Автор Тема: Защо не работи съдебната система?  (Прочетена 16274 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #45 -: Февруари 20, 2008, 20:26:04 pm »
Отмениха 91 години затвор за убийството на Чората
20 февруари 2008 / News.dir.bg
Военно-апелативният съд отмени присъдата на Военно-окръжния съд по делото за смъртта на Ангел Димитров-Чората и го върна отново за разглеждане от същата инстанция, но от друг състав
Мотивите за отменянето на присъдата са поради незаконен състав – участвал съдия, който бил предубеден, съобщи БГНЕС.
На заседанието на Военно-апелативния съд на 21 януари стана ясно, че защитата е пожелала връщането на делото на първа инстанция, тъй като има процесуално нарушение, като е било преформулирано обвинението, след като е бил даден ход на делото по същество на първа инстанция.
В свое заседание първоинстанционният съд е поискал обвинението срещу бившите полицаи да бъде преформулирано от “непредумишлено убийство” в “предумишлено убийство”, а съдията на първа инстанция не си е подал отвод.
На 9 ноември 2007 г. Софийският военен съд призна за виновни подсъдимите петима полицаи и ги осъди на общо 91 години затвор. Майор Мирослав Писов беше осъден на 19 години затвор, а капитан Иво Иванов, старши лейтенант Борис Механджийски и сержантите Георги Калинков и Янко Граховски получиха на по 18 години затвор.
Димитров почина на 10 ноември 2005 г. при задържането му по време на полицейска операция. Петимата полицаи бяха осъдени за това, че с особена жестокост са причинили смъртта на Ангел Димитров, докато е бил в безпомощно състояние. Обвиняемите бяха осъдени да заплатят и близо 180 000 лева на близките на Ангел Димитров-Чората, както и разноските по делото.
Решението на Военноапелативният съд за връщане на делото не подлежи на обжалване или на протест, предаде БТА.


Работи та пушек се вдига ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2008, 11:06:45 am »


Работи та пушек се вдига ...

 [lol] [lol] 1 случай в който да работи..евала.... [lol] пак е по добре от изобщо да не работи...

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #47 -: Април 09, 2008, 11:35:31 am »
я те започнаха да си признават вижте това http://www.vbox7.com/play:b3f24713

Неактивен DOBESTO

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 439
  • Пол: Жена
  • и в най-хубавите мигове от живота ни има болка
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #48 -: Април 09, 2008, 13:43:20 pm »
Ами като ми слагат за секретарки разни от кол и въже, които не знаят какво е компютърна грамотност, или още по зле- 60- годишни баби, недоволни от живота и всеотдайни оръдия на бюрокрацията...и като трябва навсякъде да даваш подкупче, за да ти свършат навреме нещата, които инае им влизат в задълженията..а да не говорим как се назначават половината съдии, а другата половина не познават законите... а няма да коментирам Търговския регистър ..., че след малко ще ходя до там... :)
И ПРЕД МОРНИТЕ НИ ВЗОРИ,
ЧУЖДИ ЗА БЕЗСМЪРТЕН ГРЯХ
ВЕЧНОСТТА ЩЕ СЕ РАЗТВОРИ
СРЕД МОРЕ ОТ ЗВЕЗДЕН ПРАХ

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #49 -: Април 14, 2008, 00:08:57 am »
Според мен просто устройството и е прекалено "продупчено"... навсякъде има грешки и недосмислици, които спират работата на съдебните органи...
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #50 -: Април 17, 2008, 16:38:41 pm »
Пиян полицай опря пистолет в главата на жена
06 март 2008 / News.dir.bg
Пиян полицай от столичното Седмо РПУ опря пистолет в главата на млада жена в Студентски град.
Инцидентът станал в четвъртък сутринта на спирка на автобус 280 в Студентски град, където двете жени и малките им деца трябвало да изпратят колет с автобуса до Петрич. Едната от тях слязла от автомобила, за да провери разписанието, съобщи Нова телевизия.
Тогава се приближил мъж във видимо нетрезво състояние, който агресивно започнал да се заяжда. След това отишъл до автомобила с двете деца. Първоначално, макар и облечен в полицейска униформа, жената решила, че мъжът не е полицай, а дрехите е взел от другаде.
"Беше влязъл в конфликт със сестра ми.... Мислех, че е луд не полицай... Започна да обижда, а накрая опря пистолет в главата на сестра ми”, разказва Албена Евлогиева. Шокирана, жената натиснала педала на газта. Колата пропаднала в сервизен канал. Младите жени все пак успяли да подадат сигнал в полицията и минути по-късно на място пристигнал автопатрул.
Пред Нова телевизия началникът на управлението Петър Неделчев заяви, че полицаят е бил нощна смяна и след освобождаването си е употребил алкохол. Кръвната проба на Велизар Йотов показала 1,28 промила алкохол в кръвта. "Не искам да прозвучи като защита, но той е добър полицай, няма наказания", допълни Неделчев.
Полицаят Йотов имал 20 години стаж в системата.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #51 -: Май 09, 2008, 11:44:32 am »
Забравихте го случая, нали? Май беше така: нали на мен не се е случило ... и ежедневието те поглъща ....


Историята със Стависки набута две драми в кюпа на статистиката

Мартин Карбовски
 номиниран за
 "Черноризец Храбър"
http://standartnews.com


Номерът на българското правосъдие се нарича "от драма към статистика". Срамувам се заради различния аршин, с който се гледа на престъпления у нас. Срамно е явни лъжи да се пробутват за правила и логика. Срамно е телевизиите да наричат осакатената Мануела Горсова с думите "едно момиче", а убития Петър Петров "едно момче". Това, което се случва заради липсата на правосъдие, ще продължава да се случва и на тези, които помагат за амнезията на нацията
 Помнете жертвите. Те не са "едно момиче" и "едно момче". Те не са бройки от някаква извратена номенклатура. Зад тях има майка и баща, които са ги гледали и обичали. Имало е приятели. Хора, които са държали на тях. Имало е намерения, мечти, планове. Абитуриентски бал. Мануела (така се казва момичето, колеги от телевизиите!) трябваше днес да е абитуриентка във Велико Търново. България ще заприлича на държава само когато хората, на които им се гади от несправедливостта и мръсотията, станат мнозинство. Днес оставяме на едно правосъдие без лице да дава присъди, които не струват и пукнат лев. Правосъдие, което обезценява живота на Мануела и Петър.
 Защо правосъдието е без лице по медиите? Кой се казва "Бургаски апелативен съд"? Това човешко име ли е? Съдията в този съд, който допусна Стависки отново да си кара колата, който допусна всички пиющи и каращи да се чувстват спокойни - има ли име, има ли лице?
 Ако се казва Мелконян, нека излезе и заяви мотивите си. Искаме да знаем как изглежда този човек. В момента той е "един съдия", който въздава "една справедливост" на "едни хора". Докато това е така - справедливост няма да има.
 Стависки отърва кожата.
 Не я отървават само наивниците и хората без пари за покупка на съдии. Правосъдието ни даде само за няколко месеца два коренно противоположни знака - Живка от Перник беше осъдена за подобно престъпление на цели 14 години в Перник. У нас, понеже Стависки е шампион, адвокатите му твърдят, че покаянието и порицанието били достатъчни за такъв човек. Нагло. Сложете си това обяснение като възглавница довечера, когато си лягате пияни да спите.
 Във всяка друга нормална страна - именно защото Стависки е обществена личност с положителен знак (!), присъдата му щеше да се утежни. Всеки ден американските съдилища издават по-тежки присъди на известни хора, отколкото на нормалните американци. Безсилието на нацията в търсенето на справедливост е гангрената на тая епоха. Безлицевото правосъдие прави каквото си иска. Правосъдието е мъртво в България. Децата ни са в кома - едни от пиене, други от катастрофи. Съдиите са богати хора. Богати, невинни и неизвестни. Продажници, чакащи съд свише.
 Анонимието и безнаказаността трябва да бъдат прекратени. Чакаме само още един пример за правосъдие - единственият властимащ, осъден на първа инстанция и споменат в доклад от Брюксел - това е Владимир Кузов. Ако и него оставите да върви спокоен по улиците и да управлява нещастната ни държава, това ще е проклятие за децата ви. И ще ви кажа защо - вече една година се сменят съдии и прокурори по неговото дело, докато той обжалва. И никой не ни дава информация какво става с неговото дело - дори не знаем как се казва последният съдия. Крият се като хора, които знаят, че нередните неща се вършат на тъмно.
 Един чужденец беше казал за България преди време: Хубава страна, жалко населена...". От тази страна трябва да се бяга не само по празници. Да се бяга всеки ден, когато разбираме, че няма нормалност. Иначе всички ще станем на статистика един ден.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #52 -: Май 09, 2008, 13:17:29 pm »
Темида за шампиони и простосмъртни

Мартин Карбовски/ standartnews.com
 
 14 на 2. Това е съотношението между обикновен човек и шампион. В тази страна правосъдието е седем пъти по-строго към обикновените граждани, отколкото към хората с връзки и известност.
 14 години за три трупа в Перник и 2 и нещо, но условно, за труп и половина в Бургас. На хората им прави впечатление. За едни и същи престъпления се дават непонятно различни присъди.
 В края на краищата обаче остава само математиката. Сравнете катастрофата в Перник и катастрофата на Максим Стависки.
 Осъдената в Перник пияна шофьорка Живка Илиева нямаше късмета на известните. Четиринадесет години за три убити деца означава, че на труп се пада повече от 3 години ефективен сливенски затвор. Ако това е аршинът, прилагайте го навсякъде. Значи за един прегазен - поне три години ефективно трябва да се лежи. Или може би има значение кои са жертвите?! Защото за друг труп, този на Петър Петров от катастрофата със Стависки, няма ефективен затвор. Явно съдът не е наясно защо в Перник нещата са ефективни, а в Бургас не са. Нека някой да обясни!
 Предлагам не да се връщаме на Стависки и да увеличаваме присъдата му. Ние не сме кръвожадни. Искаме обаче еднакъв аршин. Предлагаме пернишката шофьорка също да излезе на свобода. Или поне да лежи малко. Не може да има такава огромна разлика за едно и също престъпление. Не може. Става ни ясно как работи системата. Работи субективно. Малките хора попадат под ударите на закона. Големите се договарят с него. Това се нарича фашизъм. Или се нарича комунизъм за едни, за други - петилетки затвор.
 В провинението на перничанката съдът е преценил, че има утежняващи вината обстоятелства - карала е пияна заедно със сина си. И при Максим е така - той пък участва в кампания "Не карам пил". Даваше пример на децата. Никаква милост не получи перничанката от медиите. За три обезглавени трупа беше размазана като човек. Максим бе пощаден. Нека пощадим и перничанката - тя не е шампион, но също е човек. Пуснете я.
 Можем да смятаме - седем пъти по-малко Живка от Перник е човек, поставена наравно с Максим. Това не е справедливо. Ужасно е. Прави впечатление. Хората говорят. Казват, че с това правосъдие у нас дяволът е приготвил специален казан за български съдии и прокурори.
 Не трябваше да се получава така. Трябваше да има Господ и тук на Земята. А няма.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен biberonchetoy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Жена
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #53 -: Май 14, 2009, 11:57:01 am »
Защото цялата ни държава е адски смотана (с извинение [lol]) Нищо не е както трябва в тая страна,защо пък съдебната система да е наред?аа и видях "спора" за случая с Максим.. - Това,че е световен шампион не го прави над другите хора,и над закона.Независимо дали е умишлено или не-причинил е смърт и да си влезе във затвора-Даже не знам как някой може да го защитава - заради неговата глупост,сега момичето не може да ходи и не е никак добре..А и кой го кара да сяда пиян зад волана!?Аз лично много се ядосах,като разбрах,че 2години условно..Ако беше някои "обикновен" човек едно 5години сигурно щеше да лежи в затвора..ама нали е Максим и той е нещо повече от нас..ще си се излежава и това е..поне обществено полезен труд да бяха му дали да прави..Навсякъде е само корупция..
..Имам алергия към момченца с големи сърца, тип - има място за всяка... ;]]


Неактивен Adventure

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 154
  • Пол: Мъж
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #54 -: Юли 30, 2009, 16:16:05 pm »
Не мисля, че на случилото се трябва да се гледа по-различно. Няма значение, кой кой е. Но мисля, че случаят вече започна да става банален. Вярно е това, че е апетитна тема за медиите и адвокатите, но те ли трябва да водят делото. Естествено е това, че те търсят сензацията, а понякога дори прекаляват. Въпреки това мисля, че цялата тежест на думата "убийство" не може да се приложи тук. Заради това съществуват и понятията "убийство по невнимание", "нещастен случай". Едно със сигурност мога да кажа, крайно време е да се спре да се спряга този медиен и адвокатски процес. С цялото ми уважение и най-искрени соболезнования към засегнатите
"Който копае гроб другиму - няма да остане без работа"

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #55 -: Април 19, 2010, 15:03:28 pm »
Радвам се, че престъпността е престанала през 2009г :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #56 -: Април 20, 2010, 01:56:01 am »
Блажени са вярващите ...

Мразя държавата ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Защо не работи съдебната система?
« Отговор #57 -: Април 20, 2010, 21:08:27 pm »
Е, тя ти отвръща със същото... квит сте :)
А можеше да ти бъде длъжница  :p