУМ!Вселена!Но дали новореденото НЕЩО е запълнило абсолютното НИЩО от край до край...кой може да каже...А какво е "край" в случая...
Проблемът е там,че на този етап от земното ни развитие,ние сме неспособни да мислим във вселенски мащаб.Има само предположения,голи теории и липсата на факти е факт,с който щем нещем трябва да се примирим(временно,разбира се) и да продължим да си живуркаме на тъмно. Капиш  [lol]

"Всичко,което  има начало,има и край"  [namigggggg]
Бъди в живота ми като калинка,
излитнала от топлата ми длан
към някоя звезда под свода синкав,
в която винаги ще бъда взрян.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #16 -: Януари 27, 2007, 19:14:22 pm »
[oops] Не беше ли доказано, че вселената се разширява...

Вселената ще се разширява до един момент.. Все пак тя няма, как да го кажа, неизчерпаеми ресусри от... "вещество", което да се разширява... Охх мн ми е трудно да го обясня  [lol] В един момент, тя няма накъде повече да  расте (обема е по-голям от плътността) ще настъпи имплозия и ще започне да се свива.. Оттам минава пак през "идеалният момент", "съвършеното" си състояние, а именно, когато обема е равен на плътността... Но тя има .. Инерция и не се спира там и продължава да се свива.. Така докато отново се стигне до абс гъстота... Най-лесно се обяснява с пулсации това.... Така, че това според мен е един безкраен цикъл... Без начало и без край...
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #17 -: Януари 27, 2007, 22:53:17 pm »
Еми според мен би трябвало да е нещо като сфера тая пуста вселена ....щото просто не си представям да е плоска примерно , щот ако е такава мн ми е интересно ако с един кораб стигнеш до края й кво става ? почваш да падаш в нещо безкрайно ли ? или има стена и пише КРАЙ на вселената  [lol]  :)
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #18 -: Януари 28, 2007, 05:35:35 am »
[oops] Не беше ли доказано, че вселената се разширява...

Вселената ще се разширява до един момент.. Все пак тя няма, как да го кажа, неизчерпаеми ресусри от... "вещество", което да се разширява... Охх мн ми е трудно да го обясня  [lol] В един момент, тя няма накъде повече да  расте (обема е по-голям от плътността) ще настъпи имплозия и ще започне да се свива.. Оттам минава пак през "идеалният момент", "съвършеното" си състояние, а именно, когато обема е равен на плътността... Но тя има .. Инерция и не се спира там и продължава да се свива.. Така докато отново се стигне до абс гъстота... Най-лесно се обяснява с пулсации това.... Така, че това според мен е един безкраен цикъл... Без начало и без край...

[/quote

Привет!Сега и засега,това са само теорийки и теорий,хипотези и логикоматематически абстракций от висок порядък,без нито едно доказателство и допир с реалността,доколкото може да се говори за такава.Но това е положениетои друг път няма.Да се надяваме,че един ден,човечеството ще си отговори и на този въпрос.Но това май няма да е скоро.
To be,or not to be

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #19 -: Януари 28, 2007, 09:37:33 am »
Привет!Сега и засега,това са само теорийки и теорий,хипотези и логикоматематически абстракций от висок порядък,без нито едно доказателство и допир с реалността,доколкото може да се говори за такава.Но това е положениетои друг път няма.Да се надяваме,че един ден,човечеството ще си отговори и на този въпрос.Но това май няма да е скоро.

Когато мишките построят най-големият компютър във вселената и той ще ни даде отговора  [lol] [lol] [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #20 -: Януари 30, 2007, 01:44:57 am »
... до дъното на душата и след това още много...
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #21 -: Януари 31, 2007, 12:55:31 pm »
Според  мен  ,  Вселената  се  разпростира  докадето  можеш  да  разбереш  ,  че  се разпростира  ....

демек   ...  до  там до  кадето  могат  да  видят  Най-силния (  за  момента)Телескоп  и  най -  силния  (за момента )  Микроскоп  ....

и докато  някой  не  измисли  по  -  добри  начини  за  "разбиране  - до - каде"  ....(демек  по  силни  микроскопи  и  телескопи  или  нещо  такова  ..)

нашата  вселена  ще  свтршва  там ....  (  за  момента  ...)   

в последствие  ще  се  разширява  и  така  ....




Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #22 -: Януари 31, 2007, 13:54:34 pm »
а може би Вселената е просто частица от нещо друго, което пък е чест от друго.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2007, 16:07:40 pm »
Аз винаги съм се питала : "Ако има край, то какво има след края?" Може би друга вселена.. И така отново до безкрай...
Как/защо/кога е възникнала, ще изчезне ли кога/как/защо...  Въпроси има много.. Отговори.. също  [lol]


И аз така мисля...  [lol] Ама отговори май няма  [confused] Кой може да ти отговори... то ако знаехме...  :) :)

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2007, 13:19:38 pm »
поне до сега се смята че е безкраина ,само че няма как да разберам :(
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2007, 23:56:42 pm »
От човешка гледна точка няма нищо безкрайно.
Това, че някой не се е престрашил и не е довършил координатната система примерно, не означава, че понятията минус безкрайност и плюс безкрайност ще съществуват вечно.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2007, 08:26:31 am »
Aве мои доказано е че вселената постоянно се разширява ,и за това се счита чеа е безкраина ,но няма 100 процентови доказателстава за това.
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен Fenix

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
  • Пол: Мъж
  • Пиша, защото искам, а не защото ми е дошла музата
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2007, 22:08:59 pm »
Хора,представете си за миг Вселената без да се замисляте за края и,просто се опитаите да си представите колко е огромна,сега си предствете един човек,примерно съседа.Виждате ли разликата?! Ние,хората,сме толкова малки,такива сме прашинки,4е не можем и да си представим колосалността на Вселената безкрайно оплетени със незна4ителните си земни проблеми,ние дори рядко вдигаме поглед нагоре за да се порадваме на звездите.Вселената не е устроена като Земята,тъй 4е не можем да говорим за начало и край,твърде сме малки за да разберем същността на това велико творение Вселената!

Напълно съм съгласен. В сравнение с нас и с това докаде "виждаме" и нашите изобретения вселената е твърде голяма. Като се има предвид докаде можем да стигнем и видим мисля, че можем спокойно да си кажем, че поне за момента за човека(човечеството) вселената си е безкрайна.

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2007, 10:15:18 am »
От човешка гледна точка няма нищо безкрайно.
Това, че някой не се е престрашил и не е довършил координатната система примерно, не означава, че понятията минус безкрайност и плюс безкрайност ще съществуват вечно.

Хахаха и що да няма нищо безкрайно ? Значи според теб има край на координатната система , еми към това крайно число прибавя +1 или -1 кво прайм ?  [lol] [lol]
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен tanatos_f

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 135
  • Пол: Жена
  • Nothing last forever
Re: Безкрайна ли е Вселената ?
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2007, 14:50:15 pm »
Мисля,че хората не са достигнали нужното ниво,позволяващо им да размишляват над подобен тип въпроси.Но все пак, според мен Вселената има край.Учените твърдят , че тя се е образувала от Големия взрив,следователно щом има начало има и край,нали така.И после,как е възможно от нищото да се образува нещо,било то даже с безкрайни форми.Нещо не ми се връзва.Не съм достатъчно компетентна по въпроса ,за това да не се правя на много знаеща :)
I'm lost there,where I've been searching myself many times