Автор Тема: Не на домашното насилие!  (Прочетена 891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KUKLI4KATA

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2061
  • Пол: Жена
  • Улиците на"след малко" водят до къщата на "никога"
Не на домашното насилие!
« -: Декември 02, 2005, 22:09:22 pm »
 Домашното насилие е сериозен проблем по целия свят. Най-засегнати са жените и децата. Никое дете не може да си избере в какво семейство да живее...Специалистите твърдят, че когато дете става свидетел на домашно насилие, по-късно го повтаря в бъдещото си семейство, ако е момче, а а ко е момиче, става жертва на домашно насилие, тъй като го приема за нормално.
  Проблемът обаче не е само в насилника, който смята, че може  да решава всичко с бой, а и в тези, които приемат неговото поведение за нормално. Доскоро много жени и деца не смееха да потърсят помощ, а и не знаеха къде да я намерят...През март 2005г. у нас беше приет Закон за защита от домашно насилие, който провокира жертвите все по-често да търсят своите права.

 :arrow: А вие какво смятате за този проблем....Бихте ли потърсили помощ ако се окажете жертва на домашно насилие... :question:







Липсваш ми! Просто,безкрайно ми липсваш!
Такъв е животът ми днес и сега -
две шепи с илюзии тихо угаснали
и цяла вселена от мрак и тъга.


Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Не на домашното насилие!
« Отговор #1 -: Декември 02, 2005, 22:13:58 pm »
 [lol] Мале.. 16 години вече, почти всеки ден едно и също... караници, бой, пукане н а кокали [lol] [lol]

Сега сериозно. Темата е жестока, но тези които не могат да се опълчат с/у тези които им посягат... може би не е само защото мислят това за нормално, а и защото са оплашени да не би да им посегнат и на живота вече... освен честия бой...

Гаден е въпроса, много често е и гаден света...

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Не на домашното насилие!
« Отговор #2 -: Декември 02, 2005, 22:31:05 pm »
Аз не бих си затваряла очите пред този проблем  мислч, че за него трябва сериозно да се говори, а не да се мълчи!  [evil]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...