Автор Тема: Какво мислите за "ходенето на врачка"  (Прочетена 34740 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен penywise

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 334
  • Пол: Мъж
Какво е вашето мнение за врачките? Пълна глупост?

Дали има една поне, която наистина би могла да ни каже нещо - за нас, за живота ни, за хората около нас, за предстоящите неща... за бъдещето ни?

Ако наистина някой може да ни предскаже бъдещето - това не значи ли, че живота ни е предначертан... и просто нещата ще се случат по точно определен начин - и точка.
Тогава ние как изобщо имаме участие? Излиза, че сме наблюдатели на собствените си животи - и каквото и да правим - няма и не можем да променим това, което вече ни е писано да се случи?

Аз - не вярвам в съдбата. Не мисля, че пътя ни е начертан - това би лишило живота от всякакъв смисъл. Би снишило живота до "компютърна игра" - със заложени ходове и път, и вече избрани последствия.

Не вярвам на врачките. Не еярвам, че някой може да ми казва какво ще се случва. Всичко е в ръцете ни...

А за онези от вас, които вярват - Отговорете ми - Ако в момента сте влюбени, обичате истински и отидете на врачка, която ви каже например, че... този човек не е за вас, че ще ви нарани... Какво бихте направили?

И разни таива разновидности на подобни въпроси :)







A perfect blossom is a rare thing. You could spend your life looking for one. And it would not be a wasted life.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #1 -: Юни 15, 2007, 09:07:01 am »
Аз имам известен опит с врачките, не точно пряк, но все пак...
Значи съседката срещу нас гледа на кафе и боб. В ключовите за гледане дни - понеделник, вторник и петък или нещо подобно, пред вратата й се нижат всевъзможни жени, щото съседката не взема пари прави го ей така, щото си е самовнушила, че звездите й го говорят. Много е забавна докато гледа, щото обикновено настръхва някаква, почва да се озърта и повтаря "Ау, виж как настръхнах, кажи сега дали не ми говори отгоре!". Уверявам ви, не й говори отгоре никой, на бъзик миналата година ходих 2 пъти преди изпитите да ми каже тема или поне раздел или автор, който ще ми се падне(аз кандидатствах с литература и история) - нищо от нищо :)
Повечето ми приятелки много си падат по тая част. Даже някои от тях ходят из селията по "местни" шаманки. Преди време най-добрата ми приятелка ходеше с едно момче. Двамата отишлш на врачка, ама влизали по отделно. И на приятелката ми врачката й казала, че това момче много я обича и прочее. Няма и седмица след това тя разбра, че той бил хвърлил око на друга и доста активно работел по въпроса и т.н. общо взето пак нищо от нищо.
Стринка ми непрекъснато ходи по врачки. Хора, това са простотии! Ние, българите, ни е жал да дадем 10 лева за частен преглед от добър лекар, а хвърляш 20 за някаква скокондрила да те будалка 15 минути, примерно. Та така за стринка ми... еми не е добре жената, сега е на етап да се самоубеждава, че духът на свекър й - т.е. починалия ми дядо не знам каква си там простотия правел, та нещо не вървяло у дома й и други разни там простотии... Наистина е удобно да обвиняваш мъртвите или злите помисли на другите за това, че ти самият си неудачник в живота...
Веднъж ходих с една приятелка на врачка. Врачката почна да ми говори за някаква магия дето ми е правена и заради която няма да ми върви и вероятно няма да си взема изпит или нещо такова. Като я пресякох по-рязко тя ме пита за името ми, щото скоро съм щяла да стана известна. Поне като не успя да ми вземе 15 лева за амулет да не загуби 2та лева за "прегледа"...
И такива простотии. Не им вярвайте. Тъпо е да оставяш бъдещето си в нечии чужди ръце, най-малкото в ръцете на някакви измекяри. Тъпо е да се оправдаваш с неща, чието съществуване е крайно несигурно. Удобно е, но е тъпо, и никак не е добре за теб и психиката ти. Това исках да ви споделя, ае със здраве и мислете за какво си давате паричките  :)
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #2 -: Юни 15, 2007, 22:56:53 pm »
На врачка се ходи, когато човек има проблем, а не за глупости. Аз определено смятам, че някои имат силата да виждат бъдещето. Една от тиах беше Ванга, а и за Хайрие от Боян Ботево съм чувал истории, от които настръхнах.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #3 -: Юни 15, 2007, 23:01:26 pm »
Амм аз вярвам в такива неща...Смисъл на съм откачена..и дори смятам,че не е хубаво да се ходи при такива хора(мое мнение си е това де)  [shame]
Преди 2-3 години на един лагер и едно момиче ни казаха,че можело да гледа [oops] Обаче тя си мълчеше де...накрая я помолиха..после Мимито и тя да не остане назад  [lol] [lol] [lol] В интерес на истината абсолютно всичко ми позна..то за бъдещето няма как да знае,ама за минали неща...

А пък иначе още като по-малка ми е гледала една жена(някаква приятелка на приятелката на...айде объркано стана [lol] ) Абе както и да е..за всички познала,а пък понеже аз не съм имала голямо минало тогава [lol] ми е казала за бъдещето: Щяла съм да живея в Италия и мъжа ми щял да е замесен в мафията  [xa xa xa xa xa xa]

Неактивен lover4o

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 188
  • Пол: Мъж
  • Contra 4ever
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #4 -: Юни 15, 2007, 23:40:15 pm »
Амм аз вярвам в такива неща...Смисъл на съм откачена..и дори смятам,че не е хубаво да се ходи при такива хора(мое мнение си е това де)  [shame]
Преди 2-3 години на един лагер и едно момиче ни казаха,че можело да гледа [oops] Обаче тя си мълчеше де...накрая я помолиха..после Мимито и тя да не остане назад  [lol] [lol] [lol] В интерес на истината абсолютно всичко ми позна..то за бъдещето няма как да знае,ама за минали неща...

А пък иначе още като по-малка ми е гледала една жена(някаква приятелка на приятелката на...айде объркано стана [lol] ) Абе както и да е..за всички познала,а пък понеже аз не съм имала голямо минало тогава [lol] ми е казала за бъдещето: Щяла съм да живея в Италия и мъжа ми щял да е замесен в мафията  [xa xa xa xa xa xa]

Е че по-голям мафиот от твоя Ники никъде го нема [lol]

Марк Аврелий забелязал сина си да плаче
над трупа на свой убит роб.Хора от свитата му
се спуснали да го утешават а Аврелий ги спрял:
"Оставете!Нека преди да стане император синът ми бъде човек!"

http://vbox7.com/play:5c49c804

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #5 -: Юни 15, 2007, 23:42:42 pm »
Амм аз вярвам в такива неща...Смисъл на съм откачена..и дори смятам,че не е хубаво да се ходи при такива хора(мое мнение си е това де)  [shame]
Преди 2-3 години на един лагер и едно момиче ни казаха,че можело да гледа [oops] Обаче тя си мълчеше де...накрая я помолиха..после Мимито и тя да не остане назад  [lol] [lol] [lol] В интерес на истината абсолютно всичко ми позна..то за бъдещето няма как да знае,ама за минали неща...

А пък иначе още като по-малка ми е гледала една жена(някаква приятелка на приятелката на...айде объркано стана [lol] ) Абе както и да е..за всички познала,а пък понеже аз не съм имала голямо минало тогава [lol] ми е казала за бъдещето: Щяла съм да живея в Италия и мъжа ми щял да е замесен в мафията  [xa xa xa xa xa xa]

Е че по-голям мафиот от твоя Ники никъде го нема [lol]

 [ami segaaa] [666t tiho]

Неактивен ^SeXyTo^^^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1084
  • Пол: Жена
  • ... I guess I need you, baby ...
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #6 -: Юни 16, 2007, 02:04:50 am »
Амм аз вярвам в такива неща...Смисъл на съм откачена..и дори смятам,че не е хубаво да се ходи при такива хора(мое мнение си е това де)  [shame]


[a taka]

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #7 -: Юни 18, 2007, 14:53:41 pm »
А па тези най-познават..където спират по улиците [lol] [lol] [lol] Все "Скоро ще срещнеш истинската любов" - айде като ти разкрих това [oops]  плащаааааай  [lol] [lol] [lol]
добре,че не ме спират (знам къде стоят и не минаваме там)  [lol]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #8 -: Юни 18, 2007, 21:26:29 pm »
Никога не бих отишла!!!

Дори и да има истински - да знаеш бъдещето си е проклятие, а не привилегия!!!!
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #9 -: Август 10, 2007, 15:15:58 pm »
Мисля, че отчаяните и обезнадеждените хора прибягват до ходенето на врачки.
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен ~ChErNa_RoZa~

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 135
  • ..И мечето се обърнало и казало збогом..завинаги.!
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #10 -: Август 10, 2007, 17:27:11 pm »
Никога не бих отишла!!!

Дори и да има истински - да знаеш бъдещето си е проклятие, а не привилегия!!!!


Подкрепям!!!
!!!Кажи НЕ..Бъди СИЛЕН..Спаси не само собствения си,
                     а и живота на хората около теб!!!

sunrise

  • Гост
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #11 -: Август 12, 2007, 14:54:51 pm »
 :)Края на клипчето излиза от темата, но началото мисля, че може да се използва.
http://fun-6.com/sme6ni-klipove-11.htm

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #12 -: Август 12, 2007, 17:32:22 pm »
Редовно идват при мен да им гледам -  не вземам скъпо. [cais007] [usmivkaa] [molitva]
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #13 -: Август 21, 2007, 14:37:57 pm »
Никога не съм ходил и едва ли бих отишъл..   
Много искам да разбера бъдещето, не се страхувам, но просто не им вярвам на врачките.  :)

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Какво мислите за "ходенето на врачка"
« Отговор #14 -: Август 21, 2007, 14:44:27 pm »
Ама чакайте бе [lol] Те няма да ти кажат кога ще умреш например [oops] [lol]
Те казват как ще се развиеш с личен и професионален план [lol]