Автор Тема: Форца Милан-росонерите :)  (Прочетена 2861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Форца Милан-росонерите :)
« -: Май 23, 2007, 22:57:21 pm »
Заслужено шампиони :)
  Отборът Милан е основан на 16 декември 1899 година от Италианци и Англичани и в началото е бил известен като футболен и крикет клуб Милан. Първият президент на Милан е Алфред Едуард.

ФК Милан през 1899 г.   Милан официално стъпва на футболната сцена на 15 април 1900 в двубой срещу Торино, от които губи с 0:3. Но след това започва много бързо да се развива като спечелва титлата на Италия още следващата година (1901 г.), след което две титли в две последователни години (1906 и 1907) година. През 1908г. една малка част от клуба се отцепват, като създават отбора Интер.

  Между двете световни войни Милан влиза в черен период, като най-доброто му постижение са две трети места. Следващия период в историята на клуба включва привлизането на трима Шведски играчи - Гунар Грен, Гунар Нордах и Нилс Лидхолм, които образуват триото ГреНоЛи, съживяват отбора и налагат Милан като един от най-добрите отбори на Италианската и Европейската сцена.

Нерео Роко   ФК Милан спечелва футболната лига през 1961/1962г. Негов мениджър по това време е Нерео Роко - треньор- новатор, известен като изобретателят на верижната тактика. Тимът включва младият Джани Ривера и Хосе Алтафини. Следващия сезон, благодарение на головете на Алтафини, Милан за пръв път спечелва Шампионската лига на Европа, побеждавайки Бенфика с 2:1. Следва нова купа на Шампионската лига през 1967 г. срещу Аякс с разгром от 4:1 за Милан.

   След 1979/1980 г. започва най-лошият период за Росонерите. Милан и Лацио са наказани от футболната федерация за уреждане на мачове. След скандалът отборът е принуден да играе в Италианската Б група - за пръв път в историята си. След лесно спечелване на Серия Б, Милан отново играе в Серия А, но отпада оттам още същия сезон. Росонерите се завръщат повторно в Серия А през 1982г.

   През 1986г. футболният клуб е закупен от медийния милиардер Силвио Берлускони, който дава силен тласък на отбора и го изкарва от финансовата криза. Той привлича Марко Ван Бастен изгряващият треньор Ариго Сачи и трима футболисти от класа - Марко Ван Бастен, Руд Гулит и Франк Рийкард. Милан отново вдъхва стария респект в своите конкуренти.

   През 1988г. Милан побеждават Наполи, в който в него момент играе Марадона.Така завоюват 13-та си титла в калчото.В следващите две години отборът печели две поредни титли на Европейската Шампионска Лига, съответно срещу Стяуа-Букурещ (2 пронизващи гола на Ван Бастен и Руд Гулит през 1989г.) и Бенфика - през 1990г. 1991 е годината, когато печелят и поредната си интернационална купа.
   Важна дата в историята на отбора е 11.05.2001, когато Милан разгромява вечния враг Интер с 0-6. Удоволствието на феновете е неописуемо.







Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен CuCuTo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2217
  • Пол: Жена
  • Sisito
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 23:25:38 pm »
САМО МИЛАННННННННННН  :) :) :) :) :) :) :) :)

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 23:51:33 pm »
Браво на Милан...лелееее толкова се радвам,че направо...и аз не знам....крещяла съм повече от мъжете!Обожавам ги...Милан са най-добрите беее...нямат грешка!!!  [heart__]
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #3 -: Юни 22, 2007, 13:29:22 pm »
Немога да повярвам че има и момичета фенки на МИЛАН ,които ми е любимия отбор,баси удивително но хубаво ..... :)))
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #4 -: Януари 05, 2008, 20:02:29 pm »
Цитат
Немога да повярвам че има и момичета фенки на МИЛАН ,които ми е любимия отбор,баси удивително но хубаво ..... smile))
Незнам кое намираш за удивително! Има толкова фенки на посредствени отборчета, а ти се учудваш, че има на Милан?!

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #5 -: Януари 05, 2008, 22:14:03 pm »
Цитат
Немога да повярвам че има и момичета фенки на МИЛАН ,които ми е любимия отбор,баси удивително но хубаво ..... smile))
Незнам кое намираш за удивително! Има толкова фенки на посредствени отборчета, а ти се учудваш, че има на Милан?!
хехе ... милан предполагам не го приспадаш към посредствените ''отборчета'' ?
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #6 -: Януари 05, 2008, 22:27:55 pm »
Научи се да четеш внимателно и ще разбереш какво ми е мнението за Милан!

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #7 -: Януари 05, 2008, 22:29:11 pm »
Научи се да четеш внимателно и ще разбереш какво ми е мнението за Милан!
Успокой се само ще ти излязат бръчки.Не го прочетох както трябва просто хаха
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен БОРОВИНКОВО СЛАДКО

  • Новак
  • *
  • Публикации: 44
Re: Форца Милан-росонерите :)
« Отговор #8 -: Септември 09, 2009, 22:22:09 pm »
 [nomer edno] FORZA MILAN !!!