Автор Тема: КАТ: Не сме корумпирани  (Прочетена 7307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
КАТ: Не сме корумпирани
« -: Юли 02, 2007, 13:50:59 pm »
Вашето мнение? Има ли случки на които сте били свидетели за корупция? Вие корумпирали ли сте полицай?
Безсмислени отговори не са желателни!

из статия в дир.бг

02 юли 2007 / News.dir.bg
Не са сериозни обвиненията, че новите глоби за шофьорите ще стимулират корупцията сред полицаите на пътя.
Това заяви инспекторът от „Пътна полиция“ към столичния КАТ Любка Маринова пред Дарик. Тя припомни, че има служба, която наблюдава действията на пътните полицаи. При нас няма такива хора, катаджиите не са корумпирани, увери инспекторът. Ако днес се намери някой от колегите – за което аз, разбира се, не вярвам, че може да се случи – да му вземе пари, в крайна сметка той следващия път ще катастрофира, убедена е Маринова. И това говорене в медийното пространство, че катаджиите са корумпирани, не го приемам, защото никой не е дошъл да каже този, този и този еди кога си ми е взел пари и ме е спасил от съставяне на акт, добави тя. Вчера се разбра, че бизнесмен от Варна се пробвал да подкупи катаджии с 50 лв., за да не му съставят акт. Мъжът е задържан за 24 часа. Миналата седмица полицай отказа да санкционира собственика на "Ламборгини Мурселаго", паркирано върху пешеходна пътека в София.








Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #1 -: Юли 02, 2007, 13:52:11 pm »
Господи, колко е наивна госпожата, та те вече и първолаците не са толкова наивни ...
Цитат
да му вземе пари, в крайна сметка той следващия път ще катастрофира, убедена е Маринова
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 02:24:10 am »
Братовчед ми го бяха задържали, за "опит за подкуп на полицай"...... Но според мен това беше защото не им е дал достатъчно пари ( 10 лв. - по 5 за полицай ) , и те се засегнали..... Явно си имат различни тарифи  [lol]

А за Ламборгинито гледах по телевизията и какво да кажа просто...... имаше една песничка Coolio - Gangsters paradise.... ето това е България  [lol] Корупцията дебне зад всеки ъгъл...
А ето и една друга история, която ми разказаха днеска...... чичо ми като бил в чужбина и се учудил, че няма толкова лъскави коли като в България.... Хубави коли, но не чак толкова скъпи..... И гледа Порше.... и си казва "ЯЯя и тука имало Поршетаа!" И какво да види..... Поршето със Софийска регистрация!
 [smeeh]
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #4 -: Август 13, 2007, 07:05:03 am »
Когато излезе на пътя, баща ми получава раздвоение на личността. Мисли си, че е Колин Макрий. Добър шофьор е, кара от близо 30 години. Няма никакви ПТП-та, като изключим, че веднъж го бяха блъснали, докато бше спрял. Единственият му проблем е превишената скорост. Той го обяснява това с факта, че кракът му бил твърде тежък. Най-забавно ставаше като тръгнем на по-дълъг път извън областта. На всеки 200-300 км път го спираше  катаджия, винаги за превишена скорост... Бедни мишоци - гледат съчувствено и питат с горест - "Е какво да правим сега, колега?" очаквайки банкнотата. Навремето административен акт на стойност до 10 лв не се обжалваше, сега сумата е 20 лв. Такива са им и тарифите - да има за чаветата. Катаджиите с по-висок чин са малко по-различни, имат поне някакво достойнство - пишат акт. Понякога... Какви корумпатори се извъдихме цЕлото семейство... Какво ли не съм виждала - даваш 10 лева на катаджия и той с усмивка те предупреждава къде е спрял следващия му колега, за да не се набуташ 2 пъти  :) Все забавни истории. Един пък си беше харесал хамстера ни, през цялото време разказваше какви животни имали децата му... И той душа носи! А и нали трябва да има за чаветата!
И макар, че баща ми наистина трябва да се замисли, че не е единствен на пътя и да понамали малко скоростта, за едно е прав. В България пътните знаци се подценяват. На прав равен идеален междуградски участък сложено ограничение 30 км. примерно. След малко на първия завой става 20 км. и някакви такива безумия, колкото да могат минцифайките да те гепят след като се изнервиш и почнеш да караш с нормална скорост. Като знаеш,че пътните знаци са простащина и не им обръщаш внимание все остава един, който не е сложен от малоумщина и става нещо фатално... Но все пак в България винаги е имало нещо объркано...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен I_LoVe_YoU

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
  • Пол: Жена
  • Аз Те 0буичкам,а Ти мЕн?
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #5 -: Септември 05, 2007, 13:18:59 pm »
на мен кръстникъ ми е полицай и баща ми няма пробле ми от тоз род с катаджийте,макар че не са малко случайте в който полицайте/катаджийте се пражят на интересни и искат пари [confused]
Животът ще ни грабне в своите дни и може би не ще се видим вече, но ти своите приятели помни, макар да си някъде далече.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2007, 10:12:43 am »
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2007, 19:54:54 pm »
Ах не са корумпиране бе ... Да споделя аз един пример от Лондон. Българин мой познат си карал там колата и го спират за някакво нарушение и тоя нашия пробвал по българските процедури с въпроса съответно на английски " Неможе ли нещо да направим? " ония само нещо смръщил вежди и накрая се оказа, че за тия две, три думички глобата му стана двойна и отгоре на това му взеха книжката за няколко месеца и се явяваше на проверовърчен. Другия път май няма да постъпи по същия начин ми се струва. [lol]

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #8 -: Март 05, 2008, 11:27:09 am »
Ако те не са корумпирани ... аз не знам, кой е .. Факт, не всички взимат парата ... Някой не знам от страх или от благоприличие *в което много силно се съмнявам*, отказват рушветите .. Но повечето са такива нагли типове .. Кой ли не знае репликата : " И какво ще правим сега?!?!" ... то си е ясно ... Донякъде корупцията е факт, защото така им е удобно на самите водачи... От друга страна има мнение, че "ОРГАНИТЕ НА РЕДА" не взимат достатъчно големи заплати и затова се "подпомагат" по този начин ... Фактите са си факти ...
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #9 -: Март 14, 2008, 09:47:11 am »
абе и ние сами си го правим...спират ни и ние започваме "ама вижте сегааааа не може ли нещо да измислиииимм не ми пишете аааааааакт" така че те не са се корумпирали сами ако секи си казваше хубуу сбърках пиши акта може би щяха да са по малко тея дето зимат рушвети

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #10 -: Март 14, 2008, 09:49:47 am »
абе и ние сами си го правим...спират ни и ние започваме "ама вижте сегааааа не може ли нещо да измислиииимм не ми пишете аааааааакт" така че те не са се корумпирали сами ако секи си казваше хубуу сбърках пиши акта може би щяха да са по малко тея дето зимат рушвети

ти лично подкупвала ли си ?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #11 -: Март 28, 2008, 09:57:34 am »
ами не поради причината че досега са ме спирали само веднъж ииии попринцип можеха и да се заядат ама бяха печени...малко взех много остро завоя(подадох повече газ) и ме спряха да ме питат защо  ии малко се зядоха за токчетата (ужким над 3 см не е позволено а мойте бяха 7 см)ама се разминах с една усмивка :)  [youuu sexyyyy] [tihoOo] но повечето ми познати олекват с по 10 20 кинта...аз не се праа на гъзар и за тва не ме спират много ама тея дето се силят са редовни

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #12 -: Април 10, 2008, 10:47:38 am »
Нека поразведрим обстановката малко :

Катаджия спира автомобил.
- Минахте на червен светофар. - Шофьора без да каже нищо подава 10 лв.
- И с превишена скорост- - Шофьора прибира 10-те и подава 50 лв.
- Изглеждате ми подпийнал. - Шофьора подменя 50-те лв. със 100.
- Тая кола, не е ли крадена? - На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър...
- Ами... Да се върнем на това, че сте пил...

 [lol]


Мъж бива спрян с превишена скорост от трима полицаи-катаджии. 30км/ч над нормата.
- Г-не, какво ще правим сега? - пита единия катаджия - знаете ли, че глобата е 200лв?
- Ей-и-и-... - завайкал се шофьорът...
- И 10 точки от талона? М? Знаете ли?
- Ей-и-и-....
- И ще чакате 3 месеца по опашки, докато си платите акта!
- Ей-и-и-....
- Какво ще правим?!
- Ами, да почерпя нещо освен, да ви дам по 20-30лв, да се почерпите?!
- А-а-а, не - отсякло ченгето - пари кеш не взимаме, имаме право само на 10лв в джобовете и то на стотинки. Иди отсреща в кафенето и донеси по едно кафе и после по живо по здраво.
- Еха! Отивам! - грейнал нашият!
- Добър ден, какво ще обичате ?!
- Три кафета в пластмасови чашки!
- Но вие сте сам, защо три кафета?
- За господата отсреща на пътя са - обяснил шофьорът.
- А-а-а, 120лв тогава! - отсякла барманката.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 10:51:19 am от ReNKaTa »
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен TakaNeStavaTo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
  • ляляля...и аз пея своята песен...ляля...
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #13 -: Август 26, 2008, 12:57:52 pm »
Бил съм свидетел на това,как полицай отказва подкуп,явно имало и такива,нали
"Сякаш имах спомен за нещо хубаво, което съм изживял тук преди време. А в действителност минавах за първи път оттук. Защо всичко тук ми изглеждаше толкова хубаво? Тази гледка сякаш бе моето място, към което отдавна съм се стремял. Колко дълго бях мислил за него, за сладкото лъкатушене на пътя малко по нататък, за уединеността сред дърветата, за приятната емоция от срещата с тази гледка"

Неактивен zai4e

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • Пол: Жена
  • make me happy
Re: КАТ: Не сме корумпирани
« Отговор #14 -: Май 01, 2009, 21:56:42 pm »
Повечето гледат да скатаят каквото могат, когато могат :)
И с трева като хванат някой, взимат му я, ама после сигурно се надират много, кво мислите :)